Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dinar’a özgü ürünler sergilendi

Türkiye Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması adı altında 12-16 Haziran tarihleri arasında Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde açılan f..

2

Image

Yumurtacılar iflasın eşiğinde
Yumurta ihracatında en önemli ülke olan Irak pazarının kapanmasıyla birlikte Yumurta üreticileri zor günler yaşıyor. Bazı firmalar kapılarına kilit vu..

3

Image

Dinar Belediyesi’nin borcu açıklandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Dinar Belediyesi’ni devraldığı toplam borcu 59 milyon 410 bin TL olduğu bel..

4

Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde ..

5

Image

Gül yağı Uzak Doğu’ya açılıyor

Afyonkarahisar ve Burdur'un dağ köylerinde ekolojik tarımla üretilen güllerden elde edilen gül yağı, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu pazarına açı..

6

Image

Seyid Cemal Sultan’ı andılar

Döğer Kasabası’nda 9’uncusu düzenlenen “Seyyid Cemal Sultanı Anma” etkinlikleri gerçekleşti. Tunceli’nin Hozat eski Belediye Başkanı Celalettin P..

7

Image

Bayat kilimlerine özel pul

PTT tarafından Bayat ilçesinin meşhur kökboyalı kiliminin tanıtımının yapılması amacıyla basılan pullar Bayat Kaymakamı Halil İbrahim Acır’a tesl..

8

Image

“Karamık’ta su sıkıntısı kalmadı”

Gazetemizin dile getirdiği Karamık köyündeki su depolarına yönelik olarak saldırılar üzerine harekete geçen Afyonkarahisar Valiliği söz konusu ol..

9

Image

YKS Koordinasyon Toplantısı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde A..

10

Image

Dinar’da karne heyecanı

Dinar da eğitim gören 8 bin 650 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi...

11

Image

Hac semineri

Dinar ilçesinden 2019 yılında Hac görevini yerine getirmek amacıyla Kutsal topraklara yola çıkacak hacı adayları için Müftülük Site Camii’nde 12-..

12

Image

‘Babalarımız en değerli varlıklarımızdır’

Babalar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Babalarımız, bizlere hayatın anlamını, zo..

13

Image

2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılandı

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, hayırlı olsun ziyareti için gelen misafirlerini makamında kabul etti...

15

Image

Protokol Babalar Günü’nü kutladı

Afyonkarahisar protokolü Babalar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

16

Image

‘Eğitimdeki sorunlar giderilmeli’

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yeni y..

17

Image

Karnelerini aldılar

Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler karnelerini alarak 3 ay sürecek olan yaz tatiline başladıla..

‘İmkanları seferber edeceğim’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İmkanları seferber edeceğim’


Koçak: AEV bizim vakfımız

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyon Eğitim Vakfı’nın çok zor şartlardan bugünlere geldiğini ve herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
  SİYASET    03.01.2019 13:25:08


İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, okuma ve yazma oranı açısından Afyonkarahisar’ın en yüksek oranda olması gerektiğini ifade etti. Afyonkarahisar’da okuma ve yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmaması, cehalet oranını sıfır olmasını istediğini dile getiren Koçak, bunu sağlamak için herkesle çalışacaklarını vurguladı.

CEHALETİ SIFIR YAPACAĞIM

Tüm semtleri dolaşarak okuma yazma bilmeyenlerin tespit edileceğini ve gönüllü öğretmenler ve vatandaşlarla öğretileceğini aktaran Koçak, “Afyonkarahisar’da herkes okuma yazma bilmeli. Cehalet oranının sıfır olması gerekiyor. Bununu için gönüllü öğretmenlerle birlikte her şeyi yapacağız” dedi. Kitap okuma oranın da arttırılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını da söyleyen Koçak, semtlere sosyal donatı merkezleri açacaklarını ve içerisinde kütüphaneler yapacaklarını işaret etti.

“HER AY BİR YAZARI AFYON’DA AĞIRLAYACAĞIZ”

Her ay bir yazarı Afyonkarahisar’a çağırarak ağırlayacaklarını, kitapseverlerle buluşturacaklarını dile getiren Koçak, şunları kaydetti: “Okullarımıza çok ciddi destek vereceğiz. Okulları milli eğitimin sınırlı bütçelerine bırakmayacağız. Biz okullarımıza kitap ve kütüphane olarak destek yapacağız. Bu güne kadar yapılmış tüm desteklerin daha da ötesine taşıyacağız desteklerimizi. Ben okumayı seven bir insanım, genç kardeşlerimin de okuyarak çok daha iyi yerlere taşınmasını istiyorum.” Kentte bulunan iki üniversite ile birlikte hem eğitim hem de öğretim anlamında birlikte projeler yapacaklarını belirten Koçak, altyapı çalışmalarını tamamladığını söyledi. Afyonkarahisar’daki gençlerin eğitimlerinin daha sağlıklı almasında ciddi katkıları olan Afyon Eğitim Vakfı’na destek verilmesi gerektiğinin hatırlatan Koçak, işadamlarını vakfa yardıma çağırdı.

“HERKES DESTEK VERMELİ”

Koçak, zamanla desteğin daha da artacağını söyleyerek şöyle konuştu: “Bizim iş adamlarımızın da zaman içinde AEV’e destek konusunda sahip çıkacaklarını düşünüyorum. AEV bizim vakfımız, birçok genç ve çocuk AEV’in katkıları ile okuyor. Artık AEV’in kurumsallaşması ve kudretli bir yapıya kavuşması lazım. Bende bireysel olarak öğrencilere destek vermeye, burs sağlamaya çalışıyorum. Ben belediye başkanı olduğumda AEV için her şeyi seferber edeceğim. Ben onun kıymetini biliyorum. Kurulduğu yılları biliyorum. Kuruluş aşamasında emek veren insanların neler çektiğini biliyorum. AEV’e destek gençliğe sahip çıkılmasıdır. AEV bizim milli vakfımızdır. Afyonkarahisar’ın dişiyle tırnağıyla ortaya çıkardığı bir vakfıdır. Hepimiz bundan sorumluyuz. Kaçışımız yok. İş adamlarının da, kurumsal olarak da, bireysel olarak da kaçışımız yok” >>> Mustafa BAYER


  SİYASET    03.01.2019 13:25:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER