Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Dinar’dan Milletvekillerine ziyaret
AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’ya ve AK Parti Milletvekili İbrahi..

2

Image

‘Afyonkarahisar için tek ses olmalıyız’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın ATSO ziyaretinde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuru..

3

Image

‘Afyonkarahisar için tek ses olmalıyız’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın ATSO ziyaretinde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuru..

4

Image

‘Vatandaşlarımızı Ankara’ya kadar yormayacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanlığı’nda vatandaşlarla buluşarak sıkıntılarını dinledi. Her zaman ulaşıl..

5

Image

‘İhracatta hedefimiz süper lige yükselmek’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in ATSO’yu ziyaretinde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

6

Image

TBMM kararları Resmi Gazete’de
TBMM’nin Başkanlık Divanı üyelikleri ile komisyon üyeliklerine ilişkin yapılan seçimlere ait kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. ..

7

Image

‘İLK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’
Saadet Partisi’nin 17.kuruluş yıldönümü ve Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44.yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, ..

8

Image

‘Afyonkarahisar’ın sesi olmaya devam edeceğim’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, bundan önce olduğu ..

9

Image

‘En iyi hizmet için gayret edeceğiz’
Ankara TBMM’de Afyonkarahisar’dan misafirlerini ağırlayan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, vatandaşlara hizmet etmek için çıktıkları bu ..

10

Image

CHP’liler kurultay istiyor
CHP Afyonkarahisar önceki İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Dr. Kemal Demirkırkan partide değişim isteyen kurultay delegeleriyle birlikte CHP Genel Merk..

11

Image

"Vatandaşlarımızın güvenini boşa çıkarmayacağız"
Afyonkarahisar’ın ilçelerine teşekkür ziyaretlerine devam eden ve açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet ..

12

Image

Özdilek’te dondurma bir başka güzel
Özdilek, alışılmış kalitesini Sütfest dondurmalar aracılığıyla bir kez daha kanıtlayarak yaz sıcağında serinlemek isteyenleri birbirinden lezzetli don..

13

Image

‘Hedeften sapmadan sivil direnişin destanı yazıldı’
“15 Temmuz: Direniş ve Diriliş Destanı” konulu konferansta konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 15 Temmuz’da hedef dışına sapmadan ..

14

Image

‘Haşhaş üreticilerinin zararları karşılanmalı’
Afyonkarahisar’da yağışlardan zarar gören haşhaş üreticilerinin sıkıntılarını Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, TBMM G..

15

Image

Taytak Dinar heyetini ağırladı
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM’de Dinar ilçesine bağlı belde ve köylerden gelen misafirlerini ağırladı. ..

16

Image

‘Millet iradesi hainlere güzel bir ders verdi’
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programda konuşan Afyon Kocatepe Ünivers..

17

Image

‘Hedefimiz yerel seçimler’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 24 Haziran seçimler..

“Ülke yararına ne yapılacaksa CHP zihniyeti karşı çıkıyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Ülke yararına ne yapılacaksa CHP zihniyeti karşı çıkıyor”


AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada CHP’yi hedef aldı. Yurdunuseven, Akkuyu Nükleer Santrali’nin kurulmasına karşı çıkan CHP’nin ülke yararına ne yapılacaksa karşı çıkmaya devam ettiğini kaydetti.

  SİYASET    12.04.2018 13:31:06

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Tanıtım Medya Başkanı M. Zahit Özer ile birlikte Mali ve İdari İşler Başkanı Bahattin Savrukoğlu da katıldı. Nükleer Santral kurulmasına CHP’nin karşı çıktığını ifade eden Yurdunuseven, “Değerli arkadaşlar benim için çok önemli olduğunu düşündüğüm geçtiğimiz hafta Nükleer Santral’in temeli atıldı” diye konuşan Yurdunuseven, “Yaklaşık 63 yıllık bir rüya olan bu temel inşallah Türkiye’mize tamamlandığında çok büyük enerji hizmeti verecektir. Nükleer enerjiyi önemsiyoruz, çünkü bütün dünya devletleri enerjilerinin büyük bir kısmını nükleer enerjiden karşılıyorlar. Akkuyu Nükleer Santrali İstanbul'un tamamının yetecek bir enerji üretecek. Türkiye'nin de yüzde 10 enerjisini karşılayabilecek bir enerji üretimi yapacak. Akkuyu Nükleer Santrali’nin temellerinin atılmasının akabinde ülkemizde çatlak sesler çıkmaya başladı. Bakınız bu sesler zaten her daim çıkıyor. Ülkenin yararına olabilecek ne varsa bu sesleri duyacaksınız. Ben size şunu ifade etmek istiyorum, dünyanın birçok ülkesinde gidip görebilirsiniz başkentlere yakın noktalarda bile nükleer santraller var. Buradan sonraki planımız Sinop'ta bir nükleer santral kurulması olacak. İnşallah bundan sonra da orada bir nükleer santral kurarak ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

CHP’YE TARİHLİ CEVAP

Başkan Yurdunuseven konuşmasında, ‘Siz önce bir tarih öğrenin. Ondan sonra konuşun’ diyenlere buradan şu sözlerle cevap veriyorum; Tarihi bilmeyenler tarih dersi vermeye kalkmasın. Lozan'ı zafer olarak yutturan bu zihniyet 12 Ada meselesini de hafızalardan silmeye kalktı ama tarihten silemezler. Lozan'da ne mi oldu? 15. maddeyle 12 Ada'nın tapusunu İtalya'ya bıraktık. İtalyanlar ve Almanya 1945 yılında bize adalarımızı geri almamızı teklif ettiklerinde ikinci Abdülhamit Han mı vardı yoksa Milli şefiniz mi? Türkiye buna niye yanaşmadı. Türkiye’nin almadığı adaları İngilizler işgal edip Yunanlılara teslim ettiğinde Milli şefiniz ne yaptı? Sadece seyretti. Osmanlı Devleti’nin I.Dünya Savaşı’nda Çanakkale Zaferi’nden sonra kazanmış olduğu ve tarih kitaplarında Türk Milletine CHP zihniyeti tarafından unutturulan Kut’ül Amare zaferini AK Parti gündeme getirdi. Yıllarca CHP zihniyeti bize bu zaferi unutturdu.” İfadelerine yer verdi.

“ERBAKAN HOCANIN TEMELİNİ ATTIĞI
FABRİKAYI CHP SAHİPLENEMEZ”

Şeker fabrikalarının tamamını CHP’nin yaptığını iddia edenlere de cevap veren Yurdunuseven şöyle konuştu: ’CHP Şeker Fabrikaları yaptı’ diyenler hatırlatırım o fabrikalardan en azından ilimizdeki fabrika, Milli Görüş Lideri, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın temelini attığı fabrikadır. CHP Erbakan Hocanın temelini attığı fabrikayı sahiplenemez.”

“CHP, OSMANLI’YI DÜŞMAN GÖREN BİR ZİHNİYETTİR”
Başkan Yurdunuseven, İkinci Abdülhamit’e korkak diyenlere de şu sözlerle cevap verdi: “O dönem Osmanlı topraklarının 7 milyon km kare olduğu, Abdülhamit Han tahttan indirildikten sonra 780 bin km kareye nasıl düştüğünü hatırlatırım, ülkenin işgale nasıl uğradığını nasıl dönemin aynı zihniyeti tarafından paramparça edildiğini hatırlatırım. Abdülhamit Han bu ülkeyi 33 yıl boyunca yönetti. CHP’nin Osmanlı’ya yani atalarımıza ne gözle baktığının en büyük katını bu ifadelerdir. CHP Osmanlı’yı düşman gören bir zihniyettir. 780 bin kilometrekare kalan ülkemiz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla ve Çerkeziyle kurtarıldı. Bu da bizim için büyük bir nimettir. Türkiye bugün küllerinden doğmuştur ve büyük bir devlet olmuştur. Bugün ülke dışında yapmış olduğumuz askeri operasyonlarda kullanılan silahların büyük bir kısmı yerli ve millidir.”

“MESELE AĞAÇ DEĞİL DİYENLER İNGİLİZ VATANDAŞI OLDU”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin operasyonuna destek için giden sanatçılar için olmadık hakaretlerde bulunmasına tepki gösteren Yurdunuseven şöyle konuştu: “CHP'nin Genel Müdürü daha dün Gezi olaylarında sözde sanatçı olan ve ‘Mesele ağaç değil, siz hala anlamadınız mı’ diyen, ülkeyi yakıp yıkan, 100 milyar dolar zarara uğratan, kamu mallarını yağmalayanlara destek veriyordu. Kılıçdaroğlu'nun sanata ve sanatçılara bakış açısı bu kadar dar, bu kadar aciz ve sığ.‘Mesele ağaç değil’ diyen o zihniyet İngiltere'ye kaçıp İngiliz vatandaşı oldu.”

SÜPER TEŞVİKE TEŞEKKÜR

Süper teşvik konusuna da dikkat çeken Yurdunuseven, “Dışa bağımlılığı azaltarak sanayiye çağ atlatacak stratejik bir hamle yapan hükümetimiz 19 şirketin yüksek teknolojiye dayalı uzay, tıp, savunma, iletişim, enerji ve petrokimya alanlarında 23 yatırma 135 milyar lira teşvik verdi. Bakınız bu paket Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar verilmiş en büyük teşvik paketidir. Türkiye bu paketle birlikte yurtdışına milyarlarca lira para harcayıp satın aldığı hibrit motordan tutun da güneş paneli, zırhlı araç, hızlı tren, muharebe uçağı gibi birçok ürünü kendisi üretecek. Bütün bunların ekonomiye katkısı yıllık 19 milyar lira olacak. Yani bu rakam cari açıktan düşecek. Dolayısıyla cari açığa da büyük bir yama yapılmış olacak. Yapılacak 23 yatırım doğrudan 34 bin kişiye dolaylı olarak da 134 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu yatırımcılara gümrük vergisi muafiyeti 10 yıl vergi istisnası nitelikli personel, sermaye katkısı ve altyapı desteği de verilecek. Ben bu konuda yapmış oldukları çalışmalarla ülkemizi bugünlere getiren Milletvekillerimize, Bakanlarımıza, Başbakanlarımıza, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hesap kitap yapmadan ellerine aldıkları bir liste ile ülke batıyor diyenlere duyurulur” dedi.

“BAKANIMIZ TABURCU OLDU”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun sağlık durumu hakkında da bilgi veren Başkan Yurdunuseven, “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, Perşembe günü Adalet Bakanımız ile olan bir programa katıldı. Akabinde de gribal enfeksiyon rahatsızlığı ile hastaneye yattı. Cuma ve Cumartesi günü yapılacak programları iptal edildi. Kendisi istirahata çekildi. Dün akşam itibariyle taburcu edildi. Sağlığı sıhhati yerinde. Buradan halkımıza çok selam iletmemizi istedi. Bugün görevinin başındadır” dedi.


  SİYASET    12.04.2018 13:31:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.07.2018
21.07.2018
21.07.2018
OZEL HABERLER