Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

4

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

8

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

9

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

10

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

11

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

17

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

‘İhracatımızı arttırmak istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhracatımızı arttırmak istiyoruz’Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nde konuşan ATSO Başkan Yardımcısı Köse, Afyonkarahisar’ın ihracatını arttırmak istediklerini söyledi.
  SİYASET    08.10.2019 11:00:46ATSO, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’nin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse gerçekleştirdi. Köse. “Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarını aşması, ekonomimizin güçlenerek kırılganlıklardan kurtulması, güçlü bir eko-politik yapıya kavuşması ve refah seviyemizin artması için gereken en önemli iki sihirli sözcük üretim ve ihracattır. Devletimiz ülke ekonomisini güçlendirmek için ihracatı artırma hedefine kilitlenmiştir. Devletimiz gibi bizim de ana amaçlarımızdan birisi ilimizin ihracatının artırmaktır” dedi.


DÜNYA TİCARET HACMİ ARTIYOR
Köse’nin konuşmasından sonra Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Asım Çalış, ihracat süreçleri hakkında bilgi verdi. Çalış, “İhracatçılarımız sürdürülebilir ihracat yapmak istiyorlar; her yıl yeni pazarlara açılan ihracatçılar olmak istiyorlar. Dünya ticaret hacmi çok hızlı artıyor. Uluslararası ticaret, risklerden arındırılmış hâle gelmiş. Uluslararası ticari sistemde, her işlemin hukuki bir boyutu vardır. Bu hukuki boyut ile ilgili kuralları üreten bir kurul var. O kurul da uluslararası çatı kuruluşu olan Milletlerarası Ticaret Odası’dır” dedi.

“KOMŞU ÜLKELERİMİZDE
MALEZYA ÜRÜNLERİ VAR”
Çalış, sunumuna şöyle devam etti: “Ortalama bir ihracatçı 2845 kilometre yol kat ediyor. Malezyalı ihracatçı ise ortalama 7314 kilometre kat ediyor. Komşu ülkelerimizin tamamında Malezya ürünleri var. Çünkü tek pazara bağımlılıktan kurtulmanın yollarını aramış. Bununla birlikte risk analizi de çok önemlidir. Bir ülkeyi ele aldığınızda risk analizinde belirleyeceğiniz 10 başlıktan 8’inde olumlu izleniminiz varsa, başarılı olma ihtimaliniz yüksektir. Bununla birlikte girmek istediğiniz pazarın geçmişe yönelik ithalat analizini yapmanız da size yardımcı olacaktır.”>>>Gazete3

  SİYASET    08.10.2019 11:00:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER