Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’
Belediye başkanlığında işin ehli olduklarını söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı da..

2

Image

‘Vakti geldi’

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik içinde ortak akılla yönetim anlayışı sergileyeceklerini ifad..

3

Image

‘Trafik sorununu sona erdireceğiz’


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ilimizin trafik sorununa neşter vuracak. Zeybek, hafif raylı sistemler ile akıllı ve katlı oto..

4

Image

Taraftarlardan seferberlik
İkinci yarı öncesi TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey’in başkanlığında bir araya gelerek mor beyazlı takıma tam destek kararı alan Afjet Afyonspor taraft..

5

Image

Taytak’tan Ateş’e ziyaret

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Si..

6

Image

‘Her zaman desteğinizi gördük’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve beraberinki heyeti makamında kabul etti. Doğa Koruma..

7

Image

‘Seçimlere kendi adımızla katılacağız’
Demokrat Parti İl Başkanı Gürcan Şensoy, belediye başkan adaylarının belirleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, seçimlere kendi isimleriy..

8

Image

Yurdunuseven, cezaevini inceledi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti...

9

Image

‘Sıkıntılara çare olacağız’
Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da tüm kesimlerle ortak projeler yaparak, h..

10

Image

Talepler iletildi
Başkan Çoban, Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ş..

11

Image

Efelerimiz, Tokat’ta galibiyet arayacak
Efeler Voleybol Ligi’nin ikinci yarısına geçtiğimiz hafta İnegöl Belediyespor karşısında kazandığı 3-0’lık galibiyetle başlayan İkbal Afyon Belediye Y..

12

Image

Minik Muhammet yoğun bakımda
Anne karnında enfeksiyon kapan ve ilaç tedavisi yapılan 8 aylık Muhammet Akçeşme, ilaçlarının 22 gündür kullanamadığı için havale geçirerek yoğun bakı..

13

Image

‘Kenevir işinin takipçisi olacağız’
Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısında konuşan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, kenevir üretimi noktasın..

14

Image

‘Helvayı da karacağız yatırımı da yapacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyarete devam ediyor...

15

Image

‘STK’lar ihalelerde muhatap olacak’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışması programı kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde..

16

Image

Başkan Çoban’a teşekkür ziyaretleri
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretleri devam ediyor. ..

17

Image

‘Derdimiz Afyonkarahisar’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Kanlıca mahallesindeki TOKİ konut sakinleriyle bir araya geldi...

‘Kent Meydanı yılbaşında tamam’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kent Meydanı yılbaşında tamam’


Afyonkarahisar’da ilkleri yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programında yaptığı açıklamada, kent meydanının yıl başında tamamlanacağını, yürüyen merdivenli üst geçit yapacağını, teleferiğinde 2019 yılında yapılacağını söyledi.
  SİYASET    13.10.2018 11:47:49

Afyonkarahisar’da ilkleri yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programına konuk oldu. 2009 yılından bu yana yaptığı çalışmaları anlatan Çoban, yeni dönemde de seçilmesi durumunda yapacağı çalışmalardan bahsetti. Siyasete 12 yaşında merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın yaptığı bir mitingde mikrofon tutarak başladığını, Refah ve Fazilet Partisi döneminde Belediye Meclisi üyeliği yaparken, Belediye Başkanlığı fikrinin aklına düştüğünü, AK Parti’de İl Başkanı iken, Belediye Başkan aday adayı daha sonra da aday olduğunu ve seçildiğini kaydeden Çoban, “Refah ve Fazilet Partisi döneminde yerel yönetimlere bakıyordum, Belediye Meclis üyeliği yaptım, o zaman belediye başkanlığı aklıma düştü. 1973 yılında mitingde rahmet Erbakan geldiğinde mikrofonunu ben tutmuştum. Siyaset 12 yaşında başladım. Afyonkarahisar’da İmam Hatip kökenli tek belediye başkanıyım. AK Parti iktidara geldiğinde il başkanlığı yapıyordum. İktidar partisinin ilk başkanlığı çok zor bir iş. 2009 yılında belediye başkanlığı için aday adayı iken 3 dönem için belediye başkanlığına gelmek istediğimi söylemiştim. Şu anda da 3.dönem için aday adayıyım” diye konuştu

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDA TECRÜBE ÖNEMLİ”

Belediye Başkanlığı görevi için tecrübenin çok önemli olduğunu bu nedenle 3.dönem için de aday adayı olduğunu belirten Çoban, “Belediye Başkanlığı görevinde tecrübe çok önemli, bunun için partimden 3.dönem için aday adayı oldum. İnşallah takdir edilir, Afyonkarahisarlı hemşehrilerim destek verirse güzel hizmetlerimize devam edeceğim. Afyonkarahisar Belediyesi olarak tüm kurumlarla işbirliği içinde çalışmalar yapıyoruz. En önemli hizmetlerimizden birisi 32 kilometreden Afyonkarahisar’a su getiriliyor. Kaliteli su araştırmalarımız devam ediyor. Saniyede 720 litre su temin ediliyor. Mevcut barajdan eskisi kadar su temini sağlanamıyor, şu anda kentin suyunun yüzde 50’lik kısmı barajdan karşılanıyor. Su işi için yeni kuyu ve tesislere 20 milyon TL harcanıyor. Kaliteli su olarak Balmahmut’taki kuyularının Ph derecesi 7.7 seviyesinde. Bu seviye şişemeye son derece elverişli durumda” ifadelerine yer verdi.

“KENDİ KAYNAKLARIMIZLA HİZMET VERİYORUZ”

Afyonkarahisar Belediyesi olarak kendi kaynaklarıyla hizmet verdiklerini ifade eden Çoban, “Belediye Başkanlığım dönemimde dışarıdan herhangi bir para gelmedi. Biz popülizm yapmıyoruz, tüccar mantılığıyla hareket ediyoruz. Belediye olarak eczane yerleri oluşturduk, 30 milyon TL’lik gelir elde ettik. Afyonkarahisar Belediyesi benim dönemimde hiçbir zaman borçlanarak yatırım yapmadı. Geçmiş dönemden olan borçları da biz ödedik. Kentimizdeki bazı arsaları taraflarla anlaşarak belediyemize kaynak sağladık” diye konuştu.

“İLK OLARAK ALT YAPIYLA BAŞLADIK”

Belediye Başkanlığının ilk döneminde alt yapıdan başladıklarını dile getiren Çoban, “İlk dönemimde Afyonkarahisar’da alt yapısı tamam olan tek bir mahalle vardı. Biz önce alt yapı dedik. Tüm mahallelerin alt yapı problemlerini çözdük. Mahallelere kapalı pazar yerleri yaptık. 2 adet mahallenin kapalı pazar yeri yok. Onları da kısa bir süre sonra kapalı hale getireceğiz. Geleneksel anlamda 30 adet mahalle fırını belediye tarafından yapılarak, mahalle sakinlerine kazandırıldı. Ben mahalle fırınlarına geçmişte çok fışkı taşıdım ve fışkı nöbeti tuttum” diye konuştu.

“150 ADET DAHA HOBİ BAHÇESİ YAPACAĞIZ”

Afyonkarahisar’da seçmenlerin karşısına elinde projelerle çıkan ilk belediye başkanı adayı olduğunu ve elindeki projeleri gerçekleştirdiğini belirten Çoban, “Benden önce hiçbir belediye başkanı halkın karşısına yapacağı projelerle çıkmadı, 2009 yılından bu yana girdiğim tüm belediye başkanlığı seçimlerine elimde projelerle çıktım ve büyük bir kısmını Allah’a Şükür tamamladım. Emeklileri düşünerek, 320 adet hobi bahçesi Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapıldı. Yeni dönemde devam edersek, 150 adet daha hobi bahçesi kazandıracağız. 3 yıldan beri Afyonkarahisar Belediyesi öğrencilere burs veriyor. Her yıl verilen burs miktarını ve sayısını arttırıyor, bu yıl 5 bin civarında öğrenciye burs veriyoruz” dedi.

“BİSİKLET DAĞITIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

4 yıl boyunca takdir alan öğrencilere yapılan bisiklet dağıtımına yeni dönemle beraber devam edeceklerini söyleyen Çoban, “2010 yılından itibaren takdir alan öğrencilere belediyemiz bisiklet dağıtıyordu, 4 yıl devam ettik. 2014’ten sonra bazı durumlar yaşandı veremedik ama yeni dönemden itibaren bisiklet dağıtımına devam edeceğiz. Bazı belediyeler arsenik ve atık su tesislerini çalıştırmıyor, Afyonkarahisar Belediyesi hizmete açıldığı günden bu yana aralıksız olarak atık su arıtma tesisini çalıştırmaya devam ediyor. Bu tesisin 480 bin TL’lik aylık gideri var” dedi.

“SU VE EKMEK FİYATLARINDA ZAMSIZ YILLAR GEÇİRDİK”

Spor tesisleri ve sportif faaliyetlerle ilgili projelerine başlangıçta inanmayanların olduğunu ama gerçekleştikçe büyük takdir aldığını belirten Çoban, “Ben sporla ilgili olarak projelerimi anlatırken bazı belediye meclisi üyesi aday arkadaşlarım bana inanmamıştı. Şu anda gerçekleştirdiğimizi görenler büyük takdirle karşılıyor. Saha bakımı yapan bir belediyeyiz. İlk kez belediye olarak spor salonu yaptık. Türkiye’de 5 yerde bizimki gibi spor salonu var. Yeni dönemde uluslararası masa tenisi turnuvaları için bir tesis kazandırmayı planlıyoruz. Güneşi enerjisi santrali sayesinde 3 yıldır elektrik üretimi yapıyoruz. Stadyum alt geçiti yılsonunda tamamlanacak. Su ve ekmek fiyatlarında zamsız yıllar geçirdik. Son dönemdeki bazı gelişmeler neticesinde düşük bir meblağ olmak üzere ekmeğe zam yapıldı” ifadelerine yer verdi.

“MUHTARLARIN BİLGİSAYARLARINI YENİLECEĞİZ”

Muhtarlara geçmişte dağıtılan bilgisayar ve yazıcıların yeni dönemde yenileneceğini belirten Çoban, “Yine benim dönemimde muhtarlarımıza bilgisayar ve yazıcı dağıtımları yaptık. Yeni dönemde eskiyen bilgisayar ve yazıcılar yerine yenileri dağıtılacak. Afyonkarahisar’da ilk defa katlı otopark bizim dönemimizde yapıldı. Ödüllü bir kent meydanı projesine sahibiz. Yılbaşına kadar 317 araçlık otoparkıyla kent meydanı tamamlanacak. Araç otoparkımızdaki 300 aracın tamamı yenilendi. Benim dönemimde belediyede memurluk yapanlara ilk kez sendika hakkı tanındı, toplu sözleşme yapıldı. Afyonkarahisar Belediyesi olarak kısa bir süre sonra Çocuk Üniversitesi kuracağız. Görülmeye değer bir macera parkımız var. Motokros Parkurumuz ödül aldı” dedi.

“ERENLER MAHALLESİ’NİN YOLLARINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Erenler Mahallesi’nin yollarının yapılmasına devam edileceğini ifade eden Çoban, “Erenler Mahallesi’ne Afyonkarahisar Belediyesi olarak 3 defa sıcak asfalt döktük. Ancak mahalledeki inşaat çalışmaları nedeniyle yollar yine bozuldu. Buna rağmen yeni dönemde de Erenler Mahallemizin yollarını yapmaya devam edeceğiz. Atatürk Parkı’na çok özendik. 120 bin metrekarelik bir alana daha park yapımımız devam ediyor. Ben sürekli olarak Afyonkarahisar’ın her yerini dolaşıyor, yeni yerler keşfediyor, buralara yapılabilecek olan tesisleri belirlemeye devam ediyorum” şeklinde konuştu.

“YÜRÜYEN MERDİVENLİ ÜST GEÇİT YAPACAĞIZ”

Çoban açıklamalarını şöyle sonlandırdı: “Çöpten elektrik üreten bir belediyeyiz. Eski evlerin iyileştirme çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi olarak kaynak sağladık. Kısa bir süre içinde tüm evlerin dış cephe iyileştirmeleri tamamlanacak. Eski Başbakanlarımızdan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun tavsiyesi üzerine böyle bir çalışma yapıldı. Bedesten Çarşısı’nı yeniden elden geçirdik. Kaçak bölümleri yıkıldı, aslına uygun olarak restore edildi. Modern ve güzel bir görüntüye kavuşturuldu. Teleferik sözleşmesi imzalandı. 2019 yılında teleferik çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz. Afyonkarahisar’da ilk sporcu otelini tamamladık. Afjet Afyonspor Futbol Kulübü otelde konaklıyor. Yılbaşıyla beraber otelin tümü hizmete açılacak. 1 hafta önce akıllı kavşak sistemine geçildi, 14 kavşakta akıllı kavşak sistemi uygulanıyor. 7 ayrı kavşakta yeşil dalga sistemi faaliyete geçti.

Cenaze evlerine Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yemek hizmeti veriliyor. Bu hizmette benim belediye başkanlığım dönemimde başladı. 30 kişilik hasta oteli açacağız. Hayvan barınağının yanına yeni bir hayvan oteli yapılacak. Gez-Gör Afyonkarahisar Projesi kapsamında 2 otobüs vatandaşlarımızı çevre illerde de geziye götürüyor. Afyonkarahisar’daki mezarlıklarda yenileme çalışmaları yapıyoruz. 20 gün içinde tüm mezarlıklarda çalışmalar tamamlanacak. 2019 yılından itibaren nasip olursa yürüyen merdivenli üst geçit yapacağız.”>>>Alkan Kurt

  SİYASET    13.10.2018 11:47:49

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER