Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

2

Image

‘Emir Kır’ın yanındayız’
Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği (AGAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan Taytak, Belçika Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı ve Federal Mille..

3

Image

Emin Özkara istifa etti
Sosyalist Parti (PS) skandal bir karara imza atarak, Başkan Emir Kır’ı MHP ile görüştüğü iddiasıyla partiden ihraç etti. Avrupa basının da çok yankı b..

4

Image

Bu coğrafyanın sigortasıyız
AK Parti tarafından STK’larla istişare toplantısında konuşan Özkaya, güçlü Türkiye’nin içinde bulunduğumuz coğrafyanın sigortası olduğunu söyledi. Tür..

5

Image

Tutulmaz Sandıklı’yı fethetti
Sandıklı ilçesinde incelemelerde ve bir dizi ziyarette bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı...

6

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği ve UNESCO’nun gastronomi olmak üz..

7

Image

‘Birinci sorun ekonomi’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, ülkemizin birinci sorununun ekonomi olduğunu söyledi. ..

8

Image

‘Birbirinizi ötekileştirmeyin’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yap..

9

Image

Su kuyularında akıllı sistem
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatıyla Şuhut Merkez’de 2 tanesi boyalık,1 tanesi eski üniversite, 1 tanesi de Afyonkarahisar yolu üzerind..

10

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın uluslararası alanda 2 büyük ağa dahil olan evrensel bir şehir olduğunu..

11

Image

Muhtarlar bilgilendirildi
İscehisar Kaymakamlığı tarafından, köy ve mahalle muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi...

12

Image

‘Biz büyük bir aileyiz’
Ankara’da bazı temaslara bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ilçesine emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Biz, büyük bir aileyiz” ..

13

Image

‘YOKSULLUĞU AZALTTIK’
AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı, Afyonkarahisar’da faaliyetlerini sürdüren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluşma toplantısı..

14

Image

Emir Kır partisinden ihraç edildi
Sosyalist Parti, MHP’li Türk belediye başkanlarını makamında kabul ettiği için Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ı partiden ihraç etti.

..

15

Image

‘SİYASETTEKİ FETÖ kalıntıları temizlenmeli’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları İstişare Toplantısı’nda konuşan MHP Afyonkarahis..

16

Image

Kişisel verilerin korunması önemli
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, kişisel verilerin korunmasının, meslekleri açısından çok önemli olduğ..

17

Image

‘Afrin ve Azez’e göç başladı’
İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin, Halep'in İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırla..

‘Saraydüzü Köyü’ne adil davranın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Saraydüzü Köyü’ne adil davranın’Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “Saraydüzü köyünde köylünün ortak malı olan arazinin birilerine peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Köylünün adalet istemine kulak verin” dedi.

  SİYASET    08.10.2019 10:48:44


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar’da yaşanan bazı durumlar hakkında basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bayraktepe Mezarlığı’na giden yolun bakımsız olduğunu belirten Arslan, “Bayraktepe Mezarlığına giden yol üzerinde bulunan ve yapımına bir yıl önce başlanarak ayaklarının betonu atılıp, ondan sonra hiçbir şey yapılmayan köprünün yapılmasıdır. Köprünün neden yapılmadığını da merak ediyoruz. Mevcut köprü iki aracın geçemeyeceği kadar dardır. Kimin önce geçeceği konusunda bir işaret de olmadığından kazaya sebebiyet verdiği de olmaktadır. Köprüyü geçtikten sonra ise bahçe duvarlarından dökülen topraklar ve bu toprakların üzerinde çıkan otlar, hatta bazı yerlerde yetişen ağaçlar sebebiyle yol daralmıştır. Bazı yerlerde bahçe içindeki ağaçların dalları yola sarkmış bir haldedir. Bu sebeplerden dolayı iki araç zorlukla geçebilmektedir. Yol kenarındaki toprakların kaldırılması, yoldaki ağaçların sökülmesi, bahçelerden yola sarkan ağaçların budanması gerekmektedir” dedi.

“PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

Saraydüzü köyünde köylünün ortak malı olan arazinin yatırım adı altına düşük bir bedelle verilmesine tepki gösteren Arslan, “Geçtiğimiz hafta Saraydüzü köyünden gelen haber bizleri üzmüştür. Köylünün ortak malı olan bir arazi, birilerine peşkeş çekilmek istenmiştir. Bir yer düşünün ekonomik bir getirisi varken, o değerin altında bir fiyatla, yabancı bir yatırımcıya vermenin adı peşkeş değil de nedir? Yatırımlara elbette karşı değiliz. Ancak yatırım adı altında birilerine peşkeş çekilmesine de asla razı olamayız. Yatırım peşkeş şeklinde değil adaletli bir şekilde olmalıdır. 240 bin m2 çayırlık arazi, yıllık 40 bin TL karşılığında, 49 yıl zam yapılmadan kiralanması sizce uygun mudur? Mevcut haliyle çayırdan 8 bin adet ot balyası alınarak, yıllık 80 bin TL gelir elde edilmektedir. Bu da verilen rakamın ne kadar düşük olduğunun bir göstergesidir. Köylünün adalet istemine kulak verin ve adaleti tesis edin” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    08.10.2019 10:48:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.01.2020
22.01.2020
22.01.2020
OZEL HABERLER