Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Otomobil devrildi: 2 ölü
Bolvadin ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı..

2

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Kurban Bayramı dolayısıyla önce şehit ailelerini daha sonra gazileri ziyaret etti.Kapar, şehit ailelerinin her zaman ya..

3

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

4

Image

Bozkurt, sosyal konutları inceledi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatlarıyla durumu iyi olmayan 4 aile için yapılan sosyal konutların inşaatı devam ediyor...

5

Image

Fay hatlarının röntgeni çekiliyor
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir öncülüğündeki bir grup uzman, kazdıkları he..

6

Image

Tabiat Parkı’nda yangın
Afyonkarahisar’da 26 Ağustos Tabiat parkı içinde çıkan küçük çaplı ot yangını panik yarattı..

7

Image

‘5 günde 45 kişi öldü’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, “Bayramda 5 günde 45 ..

8

Image

Helikopterle DENETİM

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında dönüş yolculuğunda yaşanacak yoğunluğa bağlı olarak trafik dü..

9

Image

Metruk evde yangın
Bolvadin ilçesinde metruk ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi..

10

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

11

Image

Hint kenevirleri imha edildi
Çay ve Bolvadin ilçeleri arasında yer alan Eber Gölü'nde bir adacıkta tespit edilen 1805 kök Hint keneviri imha edildi..

12

Image

‘Fiyatlar makul seviyeye çekilmeli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Tüvtürk araç muayene ücretlerinin çok yüksel olduğunu söyleyerek, fiyatların makul bir seviyeye çekil..

13

Image

‘Afyon potansiyeli olan bir il’
Vali Gökmen Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın potansiyeli olan bir il oldu..

14

Image

‘Günü gelince görecekler’
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti heyetinin Ankara’dan hangi yatırımları getirdiğini basın aracılığı ile soran bazı..

15

Image

Gölette boğulan anne ve kızı toprağa verildi
Bilecik'te gölet kenarında piknik yaptıkları sırada düştükleri suda boğulan kız ile onu kurtarmak isteyen annesi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine ..

16

Image

Uyuşturucu taciri tutuklandı
Şuhut ilçesinde düzenlenen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1'i tutuklandı..

17

Image

‘2023’e gümbür gümbür geleceğiz’

AK Parti İl Başkanlığı’nın Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan Eroğlu, AK Parti’nin 2023 seçimlerine de gümbür g..

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’


Kızılay Vakfı tarafından Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk İnsani Yardım Ar-Ge Merkezi, Afyonkarahisar'da kuruldu. Açılışta konuşan Vali Çiçek, Kızılay Maden Suyu’nun Afyonkarahisar’a yakıştığını söyledi
  SİYASET    10.07.2020 18:43:21

Afyonkarahisar Kızılay Maden Suyu Fabrikası içinde oluşturulan Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi'nin açılış törenine; Vali Gökmen Çiçek, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Dr. Kerem Kınık, 1926 yılından bu yana Kızılay adıyla üretimin devam ettiğini söyledi. Kınık, "Afyonkarahisar bizim için özel vilayetimiz. Hem tarihimizde hem de insanlık tarihinde çok özel yeri olan vilayetimiz. Aynı zamanda Gazlıgöl beldesinden çıkan şifalı su da hem ülkemiz hem de insanlık için çok büyük anlamlar ve değerler ifade ediyor" dedi.
“ECZANELERDE İLAÇ DİYE SATILIRDI”
Kızılay Maden Suyu'nun şifa özelliğinin yüzyıllardır bilindiğini ve geçmişte eczanelerde ilaç gibi satıldığını belirten Kınık, "Mavi maden suyu Afyonkarahisar'dır. Bünyesinde yaklaşık 3500 mg/L mineral bulunduran, Türkiye'nin en yüksek mineralli suyudur. Geçmişte eczanelerde ilaç diye satılırdı. Bugün artık bakkallarda, marketlerde bulabiliyoruz. İlaç olarak reçete edilirdi. Erzincan ise dünyanın en yüksek magnezyum minarelini barındıran suyudur. Düşük sodyum özelliği yüksek magnezyum özelliğiyle sporcular için günlük aktivitesi yüksek olan insanlar için bir sporcu içeceğidir. Ruh sağlığı açısından da magnezyumun etkisini biliyoruz" dedi.
“MAHZUN SOFRALARI ŞENLENDİRECEĞİZ”
Ar-Ge merkezinin yapacağı çalışmalara ilişkin de bilgiler veren Kınık, şöyle devam etti: "Burası 600 metrekare içinde 3 laboratuvarı bulunan, 20 Ar-Ge uzmanının çalıştığı, sadece gıda ve içecek alanında değil, genel lisansını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan almış bir Ar-Ge merkezidir. Afetlerdeki özellikle ihtiyaç duyulan sürdürülebilir su temini ve uzun ömürlü gıda ve besin temini konusunda çalışmalarına başladı bile. 4 patentimizi almış olduk ama sadece bu alanda değil tekstil, mekanik, kalkınma, tarım pek çok alanda özellikle gıda içecek, afet ve barınma sektörüne bu anlamda destek verecek Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını yürütecek bu merkez. Sizlerin desteğiyle bu 2 milyarlara, 4 milyarlara, 8 milyar şişelere çıkartmak hem iyiliğin hikayesini dünyaya anlatmak hem buradan elde edeceğimiz gelirlerle yetimlerin, öksüzlerin, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını gidermek dünyadaki ve ülkemizdeki mazlumların yüzünü güldürmek, mahzun kalpleri şenlendirmek, mahzun sofraları şenlendirmek için çalışacağız."
“MEDARI İFTİHARIMIZ OLAN BİR KURULUŞ”
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek "Kızılay binlerce yıllık tarihimizde oluşturduğumuz, birlik ve beraberliğimizle kurduğumuz, medeniyetimizden getirdiğimiz değerlerimizle oluşturduğumuz, medarı iftiharımız, bugün dünya mazlumlarının ve Türkiye'deki mahzun, mazlum insanların, nerede bir felaket varsa orada olan Kızılay'a teşekkür etmek istiyorum. Kızılay bizim dünyada gururumuz, onurumuz ve böyle medarı iftiharımız olan kuruluş tarafından adına yakışır bir şekilde üretilen, işletilen Kızılay Maden Suyu Afyonkarahisar fabrikamızda Ar-Ge merkezi açılacak olmasından çok mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” dedi.
“AFYON ŞAHSİYETİ VE MEDENİYETİ OLAN BİR ŞEHİR”
Afyonkarahisar’ın şahsiyeti ve medeniyeti olan bir kent olduğunu söyleyen Çiçek, “Burası bizim için çok önemli çünkü Afyonkarahisar şahsiyeti, kimliği ve medeniyeti olan bir şehir. Geçtiğimiz yıl dünyada gastronomi alanında 36 il arasına giren bir il olmayı başardı. Biz UNESCO listesine girerken Kızılay Maden Suyumuzun burada olmasının büyük faydasını gördük. Yurt dışından ilimize gelen yabancı konuklarımıza da bunu anlattık, gösterdik ve tattırdık. Kızılay Maden Suyu Fabrikası Afyonkarahisar'a, Afyonkarahisar da Kızılay Maden Suyu Fabrikası'na çok yakışıyor” diye konuştu.
“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Afyon gibi bir kentin valisi olmaktan dolayı çok memnun olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “Bu ortamda Ar-Ge merkezinin de kurulmuş olması, burada yeni istihdam alanının açılmış olması, burada yeni arayışlarda bulunacak ve çalışacak olmasından ilin valisi olarak çok mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." Konuşmaların ardından Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Ar-Ge merkezinin açılış kurdelesi kesildi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    10.07.2020 18:43:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER