Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

7

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’


Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi
  SİYASET    02.03.2021 09:39:41

Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. Eroğlu, “DSİ Genel Müdürü olduğum 2003 yılından sonra ve Bakanlıklarım döneminde Van’a pek çok defa program düzenleyerek, şehrin her köşesini karış karış gezip incelemiştim. Şehrin su kaynaklarını ve arazilerini bilen biri olarak Van’ın su ve ormancılık yatırımları ile bizzat ilgilendim. Son 18 yılda Van’a kazandırdığımız su ve ormancılık yatırımlarının toplam maliyeti 2 milyar 670 milyon TL’dir. Bu yatırımların 2 milyar 590 milyon TL’si su yatırımlarıdır” dedi.


“DEPREMDEN SONRA VAN’DA
MODERN YENİ BİR ŞEHİR KURULDU”
Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, depremden hemen sonra Hükümetimiz seferber olmuş ve şehrin yaralarını hemen sarmıştır. O dönem ben de hemen Van’a giderek deprem ile alakalı çalışmaları koordine etmiştim. Hükümetimiz çok kısa sürede Van’ı tekrar inşa ederek çok modern ve yeni bir şehir kurmuştur. Depremden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın “Van’ın içmesuyu meselesini hemen çözün.” talimatı ile Van için çok elzem duruma gelen içmesuyu problemini çözmek için yıldırım hızıyla çalışmalara başladık. Toplam uzunluğu 48 km olan Van Acil İçmesuyu İsale Hattı inşaatını iki kısım haline tamamladık. 2 m çapındaki dev borularla şehre suyu ilettik” ifadelerini kullandı.

“2050 YILINA KADAR İÇME SUYU
İHTİYACINI KARŞILADIK”

İçme suyu ihtiyacını gidermek için barajlar yaptıklarını kaydeden Eroğlu, “Erciş ilçesi ile TOKİ konutlarının uzun vadeli içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak için Morgedik Barajını inşa ettik. Depremle birlikte inşaatı devam eden barajda ödenekleri arttırarak ve üç vardiya çalışarak barajı 2014 yılında tamamladık ve hemen hizmete aldık. Baraj, 60 metre yüksekliğinde ve 103 milyon m3 su biriktirme hacmine sahiptir. Barajın haricinde inşa ettiğimiz 23,5 km’lik ve 38,3 km’lik iki ayrı isale hattı ve günlük arıtma kapasitesi 76 bin m3 olan içmesuyu arıtma tesisi sayesinde Erciş ilçe merkezi, TOKİ konutları, Kocapınar ve Celebibağ Beldeleri’nin 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacını karşıladık” diye konuştu.

“SU YÖNETİMİ HATA KABUL ETMEZ”
Eroğlu, “Vatandaşlarımızın en temel hakkı ve ihtiyacı olan sağlıklı ve yeterli miktarda içmesuyu için gereken bütün altyapı tesislerini inşa ettik. Vatandaşlarımıza kesintisiz içmesuyu sağlıyoruz. Ancak Van Büyükşehir Belediyesinin bu suyun her bir damlasını gözü gibi koruması gerekir. Kayıp kaçakların azaltılması, eksik şebekelerin yenilenmesi ve iyi bir su yönetimi yapması büyük ehemmiyet arz etmektedir. Suyun yönetimi kolay değildir. Suyu şehre getirmek büyük emek ve yatırım ister. Suyun yönetimi hiçbir şekilde hata kabul etmez. Bilgi, tecrübe, aşk ve heyecan gerektirir. Bugüne kadar Allah’a şükür Van’ımızı susuz bırakmadık” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    02.03.2021 09:39:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER