Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur” | Gazete3.com.tr
Image

“Kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur”  SİYASET    19.11.2021 11:44:55

Asgari ücretin enflasyonun üzerinde belirlenmesi gerektiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır” diyerek 3600 ek göstergenin de verilmesi gerektiğini söyledi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. Başkan Kocacan, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatlarıyla “Adım adım 2023; il il Anadolu” temalı toplantısını geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirdik. Toplantımıza MYK Üyemiz Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak’ın yanı sıra, Ankara Milletvekilimiz Nevin Taşlıçay, İstanbul Milletvekilimiz Arzu Erdem, MYK Üyelerimiz Hüseyin Yıldız, Burak Pehlivan ve Akif Çapraz katıldı. İlk olarak Muhtarlar ile STK Temsilcileri ile biraya geldik. Onların talep ve isteklerini dinledik. Daha sonra Şehit ve Gaziler Derneği ile Muhtarlar Derneğini ziyaret ettik. Son olarak da esnafımızı ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunduk. Özellikle esnaf ve vatandaşlarımızın bize olan ilgisine teşekkür ediyorum. MHP heyetimiz ziyaretleri boyunca talep ve istekleri dinlediler. Bunları meclis gündemine taşıyarak çözüme kavuşturacaklar. Partimiz adına verimli bir program oldu. Bugüne kadar 40 ilimize giderek vatandaşlarımızla kucaklaştık. Sivil toplum kuruluşlarıyla, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, işçilerimizle, memurlarımızla, muhtarlarımızla, emeklilerimizle, meslek örgütleriyle görüştük, düşüncelerini öğrendik, hedeflerimizi paylaştık”
“BİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ UNUTMADIK”
EYT, 3600 ek gösterge ve asgari ücret ile ilgili partisinin görüşlerini de açıklayan Başkan Kocacan, “Biz verdiğimiz sözleri unutmadık, çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz” dedi. Kocacan, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin 24 Haziran seçimlerine giderken hazırlamış olduğu beyannamemizde neyi vaat etmişsek arkasındayız. ‘Emeklilikte Yaşa Takılan’ kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Sayıları 6,3 milyonu bulan bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır. Bütçe imkanları doğrultusunda, kademeli geçiş uygulamasını dikkate alarak, geniş bir siyasi uzlaşma kapsamında EYT sorunu TBMM’de çözülerek gündemden tamamıyla çıkarılmalıdır. Diğer yandan polislerimize, öğretmenlerimize, hemşirelerimize, imamlarımıza, uzman jandarmalarımıza, uzman çavuşlarımıza 3600 ek göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz, her çalışmanın içinde olacağız. Biz emeğin ve emekçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Asgari ücretle geçinen yaklaşık 8 milyon kardeşimizin enflasyona ezdirilmemesi, insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine çıkarılmaları beklentimizdir. Asgari ücret tanımı itibariyle, ‘İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek’ ücrettir. Şu kış kıyamette insanlarımızın haklı taleplerini karşılamak hepimizin sorumluluğu altındadır. Aralık ayının ilk haftası toplanacak olan ‘Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun enflasyonun üzerinde bir zam belirlemesi, ekonomik zorluklara direnen kardeşlerimizin yüreğine su serpmesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi çağrısıdır"

“HDP İLE CHP ARTIK TEK BİR PARTİ HALİNE GELMİŞTİR”
“CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği ile yaptıkları hiç birbirini tutmuyor” diyen Başkan Kocacan, “Kandil ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu, ‘Ben kandili başlarına yıkacağım, yerle yeksan edeceğim’ diyor. Ama bakıyorsunuz özellikle tezkere’ye ‘Hayır’ diyor. PYD’ye terör örgütü demeyen ve görmeyen bir yapının kandili bombalamasını da beklememek lazım. Zaten HDP ile CHP artık tek bir parti haline geldi. Bugüne kadarki aynı tezkerelere ‘Evet’ diyen Kılıçdaroğlu, sonuncu tezkereye ‘Hayır’ demesinin tek sebebi var. Kandil başta olmak üzere özellikle HDP’li seçmene göz kırpmaktır.” >>>Fatma Yıldız

  SİYASET    19.11.2021 11:44:55

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER