Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

3

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

4

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

5

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

6

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

10

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

11

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

12

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

13

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

14

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

15

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

16

Image

‘Devletin vatandaşa dokunan elisiniz’

Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki muhtarları makamında ağırlayan Vali Tutulmaz, muhtarların devletin vatandaşa dokunan eli olduğunu ..

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

‘Saraydüzü Köyü’ne adil davranın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Saraydüzü Köyü’ne adil davranın’Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “Saraydüzü köyünde köylünün ortak malı olan arazinin birilerine peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Köylünün adalet istemine kulak verin” dedi.

  SİYASET    08.10.2019 10:48:44


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar’da yaşanan bazı durumlar hakkında basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bayraktepe Mezarlığı’na giden yolun bakımsız olduğunu belirten Arslan, “Bayraktepe Mezarlığına giden yol üzerinde bulunan ve yapımına bir yıl önce başlanarak ayaklarının betonu atılıp, ondan sonra hiçbir şey yapılmayan köprünün yapılmasıdır. Köprünün neden yapılmadığını da merak ediyoruz. Mevcut köprü iki aracın geçemeyeceği kadar dardır. Kimin önce geçeceği konusunda bir işaret de olmadığından kazaya sebebiyet verdiği de olmaktadır. Köprüyü geçtikten sonra ise bahçe duvarlarından dökülen topraklar ve bu toprakların üzerinde çıkan otlar, hatta bazı yerlerde yetişen ağaçlar sebebiyle yol daralmıştır. Bazı yerlerde bahçe içindeki ağaçların dalları yola sarkmış bir haldedir. Bu sebeplerden dolayı iki araç zorlukla geçebilmektedir. Yol kenarındaki toprakların kaldırılması, yoldaki ağaçların sökülmesi, bahçelerden yola sarkan ağaçların budanması gerekmektedir” dedi.

“PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

Saraydüzü köyünde köylünün ortak malı olan arazinin yatırım adı altına düşük bir bedelle verilmesine tepki gösteren Arslan, “Geçtiğimiz hafta Saraydüzü köyünden gelen haber bizleri üzmüştür. Köylünün ortak malı olan bir arazi, birilerine peşkeş çekilmek istenmiştir. Bir yer düşünün ekonomik bir getirisi varken, o değerin altında bir fiyatla, yabancı bir yatırımcıya vermenin adı peşkeş değil de nedir? Yatırımlara elbette karşı değiliz. Ancak yatırım adı altında birilerine peşkeş çekilmesine de asla razı olamayız. Yatırım peşkeş şeklinde değil adaletli bir şekilde olmalıdır. 240 bin m2 çayırlık arazi, yıllık 40 bin TL karşılığında, 49 yıl zam yapılmadan kiralanması sizce uygun mudur? Mevcut haliyle çayırdan 8 bin adet ot balyası alınarak, yıllık 80 bin TL gelir elde edilmektedir. Bu da verilen rakamın ne kadar düşük olduğunun bir göstergesidir. Köylünün adalet istemine kulak verin ve adaleti tesis edin” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    08.10.2019 10:48:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER