Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sandıklı’yı konuştular
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ile ilgili konuları görüşmek için İzmir Sandıklılılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini kabul ett..

2

Image

Alev Türe güven tazeledi
Afyonkarahisar Tabip Odası’nın olağan seçimli genel kurul toplantısı hafta sonu Oda’da yapıldı. Oda’nın mevcut Başkanı Dr. Alev Türe tekrar göreve seç..

3

Image

Kabirlerin tahsisleri yapıldı
Afyonkarahisar Belediyesi, Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirler kura ile hak sahiplerine tahsis edilmeye başladı. ..

4

Image

Başkan Zeybek’e ziyaretler
AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük ve İnci Pastanesi sahibi Osman Çavdar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti..

5

Image

İGM toplantıları başladı
İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı ilk oturumunda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ..

6

Image

‘AFYON LİG ATLADI’
Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig ..

7

Image

Akıllı parklar kuruluyor
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla Emirdağ ilçesinde akıllı parklar kuruluyor
..

8

Image

Yardım birimine teşekkür belgesi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınıyla mücadelede görev alan Yardım Hizmetleri Birimi personelini unutmaya..

9

Image

‘İktidar Baroların sesini kısmak istiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Çok Baro Teklifine” karşı TBMM Adalet Komisyonu’nda yaptığı konuşmada AKP’nin k..

10

Image

‘Karalama kampanyasının hedefi olduk’
MÜSİAD’tan yapılan ortak açıklamada, havai fişek fabrikasında yaşanan patlaması sonrası yaşanan olaylarla ilgili karalama kampanyasının hedefi oldukla..

11

Image

‘İGM LOKOMOTİF OLACAK’
İl Genel Meclisi temmuz ayı ilk oturumuna katılan Vali Çiçek, Afyon’un büyümesinde İGM’nin lokomotif olacağını söyledi ..

12

Image

‘Kıdem tazminatı işçilerin hakkıdır’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Arslan, kıdem tazminatının her işçinin hakkı olduğunu belirterek, “Bu salgın döneminde ülkemizin yaşadığı ekonomik ..

13

Image

‘Hedefsiz tatil kriz doğurur’
Pedagog Şenbabaoğlu tatil döneminde çocuk eğitimi konusunda bilgiler vererek, “Hedefsiz tatil kriz doğurur” dedi ..

14

Image

Sebze hali yenilendi
Çay ilçesi Kocayol mevkiinde bulunan sebze ve meyve halinde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı..

15

Image

AK Parti grubu toplandı
Şuhut Belediyesi AK Parti Grubu toplantısı AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşti...

16

Image

‘Hep beraber Afyon için çalışacağız’
Vali Gökmen Çiçek, tüm kurumlarla ve kuruluşlarla işbirliği içinde Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için çalışacaklarını söyledi ..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyonkarahisar’a vali olarak atanan ve görevine başlayan Vali Gökmen Çiçek’e, Afyonkarahisar protokolü h..

‘Su sorunu çözüme kavuştu’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Su sorunu çözüme kavuştu’Ortakarabağ Köyü’nde yaşanan su sorunuyla ilgili İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, 9 Kasım 2019 tarihi itibariyle köyün su sorununun çözüme kavuşturulduğu belirtildi.
  SİYASET    13.11.2019 11:08:13Konuyla ilgili İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada: “Bolvadin ilçesi Ortakarabağ Köyü’nün içme suyu temini, 1970’li yıllardan 2017 yılı eylül ayına kadar Sultandağı Taşköprü grubundan sağlanmıştır. Taşköprü grubunun isale hattı çok uzun ve işletme güçlüğünden dolayı bölgede, 15'e yakın sondaj çalışması yapılmış; fakat içme suyuna elverişli su, bulunamamıştır. 2016’da Derekarabağ Köyü’nün, kendilerinin açtırdığı kuyunun, aynı yıl içinde tahlilleri yaptırılarak içme suyuna elverişli olduğu anlaşılmış; Bolvadin Kaymakamlığınca iki köy arasında protokol yaptırılmıştır. Bolvadin Kaymakamlığınca 2017 yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) programına alınarak yapımı tamamlanmış ve içme suyu tesisi, Derekarabağ ve Ortakarabağ köylerinin kullanımına sunulmuştur. Bu iki köy, 2017 yılı eylül ayından itibaren Derekarabağ’daki sondaj kuyusundan içme suyunu temin etmekteyken dalgıç pompası koparak kuyuya düşmüş, bütün çalışmalara rağmen pompa çıkarılamamıştır. Kuyu, kullanılamaz hale gelmiştir. İşin aciliyetine binaen Derekarabağ muhtarına; Sultandağı Taşköprü grubunun aktif olduğu, buradan içme suyu ihtiyaçlarını temin edebilecekleri bilgisi verilmiştir” denildi.


KUYUDAKİ SUYUN ELVERİŞLİ OLMADIĞI ANLAŞILDI
Açıklamanın devamında: “İl özel idaresi olarak bu bölgedeki kuyulardan elde edilen suların içme suyuna elverişli olmadığını, tahlil sonuçlarının olumlu çıkması halinde Devlet Su İşleri (DSİ)’nden yasal izinler alındıktan sonra kuyuya tesis yapılabileceği bildirilmiştir. Yapılan tahlil sonuçlarında, kuyuda aşırı derecede ağır metal çıktığından içme suyu amaçlı kullanılamayacağı anlaşılmıştır. Bunun üzerine il özel idaremizin de yardım ve desteğiyle Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk, İI Genel Meclisi Üyeleri Abdülkadir Emrullahoğlu ve Carullah Kolay, Ortakarabağ köyü muhtarı ve Derekarabağ köyü muhtarıyla gerekli görüşmeler yapılarak uzlaşma sağlanmış ve 09.11.2019 tarihinde, Ortakarabağ Köyü’ne içme suyu verilmeye başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.>>>Gazete3

  SİYASET    13.11.2019 11:08:13

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER