Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘15 TEMMUZ yeniden diriliştir’
Milletvekili Eroğlu, 15 Temmuz’un Türk milletinin yeniden dirilişi olduğunu söyleyerek, tankların karşısına dikilen vatandaşların büyük bir kahramanlı..

2

Image

Fuhuş operasyonu 3 gözaltı
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, fuhuş yapıldığı iddiasıyla bir işyerine düzenledikleri operasyonda 3 kişiyi gözaltına..

3

Image

‘Halkımız büyük bir kahramanlık sergiledi’
Afyonkarahisar Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü işbirliğinde açılan sergide konuşan Vali Çiçek, FET֒..

4

Image

‘FETÖ onarılamayan zararlar verdi’
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, FET֒nün, tıpkı koronavirüs gibi sirayet ettiği yerlere onarılamaz zararlar verdiğini söyledi ..

5

Image

‘İçimizdeki hainler temizlendi’
Vali Çiçek, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, 15 Temmuz günü devletin içine yayılan hainlerin temizlendiğini söyledi ..

6

Image

‘OSB’ler olmazsa olmazımızdır’
Covid-19 sonrası sanayide ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde yol haritası tasarımı için düzenlenen toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, OSB’l..

7

Image

‘Unutmadık unutmayacağız’
15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin 4’üncü yıldönümü dolayısıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından mesaj yayınlandı.

..

8

Image

‘Başarılar dilerim’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yeni atanan vali yardımcıları ve..

9

Image

‘Tarihi bir kırılma noktası’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'un, asla sıradan bir darbe girişimi olmadığını belirterek, "Arkasında çok büyük hesapların olduğu, gerçe..

10

Image

15 Temmuz’un yıldönümünde FET֒ye önemli operasyon
Afyonkarahisar merkezli 2 ilde FET֒ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 4'ü muvazzaf astsubay, 4'ü askeri liseden ilişiği kesilen öğrenci olmak..

11

Image

‘Sokak düğünlerine düzenleme gerekiyor’
Afyonkarahisar Düğün ve Toplantı Salonu İşletmecileri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Köken, köylerdeki ve sokaklardaki düğ..

12

Image

Konferans ilgiyle izlendi
AFSÜ tarafından düzenlenen ve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın konuşma yaptığı konferans iş dünyası tarafından da ilgiyle izlendi ..

13

Image

‘Öncü kuruluş olmaya devam edeceğiz’
Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Kocabıyık, Ajansın kalkınmada öncü kuruluş olmaya devam edeceğini belirtti ..

14

Image

‘Seçimler 2023’te yapılacak’
Milletvekili Yurdunuseven, “Ayasofya kararı seçim için alınmış bir karar değildir” diyerek seçimin 2023 yılında yapılacağını söyledi.

..

15

Image

‘Yine olsa yine giderim’
15 Temmuz 2016 tarihinde bir iş için gittiği İstanbul’da hain darbe girişimine karşı direnenler arasına katılan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde ayağı..

16

Image

AFYON’U GURURLANDIRDILAR
İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı bir firma yer aldı. ..

17

Image

Şahin ve Akyol ailelerinin mutlu günü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin ile Eşi Sultan Şahin’in oğulları İdris ve Haris-Cemile Akyol çiftinin kızları Burçak, düzenlenen düğün töreni i..

‘Şiilik baskın durumda’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Şiilik baskın durumda’AKÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Bilal Uysal, İran’daki Türkler arasında Şiiliğin baskın durumda olduğunu söyledi.
  SİYASET    19.10.2019 11:04:54


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bilal Uysal tarafından “İran’da Türk Dili ve Kültürü” konulu konferans verildi. Erdal Akar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bilal Uysal, “İran hemen yanı başımızda ama İran ile ilgili çok fazla bilgimiz yok. Kapalı bir yer olarak görüyoruz. Çeşitli nedenlerle uzak kaldığımız bir yer. Yanı başımızda olmasına rağmen şehirlerinin birçoğunun adlarını bile duymamış olabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 saatlik mesafede çok önemli tarihi ve kültürel merkezler var. Örneğin bunların en önemlisi Tebriz. Tebriz’in Müslümanlar tarafından ilk fethi Hz. Ömer dönemine dayanıyor. Zaten İran’ın fethi de ilk olarak aynı döneme denk geliyor. Bununla beraber İran’da Türkler arasında da Şiilik çok baskın durumda” dedi.
“İNANÇ OLMAKTAN ÖTEYE GEÇMİŞ DURUMDA”
Uysal şöyle devam etti: “Ben Muharrem törenlerinde gördüm, bir yaşına bile gelmemiş bebekleri sırtlarına yüklenip getiriyorlar. Çocuk, genç, yaşlı, kadın toplanıyorlar ve gece 2’ye kadar devam ediyor. Her şehirde ya da mahallede bile bu tür etkinlikler yapıyorlar. Gönüllü olarak çay, çorba ikramları yapılıyor. Bebekliğinden beri bu kültür ile yetişenler için bu inanç olmaktan da öteye geçmiş durumda. Ama camiler çok fazla dolu değil. Bu yüzden kültürel olarak ağır basma söz konusu diyebiliriz. Ama buna rağmen günümüz Mollalar rejimine çok yakın değiller, kültürel olarak Şiilik baskın durumda sadece.”>>>Gazete3

  SİYASET    19.10.2019 11:04:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.07.2020
15.07.2020
15.07.2020
OZEL HABERLER