Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Tutumlu aday adayı
Afyonkarahisar’da 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor...

2

Image

Başkan Çoban’dan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Kadastro Müdürlüğü görevine atanan Ali Soydan’a iade-i ziyarette bulundu.
..

3

Image

‘Türkiye, İslam Birliği’ni aktifleştirmeli’
Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, İsrail’in dünyan..

4

Image

‘Basındaki birliği takdir ediyoruz’
CHP İl yöneticileri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret ederek Afyonkarahisar’daki basın kuruluşlarının yayın anlayışına teşekkür ederken, b..

5

Image

Cansuyu’ndan MHP’ye ziyaret
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’nı ziyaret etti...

6

Image

‘Sürpriz adaylarımız var’
CHP il başkanlığında haftalık basın toplantısı düzenlendi...

7

Image

‘3600 ek gösterge ne olacak?’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, “AKP tarafından seç..

8

Image

‘Gerekli tedbirler alınmalı’
TBMM Genel Kurulu’nda Hakkâri’deki şehitler konusunda açıklama yapan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, teröristlerin yeni saldırılarını ö..

9

Image

‘En büyük kriterimiz Erdoğan belediyeciliği’
AK Parti haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 31 Mart seçimleri için aday adayı başvurularının yoğunluktan dolayı ..

10

Image

‘Göller hayati öneme sahip’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Akarçay kapalı havz..

11

Image

Hanımlar Lokali’ne Nermin Erbakan köşesi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılarak 2014 yılında açılışı yapılan ve sosyal kombinasyon zenginliği dolayısıyla hanımların hizmetine sunu..

12

Image

Hamm heyeti el sanatlarımızı öğreniyor
Kardeş şehir Hamm kentinden gelen konuklar ilimizdeki temaslarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın eşi Emine Çoban'ın ev sahipliğinde..

13

Image

AK Parti’de süre uzatıldı
AK Parti’de belediye başkan aday adaylıkları için başvuru süreleri uzatıldı..

14

Image

‘Evlatlarımızı PKK’ya yem etmeyeceğiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK’lıların 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarını ..

15

Image

Bakanlık neden Ensar Vakfı ile içli dışlı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı..

16

Image

Kültürler kaynaşacak
Afyonkarahisar Belediyesi kardeş şehir Hamm kentinden gelen konuklarını ağırlıyor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın eşi Emine Çoban’ın ev sahipli..

17

Image

Başkan Çoban sözünü tuttu
Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programında vatandaşlara söz veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sözün..

‘Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkumdur’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkumdur’


Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, gündemdeki konular üzerine değerlendirmelerde bulundu. Şenel, Türkiye ekonomisinin büyük sorunlarla boğuştuğunu öne sürerek, “Her zaman dedik, demeye devam edeceğiz, Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkûmdur” dedi.
  SİYASET    31.08.2018 10:57:08

Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, gündemdeki konular üzerine açıklamalarda bulundu Şenel, 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muhaberesi Zaferi kutlamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı bazı açıklamaları eleştirdi. Şenel, “Çadırlarda kurulan devletler saraylarla idare ettirilememiştir. Ahlat’a Köşk Değil, Fabrika Lazım. Malumunuz olduğu üzere Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan bir müjde verdi. Ahlat’a 10 dönüm içerisinde 1071 metrekare büyüklüğünde bir cumhurbaşkanlığı köşkü yapılacak. Malazgirt Zaferini kazanmış olan Sultan Alparslan dahi buraya bir köşk yapalım dememişken, ülke ekonomisinin içinde bulunduğu şu zor günlerde bu köşkün inşası ne ile izah edilebilir” ifadelerini kullandı.

“İSRAF İFLASI GETİRİR”

Türkiye’nin köşkler, saraylar yerine fabrikalara ihtiyacı olduğunu dile getiren Şenel, “Her zaman dedik, demeye devam edeceğiz, “Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkûmdur.” Bugün Ahlat’ın, Malazgirt’in, 1071 metrekarelik köşke değil, 1071 kişinin çalışacağı fabrikaya ihtiyacı var. Muş Şeker Fabrikası daha üç ay önce satıldı. Afyon Şeker Fabrikası dört ay önce satıldı. Fabrikayı satacaksın yerine köşk yapacaksın. Sonra da çıkıp ekonomik kriz yok Amerika’nın oyunu var diyeceksin. Bu oyunu gerçekten bozmak istiyorsak köşk yapmak yerine şeker fabrikalarını güçlendirmeliyiz. Et balık kombinalarını güçlendirmeliyiz. Tarım ve hayvancılığı desteklemeliyiz. Daha da önemlisi, köşke, saraya, betona değil üretime, sanayi ve teknolojiye yatırım yapmalıyız” diye konuştu.

“EKONOMİ ARTIK ALARM VERMİYOR RESMEN YANIYOR”

Son dönemlerde bazı fabrikalarda çıkan yangınların endişe edici boyutlara ulaştığını kaydeden Şenel, “Bu arada son dönemde birbiri ardına yanan fabrikalar dikkat çekiyor. Rakamlar hakikaten endişe verici; Son 6 ayda sadece İstanbul’da 80’in üzerinde fabrika fiilen yanmış. Bir yılda Türkiye genelinde yanan fabrika sayısı ise 200’e yakın. Görülmemiş bir şey. Bu konudaki iddialar vahim. Deniyor ki; işadamları, sanayiciler o kadar zor durumdaki, çaresizlikten fabrikasını yakmak zorunda kalıyor. Çünkü üretemiyor, ürettiğini satamıyor, sattığının yerini doldurulamıyor. Tam bir darboğazın içinde. Tek umudu sigortadan alacağı para. Türkiye bugün ekonomik bir afetle karşı karşıyadır. Acilen esnafa, sanayiciye, işadamına yeni teşvik ve destek paketleri açıklanmalıdır. Bugün fertler, esnaf, çiftçi ve sanayici borç yükü altında eziliyor. Devlet ise tam bir açmazda. Çünkü yanan sadece fabrikalar değil yanan Türkiye ekonomisidir. Bu ateş bir an evvel söndürülmelidir” dedi.  SİYASET    31.08.2018 10:57:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.11.2018
16.11.2018
16.11.2018
OZEL HABERLER