Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Halkın seçtiği bizim için kıymetlidir’
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bazı hatırlatmalarda bulunan Sezen mesajında “Halkın seç..

2

Image

‘Muhtarlar devletin temsilcileridir’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, muhtarlık teşkilatının devletin her noktadak..

3

Image

‘Muhtarlar demokrasinin beşiğidir’
Muhtarlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarların, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini belirtti. ..

4

Image

Er ailesinin acı günü
Evinde geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle, Dinar Devlet Hastanesine kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan AK Parti Dinar İlçe Başkanı ..

5

Image

‘Okullar eğitim kampüslerine dönüştürülmeli’
MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, ilimizdeki okulların eğitim kampüsl..

6

Image

‘Devletle milletin bütünleşme harcı’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların devletle milletin bütünleşmesinin harcını oluşturduğunu belirtti. ..

7

Image

‘İttifakı halkla yapacağız’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda yerel seçimlere ilişkin yol haritası gözden geçirildi. Yerel seçim topl..

8

Image

ETKİN PİŞMANLIĞI İSPATLAYANA TAHLİYE
FETÖ/PDY davalarında bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay’ın bozduğu karar sonrasında Antalya’da dün İstinaf Mahkemesinde görülen davada iki sanık tahli..

9

Image

‘Sıkıntılara çözümlerimiz hazır’
Saadet Partisi İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Yatırım ve Kalkınma Başkanı Hamza Gümüşkanat, STK ve Halkla İlişkiler..

10

Image

AK Parti Başmakçı’ya yeni atama
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanlığı görevine Kadir Elaziz getirildi. 15 kişilik asıl, 8 kişilik yedek yeni yönetim kurulu liste taslağını hazırlayarak A..

11

Image

‘Bir kesimin kadrolu omurgasızları’
AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, “ABD’li rahip Brunson’un alındığında ‘Bir papaz için Türkiye’..

12

Image

İşler’den Vali Tutulmaz’a ziyaret
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti...

13

Image

MHP’li İGM üyeleri Bahçeli’yi ziyaret etti
Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. ..

14

Image

Özkaya ailesinin acı günü
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın vefat eden annesi Zeynep Özkaya, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde defnedildi. ..

15

Image

‘AK Parti’nin değirmenine su taşıyorlar’
DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti’nin CHP üzerinden bir siyasi alan dizayn etme stratejisinin olduğunu savunara..

16

Image

Hamm’dan Başkan Çoban’a ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehir Hamm Belediyesi’nden gelen heyeti makamında kabul etti. Bir dizi çalışma ve temaslarda bulunmak üzere..

17

Image

‘Türk siyasetine yeni bir soluk getirdik’
AK Parti birinci Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seç..

‘Türkiye’nin iktisadi alt yapısı değişmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Türkiye’nin iktisadi alt yapısı değişmeli’


Demokrat Parti Genel Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, Türk-İş Afyonkarahisar İl Temsilciliğini ziyaret etti. Uysal, Türkiye’nin 16 yılda değişen iktisadi yapısının yeniden ele alınarak kökten değişerek, halkın çıkarlarına uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtti.
  SİYASET    08.06.2018 09:41:45


Demokrat Parti ve İYİ Parti heyetleri ile beraber Türk-İş binasına gelerek 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimler öncesinde ki görüşlerini belirten Uysal, Türkiye’nin refah seviyesine ulaşacağını ifade etti. Türkiye’nin durumu hakkında açıklamalarda bulunan Gültekin Uysal şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle bir mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Hem memleketimiz hem milletimize hayır dualarımızın da kabul olmasını temenni ediyoruz. Tabii ki sıcak seçim atmosferi içerisindeyiz. Gönül arzu ederdi ki Türkiye’nin çok can alıcı çok can yakıcı meselelerinin olduğu bir dönemde daha fazlası ile demokratik ortamda tüm bunları tartışması gerekir. Vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın tüm meselelerini kamuoyuna yansıtabileceği bir platform olsun” dedi.

“DEVLETİ TAM OLARAK YERİNE KOYACAK BİR SİYASİ AKLA İHTİYACIMIZ VAR”

Açıklamalarına devam eden Gültekin Uysal: “Bizler zihniyet ve anlayış itibarı ile her daim “yaptık oldu” mantığından ziyade karşılıklı bir anlayış içerisinde politika oluştururken, süreçleri yürütürken her daim rıza gözeterek çünkü demokrasinin bir rıza rejimi olduğunu biliyoruz o açıdan da Türkiye’nin rahat bir nefes almasının gerektiği bu durumda sadece var olan sistemi ıslah etmek değil, kurucu bir ruh ile Türkiye’de top yekûn devlet sivil toplum ve devlet birey ilişkilerini top yekun devlet mekanizmasını yerli yerine koyacak bir siyasi akla, bir siyasi idareye ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

“KARŞIMIZDA KAZANMADAN HARCAYAN BİR TÜRKİYE VAR”

“Türkiye’nin 15-16 yıllık süreç içerisinde top yekûn değişen bir iktisadi alt yapı var” diyen Uysal: “ Bu altyapı gönlümüz isterdi ki, serbest piyasa düzeninin sonuna kadar yerleştiği, hukuku esas alan bireysel öncelik girişimciliğin hâkim kılındığı, ahbap-çavuş kapitalizmi diyebileceğimiz bir düzen içerisinde iktidara yakınlık dolayısı ile insanların bu süreçten mesafe değil, emeği ile alın teri ile bu süreçlerin içerisinde bulunabileceği bir yapının Türkiye’de daha fazla derinleşmesi hedefimiz. Bu açıdan bakınca bugün üretmeden tüketen, kazanmadan harcayan bir Türkiye portresi var karşımızda. Bunu düzeltmek mecburiyetindeyiz. Türkiye’de bugün istihdama katılım oranları erkekler de yüzde 50 civarında, kadınlarda yüzde 30’lar civarında. Türkiye kendi insanını çalışmamaya teşvik ederek bu sürecin içerisinde çıkabilmek gibi bir imkânı yoktur” diye konuştu.

“ÖZELLEŞTİRMELERE ONLARIN DA VİCDANI EL VERMEZ”

İktidar partisine de değinen Demokrat Parti Genel Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Adayı Gültekin Uysal: “Bugün AK Parti içerisinde her şeyden bağımsız tüm Milletvekillerine sorsak, bu özelleştirmelere onların vicdanlarının da akıllarının da kabul etmediğini biliyoruz fakat Türkiye’de eğer siz tek seçici Genel Başkanları yaparsanız, Milletvekillerinin seçim bölgeleri vatandaş değil de Genel Başkanların odaları olursa maalesef iradesi sıfırlanmış atama demokrasisi dediğimiz bu sistem içerisinde Milletvekilliğinin bir manası olmaz” dedi.>>>Fatma YILDIZ  SİYASET    08.06.2018 09:41:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2018
19.10.2018
19.10.2018
OZEL HABERLER