Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Ülkede kardeşliği tesis edeceğiz” | Gazete3.com.tr
Image

“Ülkede kardeşliği tesis edeceğiz”  SİYASET    24.11.2021 12:40:27

Haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “Seçime her gün adım adım yaklaşıyoruz. İYİ Parti kadroları seçime hazırdır. İYİ Parti mutlaka iktidara gelecek ve ülkede kardeşliği tesis edecektir” ifadelerine yer verdi
İYİ Parti Afyonkarahisar Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Mısırlıoğlu yarın kutlanacak olan 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle özel bir basın toplantısı yaparak öğretmenler gününü kutladıklarını ifade etti. Başkan Mısırlıoğlu “Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.
“BENİM İSTEDİĞİM EĞİTİMİN HAK ETTİĞİ DÜZENE GELMESİ”
Başkan Mısırloğlu basın toplantısına ara vererek günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmak üzere Emekli öğretmenler Nazife Ünal ve Ali Osman Tufan’a söz verdi. Emekli Öğretmen Nazife Ünal, şunları söyledi: “Atatürk ‘Öğretmenler gelecek nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek gayet net açıklamıştır. Bu iktidar döneminde öğretmenlik mesleği, itibarını kaybetti. Öğretmen Okulları kaldırıldı. Öğretmenlik mesleğinin dışında tutulan gencecik evlatlarımız, atanamayan öğretmenler. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk öğretmen ve eğitime önem verdiğini şu sözlerle anlatmıştır ‘Öğretmen maaşı milletvekili maaşı ile eşitlensin’ demişti. Sizlerin çalışmalarınızı takip ediyorum, İYİ olacağınıza inanıyorum, sizlere başarılar diliyorum. Okullarımızdan andımız kaldırılmıştır, kitaplarımızdan Cumhuriyet Atatürk ilke ve inkılapları ile ilgili konular yok denecek kadar azdır. Benim istediğim eğitimin hak ettiği düzene gelmesidir sizlerin çaba ve gayretleri ile düzene girecektir.”
“ATA’NIN GÖSTERDİĞİ YOLDAN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE SARILARAK İLERLEYELİM”
Emekli Öğretmen Ali Osman Tufan ise duygularını şöyle dile getirdi: “Sizler Anayasamıza, Atatürk ilke ve inkılaplarına sadakatle bağlı öğretmenler olarak Türk milletinin hizmetindesiniz. Büyük önderimizin ifade etiği gibi yetişecek yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Sizler, gelecekte, yetiştireceğiniz bu nesille övünebilmelisiniz. Bu da ancak, yüksek bir görev şuuru, engin bir vatan sevdası, tam bir disiplin, sağlam bir sorumluluk ve yeterli bilgi ile gerçekleştirilebilir. Kurtuluş savaşının en çetin anlarında bile eğitim-öğretimi ihmal etmeyen büyük önder Atatürk “Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar zaferler ederse etsin, o zaferlerin payidar sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla kaimdir’ demiştir. Aziz vatanımızı muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek için birlik ve beraberlik içinde Ata’nın gösterdiği yoldan Türk milliyetçiliğine sarılarak ilerleyelim. Yıldırımlar yaratan, Bir ırkın âfakıyız, Tufanları gösteren, Tarihlerin yadıyız… Uzaklar yakın olur, Sevgi dolu gözünde, Her türlü fedakarlık, Senin temiz özünde…”
“NORMALİ MÜLAKATIN KALDIRILMASI”
Emekli öğretmenlerin konuşmalarını tamamlamasından sonra basın toplantısına devam eden Başkan Mısırlıoğlu “Yıllarca KPSS’ye hazırlandıktan sonra yüksek puan alan binlerce adaylar mülakatlarda elenerek emekleri iç ediliyor. Mülakat torpil demektir. Normali mülakatın kaldırılması. Neden KPSS yapıyorsunuz madem. Zaten KPSS sınavı yapılıyor. İnsanlar emek harcıyor. Sınavı kazanan her vatandaş rahatlıkla atanabilir” dedi. Başkan Mısırlıoğlu ekonomi ile ilgili olarak “Bu ekonomik koşullar altında emeğiyle çalışan diğer tüm sosyal kesimler gibi öğretmenlerin maaşları da enflasyon ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle ciddi oranda erimiştir” ifadelerini kulandı.
“MİLLETE GELİNCE NAS VAR DA, SANA GELİNCE MUAF MI OLUYORSUN?”
Başkan Mısırlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı ‘Nas var, faize göz yumamam.' dedi. Haydi, buyurun. Nas ne demek? Kuran-ı Kerim'in emirleri ve sevgili Peygamberimizin örnek hayatı demek. Buradan Sayın Erdoğan'a seslenmek istiyorum: Doğrudur, Nas var. Ama Nas, başka konular için de var. Mesela; Beytülmale el uzatınca da Nas var. Mesela; ‘İşi ehline veriniz' buyruğuna rağmen liyakatsiz kadroları milletin başına bela edince yine Nas var. Mesela, milletin başarılı evlatlarını mülakatlarda eleyip eşe, dosta, yeğene 5'er maaş bağlayıp kul hakkına girince de Nas var. Sayın Erdoğan, madem Nas konusunda bu kadar hassassın o zaman neden milletimiz zorluklarla mücadele ederken sen gidip milletin hazinesinden her gün milyonlar harcayarak sarayında sefa sürüyorsun? Millete gelince Nas var da, sana gelince muaf mı oluyorsun? Ayıptır, günahtır” dedi. Hafta sonu yaptıkları Denizli mitingine de değinen Başkan Mısırlıoğlu, “Miting alanını On binler doldurdu. Genel Başkanımızın coşkulu konuşması ve mitinge katılanların coşkusu, sevinci görülmeye değerdi. Seçime her gün adım adım yaklaşıyoruz. İYİ Parti kadroları seçime hazırdır. İYİ Parti mutlaka iktidara gelecek ve ülkede kardeşliği tesis edecektir” dedi. Basın toplantısı sonrası, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle, pasta kesilerek öğretmenler günü kutlandı ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.>>>Fatma Yıldız


  SİYASET    24.11.2021 12:40:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER