Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

6 bin fidan diktiler | Gazete3.com.tr
Image

6 bin fidan diktilerMilli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesinde (AKÜ) 6 bin fidan toprakla buluştu.
  SİYASET    12.11.2019 11:04:39


Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen fidan dikimine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Prof. Dr. Murat Peker ve Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ile AKÜ öğretim elemanları, idari personeli ve öğrenciler katıldı.
3 SAAT İÇİNDE 11 MİLYON FİDAN
Fidan dikimi öncesi konuşma yapan Afyonkarahisar Orman İşletme Şefi Sadettin İldoğan, Türkiye genelinde 3 saat içinde 11 milyon fidanın toprakla buluşacağını söyledi. Afyon Kocatepe Üniversitesinin muhtelif yerlerinde ise 6 bin fidanın dikileceğini ifade eden İldoğan, “Bugün ülkemiz genelinde 11 milyon fidan, 3 saat içerisinde toprakla buluşturulacak. 11 milyon fidanla, ülke olarak, Dünya Guinness Rekorunu kırmak suretiyle Guinness Rekorlar Kitabındaki yerimizi almayı; dikimlerinizi fotoğraflamak suretiyle ile de ülke olarak başka bir Guinness Rekoru daha kırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
“NEFES ALMAK İSTİYORSAK AĞAÇ DİKMELİYİZ”
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise 11.11.2019 tarihinde saat 11.11’de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığının organizasyonunda “Bugün Fidan Yarın Nefes, Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 6 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirtti. Karakaş, “Ağaç dikmek bizim medeniyetimizde ve inanç dünyamızda çok önemli bir yere sahip. Ama günümüz şartları açısından baktığımızda ağaç dikmenin çok daha önemli olduğunu görüyoruz. İnsanoğlunun coğrafyayı betonlaştırdığı, ürettiği teknoloji ve enerjisiyle havayı, suyu, toprağı kirlettiği bir dönemde yaşıyoruz. Böyle bir dönemde ağaç dikmenin ve çevreyi yeşillendirmenin ne kadar önemli olduğunun altını her platformda çizmemiz, vurgulamamız gerekiyor. Nefes almak istiyorsak ağaç dikmemiz gerekiyor, çevreyi yeşillendirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
“İNSAN ÇEVRESİYLE YAŞAR”
İnsanoğlunun yaşamını sürdürebilmek için 2 duyarlılığı dikkatle ve hassasiyetle gözetmesi gerektiğini ifade eden Karakaş, şunları kaydetti: “Bunlardan bir tanesi, kendine yani insana olan duyarlılığıdır. Çünkü insan, insanda ve insanla yaşar. Ünlü Batılı Filozof Thomas Hobbes’in ‘insan, insanın kurdudur’ diye kurduğu o ünlü cümlesinin ifade ettiği anlam, bizim medeniyetimizin çizgileri içerisinde olan bir anlam değil. Çünkü bizim medeniyetimizin ve inanç dünyamızın çizgileri içerisindeki insana yüklenen anlama baktığımız zaman, ‘insan insanın yurdudur’ diyoruz. Dolayısıyla insan insanda yaşar, insan insanla yaşar. Ama sadece insan insanla yaşayamaz. Aynı zamanda insan çevrede yaşar. İnsan çevresiyle yaşar. Dolayısıyla çevreye karşı duyarlılığımızın, çevreyi yeşillendirmemizin önemi hem insan olmamız, insanileşmemiz hem de yaşamımızı sürdürebilmemiz açısından oldukça önemli. Bunu aslında çocukluğumuzdan itibaren kulaklarımızda sürekli çınlayan bir söz olarak duyuyoruz. Bunu kültüre dönüştürüyoruz ve bugün de bu anlayışı, bu kültürü kampüsümüzün muhtelif alanlarına dikeceğimiz 6 bin fidanla gerçekleştirip somutlaştırmış olacağız. Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında kampüsümüzün muhtelif alanlarına 3 bin iğde, bin kayısı, bin akçaağaç, 500 sedir, 500 salkım söğüt olmak üzere toplamda 6 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Eğer tutunmak istediğiniz bir dalınız olmasını istiyorsanız, geleceğe nefes olmak istiyorsanız, buyurun ağaç dikmeye.”>>>Gazete3

  SİYASET    12.11.2019 11:04:39

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER