Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başkan Sarı boş durmuyor
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Ankara’da temaslarda bulundu. Başkan Sarı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’yi ziyaret edere..

2

Image

1994 yılı İstanbul için milat
İstanbul’un su problemini çözüme kavuşturduklarını söyleyen Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “1994 yılından önce..

3

Image

YERLİ MALI KULLAN YÖRESEL ÜRÜN TÜKET
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yerli mallarının ülkelerin ekonomik gelişimleri için çok önemli olduğunu belirterek, “Yerli Malı Kullan, Y..

4

Image

AK Parti Şuhut Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Haftalık Yönetim Kurulu Toplantısı, İlçe Başkanı Ali Diren Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda yapılan çalışmalar değ..

5

Image

Soydaşlarımız esir tutuluyor
Dünden Bugüne Doğu Türkistan konferansında konuşan Türk Ocakları Afyonkarahisar Şube Başkanı Prof. Dr. Yavuz Osman Birdane, Doğu Türkistan’daki Türkle..

6

Image

Sosyal sorumluluk projeleri üretilecek
Afyonkarahisar Belediyesi bayan kurum müdürleri ve daire müdürlerinin eşleri, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in eşi Sevim Zeybek öncülüğünde sosyal so..

7

Image

Cam ve Cam Ürünleri Meclisi toplandı
TOBB Türkiye Cam ve Cam Ürünleri Sanayi Meclisi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ile Meclis Başkanı Gizep Sayın başk..

8

Image

e-Belediye Bilgi Sistemine geçildi
İçişleri Bakanlığı e-Belediye Bilgi Sistem Projesine dahil olan Afyonkarahisar Belediyesi, artık tüm yazışmalarını elektronik ortamda yapacak. Sistem,..

9

Image

Jandarma kaçakçılara göz açtırmadı
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Afyonkarahisar’da yaptıkları operasyonda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi. Olayla ilgili oldukları anl..

10

Image

İscehisar Belediyesi ekipleri tarafından TOKİ yolunun yapım çalışmaları devam ediyor.
İscehisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce başlatılan TOKİ yol çalışmaları devam ediyor...

11

Image

Geleceği kadınlarla beraber inşa edeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen “Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şûrası”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gele..

12

Image

İlçeler tanıtılıyor
AK Parti Yerel Yönetimler Kadın Şurası’nda, stantlar açılarak, ilçelerin tanıtımları yapılıyor.
AK Parti tarafından farklı coğrafyaların yerel yö..

13

Image

Toplu sözleşme ön görüşmesi
Dinar Belediyesi personel şirketinde çalışan işçileri ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi için sendikalar ile yeni yıl öncesi ön görüşmeler başladı...

14

Image

Yardımlaşma duygusunu perçinliyor
Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’ı ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vakıfların toplumdaki yardımlaşma duygusunu perçinle..

15

Image

Hak arama kültürü yaygınlaşmalı
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, vatandaşların Kamu Denetçiliği Kurumu yetkileri konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini belirterek, “Ön..

16

Image

Ülkeyi sevmek hizmetle olur
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sosyal medya hesabından 12.12.2012 ve 11.12.2013 tarihlerinde hizmete açtıkları ..

17

Image

Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Ülkeyi sevmek hizmetle olur’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sosyal medya hesabından 12.12.2012 ve 11.12.2013 tarihlerinde hizmete açtıkları ..

‘Yumurta sektörü zorda’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yumurta sektörü zorda’
Afyonkarahisar Yumurta Üreticileri Birliği (Yum-Bir) Başkanı Sait Evrenkaya, yumurta ihracatındaki en büyük pazar olan Irak’ın kapılarını kapatmasıyla üreticilerin zor günler geçirdiğini söyledi.
  SİYASET    20.05.2019 10:52:43


Afyonkarahisar, Türkiye’nin en önemli yumurta üretim merkezlerinden birisi. 25 milyon kanatlı hayvan varlığı ve günlük 17 milyon yumurta üretimi ile Türkiye’de tüketilen yumurtanın yüzde 23’ünü Afyonkarahisar karşılıyor. Afyon Türkiye’nin yumurta ihracatında da önemli bir noktada bulunuyor. Yıllık 430 milyon dolarlık yumurta ihracatının yüzde 17’sini Afyonkarahisar yapıyor. Yumurta sektörü, afyon ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sunarken, istihdama da önemli katkılar sağlıyor. Afyonkarahisar Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Sait Evrenkaya, ekonomi ve ihracat için önemli bir ürün olan yumurta ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
70 MİLYON DOLAR İHRACAT YAPILIYOR
Türkiye’de yumurta ihracatının büyük bir bölümünün Irak’a yapıldığı bilgisini veren Evrenkaya, “Yumurtada Türkiye olarak yıllık 430 milyon dolarlık bir ihracat hacmi var. 2005 yılından sonra açılan Irak pazarı bizim en önemli ihracat kapımız. Bu tarihten itibaren ırak’ı doyurur hale geldik. İlk yıllarda olan 3 milyon dolarlık ihracat, 2018 yılı verilerine göre 430 milyona ulaştı. Yumurta ihracatındaki bu rakamın 70 milyon dolarını, yani yüzde 20’sini Afyonkarahisar yapıyor. Türkiye’nin de yüzde 23 yumurta ihtiyacını Afyonkarahisar karşılıyor” diye konuştu. Gelişen dünyada yaşanacak gıda sıkıntısının her zaman dile getirildiğini belirten Afyonkarahisar Yum-Bir Başkanı Evrenkaya, ülkelerin son yıllarda yumurta sektörüne önem vermeye başladığını ve yumurta pazarında hedef olan ülkelerin de artık kendi yumurta sektörünü oluşturduğunu vurguladı.
“MALİYETİN YARISINA YUMURTA SATIYORUZ”
Alternatif Pazar arayışını her zaman yaptıklarını ve pazar olma olasılığı olan ülkelerin de yumurta üretimine ağırlık vermesinin pazar bulmayı zorlaştırdığını, sektörde işlerin iyi gitmediğini belirten Evrenkaya, şöyle konuştu: “Aslında pazarımız olacak ülkelerdeki yumurta üretiminin artması, bizim işimizi ciddi anlamda zorlaştırıyor. Biz pazar arayışımızı sürdürüyoruz. Bundan vazgeçmeyeceğiz. Ama çok fazla umudumuz yok açıkçası. Son bir aydır ciddi anlamda sektör olarak sıkıntılar çekiyoruz. Maliyetinin yarısını a yumurta satmaya çalışıyoruz. Bugün 34 kuruşa üretilen bir yumurta 23 kuruşa satılıyor. Aslında alıcı da yok. Ama bir taraftan üretime de devam ediyoruz. Bu sektör işler kötü gittiğinde kapıyı kapatıp sonra tekrar üretime başlayacağımız bir alan değil. Irak pazarıyla ilgili girişimlerimiz hükümetimiz ve bakanlıklarımız kanalıyla devam ediyor. Irak Tarım bakanlığı görevlileriyle görüşmeler yapıldı. Son olarak önümüzdeki günlerde bir görüşme daha yapılacak ve ırak’a yumurta ihracatı yapılması için bazı kriterler getirilecek. Ne kadar ihracat yapılacağı veya kimlerden alınacağına dair lisanslar verilecek. Tekrar ihracatın başlamasını umuyoruz.” Mustafa Bayer

  SİYASET    20.05.2019 10:52:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.12.2019
13.12.2019
13.12.2019
OZEL HABERLER