Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Üniversite ile şehir merkezini birleştireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Üniversite ile şehir merkezini birleştireceğiz’


Afyonkarahisar Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFRAY Projesi’nin ret edilme gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, projeyle üniversite ve şehir merkezini birleştireceklerini söyledi
  SİYASET    04.04.2021 18:02:00

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasıyla başlayan toplantıda Afyonkarahisar Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptı. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ardından salgın haritasında sarı renkte olan Afyonkarahisar’ın bir anda turuncuya dönüştüğünü hatırlatan Başkan Zeybek, Afyonkarahisar’da vaka sayısının gün geçtikte arttığına dikkat çekerek kırmızıya doğru ilerlediğimizi ifade etti.

“VAKA SAYILARINDA
CİDDİ ARTIŞ VAR”
Başkan Mehmet Zeybek; “Salgın haritasında sarıdan turuncuya hatta neredeyse kırmızıya doğru ilerliyoruz. Vakalarda çok ciddi artışlar var. Bu nedenle Meclis Toplantımızı dikkatli gerçekleştireceğiz. Hemen her toplantıda ifade ettiğimiz gibi aslında Hükümetimiz, Devletimiz vatandaşımızdan çok fazla bir şey istemiyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak yeterli” dedi. Daha sonra faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. Oylama öncesi yapılan görüşmede Belediye Başkanı Mehmet Zeybek toplantının yönetimini Meclis 1. Başkan Vekili Murat Öner’e bıraktı. Görüşmede muhalefete mensup Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e projeleri, belediyenin yatırım ve çalışmalarına ilişkin sorular yöneltti. Başkan Zeybek, sorulan soruları tek tek cevaplandırdı.

“2021 YILI İÇİN 100 MİLYON TL
ÖDENEK AYRILMASINI İSTEDİK”
AFRAY ile ilgili olarak bakanlık nezdinde en son yapılan görüşmeyi de aktaran Zeybek Başkan, 2021 yılı için yüz milyon liralık bir ödenek ayrılmasını talep ettiklerini söyledi. Bu talep üzerine Ulaştırma Bakanı’nın ifadelerini de aktaran Baykan Zeybek, “Sayın Bakan’ın söylediği “hızlı tren hattının ihalesini yaptık. Bu projede AFRAY’la entegredir. İnşallah bunu da biz gerçekleştireceğiz” sözünü verdiğini” kaydetti.

“ÜNİVERSİTE İLE ŞEHİR MERKEZİNİ
BİRLEŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”
AFRAY Projesi’nin red edilmesi gibi bir durumun asla söz konusu olmadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Bizim hedefimiz üniversite ile merkezi ilk etapta birleştirmekti. Korel Otel’in karşısında 267 bin metrekarelik alana Hızlı Tren istasyonu yapılacak. Hızlı Tren istasyonuna gelen vatandaşlarımız AFRAY hattına binerek DDY Ali Çetinkaya Gar istasyonuna gelecek. Bizde buraya gelenleri merkeze ücretsiz olarak taşıyacağımız kataner sistemi üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projedeki amacımız üniversite ile şehir merkezini birleştirmek” dedi.

“AZ SAYIDA PERSONELE
ÖZVERİLİ ÇALIŞIYORUZ”
Afyonkarahisar Belediye Zabıtasının standart kadrodan çok daha az sayıda personelle işlerin yürütüldüğünü belirten Zeybek, “Zabıta arkadaşlarımız çok az sayıda çalışanla son derece özverili şekilde çalışıyor. Zabıtamız Afyon’un her yerine ulaşmaya gayret sarf ediyor. Bazı birimlerde ki arkadaşlarımızı zabıta birimine aktardık. İlave birkaç araçla şehrin çeşitli yerlerine Zabıta Karakolları ihdas etmeye başladık. İnşallah en kısa sürede bunu tamamlayarak halkımıza arkadaşlarımız en iyi hizmeti sunmaya devam edecekler.” şeklinde konuştu.

“ALTYAPIDA DEVRİM
GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
Alt yapı çalışmalarının geçmişte ki Belediye Başkanlarının yaptığı çalışmalar gibi göze görünmediğini söyleyen Başkan Zeybek, şunları kaydetti: “Alt yapı çalışmaları göze görünmeyen yatırımlardır. Ancak biz bunu hiç düşünmeden planlamalarımızı tamamladık. Geçtiğimiz günlerde Belediyemizin birim müdürlerimiz ve ilimiz kurum müdürlerinin katılımlarıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Nerede alt yapı çalışmamız, hangi cadde asfalt çalışmamız, yer altı çalışmamız varsa arkadaşlarla istişare edildi. Asfalta girmeden önce her türlü yer altında ki çalışmaların bitirilmesini söyledim. Yollar asfaltlandıktan sonra kesinlikle kazı izni vermeyeceğimi belirttim. Arkadaşlarımızın yapacağı programa göre çalışılacak. İnşallah bu sene alt yapıda neredeyse bir devrim gerçekleştireceğiz.”

TEKSTİL FABRİKASINDA
350 KİŞİ ÇALIŞIYOR
Tekstil Fabrikası faaliyetine yönelik soruyu da değinen Başkan Zeybek, “Atıl vaziyette olan Kapalı Pazar Yerimizin üst katlarını bir tekstil firmasına kiraladık. Kiralayan iş insanı Covid-19 salgını nedenli yurt dışı bağlantılarının düştüğünü ifade etti. Fabrika çalışmaya başladı, makineleri getirdiler. Zannederim şu anda sayısı 350’yi geçen hemşehrimiz orada iş sahibi oldu. Çalışmalar devam ediyor. Piyasalar rahatladığında çalışan kişi sayısını 800 ile bine kadar çıkarılması planlıyor.

“ALTGEÇİT İHALESİNE
ALTI FİRMA KATILDI”
Bir üst geçidin yapıldığını yeni bir üst geçit çalışmasına başlanılacağını belirten Zeybek, “Son üst geçit çalışmasının ihalesi yapıldı. Firma, teslim süresi 4 ay olan işi 2,5 ayda yapıp teslim edeceğini ifade etti. Türkiye’de tek olacak Engelsiz Gastronomi Merkezi Projesi’nin ihalesinin yapıldığını hatırlatan Başkan Zeybek, yine Karayolları Kavşağına yapılacak alt geçit ihalesine 6 firmanın katıldığını söyleyerek hayata geçecek projeyle bölgede trafiği rahatlatmayı hedeflediklerini söyledi.

“MİLLET BAHÇESİ İÇİN
NEFİS BİR PROJE HAZIRLANDI”
Zeybek, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi Projesi için bakanlık ve TOKİ yetkilileri ile yapılan son görüşmede itirazlara yönelik incelemenin bittiğini ve arazinin 15 Nisan 2021 tarihi itibariyle müteahhitte teslim edileceğini bildirdi Zeybek sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Nisan 2021 tarihi itibariyle inşallah müteahhit Cirit Kayalığı Millet Bahçesi işine yapacak. Garnizon Millet Bahçesi ile ilgili Millî Savunma Bakanlığı’ndan tahsis yazısı dün geldi. Bahsedilen yerde ki mekânların ihalesini aynı anda gerçekleştirerek aynı anda bizde Belediye olarak kendi ekiplerimizle Garnizon Millet Bahçesini ihaleye çıkmadan kendimiz yapmayı düşünüyoruz. Çok nefis bir proje hazırlandı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

“PANDEMİ DE NEFES OLDUK”
Su, kanalizasyon ve yardım biriminin çalışmalarına da değinen Başkan Zeybek, “Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü olarak yeni döşenen içme suyu ana boru hattı toplam 19 bin 529 metredir. Kanalizasyon şebeke hattı 16 bin 693 yağmur şebeke hattı 10 bin 526 metredir. Yine Yardım birimimiz 16 bin adet gıda paketi, 124 bin kilo kömür desteği, 44 bin yüz gram sıcak yemek, bin 678 aileye meyve dağıtımı, 3 yüz adet kırtasiye yardımı, 500 adet tablet yardımı gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle genelge kapsamında işyerini kapatan esnafımıza da biner TL’lik destek verdik. ”diye konuştu.

CAZ FESTİVALİNE DESTEK
Başkan Zeybek’in faaliyet raporu üzerine yaptığı bu açıklamaların ardından 2020 yılı raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Afyonkarahisar 20. Klasik Müzik Festivali ve 24-30 Haziran 2021 tarihlerinde 21. Caz Festivali organizasyonu için Başkan Zeybek’e Afyonkarahisar Klasik Müzik ve Caz Derneği arasında işbirliği protokolü için oybirliğiyle yetki verildi. Belediye’nin kamu ve özel bankalardan 25 milyon liralık kredi alabilmesi için Başkan Zeybek’e yetki verildi. Başkan Zeybek, olası bir ihtiyaca karşı tedbir aldıklarını şu an için böyle bir ihtiyacın olmadığını açıkladı.>>>Alkan Kurt  SİYASET    04.04.2021 18:02:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER