Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İl Başkanı 23 Aralık’ta belli oluyor
Merhum Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi, 23 Aralık 2018 Pazar günü Afyonkarah..

2

Image

Halkın sorunlarını bakanlara sordu
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı’na engelli öğretmenleri, Adalet Bakanı’na mübaşirleri, Tarım ve ..

3

Image

‘Büyükşehir olmak zorundayız’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Fatih Çetinkaya, Karaman Mahallesi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Afyonkarahisar’ın gelecek yıllarda bü..

4

Image

HSK Üyesi Ergen’den Başkan Çoban’a ziyaret
Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Üyesi Cafer Ergen, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a nezaket ziyaretinde bulundu...

5

Image

‘AK Parti dayanışmasını göstereceğiz’
Afyonkarahisar’ın ilçelerindeki AK Parti Belediye Başkan aday adaylarıyla buluşan Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili..

6

Image

Başkan Çoban dekanları ağırladı

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde görev yapan dekanları makamında kabul etti...

7

Image

‘Her parti kendi gücüyle yarışmalı’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında konuşan Gazeteci Ahmet Tunca, AK Parti ve MHP kurdukları ittifakın gerekçesini ülke bekası olarak gösterd..

8

Image

‘Sorunları hep beraber çözeceğiz’
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Sahipata Durağı, Ataköy Durağı Oruçoğlu Durağı ve Özdilek Durağı'na ziyaretlerde bulundu. ..

9

Image

‘Başkanımıza teşekkür ediyoruz’
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretleri devam ediyor...

10

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

11

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

12

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

13

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

14

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

15

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

16

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

17

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’ | Gazete3.com.tr
Image

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’


Afyonkarahisar’da basın mensuplarıyla biraraya gelen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, İslam ümmetinin son umudunun Türkiye olduğunu söyleyerek, “Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz” dedi.
  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Mehmet TABAK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, geçtiğimiz Salı günü basın mensupları ile bir araya geldi. Soru-cevap şeklinde ve sohbet havasında geçen toplantıda hedefleri ve projeleri hakkında konuşan Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor” ifadelerine yer verdi.

“FİLİSTİN’DEN GELEN HABERLER İLE ÜZÜLDÜK”

İlk olarak Filistin’de yaşana olaylara değinen Sancak: “Böyle güzel bir günde ve Ramazan ayı öncesinde daha güzel konuları konuşmak isterdik fakat Filistin’de şehit olan 61 kardeşimizin şehadet haberi ile, yaralı kardeşlerimizin haberleri ile üzüldük, sarsıldık. Bugün gündem bununla geçiyor. Öncelikle oradaki yaralılara acil şifalar diliyorum, şehit kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün İslâm âlemini de, bu direniş karşısında ayağa kalkmaya çağırıyorum. İnşallah bunun engellendiği mazlum İslâm dünyasındaki insanların daha zarar gördüğü, mutlu olduğu, barış içerisinde yaşadığı Ramazanlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÇALIŞMALARIMIZ, MÜLAKATTAN SONRA DEVAM EDİYOR”

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen mülakatlar ve Milletvekilleri adaylığı sıralaması hakkında sorulan soruya cevap veren Sancak: “Öncelikle şunu söylemeliyim, çalışmalarımızı mülakattan sonra devam ediyor arkadaşlar. Durmadık biz, Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretlerimiz oldu, İlim Yayma Cemiyetine, İHH’ya, Muhtarlara giderek ziyaretlerimize devam ediyoruz. Tabii, bu bir yarış, tüm arkadaşlar eşit şartlara sahip fakat ben şuna inanıyorum, liste oluştu, birileri basına sızdırdı gibi şeyler AK Parti’de yok arkadaşlar. Bu benim üçüncü aday adaylığım, daha önceki adaylıklarımda gördüm 21 Mayıs akşam saat 5’e kadar Yüksek Seçim Kuruluna listeler verilinceye kadar herhangi bir bilginin alınması mümkün değil arkadaşlar. Burada zaten etikte olmaz, doğru olan budur, bu saatten sonra kimsenin bu listeler ile alakalı yorum yapacak durumu yoktur. Bende şahsen böyle bir yorumda bulunamam fakat Allah nasip ederde listede olursam, dünyadaki İslâm Ümmetine yardım için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“ÜMMETİN TEK UMUDU TÜRKİYE”

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin önemi üzerine sorulan soruya da cevap veren Abdullah Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor. Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz. Kendi şahsi menfaatimiz söz konusu değil, Cumhurbaşkanımızın günde 3 saatlik uyku ile ayakta durmasının sebebi nedir? Külliye ’de zevk sefa içerisinde mi yaşıyor? Sanmayın böyle bir şey yok, uykudan ayakta duramıyor. Bu insan sadece, Türkiye’nin daha büyük ve güçlü olması ve Mazlum İslâm Coğrafyasının davası için mücadele ediyor. AK Parti’nin davası da budur” diye konuştu.

“CHP, İKTİDAR OLDUĞUNDA NEREDEYDİ?”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve aynı zamanda Aday Adayı olan Burcu Köksal’ın faizlerin düşürülmesi ila alakalı yapmış olduğu konuşması hatırlatılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak: “Biz 1980 yılına kadar biliyorsunuz hatta 83 yılı yani rahmetli Özal’ın iktidar olduğu döneme kadar kapalı bir ekonomi idik. Ülkede döviz alınmazdı, Türkiye’ye yurt dışından döviz girişi veya kaynak girişi belirli kriterler ve izinlere tabiiydi. Şu anda Türkiye ekonomisi dünya ekonomisine açık ve entegre olmuş durumda. Biz bir yola girmişiz, bu yoldan dönmek mümkün değil. Burcu Köksal kardeşim bunu acaba bilerek mi söylüyor yoksa bilmeyerek mi söylüyor bence bilmeyerek söylüyor çünkü zaten ekonomiden haberleri olsaydı 1938’den bu tarafa iktidarı tek başına götürdükleri yıllarda düzeltselerdi bu işleri, halletselerdi, bu memleket enflasyon sorunu yaşamasaydı.1946’dan 2002’ye kadar tam 50 yıl var. Bu 50 yıllık süreç içerisinde ne yapmışlar? Bizim sağ olarak gördüğümüz partiler bile onların istediği davranmışlardır. Bunu en son Süleyman Demirel’de gördük ve yaşadık. Bu ekonominin düzelmesi için ülkede güçlü bir iktidarın geri gelmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

“OKULLARDA SPORUN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Afyonkarahisar’da üç adet profesyonel spor takımının olduğu hatırlatılan ve spor ile alakalı bir çalışma yapıp yapmayacağı sorulan Sancak: “Şu andaki Gençlik ve Spor Bakanı benim hocam. Osman Aşkın Bak, Üniversiteden benim hocam. Bende sporu seven bir adamım, şu anda bile halı sahaya giderek top oynayan, voleybol ve basketbol oynayan bir adamım. Şu anda çocuklarımızın en büyük sıkıntısı teknolojik ürünler. İşte bunlar çocuklarımızın top sahalarında, okul bahçelerinde spor yapmalarına engel oluyor arkadaşlar. Öncellikle biz Milli Eğitim ile çok iyi bir noktaya geldik fiziki olarak söylüyorum, sistem olarak belki hatalarımız vardır. Çocuklar sabahtan akşama kadar okuldalar, spor yapabilecekleri ortamlar oluşturmalıyız. Bence spor branşları, çocuklara ders olarak okutulmalı ve becerilerine göre yönlendirilmeliler. Bakın şu anda ne yazık ki ülkemizde futbolcu yetişmiyor örnek olarak Galatasaray takımının sahaya çıkan ilk 11 oyuncusunun yabancı olmasını gösterebiliriz. Bence biz futbolcu da ihraç etmeliyiz, ithalatı da engellemeli, kendi transferimizi alt yapılardan gerçekleştirmeliyiz. Bence okullarda sporun önemi çok büyük. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.12.2018
18.12.2018
18.12.2018
OZEL HABERLER