Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

‘Ne zaman teslim edilecek?’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne zaman teslim edilecek?’  SİYASET    19.11.2021 12:35:49

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’da Çetinkaya ve Sadıkbey de yapımına başlanan TOKİ konutlarının hak sahiplerine ne zaman teslim edileceği ve konutlar teslim edilmeden vatandaşlardan taksitlerin alınmaya başlanması ile pandemi sürecinde TOKİ taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlara noterden ihtar çekilerek evlerinin boşaltılarak borçlarının tamamının faiziyle birlikte ödenmesi iddialarını Meclis gündemine taşıdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na iki ayrı soru önergesi verdi. Önergesinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar’da Çetinkaya ve Sadıkbey de yapımına başlanan 50 bin ve 100 bin konut kampanyaları kapsamındaki TOKİ konutlarının taksitlerinin 2021 yılı Mayıs ayından bu yana hak sahiplerince ödendiğini dile getiren Milletvekili Köksal, "Söz konusu TOKİ konutları hak sahiplerine ne zaman teslim edilecektir? Teslim tarihi konusunda tarih belli midir? İş bu TOKİ konutları teslim edilmeden hak sahiplerinden aylık 1400 lira taksitler alınmaktadır. Söz konusu hak sahipleri dar gelirli vatandaşlarımız olup kirada kalmaktadır. Bu yüzden konutlara henüz taşınmadan hem kira ödemesi hem TOKİ’lerin taksit ödemeleri hem de geçim sıkıntısı yüzünden mağdur olmaktadır. Pandemi koşullarındaki ekonomik kayıplarda göz önüne alındığında hak sahipleri iyice darboğaza düşmüştür. Bu nedenle TOKİ konutları hak sahiplerine teslim edilinceye kadar aylık taksit ödemelerinin hak sahiplerinden alınmaması konusunda niçin bakanlığınızca bir karar alınmamıştır?" dedi.
NEDEN KONUTLAR TESLİM EDİLMEDEN ÖDEMELER ALINMAYA BAŞLANDI?
TOKİ konutlarını alan vatandaşların yoksul ve dar gelirli olduklarının önemle altını çizen Köksal, "Bu konutları alan insanların yoksul ve dar gelirli olduğunu bildiğiniz halde niçin konutlar teslim edilmeden ödemeler alınmaya başlanmıştır? Bu durumda hak sahipleri daha evlerine taşınmadan ödemeye başladıkları gibi bir de şuanda kira ödemelerini de yapmak zorundadırlar. Burada niçin vatandaşlarımıza konutlara taşındıktan sonra ödeme yapmaları konusunda kolaylık sağlanmamaktadır?" ifadelerini kullandı.
“PANDEMİDE TOKİ TAKSİTİNİ ÖDEYEMEYEN VATANDAŞLARA NOTERDEN İHTAR ÇEKİLEREK EVLERİN BOŞALTILMASI İSTENDİ Mİ?”
CHP Milletvekili Burcu Köksal, Bakan Kurum'un cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği ikinci soru önergesinde ise, Afyonkarahisar’da TOKİ’den ev sahibi olup pandemi sürecinde taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlara noterden ihtar çekilerek birikmiş taksitlerin faizleriyle birlikte 30 gün içinde ödenmesi, ödenmemesi halinde 15 gün içinde konutun boşaltılarak teslim edilmesinin istendiğinin doğru olup olmadığını sordu. "Pandemide işini kaybeden veya ekonomik kayıplar yaşadığı için geçim sıkıntısı çeken vatandaşların taksitlerini ödeyememesi yüzünden bir de evsiz kalması hakka hukuka vicdana sığar mı?" diyen Köksal, "Afyonkarahisar’da TOKİ’den ev sahibi olup aylık taksitlerle ödeme yapan vatandaşlardan pandemi sürecinde taksitlerini ödeyemeyenlere noterden ihtar çekerek birikmiş taksitlerin faizleriyle birlikte 30 gün içinde ödenmesini, ödenmemesi halinde 15 gün içinde konutun boşaltılarak teslim edilmesinin istendiği doğru mudur? Ayrıca bugüne kadar ödenen taksit tutarlarının faizsiz olarak konutların kira bedelinden düşüleceği, ödenen miktarın kira bedelini karşılamaması halinde icra yoluyla tahsil edileceği doğru mudur? Bu hususlar doğru ise pandemide işini kaybeden veya ekonomik kayıplar yaşadığı için geçim sıkıntısı çeken vatandaşların taksitlerini ödeyememesi yüzünden bir de evsiz kalması hakka hukuka vicdana sığar mı?" şeklinde konuştu.
VATANDAŞLARA NEDEN KOLAYLIK SAĞLANMIYOR?
Köksal önergesinde, vatandaşlara destek olacak adımlar atılması gerektiğini dile getirerek, "Pandemi nedeniyle işini kaybeden veya gelir kaybı yaşayan ve bu yüzden taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlardan faiziyle birikmiş borçları talep etmek, ödeyemeyince konutları boşaltmalarını istemek yerine onlara kolaylık sağlayacak destek olacak adımlar atılması gerekmez mi?" diye konuştu. >>>Gazete3

  SİYASET    19.11.2021 12:35:49

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER