Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz’
AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Hilal Büyükben, kadınlara yönelik şiddete karşı mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi

..

2

Image

‘Yol medeniyettir’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, ilçede yapılan yol çalışmalarını inceledi ..

3

Image

Kiraz ve vişne bahçelerinde renk cümbüşü
Sultandağı ilçesinde sonbaharda bulutlarla bezeli ünlü Sultandağları ile kiraz ve vişne bahçelerinin etrafındaki renk harmonisi görsel şölen sunuyor..

4

Image

‘OSB’ler yeni yatırımlarla daha fazla parlayacak’
Emirdağ’da temaslarda bulunan ve Emirdağ OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı’na katılan Vali Gökmen Çiçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladı..

5

Image

Alimoğlu ailesinin acı günü
Afyonkarahisar’ın değerli iş adamlarından İbrahim Alimoğlu’nun babası Mehmet Alimoğlu, vefat etti. Merhum Alimoğlu dün Paşa Camii’nde öğle namazına mü..

6

Image

Borçlar yapılandırılıyor
Afyonkarahisar Belediyesi emlak-çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, harcamalara katılım payları, eğlence vergisi, su borçları ve kira borcu o..

7

Image

Karamık Sazlıkları çalıştayı yapıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Karamık Sazlıkları Yönetim Planı çalıştayı ..

8

Image

Başkan Çöl’e sürpriz kutlama
Sandıklı Belediyesi personelleri, Başkan Mustafa Çöl’ün 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladılar..

9

Image

Frigya’yı turizmin merkezi haline getirmek istiyoruz’
Frig Vadisi’nde incelemeler yapan Vali Gökmen Çiçek, Frig Vadisi’nde yapılacak olan çalışmaların ardından Frig Vadisi’nin herkesin görmek için can ata..

10

Image

Afyonspor’da 2 pozitif vaka
Afjet Afyonspor’da Adana Demirspor maçı öncesi yapılan koronavirüs testlerinde pozitif vakalara rastlandı..

11

Image

Öğretmenlere sosyal medya konferansı
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Orta ve İlkokulu’nda öğretmenlere yönelik “Sosyal Medya” kullanımıyla ilgili konferans düzenlendi..

12

Image

Kumar oynarken yakalandı sigara içerek cezayı bekledi
Afyonkarahisar’da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen hafta sonu gece saatlerinde emlakçı dükkânında kumar oynadığını tespit eden polis ekipleri 9 kişiy..

13

Image

Başkan Çoban’ın acı günü
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’ın babası Halil Çoban, geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etti. Merhum Çoban, kılınan cenaze..

14

Image

145 adet kaçak telefon ele geçirildi
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kentte yaptıkları operasyonla ülkeye kaçak yollarda sokulan 145 adet cep telefonu ele geçirdi ..

15

Image

‘Kadavralara hassasiyet gösterilmeli’
AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği öğrenci topluluğu, kadavra bağışının etik koşullarını irdelemek ve tıp eğitimindeki konumuna değinmek amacıyla bir söyleş..

16

Image

‘Gereken çalışmalar yapılıyor’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, pandemi sürecinde vatandaşların mağdur olmaması için Emirdağ Belediyesi’nin gereken bütün çalışmaları yaptığı..

17

Image

Motosiklet hırsızı yakalandı
Afyonkarahisar’dan Denizli’ye gezmek için giden şahıs bir motosikleti çalarak kayıplara karıştı. JASAT tarafından 43 kamera kaydı yaklaşık 86 saat sür..

‘OSB’ler olmazsa olmazımızdır’ | Gazete3.com.tr
Image

‘OSB’ler olmazsa olmazımızdır’


Covid-19 sonrası sanayide ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde yol haritası tasarımı için düzenlenen toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, OSB’lerin ülke sanayisinin gelişmesinde olmazsa olmaz kuruluşlar olduğunu söyledi
  SİYASET    15.07.2020 19:18:43

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu tarafından Covid-19 sonrası sanayide ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde yol haritası tasarımı için video konferans toplantısı düzenlendi. Toplantıda organize sanayi bölgelerinin sorunları masaya yatırıldı. Yaklaşık 200 organize sanayi bölgesi yöneticisinin katıldığı toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da konuşmacı olarak katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü yaptı. Başkan Kütükcü, Covid-19 salgının ülkede görülmesinin 126’ncı gününü yaşadıklarını söyledi.
“ZOR BİR DÖNEMİ GERİDE BIRAKIYORUZ”
Kütükcü şöyle devam etti: “Yaklaşık 4 aydır hepimiz kendi çapımızda olağanüstü mücadele veriyoruz. OSB camiası olarak 4 aylık süreçte gerçekten büyük bir stres testinden geçtik, geçmeye de devam ediyoruz. Özellikle Nisan ayında sanayi üretimimiz neredeyse dip yaptı. Kapasite kullanım oranlarımız büyük oranlarda düştü. Üzerine bir de artan enerji maliyetleri binince ciddi olarak zor bir dönem geçirdik. Ancak hamdolsun bu dönemi artık geride bıraktık diye düşünebiliriz” dedi.
“OSB BAŞKANLARI SORUNLARI SÜREKLİ DİLE GETİRSİN”
Başkan Kütükçü’nün ardından bir konuşma da TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yaptı. Hisarcıklıoğlu, organize sanayi bölgelerinin sorunlarını Ankara’da sürekli olarak dile getirerek çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi. OSB Başkanlarının da sorunların sürekli dile getirmesini isteyen Hisarcıklıoğlu: “Organize sanayi bölgeleri bugün Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Eğer bugün OSB’ler olmasa Türkiye bu kadar hızlı sanayileşme hamlesini gerçekleştiremez. Eğer bugün İtalya ile Çin’in arasındaki bu coğrafya bir sanayi devi haline geldiyse bunun altında yatan en önemli neden organize sanayi bölgeleridir. OSB’lerin aldığı rol bütün dünyada da rol model olarak seçiliyor. Sanayileşmeyi hedefleyen tüm ülkeler 'Organize sanayi bölge modelini bize anlatır mısınız?' diyorlar. Haziran ayında sanayideki elektrik tüketimi Mayıs ayına göre yüzde 36 daha fazla gerçekleşti. Pandemi öncesi dönemi sadece organize sanayi bölgelerinde yüzde 8’in altındayız” dedi.
“BU KONULARI HASSATEN AKTARACAĞIZ”
Konuşmaların ardından söz isteyen Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, kıdem tazminatı konusuna değinerek şunları söyledi: “En önemli sorunlarımızdan bir tanesini siz bizlere aktardınız ve ilgilendiğinizi söylediniz. Tüm iş mahkemelerinde süren mahkemelerin yüzde 99,2’sini kaybettiğimiz söylendi. Bu konu çok doğru ve bu kıdem tazminatı sorununun çözümüyle ilgili çok güzel öneriler sundunuz bize. Biz buradaki siyasetçilerimize bu konuları hassaten aktaracağız.”
“YEKDEM İLE İLGİLİ ÇOK
CİDDİ SIKINTILAR YAŞIYORUZ”
Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) ile ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ve bu konuda destek beklediklerini ifade eden Yeşilay: “2016 yılındaki son toplantıda 2017 yatırımı olan 3. Bölge ilave organize sanayi bölgemizin kamulaştırılmasıyla ilgili yatırım programına girdi. Bu konuda hem siz Rıfat Başkanımızdan hem de Memiş başkanımızdan ödeneğin ayrılması konusunda destek istiyoruz” diye konuştu. Öte yandan Bekir Yeşilay Afyonkarahisar Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser ile Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in selamını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletti. Hisarcıklıoğlu da selamlarına karşılık vererek teşekkür etti.>>>Gazete3

  SİYASET    15.07.2020 19:18:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.11.2020
24.11.2020
24.11.2020
OZEL HABERLER