Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başkanlardan Ankara çıkarması
Sinanpaşa ilçesine bağlı belediye başkanları, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundular. Başkanlar, AK Parti Afyonkarahisar milletvekillerinden Veyse..

2

Image

Kadın Gişrişimciler Bir Araya Geldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Üyeleri, TOBB Başkanı..

3

Image

Başkan Zeybek İmam Hatip Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti
‘Desteklerimiz sürecek’
Lise eğitimini aldığı Afyonkarahisar İmam Hatip Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediye ol..

4

Image

Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran ve ailesi Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde bulunan Büyük Taarruz Karargâh Evi Atat..

5

Image

Yılkı atları büyüledi
Tarihi, termali ve lezzetleriyle ünlü Afyonkarahisar, doğası ile de dikkat çekiyor. Şuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı..

6

Image

BAŞKAN ÇÖL’DEN DİNAR BELEDİYESİ’NE ZİYARET
‘İş birliklerimiz sürüyor’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Çöl, Dinar B..

7

Image

MEYBEM sınavı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A. Ş. (MEYBEM) ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğin..

8

Image

Kontrol Uygulama Noktasına Ziyaret
‘Olumlu dönüşler geliyor’
Sandıklı ilçe girişinde oluşturulan kontrol uygulama noktasını ziyaret eden Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, asayi..

9

Image

İnternet Medya Birliği Ziyareti
‘Ortak çalışmalar yapabiliriz’
İnternet Medya Birliği’ni ağırlayan Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey; basın, yayın konusunda ortak ça..

10

Image

Şirinevler’de işlem tamam
Çay Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Şirinevler Mahallesi Kirazlı Sokak’ta başlatılan çevre düzenlemeleri kapsamında bordür taşı, dolgu ve te..

11

Image

HADLERİ BİLDİRİLMELİ
MHP Milletvekili Mehmet Taytak, HDP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yerinin olmadığını söyleyerek: “Terörün siyasal temsilcilerine, meclis kürsü..

12

Image

Afyonkarahisar'da “AFAD Gönüllüleri Buluşması” programı düzenlendi.
‘Daha dirençli
hale getireceğiz’
AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “AFAD Gönüllüleri afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında ihtiyaç duy..

13

Image

Celal Oruç Öğretmenleriyle buluştu
1980 Yılında Sanat Okulu’ndan Mezun Olan Afyonkarahisar’ın Tanınmış İş adamı Celal Oruç, emekli olan öğretmenleriyle bir araya geldi.
Düzenlenen ..

14

Image

Öğrencilere Dinar depremi anlatıldı
Evciler Nedim Turan İlkokulu ve Şehit Hüdayi Çınar Ortaokulu öğrencileri sınıf öğretmenleri Selin Sarıca ve İncilay Uğurlu Belkıs eşliğinde Dinar Bele..

15

Image

ERDOĞAN’DAN TEŞEKKÜR
AK Parti 133’üncü Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen AK Parti İl Başka..

16

Image

Milli Sporcu Münevvere Yılmaz Spor3'e Konuk Oldu
‘Yeni başarılar için
durmadan çalışıyorum’
Kanal 3 ekranlarında Kadir Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Spor 3 programına konuk olan Down Sendromlu..

17

Image

Yöresel ürün gönderimlerine indirim
PTT Afyonkarahisar Baş Müdürü Mehmet Örsdemir, Afyonkarahisar’ın yöresel ürünlerinin PTT Kargo aracılığıyla gönderecek olanlara 20 Kasım 2019-20 Şubat..

‘Örnek bir kent olduk’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Örnek bir kent olduk’Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın çevreci yatırımlarla örnek bir kent haline geldiğini söyledi.
  SİYASET    09.11.2019 11:56:15


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Su ve Çevre Derneği’nce oluşturulan bilim kurulu, çevreyi koruma adına hayata geçirdiği yatırımlar dolayısıyla, Afyonkarahisar Belediyesi’ni “Çevre Dostu Vizyoner Projeler” ödülüne layık gördü. Ankara Hacettepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ödülü AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı, Hak-İş Sendikaları Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Kurucu Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi’nin elinden aldı.
Törende konuşan ve konuklara Afyonkarahisar’ın 8 bin yılık köklü bir geçmişe sahip bir il olduğunu söyleyen Başkan Zeybek; “Afyonkarahisarımız, milattan önce birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kenttir. Valiliğimiz ve Belediyemiz öncülüğünde son yıllarda Ticaret Odamız, Üniversitemiz ve tüm kurumlarımızla işbirliği halinde ilimizin tanıtımı adına büyük bir atılım içindeyiz. Bunun en yakın örneğini geçtiğimiz günlerde yaşadık. Sanırım sizlerde duymuşsunuzdur. Afyonkarahisar’ımız UNESCO tarafından gastronomi alanında “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edildi. Yine bildiğiniz üzere iki yıldır düzenlediğimiz Dünya Motokros Şampiyonası ile sadece ilimizin değil, ülkemizin de tanıtımına katkı veriyoruz. Cumhurbaşkanlığımız himayelerine alınan şampiyonanın üçüncüsü için de hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.
ÇEVRECİ YATIRIMLARLA ÖRNEK BİR KENT HALİNE GELDİK
Tüm bu tanıtım çalışmalarımız yanında içme suyu ve çevreci belediyecilik alanında örnek bir kent haline geldiğimize dikkat çeken Başkan Zeybek; “Bu noktada teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şehir içme suyumuz, SCADA sistemi ile bilgisayar ortamında 7/24 takip edilmektedir. Arıtma tesisinde bulunan SCADA merkezi ile suyun ilk çıkış noktasından içme suyu şebekesinde vatandaşlarımıza sunulan dağıtım noktalarına kadar suyun yolculuğu adım adım izlenmektedir. Online olarak takip edilen bu sistemle, gerekli müdahaleler anında yapılmakta ve suyun verimli bir şekilde dağıtımı ve kalite kontrolü sağlanmaktadır” dedi.
TERMALİN BAŞKENTİ AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin termal başkenti olduğunu ifade eden Başkan Zeybek konuşmasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi; “30 bine yaklaşan en fazla termal yatak kapasitesine sahip bir ildir. Türkiye’de kişi başına düşen beş yıldızlı termal otel sayısında en fazla tesise sahip il olan şehrimizde mevcut beş yıldızlı termal otellerin yanı sıra yapımı devam eden pek çok tesis bulunmaktadır. Yine Belediyemizin de ortağı olduğu AFJET A.Ş ile şehrimizde 25 bin konut, termal su ile ısıtılarak şehir merkezinde hava kirliliği ile mücadelede önemli bir kazanım elde edilmektedir. Şirketimiz 123 derece sıcaklıkta olan kuyulardan saatte 3,3 megawatt elektrik üretimi yapmaktadır. Sonuç olarak, dünya standartlarında yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmak ve bunu koruyabilmek için Afyonkarahisar Belediyesi ve Çevre Hizmetleri Birliği olarak sıfır atık felsefesi ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN SAYGIN ÖDÜLLERİNDEN BİRİ”
Ödül töreni öncesi SUTEK Bilim Kurulu Komite Başkanı Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem, fuar hakkında bilgiler verdi. Su ve Çevre Ödüllerinin kurumsal başarı elde etmek isteyen kurum ve kuruluşlar için hayati önem taşıdığına dikkat çeken Ozan Erdem, “Etkinliğin hedefi, çevre kirliliği ile mücadeleyi özendiren, geliştiren, halkın katılımını sağlayan ve gelecek nesillere yaşanabilir sağlıklı bir ortam bırakmayı amaçlayan geniş kitlelere duyurmak ve bu konularda yapılan çalışmaların önünü açmaktır. Türkiye’nin en saygın ödüllerinden biri olan Su ve Çevre Ödülleri, bu çalışmalara meşruiyet kazandıracak en önemli iletişim araçlarından birisidir. Bu ödüllerle yerel yönetimlerin suyun verimli kullanılması, sağlıklı dağıtımı ve su farkındalığının kazandırılması noktasındaki çalışmalarını izlemek, teşvik etmek ve bu konudaki çalışmaların geliştirilmesine, uygulanması ve sürdürülmesine destek olmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.>>>İsmail Sagun

  SİYASET    09.11.2019 11:56:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.11.2019
22.11.2019
22.11.2019
OZEL HABERLER