Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

5

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Üniversite-sanayi işbirliği geliştirilecek’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Üniversite-sanayi işbirliği geliştirilecek’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ bünyesinde kurulacak “Üniversite-Sanayi İşbirliği Kurulu’nun üniversite-sanayi iş birliğini daha fazla geliştireceğini söyledi
  SİYASET    07.04.2021 18:30:40


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş başkanlığında üniversite-sanayi iş birliği kapsamında AKÜ bünyesinde kurulacak “Üniversite-Sanayi İş Birliği Kurulu” istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya başkanlık yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒde üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, politikalar üretecek ve söz konusu iş birliğini daha etkin bir mekanizmayla yürütecek bir kurul oluşturmayı arzuladıklarını ifade etti.

“İŞBİRLİĞİ KURULU 7 KİŞİDEN OLUŞACAK”
Bu çerçevede bir kurulun oluşturulacağı hususunu daha önce kamuoyu ile paylaştıklarını ifade eden Karakaş, Yürütme ve Danışma Kurulu olmak üzere iki yapıya sahip bir işleyiş mekanizmasının oluşmasını istediklerini dile getirdi. Karakaş, “Araştırma Politikaları Kurulu, Uygulama ve Araştırma Merkezleri Kurulu gibi aktif olarak çalışan kurullarımız var. Bu kurullar alt komisyon mantığı ile değil, etkin ve sonuç alıcı bir tarzda faaliyet gösteriyorlar. Kuracağımız iş birliği kurulu en az 7 kişiden oluşacak. Bu kapsamda Yürütme Kurulu’nun yayında ilgili sektör temsilcilerinin de yer aldığı daha geniş kapsamlı bir Danışma Kurulu’nun olmasını da arzuluyorum. Yürütme Kurulunun, proje kültürü olan, sanayi ile iş birliğine yatkın ve alanında yetkin akademisyenlerden olmasını, Danışma Kurulunun ise hem üniversiteden hem de sektör temsilcilerinden olmasını istiyorum. Oluşturacağımız bu kurulun etkin ve kurumsal düzeyde çalışarak sonuç alıcı işlere imza atması için, Rektör olarak her türlü desteği vereceğim” dedi.

“KURUMSAL İLİŞKİLERİMİZİ PROTOKOLLERE DÖNÜŞTÜRDÜK”
Üniversite sanayi iş birliği kapsamında çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını kaydeden Karakaş, “Üniversite sanayi iş birliği çerçevesinde faaliyetlerimiz var, girişimlerimiz var. Pandemi bu girişimlerimizi düşük yoğunluklu hale getirdi ancak ilgili sektörlerle etkileşim ve buluşmalarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve MÜSİAD ile toplantılar yaptık. Kanatlı sektörü temsilcilerine ve Demireller grubuna ziyaretler gerçekleştirdik. Bunun gibi birtakım iletişim ve etkileşimler içerisindeyiz, önemli firmalarla bireysel ve kurumsal ilişkilerimizi protokollere dönüştürdük” ifadelerini kullandı. Toplantıya katılan öğretim üyelerinin bu konudaki deneyimlerini ve görüşlerini ifade etmelerinden ve söz konusu Kurul’un hızlıca kurularak çalışmaya başlamasına dair planlama yapılmasından sonra toplantı sona erdi.>>>Gazete3


  SİYASET    07.04.2021 18:30:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER