Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapı..

2

Image

Genel Müdür Aktaş denetlemeler yaptı

Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Girişi Susuz Kavşağı Pandemi Uygulama..

3

Image

'Potansiyellerimizle öne çıkacağız'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni normalleşme sürecinde Afyonkarahisar'ın potansiyelleriyle öne çıkac..

4

Image

Hakan Bahçeci sevenlerini üzdü
Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında..

5

Image

'Milletimiz asla unutmayacaktır'
27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Türlü baskılarla sindiri..

6

Image

'Sivil siyaseti katlettiler'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkû..

7

Image

'Demokrasi tarihimiz kirletildi'
27 Mayıs 1960 tarihinde yapılan darbenin 60.yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yapıla..

8

Image

'O yol belediyenin imar alanında'
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve İhsaniye İGM Üyesi İrfan Seçen, Döğer Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi'ne yaptırmak istediği yolun, beled..

9

Image

Sosyal medya kullanım kılavuzu
İletişim Başkanlığınca, sosyal medyanın doğru kullanıma yönelik "Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu" adlı kitap hazırlandı...

10

Image

'Organize bir kötülük'
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs’ın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ülkemize kötülük tohumlarının ta o gün, 60 y..

11

Image

'Tarihimizin kara bir lekesi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 27 Mayıs'ın tarihimizin kara bir lekesi olduğunu ..

12

Image

Emirdağ'a dev yatırım
Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım çalışmaları kapsamında 2019 yılında sözleşme imzalanan firmalar inşaat çalışmalarına başladı. 50 milyon Eur..

13

Image

Belediye asfalt sezonunu açtı
Afyonkarahisar Belediyesi 2020 Yılı Asfalt sezonunu açtı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şantiyede bakımları yapılan araç ve gereçler sıcak ..

14

Image

'Desteklere başvurun'
Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Zülgari Özdemir, TKDK'nın 2 yeni çağrı ilanına çıktığını söyleyerek Afyonkarahisar'lı ..

15

Image

AFSÜ bir ilki deneyecek
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) salgınla ilgili bugüne kadar Türkiye’de hiç denenmemiş bir tedavi yöntemi üzerine çalışmalar yapac..

16

Image

Türkiye'nin başarısını anlattı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde bir makale yayımlayarak, dünyanın Koronavirüs’e en çok kurban veren ül..

17

Image

'Girişimleri doğru bulmuyoruz'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Barolar ve seçim sistemlerine ilişkin olarak değişiklik girişimlerini doğru bulmadıklarını ifade etti ..

‘Kaynaklar verimli kullanıldı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kaynaklar verimli kullanıldı’


İl Koordinasyon Toplantısında Afyonkarahisar genelinde yapılan yatırımlar konusunda açıklamalar yapan Vali Tutulmaz, tüm kurumların kaynakları verimli kullanma noktasında büyük gayret gösterdiğini belirterek, “Rakamlarda bunu destekliyor. İlerleyen dönemlerde ilimize yönelik yatırımlar artarak devam edecektir” dedi.
  SİYASET    10.10.2019 10:51:45Tutulmaz, “2019 yılı itibariyle toplam proje sayımız 1.027’dir. Bu projelerin 964’ü yatırımcı kuruluşlar, 63 tanesi de mahalli idareler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yatırım projelerinin; 267 tanesi tamamlanmış, 505 tanesi devam etmekte, 13 tanesinin ihalesi yapılmış, 105 tanesi ihale aşamasında ve 137 adet projeye de başlanamamıştır. Yatırımlarda yüksek pay alan kurumları da açıklayan Tutulmaz, “Yatırımların; toplam proje bedeli yaklaşık 6,5 milyar TL, önceki yıllar harcaması 2,8 milyar TL, 2019 yılı ödeneği 937 milyon TL ve dönem sonu harcaması 479 milyon TL’dir” dedi.

ASLAN PAYI İLLER BANKASI’NIN

Ödenekten en fazla pay alan kurumun İller Bankası Bölge Müdürlüğü olduğunu belirten Tutulmaz, “Projelerin genel nakdi gerçekleşme oranı %50, yılı harcama oranı ise %51’dir. 2019 yılı ödeneğinden en fazla pay alan üç kuruluş; Eskişehir İlbank Bölge Müdürlüğü birinci sırada, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ikinci sırada ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü üçüncü sıradadır. Kamu yatırımlarının sektörel dağılımına bakıldığında ise birinci sırada Ulaştırma, ikinci sırada Diğer Kamu Hizmetleri-Sosyal ve üçüncü sırada Eğitim sektörü yer almaktadır” dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK YATIRIMLAR ARTACAK
Kamu kurumlarının kendilerine tahsis edilen kaynakları verimli bir şekilde kullanmak için gayret ettiğini belirten Tutulmaz, “Rakamlarda bunu destekliyor. Henüz proje aşamasında olan ya da ihale çıkmamış bazı yatırımlarımız var. Bunlar ya yer ya da hukuksal problemlerden dolayı başlamış. İnşallah bu sorunlarda çözülecek ve ilimizdeki yatırımlar artarak devam edecektir” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    10.10.2019 10:51:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER