Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Afyonspor’da 2 pozitif vaka
Afjet Afyonspor’da Adana Demirspor maçı öncesi yapılan koronavirüs testlerinde pozitif vakalara rastlandı..

2

Image

Öğretmenlere sosyal medya konferansı
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Orta ve İlkokulu’nda öğretmenlere yönelik “Sosyal Medya” kullanımıyla ilgili konferans düzenlendi..

3

Image

Kumar oynarken yakalandı sigara içerek cezayı bekledi
Afyonkarahisar’da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen hafta sonu gece saatlerinde emlakçı dükkânında kumar oynadığını tespit eden polis ekipleri 9 kişiy..

4

Image

Başkan Çoban’ın acı günü
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’ın babası Halil Çoban, geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etti. Merhum Çoban, kılınan cenaze..

5

Image

145 adet kaçak telefon ele geçirildi
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kentte yaptıkları operasyonla ülkeye kaçak yollarda sokulan 145 adet cep telefonu ele geçirdi ..

6

Image

‘Kadavralara hassasiyet gösterilmeli’
AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği öğrenci topluluğu, kadavra bağışının etik koşullarını irdelemek ve tıp eğitimindeki konumuna değinmek amacıyla bir söyleş..

7

Image

‘Gereken çalışmalar yapılıyor’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, pandemi sürecinde vatandaşların mağdur olmaması için Emirdağ Belediyesi’nin gereken bütün çalışmaları yaptığı..

8

Image

Motosiklet hırsızı yakalandı
Afyonkarahisar’dan Denizli’ye gezmek için giden şahıs bir motosikleti çalarak kayıplara karıştı. JASAT tarafından 43 kamera kaydı yaklaşık 86 saat sür..

9

Image

‘Önlemler etkisiz ve anlamsız’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Covid-19 kapsamında alınan önlemlerin etkisiz ve anlamsız olduğunu öne sürdü ..

10

Image

‘Vatandaşları destekleyen bir bütçe oluşturulmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, 2021 yılı bütçesinin pandemi bütçesi olarak ilan edilmesini isteyerek, “Bu yıl bütçeyi vatandaşımızı ..

11

Image

‘Öğretmenlik kutsal bir meslek’
Afyonkarahisar protokolü Öğretmenler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. ..

12

Image

‘Güçlü Türkiye’yi harekete geçireceğiz’
Yeniden Refah Partisi’nin 2.kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, parti olarak yeniden büyük Türkiye hedefi..

13

Image

‘MESLEK KANUNU İSTİYORUZ’
Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması gerektiğini ifade ederek, “24 Kasım’da öğretmenle..

14

Image

Önce şişe attılar sonra bıçakla yaraladılar
Afyonkarahisar’da işe giden karı kocaya apartmanın 6. katından cam şişe atan şahıslar kendilerini uyarınca da aşağı inip eşleri önce darp edip sonra d..

15

Image

Kreşlerde yüz yüze eğitime devam
Afyonkarahisar Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kentte çalışan anne ve babaların koronavirüs (Covid-19) sürecinde mağduriyet yaşamamaları içi..

16

Image

Genç muhasebeci polisiye roman yazdı
Afyonkarahisar’daki bir muhasebe bürosunda çalışan Melih Maden’in yazmış olduğu “Kötü” isimli polisiye romanı büyük ilgi gördü...

17

Image

Tıp öğrencileri tanıtım toplantısı
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrenci topluluklarından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği (SBÜ-TÖB), ..

‘Yine olsa yine giderim’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yine olsa yine giderim’


15 Temmuz 2016 tarihinde bir iş için gittiği İstanbul’da hain darbe girişimine karşı direnenler arasına katılan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde ayağından vurularak gazi olan Afyonkarahisarlı gazi Aykut Sakartepe o geceyi “Bu gün yine olsa hiç düşünmeden müdahale ederdim, giderim” sözleri ile anlattı.
  SİYASET    14.07.2020 20:28:56

Rütbeli, rütbesiz birçok kişinin vatandaşa o gece ateş ettiğini belirten Sakartepe, “Bu arada bugünkü ismiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden devamlı ‘burada çok yoğun bir oluşum var, halka ateş ediyorlar, buraya gelmeniz lazım’ diye telefonlar alıyordum. 1. köprüye odaklandık, Boğaziçi Köprüsüne. Anadolu yakasından geçmeye uğraştık, ama o tarafa, tabi başarılı olamadık. Sonra Kanlıca iskeleden Avrupa yakasına geçmek kaydıyla 1. köprüye intikal ettik. Gece saat 02.00-02.30 civarıydı. Yine orada da çok yoğun bir şekilde yığınak yapmışlar. Tank, helikopter, rütbeli, rütbesiz birçok asker kılığındaki insanlar orada vatandaşımızın mukavemetiyle karşılaşıyorlardı ama hiç ateş etmekten de geri kalmıyorlardı. Gece saat 02.30 civarı müdahale ederken sağ dizimden G-3 ile vurularak yaralandım. Allah bizi memur eyledi hamdolsun bu gazilik nişanıyla” diye konuştu.
“BARİKATA 30-40 METRE KALA
ATEŞ ETMEYE BAŞLADILAR”
15 Temmuz Şehitler Köprüsünde bir kız çocuğunu kalabalığa bağırarak ‘daha ne bekliyoruz, daha kaçımızı vurabilirler’ dedikten sonra yürümeye başladıklarını belirten Sakartepe, “O gece yaşadığım birçok farklı mevzu var. Mesela unutamadığım köprünün üzerindeyken tabi halk çoluk, çocuk, yaşlı genç herkes oradaydı. Halktan 12-13 yaşlarında bir kız çocuğu çok yüksek bir sesle, kalabalığın içerisinde bağırarak; ‘daha kaçımızı vurabilirler? Kaç tanemizi vurabilirler ki? Daha ne duruyoruz?’ diye çığlık çığlığa seslendi. İşte o an itibariyle yürümeye başladık barikata doğru. 30-40 metre kala ateş etmeye, taramaya başladılar. Yanımda birçok kardeşimiz şehit oldu, birçok arkadaşımız yine gazi oldu. Yaşlı, genç birçok insan bu hainlere karşı hamdolsun direndi ve mukavemet gösterdi. Çok şükür 16 Temmuz sabahı bu hain girişim başarıya uğramadı, yenildi ve hezimete uğradı çok şükür. Allah’ım bir daha bu vatana böyle haince şeyler göstermesin” dedi.
“ŞİŞLİ EFTAL HASTANESİNDE BİR MEZBAHA HAVASI VARDI”
Vurulduktan sonra götürüldüğü Şişli Eftal Hastanesi’nde çok kötü manzaralar olduğunu kaydeden Sakartepe konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vurulduktan sonra açıkçası herhangi bir acı hissetmedim, yaradan öyle ağrı, sızı gibi bir şey vermedi. Fakat tabi sağ bacağımdan vurulduğum için bacağımı kullanamaz hale geldim. Halkta tedirgin oldu yaralı var diye. Bizi aldılar elden ele ambulansa kadar. Oradan en yakın hastane Şişli Eftale götürdüler. Yine hastaneye gittiğimde de ilginç şeyler yaşadım. Hastanenin girişi ve içerisi çok kalabalıktı. Sedye kalmamış, tekerlekli sandalye yoktu, müdahale odaları dolmuş, artık koridorlarda bile ağır yaralılar var. Tabiri caizse hastane değil de bir mezbaha havası vardı. Yaklaşık 1.5 yıl kadar yoğun tedavi gördüm ve 2 yılda da tam iyileşme sürecim gerçekleşti. Sadece 15 Temmuz’da değil 15 Temmuz’daki süreçte halada o şekilde aklımızdan hiç çıkmıyor.”>>>İHA

  SİYASET    14.07.2020 20:28:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.11.2020
24.11.2020
24.11.2020
OZEL HABERLER