Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

2

Image

‘ÜYELERİMİZİN SESİ OLDUNUZ’
Hisarcıklıoğlu’dan Oda ve Borsa Başkanlarına övgü:..

3

Image

‘Sandıklı için önemli bir fırsat’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop belediyeye ait çiçek serasını ziyaret etti. Kaymakam Tortop, çiçek serasının Sandıklı için ..

4

Image

‘Teşkilata örnek oldu’
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Başkan Zeybek’in cuma günü mahalle ziyaretlerinin teşkilata büyük örnek olduğunu söyledi ..

5

Image

‘Kardeşliğimizi bozamayacaklar’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Dinar ilçesinde yaşanan olayı Türk- Kürt çatışmasına döndürmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamaya..

6

Image

Afyonspor’da Gümüşhane hazırlıkları
Pazar günü kendi evinde oynayacağı sezonun ilk maçına oldukça hırslı hazırlanan Afjet Afyonspor’un teknik patronu Serhat Gülpınar, antrenman açığını k..

7

Image

‘Afyon’un her yerinde İYİ Parti olacak’
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Afyonkarahisar’ın tüm beldelerinde teşkilat binalarını faaliyete geçireceklerini söyledi..

8

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

9

Image

‘Afyon’da iktidar olacağız’
İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan konuklar, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar...

10

Image

Köy yolu yapımı başladı
İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan köy yollarının ilki Kozluca Köy Yolu’nun yapımıyla başladı ..

11

Image

‘Afyon’da iktidar olacağız’
İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan konuklar, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar...

12

Image

‘Haklarımızı sonuna kadar savunacağız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin haklı ve milli meselesi olan Doğu Akdeniz’de, binlerce kilometr..

13

Image

AK Partililer tepki gösterdi
DEVA Partili Hatice Dudu Özkal’ın, AK Parti ile ilgili olarak yaptığı açıklamalara AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye..

14

Image

‘Sözümüzü yerine getireceğiz’
AK Parti İhsaniye ve Bayat Kongrelerinde konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri 20 bin üye sözünü ..

15

Image

PROVOKASYONLARA DİKKAT
Dinar ilçesinde yaşanan 1 kişinin öldüğü ve 5 kişinin yaralandığı silahlı kavga ile ilgili HDP Milletvekili’nin ve PKK yandaşlarının iddialarının gerç..

16

Image

ATSO’ya girişlerde HES kodu istenecek
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası binasına bugünden itibaren HES Kodu ile girişler yapılabilecek
ATSO’ya gelecek olanlardan HES kodları isten..

17

Image

‘S Plaka’dan güzergah ücreti alınmamalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar Belediyesi’nin S Plakalılardan güzergah ücreti almaması gerektiğini belirtti ..

‘Ülkemizde binaların ömrü kısa’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ülkemizde binaların ömrü kısa’


Afyonkarahisar’da düzenlenen 1.Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojideki Yenilikler Sempozyumu’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, ülkemizde binaların ömrünün kısa olduğunu söyleyerek, “Hepimiz 50 yıllık ömürde en az iki ev, 80 yıllık ömürde ise en az 3 ev değiştirmek durumunda kalıyoruz. Ben bu anlamda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. İnşaat Mühendisliği alanındaki arkadaşlarımızın bu noktaya biraz daha kafa yormaları gerekiyor” dedi.
  SİYASET    24.10.2019 10:49:30


Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından İkbal Termal Otel’de 1.Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojideki Yenilikler Sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ile Malezya, İngiltere, Slovenya, İrlanda, Irak, Suudi Arabistan, Cezayir gibi farklı ülke ve üniversitelerden gelen, akademisyenler, araştırmacılar ve mühendisler katıldı.
AFYONKARAHİSAR POTANSİYELİ YÜKSEK BİR İL
Sempozyumun Mühendislik Fakültesi ve Üniversitemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz son zamanlarda neredeyse her hafta farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Üniversitemizde bu etkinliklere destek oluyor. Kısa süre önce de 2 sempozyumu gerçekleştirdiler. Bu ilimizin eğitim alanında önemli merkezlerden biri olduğunu ortaya koyuyor. Biz ilimizi tanımlarken termalin, mermerin, tarihin, lezzetin merkezi olarak tanımlıyoruz. Gerçekten ilimiz, bu söylediğimiz alanlarda Türkiye genelinde en önde olan yerlerden birisidir” dedi.
MİLLETİMİZİN ÖMRÜ EV ALMAK
YA DA YAPMAKLA GEÇİYOR
Ülkemizde binaların ömürlerinin kısa olduğuna dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz. “Hepimiz 50 yıllık ömürde en az iki ev, 80 yıllık ömürde ise en az 3 ev değiştirmek durumunda kalıyoruz. Ben bu anlamda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. İnşaat Mühendisliği alanındaki arkadaşlarımızın bu noktaya biraz daha kafa yormaları gerekiyor. Bunu bir suçlama olarak değil bir tespit olarak söylüyorum. Bizim milletimizin ömrü ev almak ve ev yapmakla geçiyor. Biz paralarımızı eve yatırdığımız için ne kültüre, ne gezmeye, ne de farklı bir aktiviteye zaman kalıyor. Artık bundan vazgeçmeliyiz. Bu durumu çözmemiz gerekiyor. Bu sorun nereden kaynaklı bunu bulmalıyız. İngiltere’de yüksek lisans yaptığım dönemde 125 yıllık bir evde kaldım. 125 yıllık evde en az 3 ya da 4 nesil kalmıştır. Bizde ise bir ömürde 3-4 ev yıkılıyor ve yenisi yapılıyor. Bu işin beyin gücü olarak sizler bu noktada biraz daha çalışmalısınız diye düşünüyorum. Bu sempozyumun sonuçları itibariyle hem ülkemize, hem İnşaat Mühendisliği alanına, hem de ilimize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    24.10.2019 10:49:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.09.2020
18.09.2020
18.09.2020
OZEL HABERLER