Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

2

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

3

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

4

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

5

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

6

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

7

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

8

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

9

Image

‘65 bin yükümlü iş sahibi oldu’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu 2019 bütçesi üzerine TBMM’de konu..

10

Image

‘Geçici öğreticilere kadro verilmeli’
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kur’an Kursu öğreticilerine kadro verilmesini i..

11

Image

‘Gönüllere girecek projelerimiz var’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i makamında ziyaret etti. Zeybek, “Afyonkarahisar halkının g..

12

Image

‘Projelerin seçimi olacak’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

13

Image

Sendikacılardan teşekkür ziyareti
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Afyonkarahisar İl Temsilciliği’ne bağlı sendika başkanlarını makamınd..

14

Image

‘Bütçede vatandaş yok yandaş var’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'n..

15

Image

‘Afyon’u vatandaşlarla beraber yöneteceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “Önce insan” anlayışıyla hayal ettiği Afyonkarahisar’ı yine Afyo..

16

Image

‘Şehir içi trafik kanayan yara’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar’da trafiğin kanayan bir yara olduğunu söyledi...

17

Image

Taytak’tan Özel’e ayar
TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçelerinin görüşmeleri sırasın..

‘Ne dediysek iki katını yaptık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne dediysek iki katını yaptık’


Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’a vaat ettiği projeleri tek tek gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Belediye Başkanlığım süresince vatandaşlara ne vaat ettiysem tek tek gerçekleştiriyoruz. Seçimler öncesi ve sonrası olsun verdiğimiz sözlerin iki katı daha fazla hizmet yaptık” dedi.
  SİYASET    12.11.2018 11:38:21

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk oldu. 2009 yılından günümüze kadar Afyonkarahisar’da yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlatan, 3 dönemde de seçilmesi durumunda yapacağı bazı çalışmalardan bahseden Çoban, “Karayolları Kavşağı Alt Geçit projesi hazır, Şehitler Camii Alt Geçit Projesi 2019 yılında yapılacak. Vatandaşlarımız oy verdikten sonra bizlerden hesap soruyorlar. Ben bu durum karşısında çok mutlu oluyorum. Güvendiği kişilerin yaptığı çalışmaları takip ediyor. Varsa bir sıkıntı bizlere iletiyorlar. Teleferik projemizde herhangi bir sıkıntı yok. 2019 yılında yapımı tamamlanacak. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar belediyemizi de etkiledi. Asfaltta 200 bin ton hedefimiz vardı, bunun çalışmaları devam ediyor ama maliyetler yüzde 100 oranında arttı. Bu artışlar neticesinde 20 milyon TL’lik bir fark ödemesi yaptık” dedi.

“SU SIKINTISI ÇEKMEMEK İÇİN ÖNCEDEN TEDBİR ALDIK”

Afyonkarahisar’da bir yılda tüketilen su miktarını hesapladıklarını, barajlardaki su oranının düşmesini tespit ederek önlem aldıklarını ifade eden Çoban, “Afyonkarahisar’da 1 yıl içinde 17 milyon metreküp su tüketimi yapılıyor. Barajlardaki su oranlarında düşüşler yaşandı. Bizler bunu önceden tespit ettik, yeni su kuyuları açtık. Bu işi içinde 13 milyon TL’lik harcama yapıldı. 31 Mart itibariyle belediyemizin hiçbir kimseye borcu olmayacak. Bizim kadar büyüklüğe sahip bazı belediyelerin 400-500 milyon TL borcu varken, Afyonkarahisar Belediyesi’nin ekonomik hali gayet sağlam bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çavuşbaş Mahallesi’ne güzel bir Kent Ormanı kazandırıldı. Her mahallede doğalgaz çalışması sonrası belediye olarak çalışmalar yapacağız” dedi.

“TOPLU TAŞIMADAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak toplu taşıma işinden zarar etsekte vazgeçmeyeceğiz” diyen Çoban, “Belediyemiz tarafından işletilen halk otobüslerinde günde 13-14 bin civarında yolcu taşıması yapıyoruz. Yolcu sayımızın artması durumunda otobüs sayısını da arttırmayı düşünüyoruz. Şu anda biz bu işten dolayı aylık 300 ila 500 bin TL civarında zarar ediyoruz, fakat bu taşımacılık işinden vazgeçmeyeceğiz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir, NO 03’ü de sağlık ekmek ve unlu mamülller üretmek için açtık. Spor Turizmi gelecek yıl daha da gelişecek. Minibüslerin yolcu kapma uğruna yaptıkları bazı kural dışı hareketler konusunda denetimler sıklaştırılarak bu tür kuralsızlıkları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUM”

Verdiği sözleri tek tek yerine getirdiğini ve sözlerin iki katı hizmet yaptığını belirten Çoban, “Belediye Başkanlığı süresince seçimler öncesi ve sonrası olsun verdiğimiz sözlerin iki katı daha fazla hizmet yaptık. Bu konuda devam eden çalışmalarımızda var. Onlarda tamamlanacak. Verdiğimiz sözleri aksatmadan bir bir yerine getiriyoruz. Yaptığımız bu hizmetlerde Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ve milletvekillerimizin büyük desteği var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yaptığımız temel hizmetlerin yanında kültür sanat faaliyetlerine de gereken önemi veriyoruz. Tiyatro olsun, diğer etkinlikler olsun, belediyemiz kültür sanat faaliyetlerinden geri durmuyor” ifadelerini kullandı.

“2019’DA HAYVAN OTELİ YAPACAĞIZ”

2019 yılında hayvan oteli yapılacağını belirten Çoban, “Afyonkarahisar’da hayvan barınakları yeterli. Bu noktada 2019 yılında bir de hayvan oteli yapacağız. Hayvanlar daha iyi şartlarda barınma imkanına kavuşacak. Sokak hayvanları konusunda vatandaşlardan bir talebim var. Mevcut yönetmelikte hayvanları barınaklarda tutmanın belli bir süresi var. Eğer vatandaşlar meclise bazı taleplerde bulunursa, sokak hayvanlarının barınmaları konusunda bir yasa çıkması gerekiyor. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 7 bin civarında köpek kısırlaştırmaya tabii tutuldu. Bu çalışmanın da 1 milyon TL’lik bir maliyeti var” diye konuştu.

“KENT MEYDANI SEÇİMLERDEN ÖNCE BİTECEK”

Kent Meydanı projesinin seçimlerden önce tamamlanacağını dile getiren Çoban, “Garnizon Komutanlığı’nın çevresine Millet Bahçesi, sağlık alanı ve okul yapılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Valimiz, milletvekillerimiz ve tüm AK Partililer bu çalışmanın yapılması konusunda hem fikiriz. 430 bin metrekarelik bu alanın bu şekilde değerlendirilmesi için girişimlerimiz devam ediyor. Köy garajı Fuar Alanı’ndaki mevcut yerinde kalacak. Bunu değiştirme gibi bir çalışmamız yok. Belediye Meclis üyelerinden yüzde 50’lik kısımda değişme yaşanabilir. Kent Meydanı’mızın projesi ödüllü bir projeydi. Çok büyük önem verdik. Buradaki çalışmalar devam ediyor. Seçimlerden önce sona erecek. Buradaki otoparklar için abonelik kabul etmeyeceğiz. Otoparklar 45 dakika boyunca ücretsiz olacak” dedi. Başkan Çoban, programa Mehmet Akif Ersoy’un Sakarya şiiriyle veda etti.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    12.11.2018 11:38:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER