Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçe Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere ö..

2

Image

İhale çetesine operasyon

Afyonkarahisar’da resmi ihalelere fesat karıştırdıkları tespit edilen organize suç örgütene yönelik yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı...

3

Image

ÇIRAYLAR CAM geleneği sürdürdü

Afyonkarahisar’da hizmet veren Çıraylar Cam Sanayi firması 4 yıldır geleneksel olarak yaptığı personel iftarını bu yıl büyük bir katılımla fabrik..

4

Image

SERMELEK iftarda buluştu

Afyonkarahisar’da Turkcell bayisi olarak hizmet veren Sermelek İletişim firması, personelleriyle iftar yemeğinde buluştu...

5

Image

EMNİYETİN FİLOSU GÜÇLENDİ
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustaf..

6

Image

Kaymakam İçen köyleri gezdi

Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı Örtülü ve Darıcılar köylerinde incelemede bulundu...

7

Image

‘Gereken çalışmalar yapılacak’

Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda mermer firmalarının bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye dökülen tavuk gübrelerinin çevreye zarar ve..

8

Image

TORF ekonomiye kazandırılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "TORF" gübresinin ekonomiye kazandırılması..

9

Image

HEDEF İLK 5

Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu ..

10

Image

‘Doktor eksikleri giderilmeli’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’daki hastanelerdeki doktor eksiklerini..

11

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

12

Image

Burmalı’da gönül sofrası

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen mahalle iftar programları bu kez de Burmalı Mahallesi’nde düzenlendi...

13

Image

Park Sağlık Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Özel Park Sağlık Koleji bu yıl 105 mezununu sağlık ordusuna dahil etti. Kolej bu yıl dördüncü dönem mezunlarını verdi...

14

Image

7.Mahalle iftarı Şirinevler’de

Sandıklı Belediyesi Ramazan ayı mahalle iftarları kapsamında 7. mahalle iftarı, Şirinevler Mahallesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekl..

15

Image

Öğrenciler kitap kurdu oldu

Işıklar Balı Sultan İlkokulu anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul bünyesinde oluşturulan proje ekibi “Okuduğum Kitabın İçindeydim” adlı bir p..

16

Image

‘Organize yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış’

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararını almasına sebep olarak gerekçeleri açıklaması hakkında yaptığı a..

17

Image

Sendika başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kamu Sen’e bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti...

‘İGM’de ittifak yok’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İGM’de ittifak yok’CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, “Millet İttifakı”nın Afyonkarahisar’da merkez ve belirlenen bölgelerde belediye başkanlığında yapıldığını söyleyerek, “İl Genel Meclisi’nde ittifak yok, adaylarımız belde, belde, ilçe ilçe, köy köy çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.

  SİYASET    14.03.2019 10:41:33


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlediği haftalık basın toplantısında ülke ve Afyonkarahisar gündemini değerlendirdi. 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 98’inci yıl dönümünün geçtiğimiz gün kutlandığı hatırlatan Ercan, İstiklal Marşı’nın Türkiye’nin birleştirici unsurlarının başında geldiğini belirterek, “Mehmet Akif Ersoy, halkımızın fedakarlık duygularının sembolüdür. Zor şartlarda olmasına rağmen İstiklal Marşı ödülünü kabul etmemiş ve bu marşı Türk Milletine armağan etmiştir.” dedi.

“BİZ HALKIN ARASINDAYIZ”

Daha sonra ülke gündemine dair açıklamalarda bulanan Ercan, “Vatandaşlarımız genel gündemi çok iyi ve yakından takip ediyor. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Son zamanlarda bilindiği üzere, Afyon’a, büyük şehirlere ziyaretler çoğaldı. Bu ziyaretlerin sebebi kaybedilme korkusu. Son günlerde Ankara’da yaşanan, Sayın Mansur Yavaş’a yapılanları biliyoruz. Canlı yayında Mansur Yavaş bir saat boyunca suçlanıyor. Ertesi gün Mansur Yavaş cevap veriyor, canlı yayın yapanlarda tık yok. Tekrar dün canlı yayına geçiyorlar, Mansur Yavaş’ın verdiği cevaplara cevap veriyorlar. Medya konusunda bizim her zaman sıkıntımız var. Ama vatandaşımız halkımız şunu iyi bilsin; biz belki billboardlarda yokuz, televizyonlarda fazla görünmüyoruz ama biz halkın arasındayız. Afyon’dan biliyorum. Afyon’da yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, ilçe yönetimlerimiz canla başla çalışıyorlar. Şu anda milletvekilimiz Almanya’da biliyorsunuz. O da çalışıyor. Afyon’da çok iyi bir netice alacağımızı biz biliyoruz. Vatandaşlarımız, medyaya, basına ve görsele fazla kapılmasınlar, herkes vicdanının sesini dinlesin.” diye konuştu.

“SUNİ GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

CHP’li belediyelerin ezana, ibadete, namaza karşı hiçbir sıkıntısının olmadığını kaydeden Ercan,“Ezan okunurken ıslıklanmış ki biliyorsunuz Türkiye’deki hiçbir vatandaşımız ezanı, namazı çok belki küçük azınlıklar olabilir onları dışarıda bırakıyorum, bunların sorunu yoktur. Ezanla, bayrakla, milletin dili ile ve misakı milli ile sorunu yok. Bizim zaten parti olarak Türkiye’yi kuran bir parti olarak misakı milli sınırları içerisinde Türkiye’nin toprakları ve sınırlarının tartışılmasını hiçbir zaman istemeyiz. Geçmişte türban dediler, o silahı ellerinden aldık, şimdi suni gündemle ezan diyorlar. Bunlar tamamen sunidir. Vatandaşlarımız bunlara kanmasın. Televizyonların etkisinde kalmasın, herkesin ezanı da ibadetini de hürce yapabileceği bir Türkiye özlemiyle, bütün demokratik haklarını kullanarak tam demokrasinin uygulandığı bir Türkiye istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu belediyelerde zaten biz bunu gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Halk Parti’li belediyelerde ne oluyor, insanlar kültürel faaliyetlerde bulunuyor, insan olduğunun farkına varıyor, insan olduğunu doyasıya tadıyor. AK Parti’li belediyeler İstanbul’da bizim belediye olan yerlere geliyor. Gezmeye yerleri, eğlenme yerleri, özgürce kendilerini ifade edebildikleri yerler Cumhuriyet Halk Parti’li belediyelerdir. Derman Belediyecilikle inşallah Türkiye tanışacak, bunu kaybetmenin korkusu içerisinde de suni gündemler oluşturuyorlar. Ben Millet İttifakı olarak Afyonkarahisar’da başarılı olacağımızı söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

İGM’DE İTTİFAK YOK…

Millet İttifakı’nın belediyelerde yapıldığının önemle altını çizen Ercan, “Şu konuya açıklık getirmek istiyorum. İl Genel Meclisi’nde ittifak yok, bizim değerli arkadaşlarımız şu anda çalışma halindeler, Yusuf Onur Seçme eski Merkez İlçe Başkanımız ve diğer İGM adaylarımız köylerde beldelerde çalışma yapıyorlar. Biz Belediye Başkanlığı’nda Sayın Doktor Koçak’ı destekliyoruz. Sonuna kadar da her zaman söylüyorum bizi yanında görmediklerini söyleyenler iyi baksınlar bizim temsilcilerimiz encümen üyelerimiz yanındadır. Sayın Koçak istediği zaman yönetim olarak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak dediği yerde de oluruz. Çünkü bizim adayımızdır, kazanmasını istiyoruz. İl Genel’de de ittifakımız yok. Arkadaşlarımızda ilçelerde, beldelerde gece gündüz çalışıyorlar.” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    14.03.2019 10:41:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER