Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurta üretiminde dünyada 8. sırada yer aldığını, bu durumun kıskanıldığı için çeşitli engeller çıkarıldığını belirtti.
  SİYASET    13.11.2019 11:26:16


Türkiye Yumurta Üreticileri Birliği tarafından 4. Yumurta Zirvesi, Antalya’da gerçekleştirildi. Zirveye; Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Sait Evrenkaya, diğer illerin birlik başkanları ve sektör temsilcileri katıldı. Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon konuşmasında; sektörün zor bir dönem geçirdiğini, Irak pazarının kapanması ve arz talep dengesini bozan yatırımların sektörü çıkmaza ittiğini söyleyerek: “Yum-Bir kurulduğu günden bu yana sağlıklı hayvanlarla sağlıklı nesiller yetiştirmek için çaba sarf etmiştir. Yumurta; anne sütünden sonra en besleyici, olmazsa olmaz, içine hiçbir hile karıştırılamayan bir besin kaynağıdır. Türkiye; yumurta üretiminde, 2018 verilerine göre 8. sıradadır. Türkiye’nin bu sektördeki gelişmesi kıskanılıyor. Bundan dolayı önümüze çeşitli engeller çıkıyor. Sektörümüzün içinde bulunduğu sıkıntıları konuşmak, bunları bakanlığımıza iletmek için bu zirveyi düzenledik” dedi.
“SİZLERİN YANINDAYIZ”
Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, konuşmasında; yumurta sektörünün her zaman yanında olduklarını, sıkıntılı süreçlerin en kısa sürede atlatılması için gerekli düzenlemelere yön vereceklerini belirtti. Erdurmuş: “Kanatlı sektörü, bizim sanayi ve teknoloji ile tam entegrasyonunu tamamlamış, güçlü sektörlerimizden biri. Elbette zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. Tarım ve hayvancılığı birbirinden ayırmak mümkün değil. Sektörümüz, yaşayan bir organizma. Aynı insan gibi bazen neşeli günlerimiz olurken, bazen de sıkıntılı süreçlerimiz oluyor. Bu yaşanan sıkıntılar da inşallah devletimizin destekleri, sektörümüzün bilinci ve profesyonelliğiyle ortadan kaldırılacaktır. Türkiye’de yıllık 20 milyara yakın yumurta üretimi oluyor. Bu rakamlarıyla ihracatta da önemli bir yere sahip. Yaşanan bu sıkıntılara karşın devletimiz, sektörün yanındadır. Her türlü desteği vermeye devam edecektir.” dedi.
“GÖZ ARDI EDİLMEDİNİZ”
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal da konuşmasında şunları dile getirdi. “Yumurtacılık sektörüyle yem ve hammadde konusunda ortak paydalarımız var. Sektörün yaşadığı sıkıntılı dönemde, sadece sektörün kullanabilmesi için uygun fiyatlı mısır alımı gerçekleştirdik. Sektör sıkıntılı zamanlar yaşıyor. Bir yıla yakındır bu durumu takip ediyoruz. Devletinin yanında, devletine güvenen bir sektör olduğunuzu biliyoruz. Devlette sizi göz ardı etmiş değildir. Bundan emin olabilirsiniz. Hiçbir şekilde etmeyecektir. Şu da ortadadır. Yum-Bir’in kurtuluşu yine Yum-Bir’in kendi içerisindedir. Siz, başkanın ifade ettiği yol haritasını samimiyetle uygularsanız, devletin ilgili bakanlıkları da size destek olmaya hazırdır.”>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    13.11.2019 11:26:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER