Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Döğer’de karantina bitti
İhsaniye ilçesine bağlı yaklaşık 5 bin 500 nüfuslu Döğer beldesinde bir ayı aşkın süredir Koronavirüs nedeniyle devam eden sınırlandırma sona erdi..

2

Image

Afyonkarahisar’daki kazalar Mobesede
Afyonkarahisar’da geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazaları şehir polis kameraları tarafından kayıt altına alındı..

3

Image

Girne Koleji’nde tanışma toplantısı
Afyonkarahisar’da 2020-2021 Eğitim Yılında hizmet verecek olan Girne Koleji, öğretmen kadrosu ile tanışma ve kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte ..

4

Image

Leylak Fotoğraf ajansı açıldı
Teknolojinin geldiği son nokta sistemlerle donatılan Leylak Fotoğraf Ajansı, Afyonkarahisar’da dualarla açıldı ..

5

Image

Şüpheli bavuldan elbise çıktı
Afyonkarahisar’da otogar önünde unutulan bavul polisi alarma geçirdi. Karayolunun trafiğe kapandı, fünye ile patlatılan bavuldan elbise çıktı..

6

Image

‘Ayasofya’ya parayla değil abdestle gireceğiz’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Ayasofya’nın, Danıştay kararı sonrası yeniden cami statüsüne kavuşmasını, “Bu ülkenin her döneminde Fatihleri olmuş..

7

Image

Lavantalar büyülüyor
Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesine bağlı İdris Köyü’nde her geçen gün artan lavanta bahçeleri gelenleri büyülüyor. Köy Muhtarı Sami Şahin, köydeki lav..

8

Image

Uslanmaz dolandırıcı tutuklandı
Adana'da daha önce de iki kez kendisini karayolları otoyol bölge müdürü olarak tanıtıp asfalt döktürme bahanesiyle binlerce lira dolandıran zanlı, 12 ..

9

Image

‘MHP yerel yönetimlerde markadır’
Afyonkarahisarlı MHP Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantı da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin yerel yönetimlerde marka olduğu..

10

Image

Kooperatif binası karantinaya alındı
Şuhut ilçesinde Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde çalışan 1 personelin koronavirüs testi pozitif çıktığı için bina karantinaya alındı..

11

Image

Kaya, Vali Yardımcısı oldu
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Vali Yardımcılığı görevine getirildi..

12

Image

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’
Kızılay Vakfı tarafından Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk İnsani Yardım Ar-Ge Merkezi, Afyonkarahisar'da kuruldu. Açılışta konuşa..

13

Image

Başkan Zeybek teşekkür etti
Başkan Zeybek, Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına destek veren STK ve iş adamlarına teşekkür belgelerini takdim etti ..

14

Image

İscehisar’da dezenfekte çalışmaları
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İscehisar ilçesinde bulunan tüm camiler ile resmi kurumların araçları ilaçlanarak dezenfekte e..

15

Image

Trendyol ile KOBİ’ler işbirliği yapacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Trendyol “Trendyol ile İşini Büyüt” KOBİ destek programını başlattı. Program ile KOBİ’lerin milyonlarca m..

16

Image

‘ATSO büyük destek sağladı’
ATSO Yönetimi’ne, Afyon İçin Vefa Vakti Kampanyasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Zeybek, kampanyadaki hedefin aşılarak, ö..

17

Image

AFİKAD’ın eğitimi başladı
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 32 saat sürecek olan STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adı..

'Yollar Afyon Gaymağı gibi' | Gazete3.com.tr
Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapıldığını söyleyerek, "Yollar Afyon Gaymağı gibi oldu" dedi


  SİYASET    28.05.2020 15:19:34

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a yapılan yol yatırımları konusunda açıklamalarda bulundu. Eroğlu, "Ülkemizin en önemli kavşak noktalarından biri olan ilimiz Afyonkarahisar’a, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından son 18 yılda muazzam yatırımlar yapılmıştır.
Hükümetimizden önceki 10 yılda bu alanda ilimize sadece 922 milyon TL’lik yatırım yapılmışken, Sayın Cumhurbaşkanımızın “Afyonkarahisar her şeyin en güzeline layık, ne gerekiyorsa yapın” talimatıyla Hükümetimiz döneminde 5,5 milyar TL’lik görülmemiş bir yatırım yapılmıştır. Önceki dönemle mukayese ettiğimizde yüzde 595’lik büyük bir artış söz konusudur" diye konuştu.

"MUAZZAM YATIRIMLAR"

Eroğlu, 3 bölgenin ortasında bir köprü vazifesi gören Afyonkarahisar'da çok sayıda yol yatırımı yapıldığını ifade ederek, "İç Anadolu – Ege, Marmara – Akdeniz Bölgeleri kesişim noktasında olan ilimizde; 551 km’si Devlet Yolu, 476 km’si İl Yolu olmak üzere toplam 1.027 km kara yolu ağı bulunmaktadır. Bu yol ağının üst yapı kaplamasına baktığımızda 630 km’si bitümlü sıcak karışım, 387 km’si sathi kaplama, 10 km’si ise diğer yollardan meydana gelmektedir. Ayrıca 6.143 metre uzunluğunda 62 adet köprü yapımı ve 2 adet yaya üst geçidi tamamlanarak hizmete alınmıştır" ifadelerini kullandı.

"514 KM BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIK"
AK Parti hükümetinin Afyonkarahisar'a 514 km bölünmüş yol yaptığını söyleyen Eroğlu, "Afyonkarahisar’ın bir yandan karayolu ağını genişletirken, diğer yandan da yol kalitesini en üst seviyeye getirdik. İlimizde bütün yollar adeta Afyon Gaymağı gibi oldu. 2002 yılında ilimizin toplam bölünmüş yol ağı sadece 54 km idi. Hükümetimiz döneminde 514 km daha bölünmüş yol inşa ettik. Artış oranı yüzde 951. Böylece ilimizin toplam bölünmüş yol ağı 568 km’ye yükseldi.
Afyonkarahisar’ın sahip olduğu toplam 1.027 km’lik karayolu ağının yüzde 55’i bölünmüş yollardan meydana gelmektedir. Bu oran oldukça yüksek bir orana tekabül etmektedir. Ayrıca sahip olduğu bölünmüş yol uzunluğu ile ülkemizin en fazla bölünmüş yol ağına sahip illerinden biridir" ifadelerine yer verdi.

"BÜTÜN YOLLAR AFYON'A ÇIKIYOR"

Türkiye'de bütün yolların Afyonkarahisar'a çıktığını kaydeden Eroğlu, "Dağlar devrildi yollar açıldı. Antalya, Denizli, İzmir veya Konya’ya gitmek ömür törpüsü idi. Afyonkarahisar Merkezden İstanbul’a 10-12 Saatte gidilir, Bilecik rampaları adeta geçilemezdi. Şimdi 5-6 saate indi. Ben kaç saatte gittiğimi yazmayacağım. Sayın Binali Yıldırım: “Yolların kralı olmaz kuralı olur” der. Şimdi kaymak gibi yollardan gidiyoruz. Karayolları yatırımlarının kararı ve takibinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, yolların kralı Binali Yıldırım’a, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlarımıza, Karayolları Genel Müdürümüz, Bölge Müdürlerimiz ve bütün TCK çalışanlarına gönülden teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    28.05.2020 15:19:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
10.07.2020
10.07.2020
10.07.2020
OZEL HABERLER