Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yolları nakış nakış işliyoruz’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin belediye konutlarında devam ettirdiği parke taşı çalışmalarını..

2

Image

Roma döneminden eserler taşınmayı bekliyor
Şuhut ilçesinde Roma döneminden kalma tarihi sütun parçaları ve taşlar sergilenmeyi bekliyor. Koruma Kurulu tarafından bulundukları yerlerde kalmasına..

3

Image

‘Afyon kültür ve sanatla iç içe’
Afyonkarahisar Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kent Sanat Buluşması Karma Sergisi’nin açılışında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyon’un kültür ve..

4

Image

‘Şehrimizin değerini bilelim’
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Afyonkarahisar’ın saklı bir hazine olduğunu belirterek, “Şehrimizin kıymetini bile..

5

Image

‘Belediye işi ekip işidir’
Çobanlar ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Ali Altuntaş, “Belediye işi ekip işidir, gönül işidir” dedi ..

6

Image

Basketbolda 10.hafta heyecanı
ING Basketbol Süper Ligi’nin 10.haftasında bugün ve yarın toplam 8 karşılaşma oynanırken, HDI Sigorta Afyon Belediyespor, kendi evinde Frutti Extra Bu..

7

Image

Oto hırsızı güvenlik görevlisinden kaçamadı
Afyonkarahisar'da galeri önündeki otomobili düz kontak yaparak çalmaya çalışan hırsız, güvenlik görevlisiyle yaşadığı kovalamaca sonucu düşerek yarala..

8

Image

Sokağa çıkma yasağını çiğnediler cezayı yediler
Afyonkarahisar'da polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçan minibüsteki 4 kişiye, sokağa çıkma yasağını ihlalden para cezası uygulandı...

9

Image

Sahte parayla yakalandılar
Hocalar ilçesinde, kullandıkları otomobilde sahte 12 bin 650 lira çıkan iki şüpheli gözaltına alındı..

10

Image

Eber’de sular çekildi
Türkiye’nin en büyük 12. gölü olarak kabul edilen Eber Gölü’nde kuraklığa bağlı su çekilmesi ürkütücü boyutlara ulaştı. Geçmiş yıllarda balıkçı ve kam..

11

Image

‘Sürekli işin başında olacağız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçedeki doğal gaz hatlarının yapımının devam ettiğini, yapılan çalışmalar esnasında alt yapıya zarar verilme..

12

Image

Sağlık hizmetlerine destek
Nuribey Belediyesi açtığı tekstil atölyesi ile hem istihdama katkı sağladı hem de sağlık sektörüne yönelik yardım gerçekleştirdi. Bu kapsamda Nuribey ..

13

Image

Müzik dinletisi ve arşiv çalışmaları
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen sanatsal, bilimsel ve kültürel etkinlikler kapsamında müzik dinletisi ve ..

14

Image

“EMRİNİZDEYİM”
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nde şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, “..

15

Image

550 fidan toprakla buluştu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Olimpik Yüzme Havuzu bölgesinde 550 adet dişbudak ağacı toprakla buluştu...

16

Image

“Bireysel hatalar sonucu gol yedik”
Afjet Afyonspor Teknik Direktörü Özgür Zengin, Amed Sportif Faaliyetler maçına iyi hazırlandıklarını ancak yapmak istediklerini sahaya yansıtamadıklar..

17

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
Taksi ve servis taşımacılığı yapan esnafın sorunlarını dinleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şoför esnafların her zaman yanlarında olduklarını söyl..

18 yılda 25 milyar TL | Gazete3.com.tr
Image

18 yılda 25 milyar TL


AK Parti İl Başkanlığı’nda Afyonkarahisar ile ilgili olarak genel değerlendirme toplantısı yapan Eroğlu, Afyon’a 18 yılda 25 milyar TL’den fazla yatırımın gerçekleştirdiklerini söyledi
  SİYASET    16.10.2020 12:00:43


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nda genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Eroğlu, “İlimize muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik. Bu yatırımları daha da ileriye götürmenin gayreti içindeyiz. Afyonkarahisar dönemimizde çok büyük gelişim gösterdi. Pek çok alanda yatırımların merkezi oldu. 18 yılda Hükümetimiz tarafından toplam 25 milyar TL’den fazla yatırım gerçekleştirdik. Ulaşım, eğitim, sağlık, ziraat ve hayvancılık, sulama ve ormancılık gibi alanlarda Afyonkarahisar büyük yatırımlar aldı” dedi.

“AFYON’U EGE’NİN YILDIZI YAPTIK”

Afyon’u Ege’nin yıldızı yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Afyonkarahisar’ı Ege’nin Yıldızı yapacağız dedik ve sözümüz tuttuk. Şimdi yeni hedefimiz Ülkemizin Yıldızı yapmaktır. Bu hedefe ulaşmak için Milletvekilleri olarak, Valimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız kısacası bütün kurumlarımız hazır. İlimize Muazzam Yatırımlar Gerçekleştirdik. Afyonkarahisar’ı yaşanılabilir bir şehir haline getirdik. Afyonkarahisarlıların hayallerini biz gerçekleştirdik. Yapılamaz denilen her projeyi biz Allah’ın izni ile milletimizle el ele vererek gerçekleştirdik” dedi.

“AFYONKARAHİSAR, 7 KALEMDE
TURİZMİN MERKEZİ OLUYOR”

Eroğlu, Afyon’a yatırımların devam ettiğini belirterek, “Afyonkarahisar’ın coğrafi konumu, iklimi, şanlı tarihi, sahip olduğu yer altı ve yer üstü tabii zenginlikleriyle turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahiptir. İlimizi turizmin merkezi haline getirmek için büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu yatırımları yaptıkça Afyonumuz bunun karşılığını alıyor ve almaya devam edecektir. 7 kalemde turizmi geliştireceğiz; termal turizm, sağlık turizmi, kongre turizmi, kış turizmi, tabiat turizmi, spor turizmi, tarih ve kültür turizmi, termal turizmi. Yatırımların devam ettiği tesislerle, otellerdeki yatak kapasitesi takriben 30.000’e ulaşılacaktır” ifadelerine yer verdi.
“SAĞLIK TURİZMİNDE ÖNEMLİ
BİR POTANSİYELE SAHİBİZ”

Sağlık turizminde Afyonkarahisar’ın önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Eroğlu, “Afyonkarahisar şifalı kaplıcaları ile ülkemizin dört bir yanından ve hatta dünyanın değişik ülkelerinden gelen hastalara şifa vermektedir. Afyonkarahisar’ımız özellikle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini ve şifalı kaplıca suları ile ortopedi rahatsızlığı olan hastaların uğrak yeri olmuştur. Ülkemizde ve ilimizde termal turizmi ve bununla bağlantılı olarak sağlık turizmini daha da geliştirmek ve bu alanda daha profesyonel çalışmak için “Sağlık Özel Endüstri Alanı” projesini hayata geçirmek istiyoruz. Kongre Turizmi. Şehrimiz kongre turizmi açısından da büyük bir hamle yapmıştır. Toplantı ve kongreler ilimizde yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZİ BU ALANDA ZİRVEYE TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Kış turizmi noktasında kentte yeni atılımların yapıldığını kaydeden Eroğlu, “Ülkemizin dört bir yanından kamu kurumları olsun diğer birimler olsun toplantı ve kongrelerini ilimizde yapmaktadırlar. Kış Turizmi. Afyonkarahisar’da kış turizmini geliştirmek için yeni bir proje geliştiriyoruz. Kilimatan Kış Turizm Merkezi Projesinin fizibilite ve master plan çalışmaları üzerinde çalışıyoruz. Kumalar Dağı zirvesine yapılacak tesisler ilimizin gelişmesi ve turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Kumalar Dağı çok önemli bir kar potansiyeline sahiptir. Bu proje sayesinde kayak turizmi ile termal turizmi bütünleştirmiş olacağız. Şehrimizi bu alanda da zirveye taşımak istiyoruz” dedi.

“DAHA FAZLA YATIRIM VE DAHA FAZLA İSTİHDAM”

Afyon’a yatırımların devam edeceğini belirten Eroğlu, “Tabiat Turizmi, Ege ve İç Anadolu Bölgesi’nin kesişim merkezinde olan ilimiz tabii güzellik ve zenginlikler bakımından oldukça iyi durumdadır. Akdağ Tabiat Parkı, Frig Vadisi Tabiat Parkı, Zafer Ormanı gibi zenginliklerimizi cazibe merkezi haline getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Afyonkarahisar’a deniz getiriyoruz. DSİ tarafından Demirçevre Göleti inşaatı tamamlanmıştır. Burada Sahipata Mesire Yeri Projesi çerçevesinde plaj, yürüyüş yolları ve sosyal tesisler olacaktır. Afyonkarahisar’ı geliştirmek, kalkındırmak ve vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek için çok çalışıyoruz. Bizler hemşehrilerimizin emrindeyiz. İlimize çok büyük yatırımlar kazandırdık ama bununla yetinmeyeceğiz. Daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün bu düşüncelerle aziz vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.>>>Fatma Yıldız

  SİYASET    16.10.2020 12:00:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
01.12.2020
01.12.2020
01.12.2020
OZEL HABERLER