Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Adli tebligat eğitimi
Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü tarafından dağıtıcı personellere adli tebligat eğitimi verildi...

2

Image

Limit Anadolu Lisesi Yarı Finallere yükseldi
Özel Afyon Limit Anadolu Lisesi, Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen Genç Kızlar Basketbol Grup karşılaşmalarında sergilediği perfor..

3

Image

TÜFAD Yönetim Kurulundan Emniyet Müdürü’ne ziyaret
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Keser ile yönetim kurulu üyeleri, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü görevine..

4

Image

‘AKP vatandaşlara sırtını dönüyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Burcu Köksal, AK Parti’nin vatandaşla..

5

Image

‘Bizim derdimiz Afyonkarahisar’
AK Parti Bolvadin İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bizim derdimiz Afyonkarahisar’dır, Türkiye’nin yarınlar..

6

Image

‘Birlik ve beraberliğimiz pekişiyor’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen ilçe ve belediye başkanları istişare toplantısının 3.sü Döğer beldesinde g..

7

Image

‘Gurur duyuyorum’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ilk defa DEMMAK Demireller Makine tarafından üretilen %80’i y..

8

Image

Eroğlu’ndan jet çözüm
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte şehrimizin ekonomik değerlerinden olan OGAŞ Şekerleme Yönetim Kur..

9

Image

Kampanya uzatıldı
Afyonkarahisar PTT Başmüdür Mehmet Örsdemir, PTT Kargo’nun yöresel ürün gönderim kargo indirimi kampanyasını 1 ay daha uzattıklarını söyledi..

10

Image

‘Herkes Çetinkaya’yı örnek almalı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Ali Çetinkaya’yı Anma töreninde konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, herkesin Ali Çetinkaya’yı örnek alm..

11

Image

‘Rehberlik mesleği önemli”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen etkinlikte 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kutlandı. Programda konuşan AKÜ Rekt..

12

Image

Başkanlar istişare etti
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında ağırladı ..

13

Image

Proje uygulanmaya başladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca başlatılan "2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var" projesi kapsamında sunulan fikirler, ilgili bakanlıklar ve kuru..

14

Image

‘Başkanlar büyük işler başardı’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, il yöneticilerini ve MHP’li belediye başkanlarını Ankara’da m..

15

Image

Başkan Çöl destek sözü aldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçe ile ilgili talepleri, milletvekillerine ileterek, destek sözü aldı

..

16

Image

Zafer 03 Teras Kafe hizmete açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda İşletme Müdürlüğü bünyesinde Zafer Meydanı’nda açılan Zafer 03 Kafe’nin camlı teras bölümü de ..

17

Image

Yazar Keskin söyleşi yaptı
Şuhut ilçesinde açılan 3.kitap Fuarı’na katılan yazar Nursefa Keskin, öğrencilerle söyleşi yaptı..

‘Vergi ekonomik hayat için önemli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Vergi ekonomik hayat için önemli’AKÜ İİBF tarafından düzenlenen Kariyer Sohbeti’nde konuşan Defterdar Vekili Mutlu Şahin, verginin ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemede önemli rol oynadığını belirtti.

  SİYASET    09.10.2019 11:05:05Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrenci kulüplerinden Maliye Kulübü tarafından “Kariyer Sohbeti” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Sabri Bektöre Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Afyonkarahisar Defterdar Vekili Mutlu Şahin, verginin ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemek için gerçek ve tüzel kişilerden kazançları, harcamaları ve servetleri üzerinden alınan parasal bir yükümlülük olduğunu söyledi. Şahin, “Anayasanın 73. maddesine göre herkes kamu giderlerini karşılamak üzere, mali düzene göre, vergi ödemekle yükümlüdürler. Mükellef ise vergi kanunlarına göre kendisine vergi borcu yüklenen, gerçek veya tüzel kişidir. Vergiler ise harcamalar üzerinden, gelir üzerinden ve servet üzerinden alınan vergilerdir. Harcamalar üzerinden alınan vergiler; özel tüketim vergisi, katma değer vergisi, özel iletişim vergisi, banka ve sigorta vergisi, damga vergisi ve gümrük vergisi. Gelir üzerinden alınan vergiler ise gelir vergisi, kurumlar vergisi. Servet üzerinden alınan vergiler ise motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi ve veraset ve intikal vergisidir” diye konuştu.

“VERGİDE GÖNÜLLÜLÜK
VE UYUM TEŞVİK EDİLİYOR”

Gelir İdaresi Başkanlığının vergi ve diğer gelirlerin toplanmasından sorumlu Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı bir kuruluş olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti: “Bakanlığımızın ismi Hazine ve Maliye Bakanlığı olmuş ve logosu değişmiştir. Hazine ve Maliyeyi canlandıran evrak ve anahtar simgesi var. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın görevleri ise; devlet gelir politikasını uygulamak, vergi uyumunu tespit etmek, mevzuatsal anlamdaki çalışmalara katılmak, devlet alacaklarının tahsisini sağlamak, vergi kayıp ve kaçağın önlenmesi konusunda gerekli tedbirler almak, vergilendirmeye ilişkin bilgileri toplamak, görev alanlarına göre konularda uluslararası gelişmeleri izlemek, mükellef odaklı yaklaşımlara önem verip sürekli değişen koşullarda mükellef ihtiyaçlarına cevap vermek, altyapı oluşturup gerekli örgütlenmeyi sağlamak ve vergiye gönüllük uyumunu teşvik etmeye çalışmak.”>>>Gazete3  SİYASET    09.10.2019 11:05:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2020
22.02.2020
22.02.2020
OZEL HABERLER