Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

2

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

3

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

4

Image

İş birliği protokolü imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Girişimci Öğretmen Eğitimi: E-STEM” eğitiminde iş birliği pro..

5

Image

‘İlimizi en iyi şekilde tanıtıyorlar’
Afyonkarahisar’daki işletmeleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın adını tanıtan firmalara teşekkür ederek, işlerinde bere..

6

Image

Sollama kavgası kanlı bitti
Afyonkarahisar’da peş peşe seyir halindeki iki tır ve bir otomobil sürücüsü arasında çıkan hatalı sollama tartışması kanlı bitti. Otomobil sürücüsünün..

7

Image

‘Kadınlar geleceğe güvenle bakacak’
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadınların ekonomik özgürlüğüne sahip olduğu, kendi geleceğine güven içinde bakabildiği yarınları kuca..

8

Image

Mahalle bakkallarından alışveriş yapıp dağıttılar
AK Parti İl Başkanlığı yeni bir proje başlattı. Proje ile mahalle bakkallarının canlandırılması için alışveriş yapılıyor, alınan gıda malzemeleri de m..

9

Image

Başkan Demirel rekor kırdı
İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabasında kilit parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesinde rekor kırıldı. Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel, 1,5..

10

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

11

Image

‘Mağdur olmamak için tarım sigortası yaptırın’
Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, çiftçileri ve üreticileri Tarım Sigortalarını yaptırmaları konusunda uyardı ..

12

Image

Vefat eden şehit annesi ebediyete uğurlandı
Şuhut ilçesinde 1999 yılında şehit olan Emin Özdemir’in annesi Ayşe Özdemir vefat etti. Şehit annesi kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna..

13

Image

Donmak üzere olan köpek kurtarıldı
Sandıklı ilçesindeki Akdağ’da soğuk ve kar nedeniyle donmak üzere olan yavru köpeği vatandaşlar kurtardı..

14

Image

‘Kalbimiz her zaman sizlerle’
Afyonkarahisar 2021 Yılı Şehitler Takvimi tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok de..

15

Image

‘Afyon için çalışmaya devam edeceğiz’
Belediye Başkanlarını ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar için çalışmalar devam edeceklerini söyledi ..

16

Image

Sınır dışı edilecekler
Dinar ilçesinde farklı suçlara karıştığı belirlenen 6 yabancı uyruklunun sınır dışı edileceği bildirildi
..

17

Image

Köy sakinleri alan kılavuzu olacak
Frig Vadisi bölgesinin daha iyi tanıtılması için ‘Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Yöre Halkı Turizm Bilinçlendirme Eğitim Programı’ başlarken, toplantıy..

‘Vitamin ve gıda takviyesi için eczacınıza danışın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Vitamin ve gıda takviyesi için eczacınıza danışın’


Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Alper Pehlivanlı, vitamin veya takviye edici gıda kullanmak isteyenlerin eczacılarına danışmaları gerektiğini ifade etti
  SİYASET    11.01.2021 18:34:56

Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Alper Pehlivanlı, bilinçsiz kullanılan vitamin ve takviye edici gıdaların ciddi oranda yan etkilerinin olduğunu kaydederek, “Ticari kaygılarla satışı yapılan vitamin ve gıda takviyelerinin bilinçsiz bir şekilde kullanımı nedeniyle ciddi yan etkiler, sağlık problemleri, hatta ölümlerin olabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca internette satılan bu tür ürünlerin çoğunun da sahte olduğu bilinmektedir. Her ne kadar isimleri vitamin ve gıda takviyesi olsa da, bu tür ürünlerin hepsi özünde ilaçtır. Ve ilaç ile zehir arasında ince bir çizgi vardır. Bu nedenle, vitamin ve gıda takviyelerinde istenmeyen etkilerin önlenebilmesi için bazı hastalıklarda kullanımına dikkat edilmeli ve hastanın kullandığı başka ilaçlar ile de etkileşime girmemesi için mutlaka doktor kontrolünde ve eczacı danışmanlığında, uygun kişiye ve uygun dozda kullanılması gerekmektedir” diye konuştu.
“BU ÜRÜNLERİN EN GÜVENİLİR
SATIŞ YERİ ECZANELERDİR”
Pehlivanlı, “Gıda takviyelerinin kontrolsüz satıldığı Amerika Birleşik Devletlerinde, zehirlenmelere bağlı ölümlerin üçte ikisi bilinçsiz ilaç tüketiminden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ABD'de bu tür ürünlerin satışında kısıtlamaya gidilmek için planlama yapılmaktadır. İlacın olduğu gibi vitamin ve gıda takviyelerinin de güvenilir adresi eczanelerdir. Halkımız, sağlıklı olayım derken sağlıksız duruma düşmek istemiyorlarsa vitamin ve gıda takviyelerini mutlaka doktor kontrolünde ve eczacı danışmanlığında kullanmaları gerekir” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    11.01.2021 18:34:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER