Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖNCE KIZ ARKADAŞINI SONRA KENDİNİ VURDU
Afyonkarahisar’da önceki gün akşam saatlerinde bir genç, tartıştığı kız arkadaşını pompalı tüfekle yaraladıktan sonra intihar etti. ..

2

Image

KAZA KURBANLARI EDEBİYETE UĞURLANDI
MHP Emirdağ İlçe Başkanı Abdil Demiral’ın Eskişehir'in Çifteler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden annesi Server Demiral, kard..

3

Image

İSCEHİSAR'DA ASAYİŞ TOPLANTISI
İscehisar İlçe Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlığında, Kaymakamlık makamında yapıldı...

4

Image

22 YIL SONRA TEKRAR BULUŞTULAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunları 22 yıl aradan sonra Afyonkarahisar’da aileleri ile birl..

5

Image

Zeybek sözünü tutuyor
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vaatleri arasında yer alan Millet Bahçesi projesin..

6

Image

TAŞ MEDRESE BÜYÜK BİR KAZANÇ
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilerek kentimize tekrar kazandırılan Taş Medrese’yi ziyaret eden televizyon programcısı, akademisyen Pr..

7

Image

PKK ÇUCUK KATİLİDİR
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, PKK’nın çocuk katili hain bir terör örgütü olduğunu söyledi.

..

8

Image

‘235 milyon TL harcandı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen 3.İl Koordinasyon toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, dönem sonu itibariyle yatırımlara 235 milyon TL p..

9

Image

‘Şehit yakınlarının ve gazilerin sıkıntılarına kulak verilmeli’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, şehit yakınlarının..

10

Image

BENİM ADIM TÜRKİYE
İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu ekibi tarafından hazırlanan “Benim Adım Türkiye” konulu tiyatro oyunu Zafer Meydanı'nda sahnelendi...

11

Image

SEZEN'DEN ZİYARET
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti...

12

Image

DEVLETE VE MİLLETE BAĞLI EVLATLAR YETİŞTİRMELİYİZ
15 Temmuz ve Milli İrade konulu konferansta konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, FETÖ tarafından topluma fitne ateşinin atıldığını..

13

Image

EMEKLİLER EK ÖDEME İSTİYOR
Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere "kira ve yakacak yardımı" adı altında ek bir ödeme yapılması talebinde bul..

14

Image

TÜRKİYE'NİN GELECEK HEDEFLERİ GERİYE DÜŞTÜ
11.Kalkınma Planı hakkında açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Türkiye’nin gelecek hedeflerinin..

15

Image

HAİNLER SÜRÜSÜ TARİHE GÖMÜLDÜ
Dinar ilçesinde "15 Temmuz'u İyi Anlayalım" konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğretim üyesi Doç. Dr. ..

16

Image

Motokros pisti şampiyonaya hazırlanıyor
Dünya Motosiklet Federasyonu(FİM) tarafından geçen yıl düzenlenen şampiyonanın ardından Dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Me..

17

Image

ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde öğrenci kayıtları hızla devam ediyor...

‘Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkumdur’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkumdur’


Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, gündemdeki konular üzerine değerlendirmelerde bulundu. Şenel, Türkiye ekonomisinin büyük sorunlarla boğuştuğunu öne sürerek, “Her zaman dedik, demeye devam edeceğiz, Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkûmdur” dedi.
  SİYASET    31.08.2018 10:57:08

Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, gündemdeki konular üzerine açıklamalarda bulundu Şenel, 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muhaberesi Zaferi kutlamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı bazı açıklamaları eleştirdi. Şenel, “Çadırlarda kurulan devletler saraylarla idare ettirilememiştir. Ahlat’a Köşk Değil, Fabrika Lazım. Malumunuz olduğu üzere Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan bir müjde verdi. Ahlat’a 10 dönüm içerisinde 1071 metrekare büyüklüğünde bir cumhurbaşkanlığı köşkü yapılacak. Malazgirt Zaferini kazanmış olan Sultan Alparslan dahi buraya bir köşk yapalım dememişken, ülke ekonomisinin içinde bulunduğu şu zor günlerde bu köşkün inşası ne ile izah edilebilir” ifadelerini kullandı.

“İSRAF İFLASI GETİRİR”

Türkiye’nin köşkler, saraylar yerine fabrikalara ihtiyacı olduğunu dile getiren Şenel, “Her zaman dedik, demeye devam edeceğiz, “Üretmeyen ekonomi iflas etmeye mahkûmdur.” Bugün Ahlat’ın, Malazgirt’in, 1071 metrekarelik köşke değil, 1071 kişinin çalışacağı fabrikaya ihtiyacı var. Muş Şeker Fabrikası daha üç ay önce satıldı. Afyon Şeker Fabrikası dört ay önce satıldı. Fabrikayı satacaksın yerine köşk yapacaksın. Sonra da çıkıp ekonomik kriz yok Amerika’nın oyunu var diyeceksin. Bu oyunu gerçekten bozmak istiyorsak köşk yapmak yerine şeker fabrikalarını güçlendirmeliyiz. Et balık kombinalarını güçlendirmeliyiz. Tarım ve hayvancılığı desteklemeliyiz. Daha da önemlisi, köşke, saraya, betona değil üretime, sanayi ve teknolojiye yatırım yapmalıyız” diye konuştu.

“EKONOMİ ARTIK ALARM VERMİYOR RESMEN YANIYOR”

Son dönemlerde bazı fabrikalarda çıkan yangınların endişe edici boyutlara ulaştığını kaydeden Şenel, “Bu arada son dönemde birbiri ardına yanan fabrikalar dikkat çekiyor. Rakamlar hakikaten endişe verici; Son 6 ayda sadece İstanbul’da 80’in üzerinde fabrika fiilen yanmış. Bir yılda Türkiye genelinde yanan fabrika sayısı ise 200’e yakın. Görülmemiş bir şey. Bu konudaki iddialar vahim. Deniyor ki; işadamları, sanayiciler o kadar zor durumdaki, çaresizlikten fabrikasını yakmak zorunda kalıyor. Çünkü üretemiyor, ürettiğini satamıyor, sattığının yerini doldurulamıyor. Tam bir darboğazın içinde. Tek umudu sigortadan alacağı para. Türkiye bugün ekonomik bir afetle karşı karşıyadır. Acilen esnafa, sanayiciye, işadamına yeni teşvik ve destek paketleri açıklanmalıdır. Bugün fertler, esnaf, çiftçi ve sanayici borç yükü altında eziliyor. Devlet ise tam bir açmazda. Çünkü yanan sadece fabrikalar değil yanan Türkiye ekonomisidir. Bu ateş bir an evvel söndürülmelidir” dedi.  SİYASET    31.08.2018 10:57:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER