Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘KURUMSALLAŞMA ÖNEMLİ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘KURUMSALLAŞMA ÖNEMLİ’


ATSO KOBİ Akademisi tarafından Aile Anayasası Eğitimi verildi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Türkiye’de aile şirketlerinin ekonomideki paylarının büyük olduğunu dile getirerek, “Aile şirketlerinin anayasalarının oluşturulması, şirketleri ayakta tutuyor” dedi
  SİYASET    07.04.2021 18:27:58

ATSO KOBİ Akademisi tarafından Aile Anayasası Eğitimi verildi. Aile şirketlerinin ekonomide büyük payı olduğuna dikkat çeken ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, “Ekonomi, KOBİ’lerin omuzları üzerinde yükseliyor. Türkiye’deki işletmelerin yüzde 98’i KOBİ; KOBİ’lerin yüzde 98’i de aile şirketi. Dolayısıyla aile şirketlerinin ekonomimizdeki payı ve rolü çok büyük. Aile şirketlerinin ekonomilerde baskın halde olması, ülkemize özgü bir durum değil. Ekonomi alanındaki en önemli yayın kuruluşları arasında gösterilen Forbes’in milyarderler listesinin yüzde 40’tan fazlası aile şirketi sahiplerinden çıktığı, dünyanın en zengin ilk 10 iş insanının 7’sinin aile şirketi sahibi olduğu biliniyor. Aile şirketlerinin ekonomiler için önemi yadsınamaz; ancak mühim olan aile şirketlerinin kurumsal bir yapıyla gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. Araştırmalara göre Türkiye’de aile şirketlerinin yüzde 30’u ikinci kuşağa, yüzde 12’si üçüncü kuşağa ulaşabiliyor. Dördüncü kuşağa ise ancak aile şirketlerinin yüzde 3’ü geçebiliyor” ifadelerine yer verdi.
“ANAYASALARININ OLUŞTURULMASI
ŞİRKETLERİ AYAKTA TUTUYOR”
Türker, şöyle devam etti: “Aile şirketleri, kurumsallaşma süreçlerini tamamladıktan sonra geleceğe güvenle bakabilecek düzeye gelebiliyorlar. Kurumsallaşma için uzmanlar şirketlere “Aile Anayasası” hazırlanmasını ve uygulanmasını öneriyorlar. Bu nedenle kurumsallaşma çalışmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum; zira kurumsallaşma ekonominin geleceği için çatı rolünü üstleniyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Aile Anayasası’nı hazırlayıp başarıyla uygulayan şirketlerimiz bulunuyor. Bizim amacımız, işte bu önemli olguyu işletmelerimiz arasında yaygınlaştırmaktır. Aile şirketlerinin anayasalarının oluşturulması, şirketleri ayakta tutuyor; bunu iş yaşamımda bizzat müşahede ettim.”
“KURUMSALLAŞMA ANLAMINDA ÇOK ZORLANIYORLAR”
Türker’in ardından Eğitmen Zeynep Türkan Filiztekin Gürsaç, Aile Şirketleri Anayasası’nın önemine dikkat çekti. Gürsaç, “Bir aile şirketini ayakta tutmak, belki de dünyadaki en zor yönetim işidir. Kurumsallaşma demek, yürüyen bir sistemi belli bir düzene sokmaktır. Kurumsallaşma, işin akışını sağlamlaştırmak ve kolaylaştırmak için gereklidir. Aile şirketleri, kurumsallaşma anlamında çok zorlanıyorlar, ama bu aile şirketlerinin sürdürülebilirliğini sağlayan bir kavram. Kurumsallaşmanın yansıdığı metin ise Aile Şirketi Anayasası’dır. Aile Şirketi Anayasası, ailenin stratejik hedeflerine ulaşmayı sağlar; aynı zamanda sorunları tespit edip şirketi doğru yönlendirmeye yarayan bir metindir” dedi.>>Alkan Kurt

  SİYASET    07.04.2021 18:27:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER