Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Afyon çok şanslı, ülkücü bir milletvekiline sahip”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret eden Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aşkın Dinçer, “Afyonkarahi..

2

Image

“İddialı olmak ayrı, iddiacı olmak ayrı”
Partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Doktor Mahmut Koçak, “İddialı olmak ayrı, iddia..

3

Image

“Afyonkarahisar sağlık turizminde başkent olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat İbrahim Yurdunuseven, TBMM Genel kurulunda Afyonkarahisar ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. ..

4

Image

'Af'ta hakkı yanana ikinci şans

SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Yapılandırma yapıp da ödeme zorluğu çeken tüm işverenlerimizin yapılandırma için 28 Şubat’a kadar olan yeni zaman dil..

5

Image

Taytak; “Kamp Merkezi, Afyonumuzu tanıtacak”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Meclis Genel Kurulu’nda dile getirdiği Afyonkarahisar’da Kamp M..

6

Image

Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: ‘İhracat hedeflerimiz çok yüksek’
Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Afyonkarahisar’da 15 firmayı ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Bak..

7

Image

Leblebi ile sigara mücadelesi
Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları üyeleri vatandaşların sigara paketlerini alarak leblebi dağıttı...

8

Image

“Gençler, siyasette söz sahibi olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ile birlikte 31 Mart yerel seçim..

9

Image

“Koyuncu’ya bütün bakanlıkların kapısı açık”

Emirdağlı vatandaşlarla görüşen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Serkan Başkana bütün bakanlıkların kapısı ardına kada..

10

Image

Başkan Çoban’a vefa
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Afyon..

11

Image

Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Şubat Pazar günü Afyonkarahisar’a geliyor...

12

Image

‘Artık yeter diyoruz’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya’nın Fatih-Eşrefpaşa bölgesindeki seçim bürosu düzen..

13

Image

‘CUMHUR İTTİFAKI bekamızın teminatıdır’
Yerel seçimler kapsamında ziyaretlerine devam eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin, Cumhurbaşka..

14

Image

‘Engellilerin ihtiyaçları karşılanacak’

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ile Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu arasında “engelsiz kent” için ça..

15

Image

‘Sandıklara sahip çıkacağız’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Emirdağ ilçesi ve Davulga beldesini ziyaret etti...

16

Image

Başkan Çöl, gönüllere giriyor
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, seçim çalışmaları kapsamında kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla gönül köprüleri kurmaya devam ediyor...

17

Image

‘Projelerimizle Afyon’u uçuracağız’
Afyonkarahisar’ın çehresini değiştirecek birçok projesinin olduğunu belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, AFRAY, Millet Bahçeleri, se..

‘Ne dediysek iki katını yaptık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne dediysek iki katını yaptık’


Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’a vaat ettiği projeleri tek tek gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Belediye Başkanlığım süresince vatandaşlara ne vaat ettiysem tek tek gerçekleştiriyoruz. Seçimler öncesi ve sonrası olsun verdiğimiz sözlerin iki katı daha fazla hizmet yaptık” dedi.
  SİYASET    12.11.2018 11:38:21

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk oldu. 2009 yılından günümüze kadar Afyonkarahisar’da yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlatan, 3 dönemde de seçilmesi durumunda yapacağı bazı çalışmalardan bahseden Çoban, “Karayolları Kavşağı Alt Geçit projesi hazır, Şehitler Camii Alt Geçit Projesi 2019 yılında yapılacak. Vatandaşlarımız oy verdikten sonra bizlerden hesap soruyorlar. Ben bu durum karşısında çok mutlu oluyorum. Güvendiği kişilerin yaptığı çalışmaları takip ediyor. Varsa bir sıkıntı bizlere iletiyorlar. Teleferik projemizde herhangi bir sıkıntı yok. 2019 yılında yapımı tamamlanacak. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar belediyemizi de etkiledi. Asfaltta 200 bin ton hedefimiz vardı, bunun çalışmaları devam ediyor ama maliyetler yüzde 100 oranında arttı. Bu artışlar neticesinde 20 milyon TL’lik bir fark ödemesi yaptık” dedi.

“SU SIKINTISI ÇEKMEMEK İÇİN ÖNCEDEN TEDBİR ALDIK”

Afyonkarahisar’da bir yılda tüketilen su miktarını hesapladıklarını, barajlardaki su oranının düşmesini tespit ederek önlem aldıklarını ifade eden Çoban, “Afyonkarahisar’da 1 yıl içinde 17 milyon metreküp su tüketimi yapılıyor. Barajlardaki su oranlarında düşüşler yaşandı. Bizler bunu önceden tespit ettik, yeni su kuyuları açtık. Bu işi içinde 13 milyon TL’lik harcama yapıldı. 31 Mart itibariyle belediyemizin hiçbir kimseye borcu olmayacak. Bizim kadar büyüklüğe sahip bazı belediyelerin 400-500 milyon TL borcu varken, Afyonkarahisar Belediyesi’nin ekonomik hali gayet sağlam bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çavuşbaş Mahallesi’ne güzel bir Kent Ormanı kazandırıldı. Her mahallede doğalgaz çalışması sonrası belediye olarak çalışmalar yapacağız” dedi.

“TOPLU TAŞIMADAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak toplu taşıma işinden zarar etsekte vazgeçmeyeceğiz” diyen Çoban, “Belediyemiz tarafından işletilen halk otobüslerinde günde 13-14 bin civarında yolcu taşıması yapıyoruz. Yolcu sayımızın artması durumunda otobüs sayısını da arttırmayı düşünüyoruz. Şu anda biz bu işten dolayı aylık 300 ila 500 bin TL civarında zarar ediyoruz, fakat bu taşımacılık işinden vazgeçmeyeceğiz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir, NO 03’ü de sağlık ekmek ve unlu mamülller üretmek için açtık. Spor Turizmi gelecek yıl daha da gelişecek. Minibüslerin yolcu kapma uğruna yaptıkları bazı kural dışı hareketler konusunda denetimler sıklaştırılarak bu tür kuralsızlıkları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUM”

Verdiği sözleri tek tek yerine getirdiğini ve sözlerin iki katı hizmet yaptığını belirten Çoban, “Belediye Başkanlığı süresince seçimler öncesi ve sonrası olsun verdiğimiz sözlerin iki katı daha fazla hizmet yaptık. Bu konuda devam eden çalışmalarımızda var. Onlarda tamamlanacak. Verdiğimiz sözleri aksatmadan bir bir yerine getiriyoruz. Yaptığımız bu hizmetlerde Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ve milletvekillerimizin büyük desteği var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yaptığımız temel hizmetlerin yanında kültür sanat faaliyetlerine de gereken önemi veriyoruz. Tiyatro olsun, diğer etkinlikler olsun, belediyemiz kültür sanat faaliyetlerinden geri durmuyor” ifadelerini kullandı.

“2019’DA HAYVAN OTELİ YAPACAĞIZ”

2019 yılında hayvan oteli yapılacağını belirten Çoban, “Afyonkarahisar’da hayvan barınakları yeterli. Bu noktada 2019 yılında bir de hayvan oteli yapacağız. Hayvanlar daha iyi şartlarda barınma imkanına kavuşacak. Sokak hayvanları konusunda vatandaşlardan bir talebim var. Mevcut yönetmelikte hayvanları barınaklarda tutmanın belli bir süresi var. Eğer vatandaşlar meclise bazı taleplerde bulunursa, sokak hayvanlarının barınmaları konusunda bir yasa çıkması gerekiyor. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 7 bin civarında köpek kısırlaştırmaya tabii tutuldu. Bu çalışmanın da 1 milyon TL’lik bir maliyeti var” diye konuştu.

“KENT MEYDANI SEÇİMLERDEN ÖNCE BİTECEK”

Kent Meydanı projesinin seçimlerden önce tamamlanacağını dile getiren Çoban, “Garnizon Komutanlığı’nın çevresine Millet Bahçesi, sağlık alanı ve okul yapılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Valimiz, milletvekillerimiz ve tüm AK Partililer bu çalışmanın yapılması konusunda hem fikiriz. 430 bin metrekarelik bu alanın bu şekilde değerlendirilmesi için girişimlerimiz devam ediyor. Köy garajı Fuar Alanı’ndaki mevcut yerinde kalacak. Bunu değiştirme gibi bir çalışmamız yok. Belediye Meclis üyelerinden yüzde 50’lik kısımda değişme yaşanabilir. Kent Meydanı’mızın projesi ödüllü bir projeydi. Çok büyük önem verdik. Buradaki çalışmalar devam ediyor. Seçimlerden önce sona erecek. Buradaki otoparklar için abonelik kabul etmeyeceğiz. Otoparklar 45 dakika boyunca ücretsiz olacak” dedi. Başkan Çoban, programa Mehmet Akif Ersoy’un Sakarya şiiriyle veda etti.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    12.11.2018 11:38:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER