Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Otomobil devrildi: 2 ölü
Bolvadin ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı..

2

Image

Bozkurt, sosyal konutları inceledi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatlarıyla durumu iyi olmayan 4 aile için yapılan sosyal konutların inşaatı devam ediyor...

3

Image

Fay hatlarının röntgeni çekiliyor
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir öncülüğündeki bir grup uzman, kazdıkları he..

4

Image

‘5 günde 45 kişi öldü’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, “Bayramda 5 günde 45 ..

5

Image

Metruk evde yangın
Bolvadin ilçesinde metruk ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi..

6

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Kurban Bayramı dolayısıyla önce şehit ailelerini daha sonra gazileri ziyaret etti.Kapar, şehit ailelerinin her zaman ya..

7

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

8

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

9

Image

Tabiat Parkı’nda yangın
Afyonkarahisar’da 26 Ağustos Tabiat parkı içinde çıkan küçük çaplı ot yangını panik yarattı..

10

Image

‘Fiyatlar makul seviyeye çekilmeli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Tüvtürk araç muayene ücretlerinin çok yüksel olduğunu söyleyerek, fiyatların makul bir seviyeye çekil..

11

Image

Helikopterle DENETİM

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında dönüş yolculuğunda yaşanacak yoğunluğa bağlı olarak trafik dü..

12

Image

Hint kenevirleri imha edildi
Çay ve Bolvadin ilçeleri arasında yer alan Eber Gölü'nde bir adacıkta tespit edilen 1805 kök Hint keneviri imha edildi..

13

Image

‘Afyon potansiyeli olan bir il’
Vali Gökmen Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın potansiyeli olan bir il oldu..

14

Image

‘Günü gelince görecekler’
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti heyetinin Ankara’dan hangi yatırımları getirdiğini basın aracılığı ile soran bazı..

15

Image

Gölette boğulan anne ve kızı toprağa verildi
Bilecik'te gölet kenarında piknik yaptıkları sırada düştükleri suda boğulan kız ile onu kurtarmak isteyen annesi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine ..

16

Image

Uyuşturucu taciri tutuklandı
Şuhut ilçesinde düzenlenen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1'i tutuklandı..

17

Image

Kaçan kurbanlık 3 saatte yakalandı
Şuhut ilçesinde sahibinin elinden kaçan büyükbaş kurbanlık yaklaşık 3 saat süren kovalamaca sonrası yakalandı. Kaçan kurbanlığın yakalanmasını ise çev..

‘Katma değer sunmak istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Katma değer sunmak istiyoruz’


AFSÜ-TTO Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Canbaz, yerli sağlık teknolojisine ve ilaç üretimine katkı sağlayarak, Türkiye’ye katma değer sunmak istediklerini söyledi
  SİYASET    01.07.2020 19:40:34

Akademisyenlerden oluşan bir heyet, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. (AFSÜ-TTO) öncülüğünde kurulacak “Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi ve Üretim Merkezi” için incelemelerde bulundu. Çorum İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının finansal desteğiyle hayata geçirilen Dodurga Tıbbi Aromatik Bitki Merkezinde, Oğuzlar ve İskilip ilçelerinde yetkililerle bir araya gelen AFSÜ heyeti, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’ye de nezaket ziyaretinde bulundu.

“ALT YAPI OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”
İnceleme gezisinin, Afyonkarahisar’da yerli ilaç üretimi çalışmalarına alt yapı oluşturmak üzere düzenlendiğini belirten AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu, “Çorum‘da örnek bir tesis var. Ülkemizde tıbbi ve aromatik bitkilere yönelik böyle bir altyapı çalışmasının olması gelecekte, ekilen tohumdan tıbbi amaçla ürüne gidecek olan sürecin tamamen kontrol altında yapılması; bunların hepsinin ülkemiz standartlarında üretilmiş olması bizim için gurur kaynağı” dedi.

“ODAK NOKTAMIZ SAĞLIK”
AFSÜ-TTO Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Canbaz ise AFSܒnün odak noktasının sağlık olduğuna dikkat çekerek, hedeflerinin yerli sağlık teknolojisi ve ilaç üretimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Doç. Dr. Canbaz, Afyonkarahisar’da tıbbi ve aromatik bitkilerin temel alındığı ilaç üretimi yaparak Türkiye’ye katma değer sunmak istediklerinin altını çizdi.

SERA KURULMASI PLANLANIYOR
AFSÜ bünyesinde tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirileceği bir sera kurulmasının planlandığını ifade eden Doç. Dr. Canbaz, şöyle konuştu: “Tıbbi ve aromatik bitkiler Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de oldukça ilgi gören bir alan ve tamamlayıcı tıp olarak da ifade ediliyor. Bu alanda ülkemiz son derece zengin bir potansiyele sahip. Ancak bunları yeteri kadar ürüne dönüştürerek ekonomiye kazandıramadık. Tabii önemli olan eldeki imkânların, yani bu bitkilerin katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülerek pazara sürülmesi ve ekonomiye kazandırılmasıdır. Biz de AFSÜ olarak buna odaklandık.”>>>Gazete3


  SİYASET    01.07.2020 19:40:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER