Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TEHLİKE KAPIMIZDA
Afyonkarahisar'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti. Kentte Covid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki erkek hasta hayatını kaybetti..

2

Image

'Üretime devam ediyoruz'
Avşar Emaye Genel Müdürü Murat Tabak, koronavirüs salgını ve ekonomik olarak olumsuz etkilerinin olmasına rağmen, firma olarak üretime devam ettikleri..

3

Image

'Kanserde erken teşhis önemli'
Kanser Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kanserde erken teşhisin mücadele de büyük önem taşıdığını ifade etti ..

4

Image

3 bin 152 aileye nakdi yardım
Afyonkarahisar Valiliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla sosyal yardım veya aylık alan dezavantajlı 3 bin 512 aileye hane başına bin TL olmak üz..

5

Image

AFYON İÇİN VEFA VAKTİ
İş adamları, odalar, sivil toplum kuruluşları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde düzenlenecek “Afyon İçin Vefa Vakti” kampanyasının t..

6

Image

'Geçmişteki borçlar nedeniyle makineyi sattık'
Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, oda tarafından satışı yapılan patates sökme makinesinin odaya kayıtlı bir makine olduğunu ve usulsüz bir ..

7

Image

Tüm tedbirler değerlendirildi
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında il genelinde bugüne dek yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığındaki toplan..

8

Image

'Faturaların ertelenmesini istiyoruz'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferansta görüştü. Sezen, pandemi hakkında..

9

Image

'O suçlara indirim yok'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İnfaz Kanunu değişiklik tasarısında cinsel istismar, terör ve uyuşturucu ticareti suçlarında herhangi..

10

Image

'Tedbirlere uyalım'
Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün, Afyonkarahisar'daki bakkal esnaflarının koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler..

11

Image

'Kampanyalar iktidarı rahatsız etti'
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP'li koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyalarının iktidarı rahatsız ettiğini bu yüzden..

12

Image

'Koruyucu maske üreteceğiz'
Koronavirüse karşı aldığı önlemler kapsamında toplu yaşam alanlarının temizliğinde hassasiyet gösteren, 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan va..

13

Image

'Milletin işi ve aşıyla ilgili tedbir alınmalı'
..

14

Image

'Avukatlarda kapsama alındı'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, koronavirüsle mücadele kapsamında avukatların ekonomik etkilerden mücbir sebep kapsamında etkilenecek sektör..

15

Image

'Ateş düşürücü mü verildi?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

16

Image

'Öncelik halkımızın sağlığı'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya küresel pandemi koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de önceliğin halkın sağlığı olduğunu sö..

17

Image

'Basın mensupları dikkat etmeli'
İletişim Başkanlığı medya mensuplarının görevleri sırasında Kovid-19’a karşı dikkat etmesi gereken hususları içeren bir rehber hazırladı ..

‘Olumsuz algıları değiştirmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Olumsuz algıları değiştirmeliyiz’


Afyonkarahisar’da 2020 yılının Sevgi Yılı ilan edilmesi kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın üzerindeki olumsuz algıların olumlu çevrilmesi gerektiğini söyledi.
  SİYASET    08.02.2020 09:36:02

Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Boztepe, Rıza Dalan, Kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları hazır bulundu. Toplantıda öncelikle Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe 2020 Sevgi Yılı Projesi hakkında bilgiler verdi. Projenin iki ayaklı bir şekilde yürütüleceğini söyleyen Boztepe: “Bu projede amacımız il genelinde sevgi dilini hâkim kılmak. Aslında öz değerlerimizi yeniden gün yüzüne çıkarmaktır. Proje iki ayaklı yürütülecek. Bir kamu ayağı olacak bir de STK’lar, dernekler, vakıflar, basın ayağı. Amacımız bu anlamda bir farkındalık ve sinerji oluşturabilmek” dedi.

“İLİMİZİN TAMAMINA YAYILMASINI İSTİYORUZ”

Daha sonra konuşan ve toplantının içeriği hakkında bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Öncelikle 2020 yılında Sevgi Yılı başlığı altında kardeşliği, selamlaşmayı, birbirimize karşı olan güveni yani iyilik adına ne varsa bunları değişik projelerle yapma gayreti içerisinde olacağız. Bu doğrultuda da bugüne dek değişik toplantılar yaptık. Önceki toplantılarda İl Müdürleri bizlere projelerini sundular. Bu projeleri topladık ve değerlendirmeleri yapılıyor. Tabii bu sadece İl Müdürlüklerinin uygulamalarıyla da kalsın istemiyoruz. Bunun İlimizin tamamına yayılmasını istiyoruz. Bir diğer gündemimiz ise sizleri dinlemek. İlçelerimizin problemlerini değerlendirelim ve çözüm bulabileceğimiz hususlar varsa hep birlikte giderelim istedik” dedi.

“KENTİMİZ İYİ BİR KONUMDA”

Afyonkarahisar yatırımlar ve alt yapı alanında oldukça iyi konumda olan bir il olduğunu belirten Vali Tutulmaz: “Bu alanda Türkiye’de önde olan illerden birisiyiz. Ancak bu yatırımların kültürel anlamda, karşılıklı ilişkilerin gelişmesi anlamında tam olarak topluma yansımadığını görüyoruz. Yani İlimizin algısı dışarıdan bakıldığında ilişkiler anlamında çok iyi değil. Sosyal medya aracılığıyla arama yapıldığında “Yaşanmak istenilmeyen 10 il” diye yazıyorsunuz aşağıda hemen Afyonkarahisar bir yerinde geçiyor, “Üniversitesi tercih edilmeyecek iller” diye bakıyorsun altta Afyonkarahisar geçiyor ya da bir yerde “İnsanların çok kaba konuştuğu, küfürlü konuştuğu iller” diyor hemen Afyonkarahisar geçiyor. Aslında evet bunların bir kısmı realitede var ama biraz da abartıldığını düşünüyorum. Afyonkarahisar’da bir şekilde bulunan yoldan geçerken, yemek molasında, üniversite yaşamında bu tür durumlara şahit olan kişilerin karşılaştığı sıkıntıların tamamı sanki burada olmuş gibi olumsuz bir algı var. Bizim öncelikle bu algıyı değiştirmemiz lazım” diye konuştu.

“TOPLUMU İNSAN İLİŞKİLERİ NOKTASINDA İYİ KONUMA GETİRMELİYİZ”

Kaymakamlar ve Belediyelerden proje konusunda destek isteyen Vali Mustafa tutulmaz: “Karşılıklı iş birliğini, karşılıklı güveni, sabah evden çıkan bir insanın güvenli bir şekilde gününü geçirip evine güvenli bir şekilde dönebileceği, sabah çıktığında selamlaşarak bütün adabı muaşeret kurallarını ön planda tutarak karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüyü ön planda tutarak eve dönebileceği bir toplum yaratmak durumundayız. Şu anda buna yönelik İl Müdürlüklerimizin 80’e yakın projemiz var. Bu projeleri faaliyete geçireceğiz ve yıl boyu bunları uygulayacağız. Kaymakamlarımız ve belediyelerimizin bu projelere paralel, benzer veya farklı projelerle destek vermesini istiyoruz. Buradaki tek gaye toplumu manevi olarak, insan ilişkileri olarak, adabı muaşeret kuralları ve diğer alanlarda daha iyi bir konuma nasıl getirebiliriz, Afyonkarahisar’ı daha yaşanılır, insanların daha çok tercih ettiği, burada yaşamaktan mutlu olduğu bir konuma nasıl getirebiliriz bunun çabasındayız” ifadelerini kullandı.

BU İŞİ ANCAK EL ELE VEREREK BAŞARABİLİRİZ

“Afyonkarahisar’ı daha yaşanılabilir bir il kılmak istiyoruz” diyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Değişik projelerle, eğitim projeleriyle, etkinliklerle, davranışlarla hal ve hareketlerle projeye belirli bir şekil vereceğiz. Burada en önemli husus dezavantajlı gruplara sahip çıkmak, kadınlara, çocuklara, engellilere sahip çıkmak ve onları toplumun içerisinde daha güvenli bir şekilde yaşanılabilir kılmak. Aynı şekilde kamu hizmetini sunarken kamuda hizmet verirken öncelikle sevgi dilini ön planda tutmamız gerekiyor. Afyonkarahisar’ı ilçeleriyle, köyleriyle beraber tercih edilen, yaşanılmak istenilen, insanların birbirine güvenle baktığı bir şehir haline getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“HERKESİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ”

Herkesin taşın altına koyarak, desteklerini beklediklerini kaydeden Tutulmaz, “Mart ayı ile beraber bir yıllık süreçte bazı programlar yapacağız, bu programlar çerçevesinde ilçelerimize düşen belediyelerimize düşen bölümlerde sizlerin desteklerini bekliyoruz. Bu işi ancak el ele vererek başarabiliriz. Benim yöneticilik anlayışımda şu vardır, bir kişiyi bunda kazanabilirsek, bir kişiyi dahi güzel davranışlara yönlendirebilirsek, bir çalışanımızı vatandaşımıza daha sevgiyle, daha hoşgörüyle bakacak hale getirebilirsek bu projeler başarıya ulaşmıştır. Gönlümüzden geçen bütün kamu çalışanları başta olmak üzere halkımızın bu işin bilincinde olarak ve bu kültürü edinerek projenin devam etmesidir” dedi.

GÖRÜŞLER ALINDI

Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından Kaymakamlar ve Belediye Başkanları Sevgi Yılı Projesi hakkındaki görüş ve önerilerini paylaştı. Ardından ilçelerin genel durumu hakkında Kaymakamlar ile Belediye Başkanları Vali Mustafa Tutulmaz’a sorunları, talepleri ve projelerini ilettiler. Karşılıklı görüş alış verişinde bulunulması ile toplantı sona erdi.>>>Fatma Yıldız

  SİYASET    08.02.2020 09:36:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
02.04.2020
02.04.2020
02.04.2020
OZEL HABERLER