Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TEHLİKE KAPIMIZDA
Afyonkarahisar'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti. Kentte Covid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki erkek hasta hayatını kaybetti..

2

Image

'Üretime devam ediyoruz'
Avşar Emaye Genel Müdürü Murat Tabak, koronavirüs salgını ve ekonomik olarak olumsuz etkilerinin olmasına rağmen, firma olarak üretime devam ettikleri..

3

Image

'Kanserde erken teşhis önemli'
Kanser Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kanserde erken teşhisin mücadele de büyük önem taşıdığını ifade etti ..

4

Image

3 bin 152 aileye nakdi yardım
Afyonkarahisar Valiliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla sosyal yardım veya aylık alan dezavantajlı 3 bin 512 aileye hane başına bin TL olmak üz..

5

Image

AFYON İÇİN VEFA VAKTİ
İş adamları, odalar, sivil toplum kuruluşları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde düzenlenecek “Afyon İçin Vefa Vakti” kampanyasının t..

6

Image

Tüm tedbirler değerlendirildi
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında il genelinde bugüne dek yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığındaki toplan..

7

Image

'Geçmişteki borçlar nedeniyle makineyi sattık'
Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, oda tarafından satışı yapılan patates sökme makinesinin odaya kayıtlı bir makine olduğunu ve usulsüz bir ..

8

Image

'Faturaların ertelenmesini istiyoruz'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferansta görüştü. Sezen, pandemi hakkında..

9

Image

'Tedbirlere uyalım'
Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün, Afyonkarahisar'daki bakkal esnaflarının koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler..

10

Image

'O suçlara indirim yok'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İnfaz Kanunu değişiklik tasarısında cinsel istismar, terör ve uyuşturucu ticareti suçlarında herhangi..

11

Image

'Kampanyalar iktidarı rahatsız etti'
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP'li koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyalarının iktidarı rahatsız ettiğini bu yüzden..

12

Image

'Koruyucu maske üreteceğiz'
Koronavirüse karşı aldığı önlemler kapsamında toplu yaşam alanlarının temizliğinde hassasiyet gösteren, 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan va..

13

Image

'Milletin işi ve aşıyla ilgili tedbir alınmalı'
..

14

Image

'Avukatlarda kapsama alındı'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, koronavirüsle mücadele kapsamında avukatların ekonomik etkilerden mücbir sebep kapsamında etkilenecek sektör..

15

Image

'Ateş düşürücü mü verildi?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

16

Image

'Öncelik halkımızın sağlığı'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya küresel pandemi koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de önceliğin halkın sağlığı olduğunu sö..

17

Image

'Basın mensupları dikkat etmeli'
İletişim Başkanlığı medya mensuplarının görevleri sırasında Kovid-19’a karşı dikkat etmesi gereken hususları içeren bir rehber hazırladı ..

‘İhtiyaç hali dışında dışarıya çıkmayın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhtiyaç hali dışında dışarıya çıkmayın’


Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği ziyaretinde koronavirüs ile ilgili tedbirler konusunda açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, vatandaşlara gerekmedikçe dışarıya çıkmamalarını istedi
  SİYASET    19.03.2020 10:14:47

Ziyarette; Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt’un yanı sıra derneğin Onursal Başkanı Hacı Hakkı Özsoy, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Emin Güzbey, Mahmut Emin Birliktir, İsmail Akar, Hakan Dilek, Faruk Kılıç, Ömer Elçi’de hazır bulundu. AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin seçilerek güven tazeleyen yeni yönetim kurulu üyelerini Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt’un şahsında kutladı.

“HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Yeni yönetimin camiaya hayırlı olmasını dileyen Sezen, “Hem basın camiasına hem de Afyonkarahisar’a derneğin yeni yönetiminin hayırlı olmasını diliyoruz. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği kuruluşunda ciddi özveri gösterildi. Bu süreçte inşallah devam edecek. Tabii biz başta duayen gazetecimiz Hacı Hakkı Özsoy ağabeyimiz olmak üzere, mesleğin büyüğü, memleketin ağabeyi olmak üzere önderlik eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni dönemde de yönetime başarılar diliyoruz. Basın Yayın Derneği tek sesli olmaktansa, her kafadan ayrı ses çıkıp bir yere varılamamaktansa tek yürek, tek bilek olarak bizim aracılık ettiğimiz somut çalışmalarla ortaya konulmuştur.” dedi.


“TEDBİRLERE HARFİYEN UYUN”

Gelecek günlerde yasal mevzuatın yenilenmesiyle birlikte yerel basının güçlenerek ülkede ki yerini koruyacağını dile getiren Sezen, koronavirüsle ilgili değerlendirmede bulundu. Sezen, “Bu süreçte ülkemizde ve tüm dünya da pandemi ilan edilen koronavirüs sebebiyle yerel basının önemini bir kez daha müşahede etmiş durumdayız. Her ne kadar ulusal düzeyde yayın yapan basında kamu spotları yayınlanmış olsa da yerel basının etkisi çok daha fazla oluyor. Vatandaşlarımıza yerel ve ulusal basında devletimizin bilgilendirmeleri noktasında harfiyen tedbirlere uyulmasını rica ediyorum.” diye konuştu.

“İHTİYACINIZ YOKSA
HASTANEYE GİTMEYİN”

Afyonkarahisar’lılardan ihtiyaç hali dışında evlerinden çıkmamaları ricasında bulunan Sezen, “Özellikle kamusal alanlarda hastane yetkililerimizle de konuyu görüştüm, Devlet Hastanesi Başhekimimiz Op. Dr. Sayın Mehmet Duran’ın bir ricası var. Hemşehrilerimizden ihtiyaç olmadığı sürece hastaneye gidilmemesini rica ediyoruz. Umre’den dönen ve yurt dışından gelen hemşerilerimizde var. Doğal 14 günlük karantina sürelerini, izolasyonlarını evde geçirmelerini rica ediyoruz. Bu bir kul hakkıdır. Bize bulaşmayabilir taşıyıcı olabiliriz ama karşımızdakine bulaştığında Allah korusun bir kul hakkına girmiş oluruz. Ben bu bilinçle vatandaşlarımızın bu süreçte devletin kurallarına riayet edeceklerini düşünüyorum. Afyonkarahisar halkı için yerel basının desteğine ve gücüne çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


“SÜREÇ ELBİRLİĞİ İLE ATLATILACAK”

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’in göreve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine olan iyi dilekleri ve koronavirüs salgınına karşı hassasiyetine teşekkür etti. İlgi ve alakaları, basın camiasına katkıları nedeniyle duyulan memnuniyeti dile getiren Küçükkurt şöyle konuştu: “Ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu olağanüstü bir durum söz konusudur. Bu olağanüstü durum gerçekten basın mensuplarının hem ülke hem de ilimiz bazında ne kadar önemli bir görev üstlendikleri bir kez daha ortaya çıktı. Daha önce sizlerle yaptığımız istişarelerde hem internet hem de sosyal medya ile ilgili yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu sizlere aktarmıştık. Sizlerde her zaman olduğu gibi camiamızın bu taleplerini hem sahiplenmiş hem de aktarmıştınız. İçerisinde bulunduğumuz bu hassas dönemde bunun ne kadar elzem ve gerekli olduğunu bir kez daha hep beraber yaşıyoruz. Bu konuda sizin desteklerinizin de artarak hep beraber devam edeceğine inanıyoruz.. Bu süreç sizlerin, bizlerin ve tüm milletimizin el birliği, gönül birliği içerisinde inşallah en az zararla atlatılacağına inanıyoruz. Bizde sizin bu ziyaretiniz ve hassasiyetiniz nedeniyle teşekkür ediyoruz.”>>>Gazete3

  SİYASET    19.03.2020 10:14:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
02.04.2020
02.04.2020
02.04.2020
OZEL HABERLER