Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

2

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

3

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

4

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

5

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

6

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

7

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

8

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

9

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

10

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

11

Image

‘Ticari ilişkileri geliştirileceğiz’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini söyledi..

12

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

13

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

14

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

15

Image

Kurallara uymayanlara ceza yağdı
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, koronavirüs salgını dolayısıyla yaptıkları denetimlerde 19 vatandaşa 17 bin 100 TL para cezası verdi ..

16

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

17

Image

Gönüllüler çevreyi temizliyor
Emirdağ Kalkınma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) öncülüğünde bir araya gelen Emirdağ gönüllüleri; daha temiz bir Emirdağ sevgisiyle 20 gün boyunca Emirda..

6 bin fidan diktiler | Gazete3.com.tr
Image

6 bin fidan diktilerMilli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesinde (AKÜ) 6 bin fidan toprakla buluştu.
  SİYASET    12.11.2019 11:04:39


Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen fidan dikimine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Prof. Dr. Murat Peker ve Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ile AKÜ öğretim elemanları, idari personeli ve öğrenciler katıldı.
3 SAAT İÇİNDE 11 MİLYON FİDAN
Fidan dikimi öncesi konuşma yapan Afyonkarahisar Orman İşletme Şefi Sadettin İldoğan, Türkiye genelinde 3 saat içinde 11 milyon fidanın toprakla buluşacağını söyledi. Afyon Kocatepe Üniversitesinin muhtelif yerlerinde ise 6 bin fidanın dikileceğini ifade eden İldoğan, “Bugün ülkemiz genelinde 11 milyon fidan, 3 saat içerisinde toprakla buluşturulacak. 11 milyon fidanla, ülke olarak, Dünya Guinness Rekorunu kırmak suretiyle Guinness Rekorlar Kitabındaki yerimizi almayı; dikimlerinizi fotoğraflamak suretiyle ile de ülke olarak başka bir Guinness Rekoru daha kırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
“NEFES ALMAK İSTİYORSAK AĞAÇ DİKMELİYİZ”
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise 11.11.2019 tarihinde saat 11.11’de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığının organizasyonunda “Bugün Fidan Yarın Nefes, Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 6 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirtti. Karakaş, “Ağaç dikmek bizim medeniyetimizde ve inanç dünyamızda çok önemli bir yere sahip. Ama günümüz şartları açısından baktığımızda ağaç dikmenin çok daha önemli olduğunu görüyoruz. İnsanoğlunun coğrafyayı betonlaştırdığı, ürettiği teknoloji ve enerjisiyle havayı, suyu, toprağı kirlettiği bir dönemde yaşıyoruz. Böyle bir dönemde ağaç dikmenin ve çevreyi yeşillendirmenin ne kadar önemli olduğunun altını her platformda çizmemiz, vurgulamamız gerekiyor. Nefes almak istiyorsak ağaç dikmemiz gerekiyor, çevreyi yeşillendirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
“İNSAN ÇEVRESİYLE YAŞAR”
İnsanoğlunun yaşamını sürdürebilmek için 2 duyarlılığı dikkatle ve hassasiyetle gözetmesi gerektiğini ifade eden Karakaş, şunları kaydetti: “Bunlardan bir tanesi, kendine yani insana olan duyarlılığıdır. Çünkü insan, insanda ve insanla yaşar. Ünlü Batılı Filozof Thomas Hobbes’in ‘insan, insanın kurdudur’ diye kurduğu o ünlü cümlesinin ifade ettiği anlam, bizim medeniyetimizin çizgileri içerisinde olan bir anlam değil. Çünkü bizim medeniyetimizin ve inanç dünyamızın çizgileri içerisindeki insana yüklenen anlama baktığımız zaman, ‘insan insanın yurdudur’ diyoruz. Dolayısıyla insan insanda yaşar, insan insanla yaşar. Ama sadece insan insanla yaşayamaz. Aynı zamanda insan çevrede yaşar. İnsan çevresiyle yaşar. Dolayısıyla çevreye karşı duyarlılığımızın, çevreyi yeşillendirmemizin önemi hem insan olmamız, insanileşmemiz hem de yaşamımızı sürdürebilmemiz açısından oldukça önemli. Bunu aslında çocukluğumuzdan itibaren kulaklarımızda sürekli çınlayan bir söz olarak duyuyoruz. Bunu kültüre dönüştürüyoruz ve bugün de bu anlayışı, bu kültürü kampüsümüzün muhtelif alanlarına dikeceğimiz 6 bin fidanla gerçekleştirip somutlaştırmış olacağız. Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında kampüsümüzün muhtelif alanlarına 3 bin iğde, bin kayısı, bin akçaağaç, 500 sedir, 500 salkım söğüt olmak üzere toplamda 6 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Eğer tutunmak istediğiniz bir dalınız olmasını istiyorsanız, geleceğe nefes olmak istiyorsanız, buyurun ağaç dikmeye.”>>>Gazete3

  SİYASET    12.11.2019 11:04:39

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER