Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Özdemir Şan, Ankara’ya atandı

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara Genelkurmay Başkanlığı Eğitim Dairesi Ba..

2

Image

Aracın çarptığı adam öldü

Afyonkarahisar Gazi Mahallesi’ndeki bir caddede meydana gelen trafik kazasında aracın çarptığı bir kişi hayatını kaybetti...

3

Image

Kadın meselesi cinayetle bitti

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde iş yeri kurşunlaması, alacak verecek ve kadın meselesi yüzünden çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti, ..

4

Image

Saçkan’dan Serteser’e ziyaret

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser..

5

Image

“Huzurlu, mutlu bir Afyon’u yakalamalıyız”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Şuhut’ta muhtarlarla bir araya geldi. Vali Tutulmaz, mutlu iller arasında gösterilerin Afyonkarahisar’da h..

6

Image

Emirdağ OSB gelişiyor

Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Birçok fabrikayı bünyesinde bulunduran Emirdağ OSB'ye bir firm..

7

Image

Afyon'da esrar operasyonu

Afyonkarahisar'da araziye kurutulmak üzere bırakılmış 17 bin 100 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi...

8

Image

“En önemli sorun göç ve sığınmacılar”
MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Türkiye göç güzergahında olan bir ülkedir. Türkiye’nin en önemli konu ve sorun başlıklarından birisi de..

9

Image

Amaç bir adım ileri gidebilmek

Mahalle muhtarlarıyla ikinci kez bir araya gelen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, konuşmasında “Amacımız Afyonkarahisar’ı bir adım ..

10

Image

Gürbüz’den Başkan Atlı’ya ziyaret

Hizmet-İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Gürbüz Çay Belediye Başkanı Uzman Doktor Hüseyin Atlı’yı makamında ziyaret etti. ..

11

Image

Annelerden AFSÜ hastanesine cihaz desteği

Türk Anneler Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesi yeni doğan ünitesine cihaz he..

12

Image

Afyon’da bin 404 öğretim elemanı var

TÜİK Manisa Bölge Müdürü Dr. Mehmet Akyol, Afyonkarahisar’da bin 404 Öğretim Elemanı bulunduğunu söyledi. ..

13

Image

Eczacı - aktar polemiği

Tıbbi ve Aromatik Bitkileri araştırmakla görevli meclis komisyonunda eczacıların bu tür bitkilerin aktarda değil, eczanelerde satılması gerektiği..

14

Image

Topaloğlu’na teşekkür plaketi

İscehisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arkeolog Ahmet Zeybek, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti. ..

15

Image

MEBİS, tekrar hizmete girdi

Sandıklı Belediyesi tarafından daha öncede hizmet veren Mezarlık Bilgi Sistemi MEBİS güncellenerek tekrar vatandaşların kullanımına sunuldu...

16

Image

Şehit ve gazi çocuklarına AEV’den destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Dernek Yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’..

17

Image

Irak Bakanı’nı Türkiye’ye davet etti

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Irak Tarım Bakanı Salih Hasani'ye Türkiye'deki yumurta üreticilerinin beklentilerini ileterek, kendi..

‘İnsanlara umut olacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İnsanlara umut olacağız’Koçak: “Türkiye ekonomik krizi en derinden hissetmeye başladı. Ekonomik sıkıntı insanlarımızın psikolojilerini de etkiledi. Vatandaşlarımız yara bere içerisinde, bir dokunup bin ah işitiyoruz. Ülkemiz yaşanmaz bir noktaya taşınmak isteniyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Biz Türkiye’nin gülen yüzü olacağız. Biz Türkiye’nin yarınına ümidini yitirmiş insanlarına umut olmaya geleceğiz” dedi.

  SİYASET    06.02.2019 11:11:12


İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak gerçekleştirdiği haftalık olağan basın toplantısında projelerini açıkladı. İyi Kart projesi ile ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak yardımları insan onuruna yakışır şekilde gerçekleştireceklerini söyleyen Koçak: “Belediyemiz sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere İyi Kart ile yardım sağlayacağız. Sosyal yardımlar arttırılmalıdır. Bu yardımı yaparken de “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” düsturu ile hareket edeceğiz” dedi.

ÖZGÜR KART

Gençlerin özgürce düşünebilmeleri, girişimci ve üretken olabilmeleri için geliştirilen Özgür Kartı anlatan Koçak:“Gençler için hazırlayacağımız özgür kartla onlara ulaşım desteği sağlayacağız. Bu kart ile otobüslerde, minibüslerde, duraklarda, prestij caddelerde sınırsız internet kullanabilecekler. Gençler bu kart ile şehirlerarası otobüslere indirimli binecek, sinema, tiyatro ve konserlerden indirimli faydalanabilecekler. Belediye olarak öğrenci ve gençlerimizin her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Şehir Üniversitesi kurarak Afyonkarahisar’ın marka değerini arttıracaklarını söyleyen Koçak: “İl merkezine Vakıf Üniversitesi’nin kurulmasını sağlayarak, hem üniversite öğrencilerimizin şehrimizle bütünleşmesini sağlayacağız, hem de bu sayede esnafımızı güçlendireceğiz. Üniversite bünyesinde şehrimizin kalkınmasına ve üretimine katkı sağlayacak fakülte ve bölümler olacak: Ziraat Fakültesi, Gıda Fakültesi, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi, Pazarlama ve Tasarım Bölümleri’nin yanı sıra Yabancı Diller Okulu bunlardan birkaçı” şeklinde konuştu. Ortak gelecek için ben de varım diyen Koçak: “Gençlerimizi sadece geleceğin teminatı değil, bugünümüzün de ortakları olarak görüyoruz. Şehrimize yapacağımız her proje ve yenilikte gençlerimizin de fikrini almanın, çalışmalarımıza değer katacağına inanıyoruz. Oluşturacağımız Gençlik Meclisi’nde yer almak isteyen her gencimize kapımız açık olacak. Çalışma atölyeleri kurularak gençlerimizin kendilerini geliştirmek istedikleri alana yönelmelerini sağlayacağız. Üniversitede bulunan öğrenci kulüpleri ile işbirliği yapacağız. Belirli aralıklarla gençlerimizle bir araya geleceğiz” diyen Koçak gençliğe verdiği önemi bir kez daha belirtti. Gençlere yönelik projelerine hız kesmeden devam eden Koçak, bir yenisini daha ekledi.

GENÇLERE PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMLERİ

Koçak: “Gençlere dönemler halinde proje hazırlama eğitimleri vereceğiz. Eğitim sonunda
bitirme ödevi olarak Afyonkarahisar için, ülkemiz için projeler hazırlayacaklar. Dereceye giren projeler için desteklerimizi esirgemeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. Eğitimli gençlerin önemini vurgulayan Koçak: “Sağlıklı eğitim için sağlıklı ortamlar kuracağız. Devlet okullarının fiziki şartlarını iyileştirerek, öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlayacağız. Her eğitim-öğretim döneminde okullarımıza kırtasiye yardımı yapacağız. Yaz tatillerinde okullarımızın temizliğini, onarım ve tadilat işlerini gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza ne kadar doğru eğitim verebilirsek, geleceğimiz o kadar aydınlık olur. Belediye olarak eğitime tam destek olacak, öğrencilerimiz arasında eğitimde fırsat eşitliği sağlayacağız. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için etüt merkezlerinde ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz” diyerek yerel yönetimler ile yerel eğitimin seviyesinin yükseleceğini belirtti.>>>Alkan Kurt


  SİYASET    06.02.2019 11:11:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.08.2019
23.08.2019
23.08.2019
OZEL HABERLER