Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eroğlu ikinci üniversiteyi müjdeledi
Afyonkarahisarlıların günlerdir beklediği müjdeli haberi Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu verdi. İkinci üniversitenin kurulacağı habe..

2

Image

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: “Afyonkarahisar gelişmeye devam edecek”
AK Parti heyetini Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, A..

3

Image

BAŞKANLAR İSTEKLİ...
YURDUNUSEVEN: İZİN BEKLİYOR DEMİRKIRKAN: KESİN ADAY ADAYI KARAGÖZ: DÜŞÜNÜYOR

24 Haziran seçimlerinde TBMM’ye 6 milletvekili gönderecek olan ..

4

Image

Yurdunuseven, Kılıçdaroğlu’nu taşıyıcı anneye benzetti
AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İYİ Parti’nin seçim..

5

Image

Cemil Paslı kitapseverlerle buluştu
Afyonkarahisar’da Kültür Park Fuar Alanı’nda 29 Nisan’a kadar devam edecek olan Kitap Fuarı’nda kendisine ait 5 kitabı için imza günü düzenleyen Basın..

6

Image

Eski Bakanlardan İsmet Attila’dan ATSO’ya ziyaret:“Başarılı olduğunuz için oybirliğiyle seçildiniz”
50, 51, 52 ve 53’üncü Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri’nde Bakanlık yapmış olan İsmet Attila ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın eski Genel ..

7

Image

Özkal şehit çocuklarına Ankara’yı gezdirdi
Batman'daki terör saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş İbrahim Çetin'in Afyonkarahisar'da yaşayan kızları Yağmur ve Nehir’e Ankara’yı gezdirdi. ..

8

Image

Kitap Fuarı’nda Yasin Aktay’dan söyleşi
Afyonkarahisar Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yazar Prof. Dr. Yasin Aktay’ın söy..

9

Image

Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay: “İttifaktan nasıl bir sonuç doğacak göreceğiz”
Afyonkarahisar’da katıldığı bir söyleşi öncesi CHP’li 15 milletvekilinin istifa ederek İYİ Parti’ye katılmasını değerlendiren AK Parti Siirt Milletvek..

10

Image

“Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde olmalı”
29 Nisan’a kadar Afyonkarahisar’da Kültür Park Fuar Alanı’nda hizmet verecek olan Kitap Fuarı’nda bir söyleşi yapan Yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırm..

11

Image

CHP’liler 23 Nisan’ı kutladı
Cumhuriyet Halk Partililer Afyonkarahisar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanması yaptı. ..

12

Image

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya: “İşte seçim işte sandık”
AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 24 Haziran’da yapılacak erken seçime ilişkin, "Muhalefet 'Türkiye’de sıkın..

13

Image

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “Hizmet yapma konusunda hiç kimse bizimle yarışamaz”
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda dün düzenlenen AK Parti İl Kadın Kolları Kongresinde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. V..

14

Image

Orman ve SU İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “24 Haziran’da gümbür gümbür iktidara geleceğiz”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Seçimler fevkalade önemli milat olacak. Tarihi önemi var. Sadece Türkiye değil, gönül coğrafyamızl..

15

Image

“Çiftçilerimize sulama konusunda yardımcı olunmalı”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mehmet Karagöz, Afyonka..

16

Image

“Bu erken değil baskın seçimdir”
24 Haziran 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılan erken seçim konusunda açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, yapılacak olan ..

17

Image

Köksal: 4C'li personel yine mağdur edildi
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 4C’li personelin 4B’li sözleşmeli statüye geçirilmesi konusunun sadece kağıt üze..

“Ülke yararına ne yapılacaksa CHP zihniyeti karşı çıkıyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Ülke yararına ne yapılacaksa CHP zihniyeti karşı çıkıyor”


AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada CHP’yi hedef aldı. Yurdunuseven, Akkuyu Nükleer Santrali’nin kurulmasına karşı çıkan CHP’nin ülke yararına ne yapılacaksa karşı çıkmaya devam ettiğini kaydetti.

  SİYASET    12.04.2018 13:31:06

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Tanıtım Medya Başkanı M. Zahit Özer ile birlikte Mali ve İdari İşler Başkanı Bahattin Savrukoğlu da katıldı. Nükleer Santral kurulmasına CHP’nin karşı çıktığını ifade eden Yurdunuseven, “Değerli arkadaşlar benim için çok önemli olduğunu düşündüğüm geçtiğimiz hafta Nükleer Santral’in temeli atıldı” diye konuşan Yurdunuseven, “Yaklaşık 63 yıllık bir rüya olan bu temel inşallah Türkiye’mize tamamlandığında çok büyük enerji hizmeti verecektir. Nükleer enerjiyi önemsiyoruz, çünkü bütün dünya devletleri enerjilerinin büyük bir kısmını nükleer enerjiden karşılıyorlar. Akkuyu Nükleer Santrali İstanbul'un tamamının yetecek bir enerji üretecek. Türkiye'nin de yüzde 10 enerjisini karşılayabilecek bir enerji üretimi yapacak. Akkuyu Nükleer Santrali’nin temellerinin atılmasının akabinde ülkemizde çatlak sesler çıkmaya başladı. Bakınız bu sesler zaten her daim çıkıyor. Ülkenin yararına olabilecek ne varsa bu sesleri duyacaksınız. Ben size şunu ifade etmek istiyorum, dünyanın birçok ülkesinde gidip görebilirsiniz başkentlere yakın noktalarda bile nükleer santraller var. Buradan sonraki planımız Sinop'ta bir nükleer santral kurulması olacak. İnşallah bundan sonra da orada bir nükleer santral kurarak ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

CHP’YE TARİHLİ CEVAP

Başkan Yurdunuseven konuşmasında, ‘Siz önce bir tarih öğrenin. Ondan sonra konuşun’ diyenlere buradan şu sözlerle cevap veriyorum; Tarihi bilmeyenler tarih dersi vermeye kalkmasın. Lozan'ı zafer olarak yutturan bu zihniyet 12 Ada meselesini de hafızalardan silmeye kalktı ama tarihten silemezler. Lozan'da ne mi oldu? 15. maddeyle 12 Ada'nın tapusunu İtalya'ya bıraktık. İtalyanlar ve Almanya 1945 yılında bize adalarımızı geri almamızı teklif ettiklerinde ikinci Abdülhamit Han mı vardı yoksa Milli şefiniz mi? Türkiye buna niye yanaşmadı. Türkiye’nin almadığı adaları İngilizler işgal edip Yunanlılara teslim ettiğinde Milli şefiniz ne yaptı? Sadece seyretti. Osmanlı Devleti’nin I.Dünya Savaşı’nda Çanakkale Zaferi’nden sonra kazanmış olduğu ve tarih kitaplarında Türk Milletine CHP zihniyeti tarafından unutturulan Kut’ül Amare zaferini AK Parti gündeme getirdi. Yıllarca CHP zihniyeti bize bu zaferi unutturdu.” İfadelerine yer verdi.

“ERBAKAN HOCANIN TEMELİNİ ATTIĞI
FABRİKAYI CHP SAHİPLENEMEZ”

Şeker fabrikalarının tamamını CHP’nin yaptığını iddia edenlere de cevap veren Yurdunuseven şöyle konuştu: ’CHP Şeker Fabrikaları yaptı’ diyenler hatırlatırım o fabrikalardan en azından ilimizdeki fabrika, Milli Görüş Lideri, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın temelini attığı fabrikadır. CHP Erbakan Hocanın temelini attığı fabrikayı sahiplenemez.”

“CHP, OSMANLI’YI DÜŞMAN GÖREN BİR ZİHNİYETTİR”
Başkan Yurdunuseven, İkinci Abdülhamit’e korkak diyenlere de şu sözlerle cevap verdi: “O dönem Osmanlı topraklarının 7 milyon km kare olduğu, Abdülhamit Han tahttan indirildikten sonra 780 bin km kareye nasıl düştüğünü hatırlatırım, ülkenin işgale nasıl uğradığını nasıl dönemin aynı zihniyeti tarafından paramparça edildiğini hatırlatırım. Abdülhamit Han bu ülkeyi 33 yıl boyunca yönetti. CHP’nin Osmanlı’ya yani atalarımıza ne gözle baktığının en büyük katını bu ifadelerdir. CHP Osmanlı’yı düşman gören bir zihniyettir. 780 bin kilometrekare kalan ülkemiz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla ve Çerkeziyle kurtarıldı. Bu da bizim için büyük bir nimettir. Türkiye bugün küllerinden doğmuştur ve büyük bir devlet olmuştur. Bugün ülke dışında yapmış olduğumuz askeri operasyonlarda kullanılan silahların büyük bir kısmı yerli ve millidir.”

“MESELE AĞAÇ DEĞİL DİYENLER İNGİLİZ VATANDAŞI OLDU”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin operasyonuna destek için giden sanatçılar için olmadık hakaretlerde bulunmasına tepki gösteren Yurdunuseven şöyle konuştu: “CHP'nin Genel Müdürü daha dün Gezi olaylarında sözde sanatçı olan ve ‘Mesele ağaç değil, siz hala anlamadınız mı’ diyen, ülkeyi yakıp yıkan, 100 milyar dolar zarara uğratan, kamu mallarını yağmalayanlara destek veriyordu. Kılıçdaroğlu'nun sanata ve sanatçılara bakış açısı bu kadar dar, bu kadar aciz ve sığ.‘Mesele ağaç değil’ diyen o zihniyet İngiltere'ye kaçıp İngiliz vatandaşı oldu.”

SÜPER TEŞVİKE TEŞEKKÜR

Süper teşvik konusuna da dikkat çeken Yurdunuseven, “Dışa bağımlılığı azaltarak sanayiye çağ atlatacak stratejik bir hamle yapan hükümetimiz 19 şirketin yüksek teknolojiye dayalı uzay, tıp, savunma, iletişim, enerji ve petrokimya alanlarında 23 yatırma 135 milyar lira teşvik verdi. Bakınız bu paket Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar verilmiş en büyük teşvik paketidir. Türkiye bu paketle birlikte yurtdışına milyarlarca lira para harcayıp satın aldığı hibrit motordan tutun da güneş paneli, zırhlı araç, hızlı tren, muharebe uçağı gibi birçok ürünü kendisi üretecek. Bütün bunların ekonomiye katkısı yıllık 19 milyar lira olacak. Yani bu rakam cari açıktan düşecek. Dolayısıyla cari açığa da büyük bir yama yapılmış olacak. Yapılacak 23 yatırım doğrudan 34 bin kişiye dolaylı olarak da 134 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu yatırımcılara gümrük vergisi muafiyeti 10 yıl vergi istisnası nitelikli personel, sermaye katkısı ve altyapı desteği de verilecek. Ben bu konuda yapmış oldukları çalışmalarla ülkemizi bugünlere getiren Milletvekillerimize, Bakanlarımıza, Başbakanlarımıza, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hesap kitap yapmadan ellerine aldıkları bir liste ile ülke batıyor diyenlere duyurulur” dedi.

“BAKANIMIZ TABURCU OLDU”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun sağlık durumu hakkında da bilgi veren Başkan Yurdunuseven, “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, Perşembe günü Adalet Bakanımız ile olan bir programa katıldı. Akabinde de gribal enfeksiyon rahatsızlığı ile hastaneye yattı. Cuma ve Cumartesi günü yapılacak programları iptal edildi. Kendisi istirahata çekildi. Dün akşam itibariyle taburcu edildi. Sağlığı sıhhati yerinde. Buradan halkımıza çok selam iletmemizi istedi. Bugün görevinin başındadır” dedi.


  SİYASET    12.04.2018 13:31:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
OZEL HABERLER