Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

2

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

3

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

4

Image

“Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz”
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin en büyük umutları ve varlıkları olduğunu belirterek, "Yapacağımız yatırımlar bu ülkenin ve..

5

Image

Sandıklı’yı konuştular
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ile ilgili konuları görüşmek için İzmir Sandıklılılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini kabul ett..

6

Image

Alev Türe güven tazeledi
Afyonkarahisar Tabip Odası’nın olağan seçimli genel kurul toplantısı hafta sonu Oda’da yapıldı. Oda’nın mevcut Başkanı Dr. Alev Türe tekrar göreve seç..

7

Image

Kabirlerin tahsisleri yapıldı
Afyonkarahisar Belediyesi, Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirler kura ile hak sahiplerine tahsis edilmeye başladı. ..

8

Image

Başkan Zeybek’e ziyaretler
AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük ve İnci Pastanesi sahibi Osman Çavdar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti..

9

Image

İGM toplantıları başladı
İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı ilk oturumunda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ..

10

Image

‘AFYON LİG ATLADI’
Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig ..

11

Image

Akıllı parklar kuruluyor
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla Emirdağ ilçesinde akıllı parklar kuruluyor
..

12

Image

Yardım birimine teşekkür belgesi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınıyla mücadelede görev alan Yardım Hizmetleri Birimi personelini unutmaya..

13

Image

‘Karalama kampanyasının hedefi olduk’
MÜSİAD’tan yapılan ortak açıklamada, havai fişek fabrikasında yaşanan patlaması sonrası yaşanan olaylarla ilgili karalama kampanyasının hedefi oldukla..

14

Image

‘İGM LOKOMOTİF OLACAK’
İl Genel Meclisi temmuz ayı ilk oturumuna katılan Vali Çiçek, Afyon’un büyümesinde İGM’nin lokomotif olacağını söyledi ..

15

Image

‘İktidar Baroların sesini kısmak istiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Çok Baro Teklifine” karşı TBMM Adalet Komisyonu’nda yaptığı konuşmada AKP’nin k..

16

Image

‘Kıdem tazminatı işçilerin hakkıdır’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Arslan, kıdem tazminatının her işçinin hakkı olduğunu belirterek, “Bu salgın döneminde ülkemizin yaşadığı ekonomik ..

17

Image

‘Hedefsiz tatil kriz doğurur’
Pedagog Şenbabaoğlu tatil döneminde çocuk eğitimi konusunda bilgiler vererek, “Hedefsiz tatil kriz doğurur” dedi ..

‘UTP ile suç oranları azaldı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar ile narkotik olaylarında büyük oranda bir azalma sağlandığını bildirdi.
  SİYASET    13.11.2019 11:25:39


Afyonkarahisar Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ndeki koordinasyon hizmetleri kursunun açılışında konuşma yapan Aktaş, polisin önem arz eden görevlerinden birinin de terör, kaçakçılık, asayiş, trafik ve narkotik olayları ile kriz yaratan olaylar hakkındaki bilgileri, krizin en kısa sürede sonuçlandırılabilmesi için karar vericilere doğru ve hızlı bir şekilde aktarması olduğunu anlattı. Aktaş; bu doğrultuda her türlü suç ve suçluyla mücadele kapsamında icra edilen yol uygulamalarının, elektronik ortamda planlanması ve toplanan verilerin analiz edilebilmesi amacıyla 2016 yılında "UTP" olarak tabir ettikleri "Uygulama Takip Projesi"nin teşkilatın kullanımına açıldığını anımsattı.
“VERİLER TEK BİR HAVUZDA TOPLANIYOR”
Aktaş, şunları belirtti: "Bu uygulama ile il giriş-çıkışlarında bulunan sabit uygulama noktalarından ve UTP'yi kullanan istasyonlardan sorgulanan araç ve şahıs bilgilerinin tek bir veri havuzunda toplanması, yol uygulamalarının elektronik ortamda planlanması ve toplanan verilerin analiz edilebilmesi sağlanmaktadır. 2016 yılında hayata geçirdiğimiz Uygulama Takip Projesi sayesinde başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar ile narkotik olaylarında büyük oranda bir azalma sağlanmıştır."
“SON 10 YILLIK VERİLER EKİP
UYGULAMASINA AKTARILIYOR”
Aktaş; hizmette standardın sağlanması, kurumsal hafızanın oluşturulması, veri güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılması, kurumlar arası iş birliği tesisi, suç ve suçluyla mücadelede etkinliğin arttırılması adına 2016 yılında Emniyet Kolluk İşlemleri Projesi'nin kullanıma sunulduğunu dile getirdi. Aktaş: "Son 10 yıllık verilerin, ekip uygulamasına aktarılması konusunda çalışmalar devam etmekte olup Türkiye geneli tüm olayların yüzde 98,7'si ekip uygulamasına aktarılmıştır. Bu bağlamda, güvenlik politikalarının belirlenmesinde, uygulama takip ve emniyet kolluk hizmetleri projesi üzerinden alınan veriler önem arz etmektedir. " dedi.>>A.A.

  SİYASET    13.11.2019 11:25:39

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER