Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKYILDIZ BAŞKAN
Afyonkarahisar merkez ilçe örgütünde, Ömer Akyıldız başkanlığa seçildi...

2

Image

‘Çok iyi bir noktadayız’
İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Saffet Acar, İYİ Parti’nin iyi bir durumda olduğunu ve her geçen gün ivme kazandığını belirtti..

3

Image

‘Yatırımların takipçisiyiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Dinar ilçesine yapılan ve yapılacak olan yatırım ile hizmetlerin takipçisi olduklarını söyl..

4

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

5

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

6

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

7

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

8

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

9

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

10

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

11

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

12

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

13

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

14

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

15

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

16

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

17

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

‘Tarihimize sahip çıkacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Tarihimize sahip çıkacağız’


Anadolu’da Türk hakimiyetinin kesin olarak kabul edildiği, Miryokefalon Savaşı’nın 843. yıldönümünde ‘Miryokefalon Savaşı Kızılören Çalıştay’ı düzenlendi. Çalıştaya 7 ilden 11 akademisyen katıldı.
  SİYASET    30.09.2019 10:42:4517 Eylül 1176 tarihinde Anadolu Selçuklu Devleti ile Bizans İmparatorluğu arasında yaşanan ve Türk zaferi ile sonuçlanan Miryokefalon Savaşı’nın yaşandığı yerin tespit edilmesi amacıyla Kızılören Belediyesi ve Kızılören Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa ‘Miryokefalon Savaşı Kızılören Çalıştay’ı düzenlendi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra çalıştayın açılış konuşmasını yapan Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol, çalıştayın amacından bahsetti. Başkan Erol, “Bugün Kızılören için özel bir gün diyebiliriz. İlk kez bu kadar değerli bilim adamlarını bir arada memleketimizde görüyoruz. Bu toplantı ilçemizin tarihi anlamında hayırlı bir başlangıcı olur. Çalıştay öncesinde değerli hocalarımızla birlikte tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan Miryokefalon Savaşı'nın muhtemelen geçtiğini düşündüğümüz alanlara beraber incelemelerde bulunduk. Değerli hocalarımız bu konuyla ilgili düşüncelerini bizlerle paylaşacak. Yola çıkış nedenimiz tarihimize sahip çıkmaktır. Amacımız coğrafyamıza sığmayan bu tarihi anlamak, gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarmaktır. Biz yaşadığımız topraklarda 1000 yıldır var olduğumuz topraklarda neler olup bittiğini bu toprakların bize maliyetinin ne olduğunu öğrenmeye çalışacağız. Herhalde bunu da bizlere en doğru şekilde verecek olan değerli hocalarımızdır. Ben huzurlarınızda kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz diyorum” dedi.


“TARİHİ BİR GÜNÜ YAŞIYORUZ”
İlçe adına tarihi bir günü yaşadıklarını ifade eden Kızılören İlçe Kaymakamı Recep Hasar, “Selçuklu imparatoru 2. Kılıçarslan ile Bizans İmparatoru 1. Manuel’in karşı karşıya geldiği ve Manuel’in yenilip bu toprakları terk ettiği böylece 1071’den beri Türklerin Anadolu'dan sökülüp atılması gayesinin artık rafa kalktığı bir mana da şurada yazdığı gibi Anadolu’nun tapusunun kazanıldığı bir savaşın tam olarak yerinin tespit edilmesi ve bir tarihi gerçekliğin ortaya çıkartılması için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Her biri kendi alanında uzman hocalarımız elbette bu konuda kendi düşüncelerini, fikirlerini ifade edip bu manada savaşın tam olarak nerede olduğuna dair tarihi bir gerçekliği tüm kamuoyunun bölgemizin dikkatine
sunma noktasında gerekli çaba ve gayreti sarf edeceklerdir” diye konuştu

ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI

Çalıştay hakkında bilgiler veren Doç Dr. Selim Kaya, “Miryokefalon Savaşı’nın yeri ile ilgili pek akademisyen ve araştırmacı farklı zamanlarda farklı coğrafyaları işaret etmişlerdir. Onların her birisinin kendine göre dayandığı bir delilleri var. Her birisi kendisine göre bir amaç için yola çıkmış ve ne gördüyse ne olduysa onları dile getirmiş, bulgularından yola çıkarak da bazı yerleri işaret etmişlerdir. Kızılören için olduğu kadar Afyon için de bu konuda atılan ilk adım olması hesabiyle hakikaten çok önemli bir adımdır” dedi.“KIZILÖRENLİLER BU DAVAYA SAHİP ÇIKMIŞTIR”
Çalıştayın moderatörlüğünü yapan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. İlham Erdem, “Kızılören Belediye Başkanı’na, Kızılören Kaymakamına ve Kızılörenlilere bu davaya sahip çıktıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. 23 yıl önce 1996 yılında başladığımız bir arayış bir tutku hala devam ediyor olmasını görmekten mutluyuz. Bir toplumun bir milletin varoluş yok kuruş davasıdır. Biz tarihçiler olarak böyle bakıyoruz. Gençlerimizi de bu konuda en azından bilinçli bir algı yaratma düşüncesindeyiz. Tabii 843 yıl önce bir hadise niye bu kadar önemli bunu günlerce tartışabiliriz. Ben ilk defa bu kadar geniş katılım görüyorum. Bugün de bu konuyu burada tekrar çok değerli konuşmacılarımızla beraber ele alacağız” ifadelerini kullandı. Çalıştay’da 7 ilden gelen 11 akademisyen görüşlerini açıkladı.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    30.09.2019 10:42:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
27.01.2020
27.01.2020
27.01.2020
OZEL HABERLER