Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Yaya önceliği kırmızı çizgimiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yaya önceliği kırmızı çizgimiz’


Yayaların trafik güvenliğini sağlamak, can kayıplarının azaltılması, yayalara öncelik verilmesi konusuna dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla İçişleri Bakanlığı yeni bir uygulama başlattı
  SİYASET    30.03.2021 18:40:51

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun öncülüğünde 81 ilde eş zamanlı olarak ışıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyandı. Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve il protokolü Afyonkarahisar’da da uygulamayı hayata geçirdi. İsmet İnönü Caddesinde bulunan ışıksız yaya geçidini kırmızıya boyayan Vali Çiçek ve Başkan Zeybek’e öğrencilerde eşlik etti.

YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ
Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ve İçişleri Bakanlığının Trafikte Her Yıl Daha İyiye sloganıyla 2021-2030 Karayolu Trafik güvenliği Strateji Belgesi hedefleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdiğine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Bugün tüm Türkiye’de “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” sloganımızla yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak için bir araya geldik. Yayaların trafikteki güvenliğini sağlamak, olası kazalardan ve yaşanabilecek can kayıplarından korunması için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu önderliğinde adeta bir seferberlik ilan edilerek, etkili ve çok büyük çalışmalar başlatılmıştı. Bugün de tüm Türkiye’de “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” diyerek yaya geçitlerine kırmızı çizgimizi çekiyoruz. Son yıllarda trafik kazalarının önlenmesi için tüm emniyet güçlerimiz, jandarma ve trafik ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla, aynı zamanda karayollarında yapılan bölünmüş yollar, açılan geçitler, hava yollarının ulaşılabilirliğin artması, deniz trafiğinde ulaşılabilirliğin artması ile trafik kazalarının önemli ölçüde azalması sağlanmıştır. Özellikle trafik polislerimizin uygulamaları sayesinde de önemli ölçüde başarı sağlandı” dedi.

KAZALARDA YÜZDE 52’LİK AZALMA SAĞLANDI
Afyonkarahisar’da da trafik kazalarının önlenmesi noktasında önemli çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “ 2020 yılının ilk 3 aylık döneminde 31 yaya kazası olurken, 2021 ilk 3 ayda bu rakam 21’e düştü. Yüzde 52’lik bir azalmayı gördük. Bizler bu oranı tamamen bitirmek ve sıfıra indirmek için çalışıyoruz. Biz sürücülerimizden trafik ışıkları olsun olmasın, yayalarımızı gördükleri yerde yavaşlayarak frene basmalarını ve yol vermelerini rica ediyoruz. Bugün Belediye Başkanımız, Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız, öğrencilerimizle, gençlerimizle beraber kırmızı çizgimizi çiziyoruz. İnşallah bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da yayalarımız bizim kırmızı çizgimiz” diye konuştu.>>>Fatma Yıldız


  SİYASET    30.03.2021 18:40:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER