Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

8

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

9

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

'Mağduriyetler giderilecek mi?' | Gazete3.com.tr
Image

'Mağduriyetler giderilecek mi?'


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki sınav mağduriyetini sordu.
  SİYASET    19.05.2020 17:33:33

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi.

"RAMAZAN BAYRAMINA BİLE SINAV KONULMUŞ"
Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, çok sayıda Afyonkarahisarlı öğrencinin okuduğu Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde uzaktan eğitim işleyişinde sıkıntılar yaşandığını belirterek, "Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde uzaktan eğitimin işleyişi son derecede sıkıntılı işlemektedir. Aynı güne 7 sınav dahi konulmakta, öğrencilere soru başına 20-21 saniye kadar cevaplama süresi bırakılmaktadır. Resmi tatil olan 23 Nisan'da hatta Ramazan Bayramı'nda bile sınav konulmuştur. Ayrıca fakültede ara sınav yapılacağı bir kaç gün kala duyurulmakta, sınav süreleri de oldukça kısa tutulmaktadır" dedi.

"ÖĞRENCİLER MAĞDURİYET YAŞIYOR"
Köksal, bazı derslerin sınav sürelerinin çok kısa tutulduğunu belirterek, "Kıymetli Evrak Hukuku dersinde 10 soruya 4 dakika, Çevre Hukuku dersinde 13 soruya 7 dakika, Milletlerarası Hukuk dersinde 20 soruya 7 dakika cevaplama süresi verilmiştir. Yaşanan bu sıkıntılar yönetmeliğe aykırı olarak yapılan sınavlar nedeniyle hukuk fakültesi öğrencileri mağdur olmaktadır. Bu konuda öğrencilerin mağduriyetini giderecek hak, hukuk, adalet anlayışına ve hakkaniyete uygun bir sınav işleyişi yapılacak mıdır? Yoksa Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi hukuk fakültesinde yaşanan bu haksız, hukuka ve hakkaniyete aykırı sınav sistemine sessiz mi kalacaksınız?" dedi.


MAHALLE BEKÇİLİĞİ İÇİN
EK KONTENJAN AÇILACAK MI?
Milletvekili Köksal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde ise, Mahalle Bekçiliği alımlarında ek kontenjan açılıp açılmayacağını sorarak, "2019 yılında Çarşı Mahalle Bekçiliği alımlarında başarılı olmalarına rağmen, yedeklerde yer alan adaylara ilişkin önümüzdeki günlerde ek kontenjan açılacak mıdır? Sınava en iyi şekilde hazırlanıp ülkesine hizmet etmek isteyen, ancak yedekte kaldığı için göreve başlayamayan binlerce vatandaşlarımız için Bakanlığınızca ek bir alım yapılacak mıdır?" ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    19.05.2020 17:33:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER