Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'Projelerimizi aşama aşama hayata geçireceğiz'
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, "2020’de Covid-19 salgınına rağmen, hizmetlerimizden, projelerimizden ve faaliyetlerimizden geri durmadık. Sosyal mesa..

2

Image

'Hukuk ve vicdan garabeti yaratmıştır'
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun yeniden milletvekili olması, Türkiye '..

3

Image

Motosikletli sporcular hünerlerini sergiledi
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlileri kapsamında Afyon Motor Sporları Merkezi'nde Avrupa ve ..

4

Image

'Esnaflarımızın talep ettiği sayıda bina yapılacak'
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, ilçeye yapılacak olan Galericiler Sitesi Projesi'nde bina sayı sınırının kaldırıldığının müjdesini vererek, "Esnafl..

5

Image

'Afyon'un yaşanabilir bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var'
Afyonkarahisar'da düzenlenen 'Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm" toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "Afyon'un yaşanabilir bir ken..

6

Image

Bakan Soylu çocukları sevindirdi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gönderdiği 200 bisiklet, Kurban Bayramı öncesi Afyonkarahisarlı çocuklara dağıtıldı..

7

Image

Başkan Zeybek, Kocaşaban'ı tebrik etti
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstanbul Sanayi Odası'nın 2’inci 500 büyük sanayi kuruluşları sıralamasına giren Cumhuriyet Sucukları firmasının sahi..

8

Image

SYDV bayram öncesi yüzleri güldürdü
Vali Gökmen Çiçek başkanlığında toplanan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kurban Bayramı öncesinde Afyonkarahisar merkez, merkeze bağlı kasaba v..

9

Image

Vali Çiçek konuklarını ağırladı
Vali Gökmen Çiçek'i Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, Türkiye İşitme Engelliler A-Mill..

10

Image

'Sportif faaliyetlere önem veriyoruz'
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar'da sportif faaliyetlere önem verdiklerini söyleyerek, "Bu hassasiyet ile yaptığımız çalışmalar neticesi..

11

Image

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran: 'ATSO başarılı çalışmalara imza atıyor'
..

12

Image

Belediye Kurban Bayramı'na hazır
Afyonkarahisar Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle bayram öncesi ve bayram süresince gerekli tüm tedbirleri aldı..

13

Image

'ATSO başarılı çalışmalara imza atıyor'
Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e nezaket ziyar..

14

Image

'Hiçbir alçaklığa hiçbir hainliğe izin vermeyeceğiz'
Afyonkarahisar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Gökmen Çiçek, “15 Temmuz akşamı da Afyonkarah..

15

Image

Baran'dan Zeybek'e ziyaret
Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti. Başkan Zeybek ziyaretle ilgili olarak yaptığı..

16

Image

'Keşke AYM'de daha fazla avukat bulunsa'
Anayasa Mahkemesi Üyesi ve Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Celal Mümtaz Akıncı, “Keşke Anayasa Mahkemesi’nde daha fazla avukat bulunsa. Anayasa Mahkemesi..

17

Image

'Tüm teşkilatlarımızla teyakkuz halindeyiz'
İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Denizli programı dönüşü Dazkırı ilçesinde mola verdi. Aydın, burada yaptığı açık..

‘S Plaka’dan güzergah ücreti alınmamalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘S Plaka’dan güzergah ücreti alınmamalı’


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar Belediyesi’nin S Plakalılardan güzergah ücreti almaması gerektiğini belirtti
  SİYASET    15.09.2020 10:16:37Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, gündemdeki gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu. Arslan, “Bilindiği gibi virüs sebebiyle okullar 15 Mart’ta kapanmıştı. Öğrenci servisi yapan esnaf o günden beri işsizdir, bir geliri yoktur. Geliri olmamasına rağmen giderleri devam etmektedir. Ev kirası, elektrik faturası, su faturası, kredi ödemleri, mutfak masrafları gibi giderleri devam etmektedir. Bunun yanında Bağ-Kur prim ödemeleri, araç sigortası, araç ferdi kaza sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, araç muayene ücreti, egzoz emisyon ölçüm ücreti gibi giderleri de vardır. Geliri olmayan bir insanın bu giderleri karşılaması mümkün değildir” dedi.

“SERVİS İŞLETMELERİNE
DESTEK OLUNMALI”

Servis işletmelerine destek olunması gerektiğini vurgulayan Arslan, “Okulların açılmasını dört gözle beklerken yapılan açıklama ile yaklaşık 1 ay daha servis yapılamayacağı görülmüştür. Yetkililerin öğrenci servis işletmelerine destek olmaları gerekmektedir. Bu konuda devletin, ayrıca Afyonkarahisar Belediyesi’nin S Plaka güzergâh ücretinin alınmaması ve Şoförler Odası aidatının alınmaması uygun olacaktır. Kullanılan kredilerin ödemelerinin başladığı bugünlerde verilecek destek önemlidir. Yetkililerin gereğini yapacağı ümidiyle servis esnafına kolaylıklar diliyoruz” diye konuştu.

“ADİL BİR DÜNYA MUTLAKA
KURULACAK ALLAH’IN İZNİYLE”

Kamu kurumlarında israfın devam ettiğini ileri süren Arslan, “Son olarak vatandaşımızın karnını doyurmakta zorluk çektiği bu dönemde kamu kurumlarında lüks ve israf devam ediyor. Merkez Bankası 14 Temmuz'da pazarlık usulüyle ihaleye çıkarak 274 bin 350 TL'lik çikolata paketi satın alıyor. Bu tutar asgari ücretin yaklaşık 115 katı. Yani bir asgari ücretli bu rakamı kazanabilmek için yaklaşık 10 yıl çalışacak. Bir başka ifadeyle 115 kişi bir ay boyunca Merkez Bankası’nın satın aldığı çikolata paketinin ücreti için çalışacak. Bu kölelik değil de nedir? “Aynı gemideyiz “diyorlar, doğru ancak siz güvertede keyif çatarken biz kan ter içinde aşağıda kürek çekiyoruz. Ama böyle gitmeyecek ve “Adil Bir Dünya” mutlaka kurulacak Allah’ın izniyle” dedi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    15.09.2020 10:16:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER