Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçe Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere ö..

2

Image

İhale çetesine operasyon

Afyonkarahisar’da resmi ihalelere fesat karıştırdıkları tespit edilen organize suç örgütene yönelik yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı...

3

Image

ÇIRAYLAR CAM geleneği sürdürdü

Afyonkarahisar’da hizmet veren Çıraylar Cam Sanayi firması 4 yıldır geleneksel olarak yaptığı personel iftarını bu yıl büyük bir katılımla fabrik..

4

Image

SERMELEK iftarda buluştu

Afyonkarahisar’da Turkcell bayisi olarak hizmet veren Sermelek İletişim firması, personelleriyle iftar yemeğinde buluştu...

5

Image

EMNİYETİN FİLOSU GÜÇLENDİ
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustaf..

6

Image

‘Gereken çalışmalar yapılacak’

Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda mermer firmalarının bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye dökülen tavuk gübrelerinin çevreye zarar ve..

7

Image

Kaymakam İçen köyleri gezdi

Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı Örtülü ve Darıcılar köylerinde incelemede bulundu...

8

Image

TORF ekonomiye kazandırılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "TORF" gübresinin ekonomiye kazandırılması..

9

Image

HEDEF İLK 5

Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu ..

10

Image

‘Doktor eksikleri giderilmeli’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’daki hastanelerdeki doktor eksiklerini..

11

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

12

Image

Park Sağlık Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Özel Park Sağlık Koleji bu yıl 105 mezununu sağlık ordusuna dahil etti. Kolej bu yıl dördüncü dönem mezunlarını verdi...

13

Image

Burmalı’da gönül sofrası

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen mahalle iftar programları bu kez de Burmalı Mahallesi’nde düzenlendi...

14

Image

7.Mahalle iftarı Şirinevler’de

Sandıklı Belediyesi Ramazan ayı mahalle iftarları kapsamında 7. mahalle iftarı, Şirinevler Mahallesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekl..

15

Image

Öğrenciler kitap kurdu oldu

Işıklar Balı Sultan İlkokulu anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul bünyesinde oluşturulan proje ekibi “Okuduğum Kitabın İçindeydim” adlı bir p..

16

Image

‘Organize yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış’

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararını almasına sebep olarak gerekçeleri açıklaması hakkında yaptığı a..

17

Image

Sendika başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kamu Sen’e bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti...

‘Türkiye’nin iktisadi alt yapısı değişmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Türkiye’nin iktisadi alt yapısı değişmeli’


Demokrat Parti Genel Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, Türk-İş Afyonkarahisar İl Temsilciliğini ziyaret etti. Uysal, Türkiye’nin 16 yılda değişen iktisadi yapısının yeniden ele alınarak kökten değişerek, halkın çıkarlarına uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtti.
  SİYASET    08.06.2018 09:41:45


Demokrat Parti ve İYİ Parti heyetleri ile beraber Türk-İş binasına gelerek 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimler öncesinde ki görüşlerini belirten Uysal, Türkiye’nin refah seviyesine ulaşacağını ifade etti. Türkiye’nin durumu hakkında açıklamalarda bulunan Gültekin Uysal şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle bir mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Hem memleketimiz hem milletimize hayır dualarımızın da kabul olmasını temenni ediyoruz. Tabii ki sıcak seçim atmosferi içerisindeyiz. Gönül arzu ederdi ki Türkiye’nin çok can alıcı çok can yakıcı meselelerinin olduğu bir dönemde daha fazlası ile demokratik ortamda tüm bunları tartışması gerekir. Vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın tüm meselelerini kamuoyuna yansıtabileceği bir platform olsun” dedi.

“DEVLETİ TAM OLARAK YERİNE KOYACAK BİR SİYASİ AKLA İHTİYACIMIZ VAR”

Açıklamalarına devam eden Gültekin Uysal: “Bizler zihniyet ve anlayış itibarı ile her daim “yaptık oldu” mantığından ziyade karşılıklı bir anlayış içerisinde politika oluştururken, süreçleri yürütürken her daim rıza gözeterek çünkü demokrasinin bir rıza rejimi olduğunu biliyoruz o açıdan da Türkiye’nin rahat bir nefes almasının gerektiği bu durumda sadece var olan sistemi ıslah etmek değil, kurucu bir ruh ile Türkiye’de top yekûn devlet sivil toplum ve devlet birey ilişkilerini top yekun devlet mekanizmasını yerli yerine koyacak bir siyasi akla, bir siyasi idareye ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

“KARŞIMIZDA KAZANMADAN HARCAYAN BİR TÜRKİYE VAR”

“Türkiye’nin 15-16 yıllık süreç içerisinde top yekûn değişen bir iktisadi alt yapı var” diyen Uysal: “ Bu altyapı gönlümüz isterdi ki, serbest piyasa düzeninin sonuna kadar yerleştiği, hukuku esas alan bireysel öncelik girişimciliğin hâkim kılındığı, ahbap-çavuş kapitalizmi diyebileceğimiz bir düzen içerisinde iktidara yakınlık dolayısı ile insanların bu süreçten mesafe değil, emeği ile alın teri ile bu süreçlerin içerisinde bulunabileceği bir yapının Türkiye’de daha fazla derinleşmesi hedefimiz. Bu açıdan bakınca bugün üretmeden tüketen, kazanmadan harcayan bir Türkiye portresi var karşımızda. Bunu düzeltmek mecburiyetindeyiz. Türkiye’de bugün istihdama katılım oranları erkekler de yüzde 50 civarında, kadınlarda yüzde 30’lar civarında. Türkiye kendi insanını çalışmamaya teşvik ederek bu sürecin içerisinde çıkabilmek gibi bir imkânı yoktur” diye konuştu.

“ÖZELLEŞTİRMELERE ONLARIN DA VİCDANI EL VERMEZ”

İktidar partisine de değinen Demokrat Parti Genel Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Adayı Gültekin Uysal: “Bugün AK Parti içerisinde her şeyden bağımsız tüm Milletvekillerine sorsak, bu özelleştirmelere onların vicdanlarının da akıllarının da kabul etmediğini biliyoruz fakat Türkiye’de eğer siz tek seçici Genel Başkanları yaparsanız, Milletvekillerinin seçim bölgeleri vatandaş değil de Genel Başkanların odaları olursa maalesef iradesi sıfırlanmış atama demokrasisi dediğimiz bu sistem içerisinde Milletvekilliğinin bir manası olmaz” dedi.>>>Fatma YILDIZ  SİYASET    08.06.2018 09:41:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER