Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Otomobil devrildi: 2 ölü
Bolvadin ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı..

2

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Kurban Bayramı dolayısıyla önce şehit ailelerini daha sonra gazileri ziyaret etti.Kapar, şehit ailelerinin her zaman ya..

3

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

4

Image

Bozkurt, sosyal konutları inceledi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatlarıyla durumu iyi olmayan 4 aile için yapılan sosyal konutların inşaatı devam ediyor...

5

Image

Tabiat Parkı’nda yangın
Afyonkarahisar’da 26 Ağustos Tabiat parkı içinde çıkan küçük çaplı ot yangını panik yarattı..

6

Image

Fay hatlarının röntgeni çekiliyor
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir öncülüğündeki bir grup uzman, kazdıkları he..

7

Image

‘5 günde 45 kişi öldü’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, “Bayramda 5 günde 45 ..

8

Image

Helikopterle DENETİM

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında dönüş yolculuğunda yaşanacak yoğunluğa bağlı olarak trafik dü..

9

Image

Metruk evde yangın
Bolvadin ilçesinde metruk ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi..

10

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

11

Image

Hint kenevirleri imha edildi
Çay ve Bolvadin ilçeleri arasında yer alan Eber Gölü'nde bir adacıkta tespit edilen 1805 kök Hint keneviri imha edildi..

12

Image

‘Fiyatlar makul seviyeye çekilmeli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Tüvtürk araç muayene ücretlerinin çok yüksel olduğunu söyleyerek, fiyatların makul bir seviyeye çekil..

13

Image

‘Afyon potansiyeli olan bir il’
Vali Gökmen Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın potansiyeli olan bir il oldu..

14

Image

‘Günü gelince görecekler’
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti heyetinin Ankara’dan hangi yatırımları getirdiğini basın aracılığı ile soran bazı..

15

Image

Gölette boğulan anne ve kızı toprağa verildi
Bilecik'te gölet kenarında piknik yaptıkları sırada düştükleri suda boğulan kız ile onu kurtarmak isteyen annesi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine ..

16

Image

‘2023’e gümbür gümbür geleceğiz’

AK Parti İl Başkanlığı’nın Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan Eroğlu, AK Parti’nin 2023 seçimlerine de gümbür g..

17

Image

Uyuşturucu taciri tutuklandı
Şuhut ilçesinde düzenlenen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1'i tutuklandı..

‘Saraydüzü Köyü’ne adil davranın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Saraydüzü Köyü’ne adil davranın’Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “Saraydüzü köyünde köylünün ortak malı olan arazinin birilerine peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Köylünün adalet istemine kulak verin” dedi.

  SİYASET    08.10.2019 10:48:44


Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar’da yaşanan bazı durumlar hakkında basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bayraktepe Mezarlığı’na giden yolun bakımsız olduğunu belirten Arslan, “Bayraktepe Mezarlığına giden yol üzerinde bulunan ve yapımına bir yıl önce başlanarak ayaklarının betonu atılıp, ondan sonra hiçbir şey yapılmayan köprünün yapılmasıdır. Köprünün neden yapılmadığını da merak ediyoruz. Mevcut köprü iki aracın geçemeyeceği kadar dardır. Kimin önce geçeceği konusunda bir işaret de olmadığından kazaya sebebiyet verdiği de olmaktadır. Köprüyü geçtikten sonra ise bahçe duvarlarından dökülen topraklar ve bu toprakların üzerinde çıkan otlar, hatta bazı yerlerde yetişen ağaçlar sebebiyle yol daralmıştır. Bazı yerlerde bahçe içindeki ağaçların dalları yola sarkmış bir haldedir. Bu sebeplerden dolayı iki araç zorlukla geçebilmektedir. Yol kenarındaki toprakların kaldırılması, yoldaki ağaçların sökülmesi, bahçelerden yola sarkan ağaçların budanması gerekmektedir” dedi.

“PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

Saraydüzü köyünde köylünün ortak malı olan arazinin yatırım adı altına düşük bir bedelle verilmesine tepki gösteren Arslan, “Geçtiğimiz hafta Saraydüzü köyünden gelen haber bizleri üzmüştür. Köylünün ortak malı olan bir arazi, birilerine peşkeş çekilmek istenmiştir. Bir yer düşünün ekonomik bir getirisi varken, o değerin altında bir fiyatla, yabancı bir yatırımcıya vermenin adı peşkeş değil de nedir? Yatırımlara elbette karşı değiliz. Ancak yatırım adı altında birilerine peşkeş çekilmesine de asla razı olamayız. Yatırım peşkeş şeklinde değil adaletli bir şekilde olmalıdır. 240 bin m2 çayırlık arazi, yıllık 40 bin TL karşılığında, 49 yıl zam yapılmadan kiralanması sizce uygun mudur? Mevcut haliyle çayırdan 8 bin adet ot balyası alınarak, yıllık 80 bin TL gelir elde edilmektedir. Bu da verilen rakamın ne kadar düşük olduğunun bir göstergesidir. Köylünün adalet istemine kulak verin ve adaleti tesis edin” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    08.10.2019 10:48:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER