Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

3

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

4

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

5

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

6

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

10

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

11

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

12

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

13

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

14

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

15

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

16

Image

‘Devletin vatandaşa dokunan elisiniz’

Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki muhtarları makamında ağırlayan Vali Tutulmaz, muhtarların devletin vatandaşa dokunan eli olduğunu ..

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

‘Vergi ekonomik hayat için önemli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Vergi ekonomik hayat için önemli’AKÜ İİBF tarafından düzenlenen Kariyer Sohbeti’nde konuşan Defterdar Vekili Mutlu Şahin, verginin ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemede önemli rol oynadığını belirtti.

  SİYASET    09.10.2019 11:05:05Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrenci kulüplerinden Maliye Kulübü tarafından “Kariyer Sohbeti” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Sabri Bektöre Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Afyonkarahisar Defterdar Vekili Mutlu Şahin, verginin ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemek için gerçek ve tüzel kişilerden kazançları, harcamaları ve servetleri üzerinden alınan parasal bir yükümlülük olduğunu söyledi. Şahin, “Anayasanın 73. maddesine göre herkes kamu giderlerini karşılamak üzere, mali düzene göre, vergi ödemekle yükümlüdürler. Mükellef ise vergi kanunlarına göre kendisine vergi borcu yüklenen, gerçek veya tüzel kişidir. Vergiler ise harcamalar üzerinden, gelir üzerinden ve servet üzerinden alınan vergilerdir. Harcamalar üzerinden alınan vergiler; özel tüketim vergisi, katma değer vergisi, özel iletişim vergisi, banka ve sigorta vergisi, damga vergisi ve gümrük vergisi. Gelir üzerinden alınan vergiler ise gelir vergisi, kurumlar vergisi. Servet üzerinden alınan vergiler ise motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi ve veraset ve intikal vergisidir” diye konuştu.

“VERGİDE GÖNÜLLÜLÜK
VE UYUM TEŞVİK EDİLİYOR”

Gelir İdaresi Başkanlığının vergi ve diğer gelirlerin toplanmasından sorumlu Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı bir kuruluş olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti: “Bakanlığımızın ismi Hazine ve Maliye Bakanlığı olmuş ve logosu değişmiştir. Hazine ve Maliyeyi canlandıran evrak ve anahtar simgesi var. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın görevleri ise; devlet gelir politikasını uygulamak, vergi uyumunu tespit etmek, mevzuatsal anlamdaki çalışmalara katılmak, devlet alacaklarının tahsisini sağlamak, vergi kayıp ve kaçağın önlenmesi konusunda gerekli tedbirler almak, vergilendirmeye ilişkin bilgileri toplamak, görev alanlarına göre konularda uluslararası gelişmeleri izlemek, mükellef odaklı yaklaşımlara önem verip sürekli değişen koşullarda mükellef ihtiyaçlarına cevap vermek, altyapı oluşturup gerekli örgütlenmeyi sağlamak ve vergiye gönüllük uyumunu teşvik etmeye çalışmak.”>>>Gazete3  SİYASET    09.10.2019 11:05:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER