Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

2

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

3

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

4

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

5

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

6

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

7

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

8

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

9

Image

‘ÜYELERİMİZİN SESİ OLDUNUZ’
Hisarcıklıoğlu’dan Oda ve Borsa Başkanlarına övgü:..

10

Image

‘Sandıklı için önemli bir fırsat’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop belediyeye ait çiçek serasını ziyaret etti. Kaymakam Tortop, çiçek serasının Sandıklı için ..

11

Image

‘Teşkilata örnek oldu’
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Başkan Zeybek’in cuma günü mahalle ziyaretlerinin teşkilata büyük örnek olduğunu söyledi ..

12

Image

‘Kardeşliğimizi bozamayacaklar’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Dinar ilçesinde yaşanan olayı Türk- Kürt çatışmasına döndürmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamaya..

13

Image

Afyonspor’da Gümüşhane hazırlıkları
Pazar günü kendi evinde oynayacağı sezonun ilk maçına oldukça hırslı hazırlanan Afjet Afyonspor’un teknik patronu Serhat Gülpınar, antrenman açığını k..

14

Image

‘Afyon’un her yerinde İYİ Parti olacak’
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Afyonkarahisar’ın tüm beldelerinde teşkilat binalarını faaliyete geçireceklerini söyledi..

15

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

16

Image

‘Afyon’da iktidar olacağız’
İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan konuklar, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar...

17

Image

Köy yolu yapımı başladı
İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan köy yollarının ilki Kozluca Köy Yolu’nun yapımıyla başladı ..

‘S Plaka’dan güzergah ücreti alınmamalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘S Plaka’dan güzergah ücreti alınmamalı’


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar Belediyesi’nin S Plakalılardan güzergah ücreti almaması gerektiğini belirtti
  SİYASET    15.09.2020 10:16:37Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, gündemdeki gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu. Arslan, “Bilindiği gibi virüs sebebiyle okullar 15 Mart’ta kapanmıştı. Öğrenci servisi yapan esnaf o günden beri işsizdir, bir geliri yoktur. Geliri olmamasına rağmen giderleri devam etmektedir. Ev kirası, elektrik faturası, su faturası, kredi ödemleri, mutfak masrafları gibi giderleri devam etmektedir. Bunun yanında Bağ-Kur prim ödemeleri, araç sigortası, araç ferdi kaza sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, araç muayene ücreti, egzoz emisyon ölçüm ücreti gibi giderleri de vardır. Geliri olmayan bir insanın bu giderleri karşılaması mümkün değildir” dedi.

“SERVİS İŞLETMELERİNE
DESTEK OLUNMALI”

Servis işletmelerine destek olunması gerektiğini vurgulayan Arslan, “Okulların açılmasını dört gözle beklerken yapılan açıklama ile yaklaşık 1 ay daha servis yapılamayacağı görülmüştür. Yetkililerin öğrenci servis işletmelerine destek olmaları gerekmektedir. Bu konuda devletin, ayrıca Afyonkarahisar Belediyesi’nin S Plaka güzergâh ücretinin alınmaması ve Şoförler Odası aidatının alınmaması uygun olacaktır. Kullanılan kredilerin ödemelerinin başladığı bugünlerde verilecek destek önemlidir. Yetkililerin gereğini yapacağı ümidiyle servis esnafına kolaylıklar diliyoruz” diye konuştu.

“ADİL BİR DÜNYA MUTLAKA
KURULACAK ALLAH’IN İZNİYLE”

Kamu kurumlarında israfın devam ettiğini ileri süren Arslan, “Son olarak vatandaşımızın karnını doyurmakta zorluk çektiği bu dönemde kamu kurumlarında lüks ve israf devam ediyor. Merkez Bankası 14 Temmuz'da pazarlık usulüyle ihaleye çıkarak 274 bin 350 TL'lik çikolata paketi satın alıyor. Bu tutar asgari ücretin yaklaşık 115 katı. Yani bir asgari ücretli bu rakamı kazanabilmek için yaklaşık 10 yıl çalışacak. Bir başka ifadeyle 115 kişi bir ay boyunca Merkez Bankası’nın satın aldığı çikolata paketinin ücreti için çalışacak. Bu kölelik değil de nedir? “Aynı gemideyiz “diyorlar, doğru ancak siz güvertede keyif çatarken biz kan ter içinde aşağıda kürek çekiyoruz. Ama böyle gitmeyecek ve “Adil Bir Dünya” mutlaka kurulacak Allah’ın izniyle” dedi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    15.09.2020 10:16:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER