Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKYILDIZ BAŞKAN
Afyonkarahisar merkez ilçe örgütünde, Ömer Akyıldız başkanlığa seçildi...

2

Image

‘Çok iyi bir noktadayız’
İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Saffet Acar, İYİ Parti’nin iyi bir durumda olduğunu ve her geçen gün ivme kazandığını belirtti..

3

Image

‘Yatırımların takipçisiyiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Dinar ilçesine yapılan ve yapılacak olan yatırım ile hizmetlerin takipçisi olduklarını söyl..

4

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

5

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

6

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

7

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

8

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

9

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

10

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

11

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

12

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

13

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

14

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

15

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

16

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

17

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

‘Kaynaklar verimli kullanıldı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kaynaklar verimli kullanıldı’


İl Koordinasyon Toplantısında Afyonkarahisar genelinde yapılan yatırımlar konusunda açıklamalar yapan Vali Tutulmaz, tüm kurumların kaynakları verimli kullanma noktasında büyük gayret gösterdiğini belirterek, “Rakamlarda bunu destekliyor. İlerleyen dönemlerde ilimize yönelik yatırımlar artarak devam edecektir” dedi.
  SİYASET    10.10.2019 10:51:45Tutulmaz, “2019 yılı itibariyle toplam proje sayımız 1.027’dir. Bu projelerin 964’ü yatırımcı kuruluşlar, 63 tanesi de mahalli idareler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yatırım projelerinin; 267 tanesi tamamlanmış, 505 tanesi devam etmekte, 13 tanesinin ihalesi yapılmış, 105 tanesi ihale aşamasında ve 137 adet projeye de başlanamamıştır. Yatırımlarda yüksek pay alan kurumları da açıklayan Tutulmaz, “Yatırımların; toplam proje bedeli yaklaşık 6,5 milyar TL, önceki yıllar harcaması 2,8 milyar TL, 2019 yılı ödeneği 937 milyon TL ve dönem sonu harcaması 479 milyon TL’dir” dedi.

ASLAN PAYI İLLER BANKASI’NIN

Ödenekten en fazla pay alan kurumun İller Bankası Bölge Müdürlüğü olduğunu belirten Tutulmaz, “Projelerin genel nakdi gerçekleşme oranı %50, yılı harcama oranı ise %51’dir. 2019 yılı ödeneğinden en fazla pay alan üç kuruluş; Eskişehir İlbank Bölge Müdürlüğü birinci sırada, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ikinci sırada ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü üçüncü sıradadır. Kamu yatırımlarının sektörel dağılımına bakıldığında ise birinci sırada Ulaştırma, ikinci sırada Diğer Kamu Hizmetleri-Sosyal ve üçüncü sırada Eğitim sektörü yer almaktadır” dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK YATIRIMLAR ARTACAK
Kamu kurumlarının kendilerine tahsis edilen kaynakları verimli bir şekilde kullanmak için gayret ettiğini belirten Tutulmaz, “Rakamlarda bunu destekliyor. Henüz proje aşamasında olan ya da ihale çıkmamış bazı yatırımlarımız var. Bunlar ya yer ya da hukuksal problemlerden dolayı başlamış. İnşallah bu sorunlarda çözülecek ve ilimizdeki yatırımlar artarak devam edecektir” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    10.10.2019 10:51:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
27.01.2020
27.01.2020
27.01.2020
OZEL HABERLER