Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Başkanımız çok gayretli birisi”
..

2

Image

“Siyaset yapılmayacak kadar hassas”
..

3

Image

“Kadınlarımız saygıyı hak ediyor”
..

4

Image

“Vatandaşın defterini dürüyorlar”
..

5

Image

“Bu mücadeleye hazırız”
..

6

Image

“Vazgeçmeyeceğiz!”
..

7

Image

“Ekonomik olarak büyük destanlar yazdık”
..

8

Image

Özhaseki’den Başkan Zeybek’e övgüler
..

9

Image

Afyon’da yakalanan şüpheli tutuklandı
..

10

Image

“ABD, güneyde terör devleti kurmak istiyor”
..

11

Image

“2023’te yine biz kazanacağız”
..

12

Image

AK Parti’den öğretmenlere karanfil
..

13

Image

“Derhal kış saati uygulamasına geçilmeli”
..

14

Image

“Ülkede kardeşliği tesis edeceğiz”
..

15

Image

Özhaseki, bugün Afyon’da
..

16

Image

“Çürümüşlüğün zirvesi!”
..

17

Image

“Vatandaşla dalga geçiyorlar”
..

‘Zam haberi ile uyanıyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Zam haberi ile uyanıyoruz’  SİYASET    20.10.2021 12:51:57


İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu,“Türkiyemizde gün geçmiyor ki zam olmasın. Her gün bir zam haberi ile uyanıyoruz. Zam fırtınası olağan bir durum gibi yansıtılıyor. Zamlar insanımıza alıştıra alıştıra her hafta yapılıyor” dedi

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Mısırlıoğlu basın toplantısına başlarken vefat eden MÜSİAD Başkanı Ahmet Karakol’a rahmet diledi. Mısırlıoğlu “Afyon sevdalısı, hayırsever iş insanı MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol hayatını kaybetti. Değerli abime Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve iş dünyasına başsağlığı dilerim. Ayrıca ilimizde uzun süre Valilik görevinde bulunan, bir dönem beraber çalışma imkânı bulduğumuz hepimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Özyurt’un vefatı hepimizi derinden üzdü, kendisine Allah’tan rahmet ailesine sevenlerine başsağlığı dilerim” dedi.
“HER GÜN BİR ZAM HABERİ İLE UYANIYORUZ”
19 Ekim Muhtarlar Günü’nü de kutlayan Başkan Mısırlıoğlu, haftayı galibiyetle kapatan Afjet Afyonspor ve HDI Sigorta Afyon Belediyespor’ u tebrik etti. Başkan Mısırlıoğlu “Türkiyemizde gün geçmiyor ki zam olmasın. Her gün bir zam haberi ile uyanıyoruz. Zam fırtınası olağan bir durum gibi yansıtılıyor. Zamlar insanımıza alıştıra alıştıra her hafta yapılıyor. Çiftçimizin en büyük gideri akaryakıt dokuz liraya dayandı. Akaryakıt, tohum ve gübre çiftçimizin temel gereksinimleri. Akaryakıta yapılan zam bütün temel girdi fiyatlarını etkiliyor. İnsanlarımız üretemez ve doğduğu topraklarda doyamaz hale geldi. Emeklimizin aldığı maaş eridi. Asgari ücret ile yaşamaya çalışan vatandaşımız kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için banka banka kredi alabilmek için geziyor. Ailenin babası aldığı maaşın yetersizliğini ailesine söylenmeye utanır hale geldi. Muhalefetin görevi bunları söylemek. Biz bunları söyleyince dış güçlerin oyuncağı olmakla itham ediliyoruz. Acizliklerini dış güçlere bağlamasınlar. İnsanımız zor durumda, çaresizlik had safhada” dedi.
“ÇİFTÇİMİZİ ÜRETEMEZ HALE GETİRDİLER”
Akaryakıta gelen zamları eleştiren Başkan Mısırlıoğlu “Yirmi yıldır bu ülkeyi yöneten iktidarın ülkeyi getirdiği durum ortada. 2003 yılında Elli lira ile 27.32 litre benzin alabilen vatandaşımız bu gün 6.31 litre benzin alabilmekte. Motorin fiyatı benzin fiyatını geçti 8.40 lira. Elli lira ile 6.25 litre motorin alabilen çiftçimiz nasıl üretecek. Tohum fiyatları ve gübre fiyatlarının durumu ortada. Çiftçimizi üretemez hale getirdiler” ifadelerini kullandı.
“PERİNÇEK ÖNCE AYNAYA BAKSIN SONRA KONUŞSUN”
Yaptığı açıklamalar ile Doğu Perinçek’i eleştiren Başkan Mısırlıoğlu “Yandaş kanallarda Partimize ve Genel Başkanımıza iftira atan bu şahsın fotoğrafını size göstermek istiyorum. PKK ile kol kola gezen bu şahıs önce aynaya baksın sonra konuşsun. İktidar acizlik içersinde bu şahsa Genel Başkanımızı ve İYİ Partiyi karalama görevi vermiş. Bu tür şarlatanlar aynaya baktığında kendilerini göreceklerdir. Televizyon kanallarında şarlatanlık yapan bu adamı lanetliyorum. Kol kola gezdiğiniz Fetöcüleri, İYİ Parti ile yan yana getirmek en büyük hadsizliktir” diye konuştu.
“TEK SUÇLU ONLAR MI?”
Başkan Mısırlıoğlu “Acımız taze. Çatağıl köyünde servis aracının kaza yapması sorucu yavrularımızı kaybettik. Basından öğrendik ki ilçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürü görevlerinden alınmışlar. Tek suçlu onlar mı? Asıl suçlu olan Milli Eğitim Müdür hala koltuğunda oturmakta. Milli Eğitim Müdürümüz hiç suçu yokmuş gibi ailelerle yas tutuyor. Sayın Müdürüm bu işin sorumluluğu başta size ait. Derhal görevinizden ayrılmalısınız. Afyon Eğitimine daha fazla zarar vermeyin. Onurlu davranın istifa edin” diye ifade etti.
İYİ PARTİ’NİN 4. YAŞ GÜNÜNE CENGİZ KURTOĞLU VE SAMİ ÇELİK GELECEK
“22 Ekim Cuma günü saat 19.00 da coşku ile partimizin 4. Yaşını kutlayacağız” diyen Başkan Mısırlıoğlu “Bütün olumsuzlukları bir nebzede olsa unutarak o gün basınımızla ve halkımızla birlikte bu çoksuyu birlikte yaşamak istiyoruz. Partimize katılımların ve rozet takma programın sonrası gerçekleşecek konserimizde Türk Müziğinin usta sesleri Cengiz Kurtoğlu ve Sami Çelik halkımızla birlikte olacak. Tüm Afyonkarahisar halkını bu mutlu günümüzde yanımızda görmek istiyoruz” diyerek basın toplantısını sonlandırdı. >>>Gazete3

  SİYASET    20.10.2021 12:51:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER