Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Döğer’de karantina bitti
İhsaniye ilçesine bağlı yaklaşık 5 bin 500 nüfuslu Döğer beldesinde bir ayı aşkın süredir Koronavirüs nedeniyle devam eden sınırlandırma sona erdi..

2

Image

Afyonkarahisar’daki kazalar Mobesede
Afyonkarahisar’da geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazaları şehir polis kameraları tarafından kayıt altına alındı..

3

Image

Girne Koleji’nde tanışma toplantısı
Afyonkarahisar’da 2020-2021 Eğitim Yılında hizmet verecek olan Girne Koleji, öğretmen kadrosu ile tanışma ve kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte ..

4

Image

Leylak Fotoğraf ajansı açıldı
Teknolojinin geldiği son nokta sistemlerle donatılan Leylak Fotoğraf Ajansı, Afyonkarahisar’da dualarla açıldı ..

5

Image

Şüpheli bavuldan elbise çıktı
Afyonkarahisar’da otogar önünde unutulan bavul polisi alarma geçirdi. Karayolunun trafiğe kapandı, fünye ile patlatılan bavuldan elbise çıktı..

6

Image

‘Ayasofya’ya parayla değil abdestle gireceğiz’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Ayasofya’nın, Danıştay kararı sonrası yeniden cami statüsüne kavuşmasını, “Bu ülkenin her döneminde Fatihleri olmuş..

7

Image

Lavantalar büyülüyor
Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesine bağlı İdris Köyü’nde her geçen gün artan lavanta bahçeleri gelenleri büyülüyor. Köy Muhtarı Sami Şahin, köydeki lav..

8

Image

Uslanmaz dolandırıcı tutuklandı
Adana'da daha önce de iki kez kendisini karayolları otoyol bölge müdürü olarak tanıtıp asfalt döktürme bahanesiyle binlerce lira dolandıran zanlı, 12 ..

9

Image

‘MHP yerel yönetimlerde markadır’
Afyonkarahisarlı MHP Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantı da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin yerel yönetimlerde marka olduğu..

10

Image

Kooperatif binası karantinaya alındı
Şuhut ilçesinde Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde çalışan 1 personelin koronavirüs testi pozitif çıktığı için bina karantinaya alındı..

11

Image

Kaya, Vali Yardımcısı oldu
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Vali Yardımcılığı görevine getirildi..

12

Image

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’
Kızılay Vakfı tarafından Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk İnsani Yardım Ar-Ge Merkezi, Afyonkarahisar'da kuruldu. Açılışta konuşa..

13

Image

Başkan Zeybek teşekkür etti
Başkan Zeybek, Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına destek veren STK ve iş adamlarına teşekkür belgelerini takdim etti ..

14

Image

İscehisar’da dezenfekte çalışmaları
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İscehisar ilçesinde bulunan tüm camiler ile resmi kurumların araçları ilaçlanarak dezenfekte e..

15

Image

Trendyol ile KOBİ’ler işbirliği yapacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Trendyol “Trendyol ile İşini Büyüt” KOBİ destek programını başlattı. Program ile KOBİ’lerin milyonlarca m..

16

Image

‘ATSO büyük destek sağladı’
ATSO Yönetimi’ne, Afyon İçin Vefa Vakti Kampanyasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Zeybek, kampanyadaki hedefin aşılarak, ö..

17

Image

AFİKAD’ın eğitimi başladı
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 32 saat sürecek olan STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adı..

‘Mağduriyetler giderilmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Mağduriyetler giderilmeli’


Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM’de düzenlediği toplantıda çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Taytak, çiftçilerin yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirtti
  SİYASET    24.06.2020 20:00:30

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Afyonkarahisarlı kiraz üreticilerin talep ve isteklerini dile getiren MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’da yılda ortalama 30 bin ton kiraz yetiştirildiğini söyledi. Milletvekili Taytak, “Sultandağı ilçemizin dünyaca ünlü kirazı iki yıl önce yapılan çalışmalar sonrasında tadiki markasını almıştır. Yılda ortalama 30 bin ton kiraz yetiştirilmekte, yetiştirilen kirazların %60’ı ihraç edilmekte, kalan kirazların %20’si sanayi %20’si ise iç piyasaya verilmekte, Türkiye'nin kiraz ihracatı yılda 60 bin ton civarındadır. Sultandağı ve Çay ilçelerimiz bölge olarak, ülke ihracatının yüzde 30'unu karşılamaktadır. Sultandağı’nda 23-25 bin dekarlık alanda 1400-1500 üreticimiz vardır” dedi.
“MALİYETLER ARTIYOR
AMA FİYATLAR AYNI”
Maliyetlerin artmasına rağmen kiraz fiyatlarının yerinde saydığını belirten Taytak, “Her sene maliyetler bir önceki seneye oranla %30-%40 artmasına rağmen kiraz fiyatları hep yerinde saymaktadır. Ayrıca bu sene yaşanan don olayı sebebiyle %40-%45 verim düşüklüğü olmuştur. Bu yıl da kiraz üreticimiz, kirazını maliyetinin altında vermek durumunda kalmıştır. Bu nedenle son 10 yıl içerisinde Sultandağı, Çay ilçelerimizde ve bazı köylerinde kiraz bahçeleri sayısı artmasına rağmen kiraz rekoltesi gitgide düşmektedir. Normal şartlarda yılda ortalama 30 bin ton olan rekolte bu sene don olayından sonra 17-18 bin tona düşmüştür. Bu sebepten dolayı üreticilerimiz sıkıntılar yaşamaktadır" şeklinde konuştu.
“DON OLAYI TARSİM
KAPSAMINA ALINMALI”
Geçen yıl ve bu yıl yaşanan don olayları nedeniyle çiftçilerin ciddi kayıplar yaşadığını da dile getiren Milletvekili Taytak, “Don olayları acil şekilde TARSİM sigortaları kapsamına alınmalıdır” dedi. Taytak, “Ayrıca geçen senelerde yaşanan sel felaketleri ve bu sene yaşanan don olayları çiftçimizin gelirlerinde ciddi kayıplara yol açmıştır. Bu kayıpları giderebilmek için, ülkemizin tarımsal üretim yapılan her yöresine, tarımı yapılan her ürüne, mümkün olan en geniş kapsamlı sigorta güvencesini sağlaması gereken, TARSİM ile ilgili şikayetler giderilmeli, üreticilerimizin istekleri doğrultusunda daha çok risk çeşidi ve teminat kapsamı poliçeye dâhil edilmelidir. Don olayları da acil şekilde TARSİM sigortaları kapsamına alınmalıdır” dedi.
“ÇİFTÇİLERİMİZİN HAKLARINI GÖZETELİM”
Milletvekili Taytak, “Patatesi, biberi, arpası, buğdayı, çavdarı, kirazı, vişnesi, haşhaşı, mısırı, gül ve lavantası büyük ölçüde zarar gören çiftçilerimiz mağdurdur. Yaşanan pandemi süreci bizi bir gerçekle karşı karşıya bırakmış, gıdanın, hayvancılığın, tarımın, üretimin, bahçenin ve tabiatın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Çiftçimiz-hayvancımız mağdur olur ise, mutsuz olur ise, ürettiğinin hakkını alamaz ise, çiftçi üretmekten vazgeçer, başka işlere yönelirse, gıda ve tarımda dışa bağımlılık artar ve milletçe kaybederiz. Bu sebepten mümkün olduğunca çiftçimizin borçlarını erteleyelim, zararlarını giderelim. Desteklerini artıralım, çiftçimizi yeni teknolojilerle ile tanıştıralım, çiftçilik dünyanın ilk mesleğidir, çiftçilerimizin haklarını gözetelim. Bu duygu ve düşüncelerle basın mensubu arkadaşlarımı ve yüce Türk milletini saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    24.06.2020 20:00:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
10.07.2020
10.07.2020
10.07.2020
OZEL HABERLER