Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKYILDIZ BAŞKAN
Afyonkarahisar merkez ilçe örgütünde, Ömer Akyıldız başkanlığa seçildi...

2

Image

‘Çok iyi bir noktadayız’
İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Saffet Acar, İYİ Parti’nin iyi bir durumda olduğunu ve her geçen gün ivme kazandığını belirtti..

3

Image

‘Yatırımların takipçisiyiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Dinar ilçesine yapılan ve yapılacak olan yatırım ile hizmetlerin takipçisi olduklarını söyl..

4

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

5

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

6

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

7

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

8

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

9

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

10

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

11

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

12

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

13

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

14

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

15

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

16

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

17

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

‘Ülkemizde binaların ömrü kısa’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ülkemizde binaların ömrü kısa’


Afyonkarahisar’da düzenlenen 1.Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojideki Yenilikler Sempozyumu’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, ülkemizde binaların ömrünün kısa olduğunu söyleyerek, “Hepimiz 50 yıllık ömürde en az iki ev, 80 yıllık ömürde ise en az 3 ev değiştirmek durumunda kalıyoruz. Ben bu anlamda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. İnşaat Mühendisliği alanındaki arkadaşlarımızın bu noktaya biraz daha kafa yormaları gerekiyor” dedi.
  SİYASET    24.10.2019 10:49:30


Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından İkbal Termal Otel’de 1.Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojideki Yenilikler Sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ile Malezya, İngiltere, Slovenya, İrlanda, Irak, Suudi Arabistan, Cezayir gibi farklı ülke ve üniversitelerden gelen, akademisyenler, araştırmacılar ve mühendisler katıldı.
AFYONKARAHİSAR POTANSİYELİ YÜKSEK BİR İL
Sempozyumun Mühendislik Fakültesi ve Üniversitemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz son zamanlarda neredeyse her hafta farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Üniversitemizde bu etkinliklere destek oluyor. Kısa süre önce de 2 sempozyumu gerçekleştirdiler. Bu ilimizin eğitim alanında önemli merkezlerden biri olduğunu ortaya koyuyor. Biz ilimizi tanımlarken termalin, mermerin, tarihin, lezzetin merkezi olarak tanımlıyoruz. Gerçekten ilimiz, bu söylediğimiz alanlarda Türkiye genelinde en önde olan yerlerden birisidir” dedi.
MİLLETİMİZİN ÖMRÜ EV ALMAK
YA DA YAPMAKLA GEÇİYOR
Ülkemizde binaların ömürlerinin kısa olduğuna dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz. “Hepimiz 50 yıllık ömürde en az iki ev, 80 yıllık ömürde ise en az 3 ev değiştirmek durumunda kalıyoruz. Ben bu anlamda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. İnşaat Mühendisliği alanındaki arkadaşlarımızın bu noktaya biraz daha kafa yormaları gerekiyor. Bunu bir suçlama olarak değil bir tespit olarak söylüyorum. Bizim milletimizin ömrü ev almak ve ev yapmakla geçiyor. Biz paralarımızı eve yatırdığımız için ne kültüre, ne gezmeye, ne de farklı bir aktiviteye zaman kalıyor. Artık bundan vazgeçmeliyiz. Bu durumu çözmemiz gerekiyor. Bu sorun nereden kaynaklı bunu bulmalıyız. İngiltere’de yüksek lisans yaptığım dönemde 125 yıllık bir evde kaldım. 125 yıllık evde en az 3 ya da 4 nesil kalmıştır. Bizde ise bir ömürde 3-4 ev yıkılıyor ve yenisi yapılıyor. Bu işin beyin gücü olarak sizler bu noktada biraz daha çalışmalısınız diye düşünüyorum. Bu sempozyumun sonuçları itibariyle hem ülkemize, hem İnşaat Mühendisliği alanına, hem de ilimize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    24.10.2019 10:49:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
27.01.2020
27.01.2020
27.01.2020
OZEL HABERLER