Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sigortacılığın geleceği konuşuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri, Afyon Sigorta Acenteleri Der..

2

Image

Şehit polis ebediyete uğurlandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Barbaros Caddesi'nde 13 Ekim'de devriye gezen Süleyman Topaloğlu idaresindeki ekip aracı ile sivil aracın çarpışması..

3

Image

‘Hep beraber Dinar için çalışacağız’

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Dinar Belediye Başkanı Sarı, muhtarlarla her zaman irtibat halinde olduklarını belirterek, hep beraber Dina..

4

Image

Öğrenciler Frigya’yı gezdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik düzenlendi. Düzenlenen ilk etkinlikte AKÜ Turizm Fakültesi Turi..

5

Image

‘Kura yenilenmeli’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü aracılığı ile Toplum Yararına Program (TYP) kaps..

6

Image

‘Suriye’deki harekat Kıbrıs’takiyle aynı’

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Barış Pınarı Harekatı konusundaki açıklamalarını eleştiren İYİ Parti İl Başkanı M..

7

Image

Karakaş, Başkan Mandal’ı ağırladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Meh..

8

Image

Oda Başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, esnaf oda başkanlarını makamında ağırladı...

9

Image

Serteser’e davet

23-25 Ekim 2019 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojisinde Yenilikler Sempozyumu D..

10

Image

‘AR-GE’ye büyük önem veriliyor’

AKÜ evsahipliğinde düzenlenen Seramik Kongresi’nde konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, AR-GE yatırımlarına gelecek 5 yıl için yüzde 8..

11

Image

Erkmen’den harekâta tam destek

Erkmen Belediye Başkanlığı Belediye Meclisi Barış Pınarı Harekatına destek verdiğini açıkladı. ..

12

Image

İtfaiyeden yangın eğitimi

Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangında konusunda eğitim verildi. ..

13

Image

‘5 milyon insana kapılarımızı açtık’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Uyum Mahalle Buluşmaları Toplantısında konuşan Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, dünya üzerinde göç etmek..

14

Image

2020 MXGP Cumhurbaşkanımızın himayesinde

Dünya Motokros Şampiyonası 5-6 Eylül 2020 tarihinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Organizasyonun yeniden Cumhurbaşkanlığı himayesine alınması ..

15

Image

‘Mehmetçiklerimizin yanındayız’


Kocatepe (Büyükkalecik) Belediye Meclisi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve h..

16

Image

Belediye Meclisi Barış Pınarı için toplanacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla 21 Ekim Pazartesi günü saat 18.00'de olağanüstü toplanacak...

17

Image

Atık yağları minik eller topluyor

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 7 yıldır yürütülen “Bitkisel Atık Yağlar Minik Eller Tara..

‘Yanlış eğitim çalışmaları başarıyı azalttı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yanlış eğitim çalışmaları başarıyı azalttı’


İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, Afyonkarahisar’ın yanlış yürütülen eğitim çalışmaları nedeniyle LGS’de 60’ncı sıraya kadar gerilediğini söyledi.
  SİYASET    03.07.2019 17:39:57

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, Afyonkarahisar’ın LGS’de 60.sırada yer almasını eleştirdi. İnkaya, “İktidar milli eğitim politikasında da başarısız olmuştur. Düşündükleri milli eğitim sistemini açık açık söyleyememiş. Halkı küstürmeden imam hatip okulu adı altında dini eğitime geçiş yapayım demiş ,bunu da başaramamıştır. Çünkü cumhuriyet döneminde, 1930’lardan beri ilköğretim belli bir usule göre yapılmaktaydı. Her gelen Milli Eğitim Bakanı, milli eğitime biçim vermeye çalıştı. Son 17 yıl da milli eğitim özel mi, devlet eliyle mi yapılacak bunun karmaşasını yaşadık” dedi. Cumhuriyetten önceki imkansızlıklar içindeki eğitim sistemini geri getirmek istiyorsunuz. Öğretmen kıyafetlerinde, hemen de Cumhuriyet öncesine yaklaştınız. Erkek öğretmenlerin cumhuriyet öncesinden bir tek sarığı eksik. Kravatsız, ceketsiz, Ütüsüz pantolon, ütüsüz gömlek, kirli sakallı birçok arkadaş. Bayan öğretmenlerde tarlada çalışanlar gibi bir giyim. Hâlbuki bu öğretmenlerin çoğunu tanırız, siz iktidara gelmeden yaşadıkları yerlere uyumlu giyinen insanlardı. Adı konulamayan baskılardan ötürü değişmek zorunda kaldılar. Devlet memurları kıyafet yönetmeliği hala yürürlükte” ifadelerini kullandı.
“OKUL YÖNETMEYİ BASİT BİR İŞ ZANNETİNİZ”
İnkaya şunları söyledi: “Kitap araç gereç konusunda dünya çok ilerlemiş, imkânlar çoğalmışken biz geri gidiyoruz. Bilgisayarlı eğitim yaygınlaşıyor diye sevinirken bu imkândan yararlanamadınız. Birtakım projeler uyguladınız (fatih projesi) yarım bıraktınız. Sınıflara elektronik akıllı tahtalar dağıttınız öğretmen kullanmasını bilemedi, kullanma eğitimini vermediniz. Kitap dağıttınız içindeki bilgileri uzak köydekilere uyduralım derken şehir okulunda yetersiz görülen kitaplar kullanılmadı. Denetimi, kuralsız ve kaidesizleştirdiniz. Okul yönetmeyi basit bir iş zannettiniz. 81 il içerisinde 60. sıraya düştünüz.”>>>Gazete3

  SİYASET    03.07.2019 17:39:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2019
16.10.2019
16.10.2019
OZEL HABERLER