Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

6

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

7

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

8

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

9

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

10

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

11

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

14

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

‘Ne dediysek iki katını yaptık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne dediysek iki katını yaptık’


Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’a vaat ettiği projeleri tek tek gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Belediye Başkanlığım süresince vatandaşlara ne vaat ettiysem tek tek gerçekleştiriyoruz. Seçimler öncesi ve sonrası olsun verdiğimiz sözlerin iki katı daha fazla hizmet yaptık” dedi.
  SİYASET    12.11.2018 11:38:21

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk oldu. 2009 yılından günümüze kadar Afyonkarahisar’da yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlatan, 3 dönemde de seçilmesi durumunda yapacağı bazı çalışmalardan bahseden Çoban, “Karayolları Kavşağı Alt Geçit projesi hazır, Şehitler Camii Alt Geçit Projesi 2019 yılında yapılacak. Vatandaşlarımız oy verdikten sonra bizlerden hesap soruyorlar. Ben bu durum karşısında çok mutlu oluyorum. Güvendiği kişilerin yaptığı çalışmaları takip ediyor. Varsa bir sıkıntı bizlere iletiyorlar. Teleferik projemizde herhangi bir sıkıntı yok. 2019 yılında yapımı tamamlanacak. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar belediyemizi de etkiledi. Asfaltta 200 bin ton hedefimiz vardı, bunun çalışmaları devam ediyor ama maliyetler yüzde 100 oranında arttı. Bu artışlar neticesinde 20 milyon TL’lik bir fark ödemesi yaptık” dedi.

“SU SIKINTISI ÇEKMEMEK İÇİN ÖNCEDEN TEDBİR ALDIK”

Afyonkarahisar’da bir yılda tüketilen su miktarını hesapladıklarını, barajlardaki su oranının düşmesini tespit ederek önlem aldıklarını ifade eden Çoban, “Afyonkarahisar’da 1 yıl içinde 17 milyon metreküp su tüketimi yapılıyor. Barajlardaki su oranlarında düşüşler yaşandı. Bizler bunu önceden tespit ettik, yeni su kuyuları açtık. Bu işi içinde 13 milyon TL’lik harcama yapıldı. 31 Mart itibariyle belediyemizin hiçbir kimseye borcu olmayacak. Bizim kadar büyüklüğe sahip bazı belediyelerin 400-500 milyon TL borcu varken, Afyonkarahisar Belediyesi’nin ekonomik hali gayet sağlam bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çavuşbaş Mahallesi’ne güzel bir Kent Ormanı kazandırıldı. Her mahallede doğalgaz çalışması sonrası belediye olarak çalışmalar yapacağız” dedi.

“TOPLU TAŞIMADAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak toplu taşıma işinden zarar etsekte vazgeçmeyeceğiz” diyen Çoban, “Belediyemiz tarafından işletilen halk otobüslerinde günde 13-14 bin civarında yolcu taşıması yapıyoruz. Yolcu sayımızın artması durumunda otobüs sayısını da arttırmayı düşünüyoruz. Şu anda biz bu işten dolayı aylık 300 ila 500 bin TL civarında zarar ediyoruz, fakat bu taşımacılık işinden vazgeçmeyeceğiz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir, NO 03’ü de sağlık ekmek ve unlu mamülller üretmek için açtık. Spor Turizmi gelecek yıl daha da gelişecek. Minibüslerin yolcu kapma uğruna yaptıkları bazı kural dışı hareketler konusunda denetimler sıklaştırılarak bu tür kuralsızlıkları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUM”

Verdiği sözleri tek tek yerine getirdiğini ve sözlerin iki katı hizmet yaptığını belirten Çoban, “Belediye Başkanlığı süresince seçimler öncesi ve sonrası olsun verdiğimiz sözlerin iki katı daha fazla hizmet yaptık. Bu konuda devam eden çalışmalarımızda var. Onlarda tamamlanacak. Verdiğimiz sözleri aksatmadan bir bir yerine getiriyoruz. Yaptığımız bu hizmetlerde Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ve milletvekillerimizin büyük desteği var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yaptığımız temel hizmetlerin yanında kültür sanat faaliyetlerine de gereken önemi veriyoruz. Tiyatro olsun, diğer etkinlikler olsun, belediyemiz kültür sanat faaliyetlerinden geri durmuyor” ifadelerini kullandı.

“2019’DA HAYVAN OTELİ YAPACAĞIZ”

2019 yılında hayvan oteli yapılacağını belirten Çoban, “Afyonkarahisar’da hayvan barınakları yeterli. Bu noktada 2019 yılında bir de hayvan oteli yapacağız. Hayvanlar daha iyi şartlarda barınma imkanına kavuşacak. Sokak hayvanları konusunda vatandaşlardan bir talebim var. Mevcut yönetmelikte hayvanları barınaklarda tutmanın belli bir süresi var. Eğer vatandaşlar meclise bazı taleplerde bulunursa, sokak hayvanlarının barınmaları konusunda bir yasa çıkması gerekiyor. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 7 bin civarında köpek kısırlaştırmaya tabii tutuldu. Bu çalışmanın da 1 milyon TL’lik bir maliyeti var” diye konuştu.

“KENT MEYDANI SEÇİMLERDEN ÖNCE BİTECEK”

Kent Meydanı projesinin seçimlerden önce tamamlanacağını dile getiren Çoban, “Garnizon Komutanlığı’nın çevresine Millet Bahçesi, sağlık alanı ve okul yapılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Valimiz, milletvekillerimiz ve tüm AK Partililer bu çalışmanın yapılması konusunda hem fikiriz. 430 bin metrekarelik bu alanın bu şekilde değerlendirilmesi için girişimlerimiz devam ediyor. Köy garajı Fuar Alanı’ndaki mevcut yerinde kalacak. Bunu değiştirme gibi bir çalışmamız yok. Belediye Meclis üyelerinden yüzde 50’lik kısımda değişme yaşanabilir. Kent Meydanı’mızın projesi ödüllü bir projeydi. Çok büyük önem verdik. Buradaki çalışmalar devam ediyor. Seçimlerden önce sona erecek. Buradaki otoparklar için abonelik kabul etmeyeceğiz. Otoparklar 45 dakika boyunca ücretsiz olacak” dedi. Başkan Çoban, programa Mehmet Akif Ersoy’un Sakarya şiiriyle veda etti.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    12.11.2018 11:38:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER