Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

3

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

4

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

5

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

6

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

10

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

11

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

12

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

13

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

14

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

15

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

16

Image

‘Devletin vatandaşa dokunan elisiniz’

Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki muhtarları makamında ağırlayan Vali Tutulmaz, muhtarların devletin vatandaşa dokunan eli olduğunu ..

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

‘İhracatımızı arttırmak istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhracatımızı arttırmak istiyoruz’Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nde konuşan ATSO Başkan Yardımcısı Köse, Afyonkarahisar’ın ihracatını arttırmak istediklerini söyledi.
  SİYASET    08.10.2019 11:00:46ATSO, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse gerçekleştirdi. Köse. “Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarını aşması, ekonomimizin güçlenerek kırılganlıklardan kurtulması, güçlü bir eko-politik yapıya kavuşması ve refah seviyemizin artması için gereken en önemli iki sihirli sözcük üretim ve ihracattır. Devletimiz ülke ekonomisini güçlendirmek için ihracatı artırma hedefine kilitlenmiştir. Devletimiz gibi bizim de ana amaçlarımızdan birisi ilimizin ihracatının artırmaktır” dedi.


DÜNYA TİCARET HACMİ ARTIYOR
Köse’nin konuşmasından sonra Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Asım Çalış, ihracat süreçleri hakkında bilgi verdi. Çalış, “İhracatçılarımız sürdürülebilir ihracat yapmak istiyorlar; her yıl yeni pazarlara açılan ihracatçılar olmak istiyorlar. Dünya ticaret hacmi çok hızlı artıyor. Uluslararası ticaret, risklerden arındırılmış hâle gelmiş. Uluslararası ticari sistemde, her işlemin hukuki bir boyutu vardır. Bu hukuki boyut ile ilgili kuralları üreten bir kurul var. O kurul da uluslararası çatı kuruluşu olan Milletlerarası Ticaret Odası’dır” dedi.

“KOMŞU ÜLKELERİMİZDE
MALEZYA ÜRÜNLERİ VAR”
Çalış, sunumuna şöyle devam etti: “Ortalama bir ihracatçı 2845 kilometre yol kat ediyor. Malezyalı ihracatçı ise ortalama 7314 kilometre kat ediyor. Komşu ülkelerimizin tamamında Malezya ürünleri var. Çünkü tek pazara bağımlılıktan kurtulmanın yollarını aramış. Bununla birlikte risk analizi de çok önemlidir. Bir ülkeyi ele aldığınızda risk analizinde belirleyeceğiniz 10 başlıktan 8’inde olumlu izleniminiz varsa, başarılı olma ihtimaliniz yüksektir. Bununla birlikte girmek istediğiniz pazarın geçmişe yönelik ithalat analizini yapmanız da size yardımcı olacaktır.”>>>Gazete3

  SİYASET    08.10.2019 11:00:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER