Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

2

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

3

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

4

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

5

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

6

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

7

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

8

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

9

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

10

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

11

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

12

Image

‘Ticari ilişkileri geliştirileceğiz’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini söyledi..

13

Image

VER DAİRELERİ AL LOJMANLARI
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Afyon Belediyesi’ne ait AFDORA Sitesi’ndeki evlerin, İl Özel İdaresi’ne ait lojmanlarla takas edilmesi konusu gö..

14

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

15

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

16

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

17

Image

Gönüllüler çevreyi temizliyor
Emirdağ Kalkınma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) öncülüğünde bir araya gelen Emirdağ gönüllüleri; daha temiz bir Emirdağ sevgisiyle 20 gün boyunca Emirda..

‘Örnek bir kent olduk’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Örnek bir kent olduk’Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın çevreci yatırımlarla örnek bir kent haline geldiğini söyledi.
  SİYASET    09.11.2019 11:56:15


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Su ve Çevre Derneği’nce oluşturulan bilim kurulu, çevreyi koruma adına hayata geçirdiği yatırımlar dolayısıyla, Afyonkarahisar Belediyesi’ni “Çevre Dostu Vizyoner Projeler” ödülüne layık gördü. Ankara Hacettepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ödülü AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı, Hak-İş Sendikaları Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Kurucu Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi’nin elinden aldı.
Törende konuşan ve konuklara Afyonkarahisar’ın 8 bin yılık köklü bir geçmişe sahip bir il olduğunu söyleyen Başkan Zeybek; “Afyonkarahisarımız, milattan önce birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kenttir. Valiliğimiz ve Belediyemiz öncülüğünde son yıllarda Ticaret Odamız, Üniversitemiz ve tüm kurumlarımızla işbirliği halinde ilimizin tanıtımı adına büyük bir atılım içindeyiz. Bunun en yakın örneğini geçtiğimiz günlerde yaşadık. Sanırım sizlerde duymuşsunuzdur. Afyonkarahisar’ımız UNESCO tarafından gastronomi alanında “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edildi. Yine bildiğiniz üzere iki yıldır düzenlediğimiz Dünya Motokros Şampiyonası ile sadece ilimizin değil, ülkemizin de tanıtımına katkı veriyoruz. Cumhurbaşkanlığımız himayelerine alınan şampiyonanın üçüncüsü için de hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.
ÇEVRECİ YATIRIMLARLA ÖRNEK BİR KENT HALİNE GELDİK
Tüm bu tanıtım çalışmalarımız yanında içme suyu ve çevreci belediyecilik alanında örnek bir kent haline geldiğimize dikkat çeken Başkan Zeybek; “Bu noktada teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şehir içme suyumuz, SCADA sistemi ile bilgisayar ortamında 7/24 takip edilmektedir. Arıtma tesisinde bulunan SCADA merkezi ile suyun ilk çıkış noktasından içme suyu şebekesinde vatandaşlarımıza sunulan dağıtım noktalarına kadar suyun yolculuğu adım adım izlenmektedir. Online olarak takip edilen bu sistemle, gerekli müdahaleler anında yapılmakta ve suyun verimli bir şekilde dağıtımı ve kalite kontrolü sağlanmaktadır” dedi.
TERMALİN BAŞKENTİ AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin termal başkenti olduğunu ifade eden Başkan Zeybek konuşmasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi; “30 bine yaklaşan en fazla termal yatak kapasitesine sahip bir ildir. Türkiye’de kişi başına düşen beş yıldızlı termal otel sayısında en fazla tesise sahip il olan şehrimizde mevcut beş yıldızlı termal otellerin yanı sıra yapımı devam eden pek çok tesis bulunmaktadır. Yine Belediyemizin de ortağı olduğu AFJET A.Ş ile şehrimizde 25 bin konut, termal su ile ısıtılarak şehir merkezinde hava kirliliği ile mücadelede önemli bir kazanım elde edilmektedir. Şirketimiz 123 derece sıcaklıkta olan kuyulardan saatte 3,3 megawatt elektrik üretimi yapmaktadır. Sonuç olarak, dünya standartlarında yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmak ve bunu koruyabilmek için Afyonkarahisar Belediyesi ve Çevre Hizmetleri Birliği olarak sıfır atık felsefesi ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN SAYGIN ÖDÜLLERİNDEN BİRİ”
Ödül töreni öncesi SUTEK Bilim Kurulu Komite Başkanı Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem, fuar hakkında bilgiler verdi. Su ve Çevre Ödüllerinin kurumsal başarı elde etmek isteyen kurum ve kuruluşlar için hayati önem taşıdığına dikkat çeken Ozan Erdem, “Etkinliğin hedefi, çevre kirliliği ile mücadeleyi özendiren, geliştiren, halkın katılımını sağlayan ve gelecek nesillere yaşanabilir sağlıklı bir ortam bırakmayı amaçlayan geniş kitlelere duyurmak ve bu konularda yapılan çalışmaların önünü açmaktır. Türkiye’nin en saygın ödüllerinden biri olan Su ve Çevre Ödülleri, bu çalışmalara meşruiyet kazandıracak en önemli iletişim araçlarından birisidir. Bu ödüllerle yerel yönetimlerin suyun verimli kullanılması, sağlıklı dağıtımı ve su farkındalığının kazandırılması noktasındaki çalışmalarını izlemek, teşvik etmek ve bu konudaki çalışmaların geliştirilmesine, uygulanması ve sürdürülmesine destek olmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.>>>İsmail Sagun

  SİYASET    09.11.2019 11:56:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
08.07.2020
08.07.2020
08.07.2020
OZEL HABERLER