Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Milletçe zor günler yaşıyoruz” | Gazete3.com.tr
Image

“Milletçe zor günler yaşıyoruz”  SİYASET    16.11.2021 12:30:50


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, “Her şeye zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Karakış geldi çattı. Vatandaşın evinde yakacak odunu, kömürü yok. Milletçe zor günler yaşıyoruz” ifadeleri ile dert yandı
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı, CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, CHP Çay İlçe Başkanı Ali Selvi ve partililerin katılımıyla il başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan CHP Çay İlçe Başkanı Ali Selvi, işsizlik sorunlarına değinerek ekonomiyi eleştirdi: “Bizim ilçemiz her geçen gün, Türkiye genelinde olduğu gibi hem göç vermede, hem işsizlikte küçük orta ölçekli esnafın iş yapamaması hat safhaya vardı. Yani öyle bir krizdeyiz ki, bu krizden çıkabilmenin yollarını hep beraber çırpınıyoruz ama maalesef iktidardan bu konuda herhangi bir bilgi bir şey almış değiliz. Bizim Çay’da bana şuana kadar Uzman Çavuş olup da belediyelerde iş isteyen yaklaşık 260 insanımız var, evladımız var. Yıllardır dağlarda teröre karşı mücadele etmiş bu insanlarımıza sahip çıkamıyoruz. Çay’da küçük bir meyve işletme tesisi açıldı. Şuana kadar 350 iş başvurusu var. İş büroları gibi, iş bulma kurumu gibi çalışmaya devam ediyoruz biz. İnsanlara bir nebze olsun yaralarına parmak basabilmenin, merhem olabilmenin çabaları içindeyiz.”
“SÜT PRİMLERİNİN ÜRETİCİLERE ÖDENMESİNİ İSTİYORUZ”
CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız da çiftçilerin sorunlarına değindi: “Bizler kasabalara gittiğimiz zaten oralardaki sıkıntıları görüyoruz. Çiftçilerimiz feryat ediyor. Buğdaylarını ekemediklerini, ektikleri buğdaylara gübre atamadıklarını, gübre fiyatlarının çok yüksek olduğunu dile getiriyorlar. Maalesef gübrenin çuvalı 220 lira iken bugün 480 liraya çıkmıştır. Bunu atma şansı yoktur. Bu girdi maliyetlerinden çok büyük rahatsızlıkları var. Nuribey’de de üreticilerle konuştuğumuz zaman süt primlerini alamadıklarını söylüyorlar. Bir an önce bu süt primlerinin üreticilere ödenmesini istiyoruz.”
“MİLLETÇE ZOR GÜNLER YAŞIYORUZ”
Doların 10 liranın üstüne çıktığını belirten CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz ise “Her şeye zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Karakış geldi çattı. Vatandaşın evinde yakacak odunu, kömürü yok. Milletçe zor günler yaşıyoruz. Bizler zor günleri yaşıyoruz da Saray iktidarının temsilcileri sanırım başka bir dünyada yaşıyorlar. AKP İl Başkanı çıkıyor, ‘Cumhurbaşkanına elektrik faturalarındaki TRT payını kaldıralım dedim öyle kaldırıldı, bunu ben yaptırdım’ diyor. AKP’li vekil, ‘Abartmayın canım mazota gelen zamlar çok değil’ diyebiliyor. Sonra bir de kalkıyor rahmetli İsmet İnönü’ye dil uzatıyor. Yalan yanlış konuşuyor. Belediye başkanı, Afray projesi yapılacak. Hızlı tren hattını yapan firma söz vermiş, Afray’ı da yapıverelim demiş. Yapacak. Ama önce Afray’ın raylarını bağlayacak travers lazım. Bunun için de önce travers fabrikasını yapacağız, travers üreteceğiz, sonra da Afray yapılacak” diyor. Biz de inandık! Belediye başkanına canlı yayında Kentsel Dönüşümün akibetini soruyorlar; biz elimizden geleni yaptık ama olmadı. CHP il başkanı kentsel dönüşüm mü rantsal dönüşüm mü yapacaksınız diyor. Ben CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz’ü ziyaret ettiğimde eğer bu işte rant varsa buyurun siz yapın dedim, topu taca attı diyor” dedi.
“KASAP ET DERDİNDE, KOYUN CAN DERDİNDE”
Eleştirilerini sürdüren CHP’li Görgöz, “Millet işsizliğin, hayat pahalılığının, yaşadığımız ekonomik buhranın altında inim inim inliyor. Benzine, mazota, otogaza, doğalgaza gelen zamlar iğneden-ipliğe her şeye yansıyor. Bunların umurunda bile değil. Dedik ya bunlar başka bir dünyada yaşıyorlar. Kasap et derdinde, koyun can derdinde, Akp de hala rant peşinde! CHP olarak bizler hep birlikte alanlarda çalışıyoruz. Tek tek yurttaşlarımızı dinliyoruz. Yaşanan sorunların CHP iktidarında nasıl çözümleneceğini, iktidara geldiğimiz ilk 1 haftada, ilk 6 ayda, ilk 1 yılda, 5 yılda neleri gerçekleştireceğimizi anlatıyoruz ve sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi, halkımızın umudu olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ÇARŞAMBA GÜNÜ CHP EKONOMİ MASASI AFYONKARAHİSAR’DA
Görgöz, “MYK Üyemiz, parti sözcümüz, Tekirdağ milletvekilimiz Sayın Faik Öztrak Başkanlığında milletvekillerimiz Afyon’a geliyor. Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Başkanlığı ziyaretlerimiz olacak, iş insanlarımızla buluşacağız. Esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Programı ayrıntılı olarak siz değerli basınımıza göndereceğiz, kamuoyuyla paylaşacağız. Hep beraber, daha güzel, daha mutlu ve daha sağlıklı yaşayacağımız aydınlık günler yakındır” dedi. >>>Ferhat Yüksel

  SİYASET    16.11.2021 12:30:50

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER