Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Bir kesimin kadrolu omurgasızları’
AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, “ABD’li rahip Brunson’un alındığında ‘Bir papaz için Türkiye’..

2

Image

İşler’den Vali Tutulmaz’a ziyaret
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti...

3

Image

MHP’li İGM üyeleri Bahçeli’yi ziyaret etti
Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. ..

4

Image

Özkaya ailesinin acı günü
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın vefat eden annesi Zeynep Özkaya, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde defnedildi. ..

5

Image

‘AK Parti’nin değirmenine su taşıyorlar’
DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti’nin CHP üzerinden bir siyasi alan dizayn etme stratejisinin olduğunu savunara..

6

Image

Hamm’dan Başkan Çoban’a ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehir Hamm Belediyesi’nden gelen heyeti makamında kabul etti. Bir dizi çalışma ve temaslarda bulunmak üzere..

7

Image

‘Türk siyasetine yeni bir soluk getirdik’
AK Parti birinci Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seç..

8

Image

‘Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var’

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, memleketin derinden bir nefes almaya ihtiyacı olduğunu söyledi...

9

Image

‘Kent Meydanı yılbaşında tamam’
Afyonkarahisar’da ilkleri yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programı..

10

Image

‘Çözümü millette arıyoruz’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya’yı ziyaret eden İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’nin içi..

11

Image

‘Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız’
AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, yönetim kurulu üyeleri ile Dinar ilçesine yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş'ı makamında ziyaret e..

12

Image

Halka en iyi hizmet etmenin derdindeyiz’
AK Parti belde başkanlarıyla bir araya gelen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, “AK Parti olarak halka daha iyi nasıl hizmet ederiz onun derdin..

13

Image

‘İscehisar’a yakışan bir hastane olacak’
Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, AK Parti İlçe Başkanı Murat Dikmen İscehisa..

14

Image

Başkan Çoban Komutan Çömez’i ağırladı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Hamza
Çömez’i makamında kabul etti. ..

15

Image

Eser aday adayı olmayı düşünüyor
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adaylığına sıcak baktığını dile getirdi...

16

Image

‘Her zaman emrinizdeyiz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının kapıları dün olduğu gibi bugün de halka her daim ve sonuna kadar açık tutuluyor. STK temsilcileri ve vatandaş..

17

Image

‘İslam Medeniyeti ilim medeniyetidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesinde Dini İlimlerin Ehemmiyeti ve Günümüzdeki Temel Meseleleri konferansında konuşan 29 Mayıs..

“Ülke yararına ne yapılacaksa CHP zihniyeti karşı çıkıyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Ülke yararına ne yapılacaksa CHP zihniyeti karşı çıkıyor”


AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada CHP’yi hedef aldı. Yurdunuseven, Akkuyu Nükleer Santrali’nin kurulmasına karşı çıkan CHP’nin ülke yararına ne yapılacaksa karşı çıkmaya devam ettiğini kaydetti.

  SİYASET    12.04.2018 13:31:06

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Tanıtım Medya Başkanı M. Zahit Özer ile birlikte Mali ve İdari İşler Başkanı Bahattin Savrukoğlu da katıldı. Nükleer Santral kurulmasına CHP’nin karşı çıktığını ifade eden Yurdunuseven, “Değerli arkadaşlar benim için çok önemli olduğunu düşündüğüm geçtiğimiz hafta Nükleer Santral’in temeli atıldı” diye konuşan Yurdunuseven, “Yaklaşık 63 yıllık bir rüya olan bu temel inşallah Türkiye’mize tamamlandığında çok büyük enerji hizmeti verecektir. Nükleer enerjiyi önemsiyoruz, çünkü bütün dünya devletleri enerjilerinin büyük bir kısmını nükleer enerjiden karşılıyorlar. Akkuyu Nükleer Santrali İstanbul'un tamamının yetecek bir enerji üretecek. Türkiye'nin de yüzde 10 enerjisini karşılayabilecek bir enerji üretimi yapacak. Akkuyu Nükleer Santrali’nin temellerinin atılmasının akabinde ülkemizde çatlak sesler çıkmaya başladı. Bakınız bu sesler zaten her daim çıkıyor. Ülkenin yararına olabilecek ne varsa bu sesleri duyacaksınız. Ben size şunu ifade etmek istiyorum, dünyanın birçok ülkesinde gidip görebilirsiniz başkentlere yakın noktalarda bile nükleer santraller var. Buradan sonraki planımız Sinop'ta bir nükleer santral kurulması olacak. İnşallah bundan sonra da orada bir nükleer santral kurarak ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

CHP’YE TARİHLİ CEVAP

Başkan Yurdunuseven konuşmasında, ‘Siz önce bir tarih öğrenin. Ondan sonra konuşun’ diyenlere buradan şu sözlerle cevap veriyorum; Tarihi bilmeyenler tarih dersi vermeye kalkmasın. Lozan'ı zafer olarak yutturan bu zihniyet 12 Ada meselesini de hafızalardan silmeye kalktı ama tarihten silemezler. Lozan'da ne mi oldu? 15. maddeyle 12 Ada'nın tapusunu İtalya'ya bıraktık. İtalyanlar ve Almanya 1945 yılında bize adalarımızı geri almamızı teklif ettiklerinde ikinci Abdülhamit Han mı vardı yoksa Milli şefiniz mi? Türkiye buna niye yanaşmadı. Türkiye’nin almadığı adaları İngilizler işgal edip Yunanlılara teslim ettiğinde Milli şefiniz ne yaptı? Sadece seyretti. Osmanlı Devleti’nin I.Dünya Savaşı’nda Çanakkale Zaferi’nden sonra kazanmış olduğu ve tarih kitaplarında Türk Milletine CHP zihniyeti tarafından unutturulan Kut’ül Amare zaferini AK Parti gündeme getirdi. Yıllarca CHP zihniyeti bize bu zaferi unutturdu.” İfadelerine yer verdi.

“ERBAKAN HOCANIN TEMELİNİ ATTIĞI
FABRİKAYI CHP SAHİPLENEMEZ”

Şeker fabrikalarının tamamını CHP’nin yaptığını iddia edenlere de cevap veren Yurdunuseven şöyle konuştu: ’CHP Şeker Fabrikaları yaptı’ diyenler hatırlatırım o fabrikalardan en azından ilimizdeki fabrika, Milli Görüş Lideri, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın temelini attığı fabrikadır. CHP Erbakan Hocanın temelini attığı fabrikayı sahiplenemez.”

“CHP, OSMANLI’YI DÜŞMAN GÖREN BİR ZİHNİYETTİR”
Başkan Yurdunuseven, İkinci Abdülhamit’e korkak diyenlere de şu sözlerle cevap verdi: “O dönem Osmanlı topraklarının 7 milyon km kare olduğu, Abdülhamit Han tahttan indirildikten sonra 780 bin km kareye nasıl düştüğünü hatırlatırım, ülkenin işgale nasıl uğradığını nasıl dönemin aynı zihniyeti tarafından paramparça edildiğini hatırlatırım. Abdülhamit Han bu ülkeyi 33 yıl boyunca yönetti. CHP’nin Osmanlı’ya yani atalarımıza ne gözle baktığının en büyük katını bu ifadelerdir. CHP Osmanlı’yı düşman gören bir zihniyettir. 780 bin kilometrekare kalan ülkemiz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla ve Çerkeziyle kurtarıldı. Bu da bizim için büyük bir nimettir. Türkiye bugün küllerinden doğmuştur ve büyük bir devlet olmuştur. Bugün ülke dışında yapmış olduğumuz askeri operasyonlarda kullanılan silahların büyük bir kısmı yerli ve millidir.”

“MESELE AĞAÇ DEĞİL DİYENLER İNGİLİZ VATANDAŞI OLDU”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin operasyonuna destek için giden sanatçılar için olmadık hakaretlerde bulunmasına tepki gösteren Yurdunuseven şöyle konuştu: “CHP'nin Genel Müdürü daha dün Gezi olaylarında sözde sanatçı olan ve ‘Mesele ağaç değil, siz hala anlamadınız mı’ diyen, ülkeyi yakıp yıkan, 100 milyar dolar zarara uğratan, kamu mallarını yağmalayanlara destek veriyordu. Kılıçdaroğlu'nun sanata ve sanatçılara bakış açısı bu kadar dar, bu kadar aciz ve sığ.‘Mesele ağaç değil’ diyen o zihniyet İngiltere'ye kaçıp İngiliz vatandaşı oldu.”

SÜPER TEŞVİKE TEŞEKKÜR

Süper teşvik konusuna da dikkat çeken Yurdunuseven, “Dışa bağımlılığı azaltarak sanayiye çağ atlatacak stratejik bir hamle yapan hükümetimiz 19 şirketin yüksek teknolojiye dayalı uzay, tıp, savunma, iletişim, enerji ve petrokimya alanlarında 23 yatırma 135 milyar lira teşvik verdi. Bakınız bu paket Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar verilmiş en büyük teşvik paketidir. Türkiye bu paketle birlikte yurtdışına milyarlarca lira para harcayıp satın aldığı hibrit motordan tutun da güneş paneli, zırhlı araç, hızlı tren, muharebe uçağı gibi birçok ürünü kendisi üretecek. Bütün bunların ekonomiye katkısı yıllık 19 milyar lira olacak. Yani bu rakam cari açıktan düşecek. Dolayısıyla cari açığa da büyük bir yama yapılmış olacak. Yapılacak 23 yatırım doğrudan 34 bin kişiye dolaylı olarak da 134 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu yatırımcılara gümrük vergisi muafiyeti 10 yıl vergi istisnası nitelikli personel, sermaye katkısı ve altyapı desteği de verilecek. Ben bu konuda yapmış oldukları çalışmalarla ülkemizi bugünlere getiren Milletvekillerimize, Bakanlarımıza, Başbakanlarımıza, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hesap kitap yapmadan ellerine aldıkları bir liste ile ülke batıyor diyenlere duyurulur” dedi.

“BAKANIMIZ TABURCU OLDU”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun sağlık durumu hakkında da bilgi veren Başkan Yurdunuseven, “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, Perşembe günü Adalet Bakanımız ile olan bir programa katıldı. Akabinde de gribal enfeksiyon rahatsızlığı ile hastaneye yattı. Cuma ve Cumartesi günü yapılacak programları iptal edildi. Kendisi istirahata çekildi. Dün akşam itibariyle taburcu edildi. Sağlığı sıhhati yerinde. Buradan halkımıza çok selam iletmemizi istedi. Bugün görevinin başındadır” dedi.


  SİYASET    12.04.2018 13:31:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.10.2018
17.10.2018
17.10.2018
OZEL HABERLER