Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Küçük esnafımız zor durumda” | Gazete3.com.tr
Image

“Küçük esnafımız zor durumda”  SİYASET    19.11.2021 12:16:14


Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 2022 yılı bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu, Ticaret Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde konuştu. MHP’lim Taytak, zincir marketlerin mahalle arasında farklı isimle çalışmasıyla küçük esnafın zor durumda olduğunu dile getirdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bakanlıkların 2022 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ve ilgili kurumların bütçe görüşmelerinde konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, yıllık ihracatta rekor kırıldığını söyledi. Taytak, “Öncelikle Ticaret Bakanlığı ve ilgili kurumlarımızın 2022 yılı bütçelerinin hayırlı olmasını diliyorum. Sayın bakanımız yaptığı açıklamalarda; ‘IMF Ekim görünüm raporunda 2021 yılı büyüme tahminlerinde, Nisan raporuna göre 2,9 puan artış ile G-20 ülkeleri içerisinde en yüksek artışın olduğu ülke Türkiye olmuştur’ diye ifade ettiler. 2021 yılı Ocak – Ekim döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatın yüzde 33,9 oranında artarak 181,8 milyar dolar, ithalatın ise yüzde 22,5 oranında artarak 215,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 2019 yılında ulaşmış olduğumuz 180,8 milyar dolar yıllık ihracat rekoru aşılmıştır. 2021 yılı 10. ayına kadar ihracat rekoru 15 Ekim 2021 günü itibarıyla bir günde 1,5 milyar dolar ihracatla rekor kırılmıştır. Başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
“ZİNCİR MARKETLER İŞLERİNE DEVAM EDERKEN KÜÇÜK ESNAF MAĞDUR OLDU”
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile ‘Adım adım 2023, İl İl Anadolu’ projesi kapsamında esnafların taleplerini de paylaşan Milletvekili Taytak, esnafların, perakende ticaretin düzenlenmesi kanun teklifinin bir an önce yürürlüğe girmesini talep ettiklerini ifade etti. Taytak, “Pandemi döneminde zor günler geçiriyoruz. Son dönemde temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları sebebiyle Ticaret İl Müdürlükleri 81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığını ve fiyat etiketi yönetmenliğine aykırılık yapılıp yapılmadığını anlamak için denetimler yapıyorlar. Ayrıca 5 zincir marketin denetimi için Ticaret Müfettişleri görevlendirildi. Bu da çok anlamlı bir adım olmuş oldu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile ‘Adım adım 2023, il il Anadolu’ projesi kapsamında Türkiye’nin bütün il ve ilçelerimizi dolaşıyoruz. Ziyaretlerimizde esnaflarımızın taleplerini de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle sonuç olarak; Perakende ticaretin düzenlenmesi kanun teklifinin bir an önce düzenlenerek meclise getirilerek yürürlüğe girmesini talep ediyorlar. Çünkü zincir marketler meselesi ortadadır. Sadece zincir marketler olarak başlayan çalışma daha sonraki süreçte mahalle bakkalına gönderildi. Her mahalle arasında aynı zincir marketlerin farklı isimlerle hizmet vermeye çalıştıklarını görüyoruz. Bunlarda elbette oradaki küçük esnafımızı zor duruma düşürüyorlar. Zaten pandemi döneminde küçük esnaf işyerlerini açamadılar. Zincir marketler işlerine devam ederken onlar mağdur oldular. Bundan dolayı da çok ciddi manada sıkıntı yaşadılar. O sebepten dolayı bir an önce perakende ticaret sisteminin oturması için hazırlıkların bitirilip yürürlüğe koyulmasını istiyorlar” dedi.
“CANSUYU KREDİSİ VE BAĞ-KUR PRİM BORÇLARININ SİLİNMESİNİ TALEP EDİYORLAR”
Taytak ayrıca, “Cansuyu kredisi olarak adını koydukları en az 50 bin TL’lik kredi sıfır faiz, 2 yıl ödemesiz ve 5 yıl vadeyle ödemeli kredi istiyorlar. Pandemi döneminde kapalı olan küçük esnafların, BAĞ-KUR prim borçları vardır. Esnaflarımız bu borçların silinmesini talep etmektedir. Teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. >>>Ferhat Yüksel

  SİYASET    19.11.2021 12:16:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER