Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘İlişkileri geliştireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İlişkileri geliştireceğiz’


Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannan, Afyonkarahisar’ın güzel bir şehir olduğunu ifade ederek, “Her iki ülke Müslüman olduğu için ve laik ülkeler olduğu için Allah’ın izni ile ilişkilerin ilerlememesi için hiçbir sebep yok” dedi. Başkan Zeybek, Bangladeş’le ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkı sunmak istediklerini söyledi
  SİYASET    25.02.2021 19:06:01

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. Bangladeş Afyonkarahisar Fahri Konsolosu Kazım Özer ile birlikte gerçekleşen ziyarette Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Benol Kaplan’da katıldı. Ziyarette Büyükelçi Mannan’a Başkanı Mehmet Zeybek’e şehrin güzelliklerinden bahsetti.
“ÖZÜMÜZÜ HİÇ KAYBETMEDİK”
Büyükelçi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Zeybek, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle tanınan bir şehir olduğunu söyledi. Afyonkarahisar’ın Kurtuluş Savaşı’nın temellerinin atıldığı derin bir tarihe sahip olduğunu söyleyen Başkan Zeybek, “Şehrimizin geçmişinden günümüze kadar Anadolu’da nerdeyse özelliğini bozmadan muhafaza eden illerin başında gelir. İnanç yönünden vatanını, milletini, bayrağını ve devletini seven insanların yoğunlukta olduğu bir şehir. Aynı zamanda huzurlu bir şehir” dedi.
"YER ALTI VE YER ÜSTÜ ZENGİNLİKLERİMİZ VAR"
Zeybek, “Yer altı kaynaklarımızın başında mermerimiz geliyor. Aynı zamanda gıda sektöründe önde gelen illerin arasındayız. Şöyle ki İstanbul’un kırmızı et ihtiyacının yüzde 25’i karşılıyoruz. Bunun yanında yer altı zenginliği olarak Türkiye’de termal suyun en çok olduğu illerin başındayız. Termal sudan elektrik üretmekle beraber, otellerimizde kullanıyoruz, aynı zamanda 35 bin konutu da termal suyla ısıtıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin yumurta borsasını elinde bulunduran tek iliz.”
“BELEDİYE OLARAK KATKIDA
BULUNMAK İSTİYORUZ”
Gastronomi Birimi tarafından Büyükelçilere gönderilen lezzet paketinden de bahseden Başkan Zeybek, şöyle konuştu; “Lezzet paketlerinden çok güzel geri dönüşler aldık. Kendisi bizleri ziyaret eden ilk büyükelçi. İnşallah Büyükelçilerimizi iş insanlarımızla buluşturarak bu noktada ticari ilişkilerin olacağından hiç şüphem yok. Belediye olarak bizlerde katkıda bulunmak istiyoruz. Buda mutlu eder. Bangladeş’i kendimizden farklı görmüyoruz” şeklinde konuştu.
“ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR”
Büyükelçi Mosud Mannan, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürü ile önemli bir şehir olduğuna dikkat çekti. Mannan, “Tarihi ve kültürel şehre ilk ziyaretim ve çok mutluyum. Bundan sonrada gelmeye devam edeceğim. Gerçekten burası çok özel bir şehir. Buradaki misafirperverlikten çok memnun kaldım. Her iki ülke Müslüman olduğu için ve laik ülkeler olduğu için Allah’ın izni ile ilişkilerin ilerlememesi için hiçbir sebep yok. Afyonkarahisar’ın çok güzel bir manzarası var. Kocaman bir dağın eteğinde kurulmuş harika bir şehir. Aynı zamanda mermer konusunda da ünlü bir şehir” dedi.
“BANGLADEŞ HALKININ SELAMINI GETİRDİM”
Bağımsızlıklarının 50. Yılı dolayısıyla Bangladeş halkının selamlarını getirdiklerini söyleyen Büyükelçi Mannan, konuşmasına şöyle devam etti; “Afyonkarahisar’da gerçekten büyük bir misafirperverlik gördüm.” Afyonkarahisar mutfağına hayran kaldığını belirten Mannan, “Bizlere lezzetli yemekler ikram ettiler. Gerçekten bu yemeklerin lezzeti ve özellikle sunum şekli beni çok etkiledi. Zaten UNESCO’nun da Afyonkarahisar’ı gastronomi şehri ilan etmesi bunun bir göstergesidir. Burada bulunmaktan çok mutluyum” dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ziyaretin anısına Büyükelçi Mannan’a Taş medrese el emeği ile üretilen seccade ve baston takdim etti. Büyükelçi Mannan’da Başkan Zeybek’e Bangladeş’in meclis binasının yer aldığı fotoğraf şilti takdim etti.>>>Gazete3

  SİYASET    25.02.2021 19:06:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER