Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Döğer’de karantina bitti
İhsaniye ilçesine bağlı yaklaşık 5 bin 500 nüfuslu Döğer beldesinde bir ayı aşkın süredir Koronavirüs nedeniyle devam eden sınırlandırma sona erdi..

2

Image

Afyonkarahisar’daki kazalar Mobesede
Afyonkarahisar’da geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazaları şehir polis kameraları tarafından kayıt altına alındı..

3

Image

Leylak Fotoğraf ajansı açıldı
Teknolojinin geldiği son nokta sistemlerle donatılan Leylak Fotoğraf Ajansı, Afyonkarahisar’da dualarla açıldı ..

4

Image

Girne Koleji’nde tanışma toplantısı
Afyonkarahisar’da 2020-2021 Eğitim Yılında hizmet verecek olan Girne Koleji, öğretmen kadrosu ile tanışma ve kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte ..

5

Image

‘Ayasofya’ya parayla değil abdestle gireceğiz’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Ayasofya’nın, Danıştay kararı sonrası yeniden cami statüsüne kavuşmasını, “Bu ülkenin her döneminde Fatihleri olmuş..

6

Image

Lavantalar büyülüyor
Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesine bağlı İdris Köyü’nde her geçen gün artan lavanta bahçeleri gelenleri büyülüyor. Köy Muhtarı Sami Şahin, köydeki lav..

7

Image

Şüpheli bavuldan elbise çıktı
Afyonkarahisar’da otogar önünde unutulan bavul polisi alarma geçirdi. Karayolunun trafiğe kapandı, fünye ile patlatılan bavuldan elbise çıktı..

8

Image

‘MHP yerel yönetimlerde markadır’
Afyonkarahisarlı MHP Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantı da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin yerel yönetimlerde marka olduğu..

9

Image

Kooperatif binası karantinaya alındı
Şuhut ilçesinde Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde çalışan 1 personelin koronavirüs testi pozitif çıktığı için bina karantinaya alındı..

10

Image

Uslanmaz dolandırıcı tutuklandı
Adana'da daha önce de iki kez kendisini karayolları otoyol bölge müdürü olarak tanıtıp asfalt döktürme bahanesiyle binlerce lira dolandıran zanlı, 12 ..

11

Image

Kaya, Vali Yardımcısı oldu
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Vali Yardımcılığı görevine getirildi..

12

Image

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’
Kızılay Vakfı tarafından Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk İnsani Yardım Ar-Ge Merkezi, Afyonkarahisar'da kuruldu. Açılışta konuşa..

13

Image

Başkan Zeybek teşekkür etti
Başkan Zeybek, Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına destek veren STK ve iş adamlarına teşekkür belgelerini takdim etti ..

14

Image

İscehisar’da dezenfekte çalışmaları
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İscehisar ilçesinde bulunan tüm camiler ile resmi kurumların araçları ilaçlanarak dezenfekte e..

15

Image

Trendyol ile KOBİ’ler işbirliği yapacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Trendyol “Trendyol ile İşini Büyüt” KOBİ destek programını başlattı. Program ile KOBİ’lerin milyonlarca m..

16

Image

‘ATSO büyük destek sağladı’
ATSO Yönetimi’ne, Afyon İçin Vefa Vakti Kampanyasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Zeybek, kampanyadaki hedefin aşılarak, ö..

17

Image

AFİKAD’ın eğitimi başladı
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 32 saat sürecek olan STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adı..

Afyon’da yeni kaynak bulundu | Gazete3.com.tr
Image

Afyon’da yeni kaynak bulundu


Afyonkarahisar Jeotermal Enerji Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, ilk defa 900 metreden 128 derece sıcaklık bulunan kuyudan sıcak su çıkardıklarının müjdesini verdi.
  SİYASET    29.06.2020 20:25:34

Jeotermal açısında zengin bir il olan Afyonkarahisar kaynaklarına bir yenisini daha ekledi. AFJET yaptığı çalışmalar ardından 900 metrelik kuyudan sıcak su çıkardı. Bu müjdeyi Afyonkarahisar Jeotermal Enerji Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, duyurdu. Ulutürk, “İlk defa sahamızda sıcaklık 128 derece, yaklaşık 3 bar basınçla en yüksek sıcaklık ve basınç değere ulaşan kuyuyu 900 metre derinlikten ulaştık. İnşallah farklı amaçlar için şirketimiz kullanacak” dedi.
FARKLI YATIRIMLAR İÇİN KULLANILACAK
Kuyudan çıkan suyun farklı projeler, yatırımlar ve sahayı genişleterek kullanılacağını belirten Ulutürk, “Özellikle Ege Graberinden sonra bizim geçiş noktası dediğimiz Afyonkarahisar’da en yüksek sıcaklık şuanda 128 dereceye ve bu sıcaklığın yüksek basınç değerlerine ulaşması hem maliyetleri azaltmış olacak. Bunun yanı sıra özellikle konut ısıtmasında, seracılık ısıtmasında kullandığımız kuyu sayısını düşürmüş olacağız. Bu hem ekonomiye hem de şirketimiz için daha az elektrik tüketimi ile minimum maliyetlerde bu işi yapmamıza neden olacak” diye konuştu.
“AFYONKARAHİSAR ŞANSLI BİR İL”
Jeotermal bakımından Afyonkarahisar’ın şansları olduğuna dikkat çeken Ulutürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “AFJET’in kuyuları özellikle Batı Anadolu’da Aydın, Denizli, İzmir gibi yerlerde 3 bin 500 metre derinliklerdedir. Tabiki sıcaklıkları biraz daha fazladır. Bizim sahamızın özelliği 800-900 metre gibi derinlikten 128 dereceye ulaşabiliyoruz. Biz yaklaşık 3,5 aylık gibi kısa sürede 24 saat boyunca çalışarak bu sonuca ulaştık. İnşallah bundan sonra daha farklı özelliklerde ve sıcaklıklarda bu bekliyoruz. Çünkü bizim yaptığımız hidro jeokimyasal tesislerde bu sıcaklığın 130 ile 150 derece arasında olmasını bekliyoruz. Zaten 130 dereceye ulaştık. Dolayısıyla biraz daha sistemi tam sıcak noktasına ulaştığımızda 130 derecenin üzerinde alacağımızı tahmin ediyoruz” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    29.06.2020 20:25:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
10.07.2020
10.07.2020
10.07.2020
OZEL HABERLER