Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

‘Su sorunu çözüme kavuştu’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Su sorunu çözüme kavuştu’Ortakarabağ Köyü’nde yaşanan su sorunuyla ilgili İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, 9 Kasım 2019 tarihi itibariyle köyün su sorununun çözüme kavuşturulduğu belirtildi.
  SİYASET    13.11.2019 11:08:13Konuyla ilgili İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada: “Bolvadin ilçesi Ortakarabağ Köyü’nün içme suyu temini, 1970’li yıllardan 2017 yılı eylül ayına kadar Sultandağı Taşköprü grubundan sağlanmıştır. Taşköprü grubunun isale hattı çok uzun ve işletme güçlüğünden dolayı bölgede, 15'e yakın sondaj çalışması yapılmış; fakat içme suyuna elverişli su, bulunamamıştır. 2016’da Derekarabağ Köyü’nün, kendilerinin açtırdığı kuyunun, aynı yıl içinde tahlilleri yaptırılarak içme suyuna elverişli olduğu anlaşılmış; Bolvadin Kaymakamlığınca iki köy arasında protokol yaptırılmıştır. Bolvadin Kaymakamlığınca 2017 yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) programına alınarak yapımı tamamlanmış ve içme suyu tesisi, Derekarabağ ve Ortakarabağ köylerinin kullanımına sunulmuştur. Bu iki köy, 2017 yılı eylül ayından itibaren Derekarabağ’daki sondaj kuyusundan içme suyunu temin etmekteyken dalgıç pompası koparak kuyuya düşmüş, bütün çalışmalara rağmen pompa çıkarılamamıştır. Kuyu, kullanılamaz hale gelmiştir. İşin aciliyetine binaen Derekarabağ muhtarına; Sultandağı Taşköprü grubunun aktif olduğu, buradan içme suyu ihtiyaçlarını temin edebilecekleri bilgisi verilmiştir” denildi.


KUYUDAKİ SUYUN ELVERİŞLİ OLMADIĞI ANLAŞILDI
Açıklamanın devamında: “İl özel idaresi olarak bu bölgedeki kuyulardan elde edilen suların içme suyuna elverişli olmadığını, tahlil sonuçlarının olumlu çıkması halinde Devlet Su İşleri (DSİ)’nden yasal izinler alındıktan sonra kuyuya tesis yapılabileceği bildirilmiştir. Yapılan tahlil sonuçlarında, kuyuda aşırı derecede ağır metal çıktığından içme suyu amaçlı kullanılamayacağı anlaşılmıştır. Bunun üzerine il özel idaremizin de yardım ve desteğiyle Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk, İI Genel Meclisi Üyeleri Abdülkadir Emrullahoğlu ve Carullah Kolay, Ortakarabağ köyü muhtarı ve Derekarabağ köyü muhtarıyla gerekli görüşmeler yapılarak uzlaşma sağlanmış ve 09.11.2019 tarihinde, Ortakarabağ Köyü’ne içme suyu verilmeye başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.>>>Gazete3

  SİYASET    13.11.2019 11:08:13

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER