Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

‘UTP ile suç oranları azaldı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar ile narkotik olaylarında büyük oranda bir azalma sağlandığını bildirdi.
  SİYASET    13.11.2019 11:25:39


Afyonkarahisar Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ndeki koordinasyon hizmetleri kursunun açılışında konuşma yapan Aktaş, polisin önem arz eden görevlerinden birinin de terör, kaçakçılık, asayiş, trafik ve narkotik olayları ile kriz yaratan olaylar hakkındaki bilgileri, krizin en kısa sürede sonuçlandırılabilmesi için karar vericilere doğru ve hızlı bir şekilde aktarması olduğunu anlattı. Aktaş; bu doğrultuda her türlü suç ve suçluyla mücadele kapsamında icra edilen yol uygulamalarının, elektronik ortamda planlanması ve toplanan verilerin analiz edilebilmesi amacıyla 2016 yılında "UTP" olarak tabir ettikleri "Uygulama Takip Projesi"nin teşkilatın kullanımına açıldığını anımsattı.
“VERİLER TEK BİR HAVUZDA TOPLANIYOR”
Aktaş, şunları belirtti: "Bu uygulama ile il giriş-çıkışlarında bulunan sabit uygulama noktalarından ve UTP'yi kullanan istasyonlardan sorgulanan araç ve şahıs bilgilerinin tek bir veri havuzunda toplanması, yol uygulamalarının elektronik ortamda planlanması ve toplanan verilerin analiz edilebilmesi sağlanmaktadır. 2016 yılında hayata geçirdiğimiz Uygulama Takip Projesi sayesinde başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar ile narkotik olaylarında büyük oranda bir azalma sağlanmıştır."
“SON 10 YILLIK VERİLER EKİP
UYGULAMASINA AKTARILIYOR”
Aktaş; hizmette standardın sağlanması, kurumsal hafızanın oluşturulması, veri güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılması, kurumlar arası iş birliği tesisi, suç ve suçluyla mücadelede etkinliğin arttırılması adına 2016 yılında Emniyet Kolluk İşlemleri Projesi'nin kullanıma sunulduğunu dile getirdi. Aktaş: "Son 10 yıllık verilerin, ekip uygulamasına aktarılması konusunda çalışmalar devam etmekte olup Türkiye geneli tüm olayların yüzde 98,7'si ekip uygulamasına aktarılmıştır. Bu bağlamda, güvenlik politikalarının belirlenmesinde, uygulama takip ve emniyet kolluk hizmetleri projesi üzerinden alınan veriler önem arz etmektedir. " dedi.>>A.A.

  SİYASET    13.11.2019 11:25:39

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER