Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

2

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

3

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

4

Image

İş birliği protokolü imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Girişimci Öğretmen Eğitimi: E-STEM” eğitiminde iş birliği pro..

5

Image

‘İlimizi en iyi şekilde tanıtıyorlar’
Afyonkarahisar’daki işletmeleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın adını tanıtan firmalara teşekkür ederek, işlerinde bere..

6

Image

Sollama kavgası kanlı bitti
Afyonkarahisar’da peş peşe seyir halindeki iki tır ve bir otomobil sürücüsü arasında çıkan hatalı sollama tartışması kanlı bitti. Otomobil sürücüsünün..

7

Image

‘Kadınlar geleceğe güvenle bakacak’
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadınların ekonomik özgürlüğüne sahip olduğu, kendi geleceğine güven içinde bakabildiği yarınları kuca..

8

Image

Mahalle bakkallarından alışveriş yapıp dağıttılar
AK Parti İl Başkanlığı yeni bir proje başlattı. Proje ile mahalle bakkallarının canlandırılması için alışveriş yapılıyor, alınan gıda malzemeleri de m..

9

Image

Başkan Demirel rekor kırdı
İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabasında kilit parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesinde rekor kırıldı. Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel, 1,5..

10

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

11

Image

‘Mağdur olmamak için tarım sigortası yaptırın’
Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, çiftçileri ve üreticileri Tarım Sigortalarını yaptırmaları konusunda uyardı ..

12

Image

Vefat eden şehit annesi ebediyete uğurlandı
Şuhut ilçesinde 1999 yılında şehit olan Emin Özdemir’in annesi Ayşe Özdemir vefat etti. Şehit annesi kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna..

13

Image

Donmak üzere olan köpek kurtarıldı
Sandıklı ilçesindeki Akdağ’da soğuk ve kar nedeniyle donmak üzere olan yavru köpeği vatandaşlar kurtardı..

14

Image

‘Kalbimiz her zaman sizlerle’
Afyonkarahisar 2021 Yılı Şehitler Takvimi tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok de..

15

Image

‘Afyon için çalışmaya devam edeceğiz’
Belediye Başkanlarını ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar için çalışmalar devam edeceklerini söyledi ..

16

Image

Sınır dışı edilecekler
Dinar ilçesinde farklı suçlara karıştığı belirlenen 6 yabancı uyruklunun sınır dışı edileceği bildirildi
..

17

Image

Köy sakinleri alan kılavuzu olacak
Frig Vadisi bölgesinin daha iyi tanıtılması için ‘Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Yöre Halkı Turizm Bilinçlendirme Eğitim Programı’ başlarken, toplantıy..

3 Bakan’a 5 ayrı soru önergesi | Gazete3.com.tr
Image

3 Bakan’a 5 ayrı soru önergesi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Başkanlığı'na 3 ayrı Bakan’ın cevaplaması istemiyle 5 ayrı soru önergesi verdi.
  SİYASET    13.01.2021 17:28:27

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na 5 ayrı soru önergesi verdi. Milletvekili Köksal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Afyonkarahisar ilimizde 2020 yılında sevgi yılı olarak yürütülen projenin ikinci basamağı olarak 2021 yılının Aile Yılı olarak yürütüleceği kamuoyuyla paylaşılmıştır. Bu kapsamda Ocak ayı değeri olarak belirlenen “Evlilik ve yuvanın kurulması” konulu bir yazı okul idarelerine gönderilmiş, tüm kademelerdeki okullardaki öğrencilerden “Gelecekteki ailem” konulu resim ve kompozisyon yarışması ile “gelecekteki aileme mektup” konulu yazı çalışması istenmiştir. Velilere ise “Sağlıklı evliliğin temelleri” “aile kurmanın temelleri” ve “evlilik ilişkilerinin güçlendirilmesi” konularından birisi veya ikisi seçilerek online seminer verilmesi istenmiştir. Öğrencilerden bu konularda hangi etkinlikler yapmaları beklenmektedir?" dedi.

BU PROJE İLE NEYİ AMAÇLIYORSUNUZ?
Köksal, "Kendileri daha çocuk yaşta olan öğrencilerin ileride çocuk sahibi olup olmayacakları çocuk sahibi olacaklarsa kaç çocuk sahibi olacaklarını planlamaları mı istenmektedir? Ülkemizde erken yaştaki evlilikler ve çocuk gelinler kanayan bir yara olarak ortada dururken bu projeyle çocuk yaştaki öğrencilerin eğitimden koparak biran önce evlenmeleri mi hedeflenmektedir? Bakanlığınızca pedagojiden uzak çocukları erken yaşta evlenmeye yönlendirebilecek böyle bir projenin öğrencilere ve velilere ne gibi bir katkısı olacaktır? Bakanlığınızca çocuklardan mutlu anılarını dile getirmelerini istemek, onların çocukluğunu yaşamalarını sağlamak, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin eğitimden adil ve eşit olarak yararlanmasını, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak göreviniz varken böyle bir projeyle neyi amaçlamaktasınız?" ifadelerini kullandı.

KADROYA GEÇEN ÖĞRETMENLER MAZERET TAYİNİ MAĞDURU..!
Bakan Selçuk'un cevaplaması istemiyle verdiği bir diğer soru önergesinde ise 2021 yılı Ocak ayındaki eş durumu tayini için müracaat eden öğretmenlerin mağduriyetlerini dile getiren Köksal, “2021 yılı Ocak ayındaki mazeret tayininde “il emri” verilmezse birçok öğretmen yine mağdur olacaktır. Bu konuda öğretmenlerin bu mağduriyetini önleyecek aile birliklerini sağlayacak bir çalışmanız var mıdır? Yoksa öğretmenler yine kaderleriyle başbaşa bırakılıp aile birliğinin sağlanamamasına eş veya çocukların birbirinden ayrı kalması nedeniyle mağdur olmalarına göz yumulacak mıdır?" sorularını yöneltti.

2021 YILINDA DİYALİZ TEKNİKERİ ATAMASI YAPILACAK MI?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, 2021 yılında kaç diyaliz teknikeri ataması yapılacağını soran Köksal, Her yıl artan işsiz mezun sayısı ile artan puan ortalaması ayrıca yetersiz kontenjan diyaliz teknikerlerini çaresiz bırakmıştır.Bu bağlamda; Ülkemizde Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler ve Özel Sağlık Kuruluşlarında çalışan diyaliz teknikerleri sayısı kaçtır? Bunlardan kaçı ön lisans düzeyinde diyaliz eğitimi almış personelden oluşmaktadır? 2021 yılı itibariyle kaç diyaliz teknikeri ataması yapılacaktır? Hali hazırda bulunan 24 bin diyaliz teknikeri bölümü mezunlarına bakanlığınızca son 12 bin kişilik alımda niçin sadece 20 kontenjan verilmiştir? Bu durum hakkaniyete uygun mudur?" diye konuştu.

TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN KADRO SÖZÜ TUTULACAK MI?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a taşeron işçilere verilen kadro sözünün tutulup tutulmayacağını soran Köksal, "Onlara kadro verileceği söylendiği halde aradan geçen 2 yılda kadro verilmemiş, yaşadıkları mağduriyet giderilmemiştir. Kadro dışı bırakılan ve işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalan taşeron işçilere verilen kadro sözü tutulacak mıdır? Yaşadıkları haksızlık giderilecek midir? Bu konuda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır? Yoksa önümüzdeki yılda taşeron işçi olarak çalıştırılıp işten çıkarılma kaygısını taşımaya devam edecekler midir?" şeklinde konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    13.01.2021 17:28:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER