Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TBMM kararları Resmi Gazete’de
TBMM’nin Başkanlık Divanı üyelikleri ile komisyon üyeliklerine ilişkin yapılan seçimlere ait kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. ..

2

Image

‘Afyonkarahisar’ın sesi olmaya devam edeceğim’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, bundan önce olduğu ..

3

Image

‘Vatandaşlarımızı Ankara’ya kadar yormayacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanlığı’nda vatandaşlarla buluşarak sıkıntılarını dinledi. Her zaman ulaşıl..

4

Image

‘İhracatta hedefimiz süper lige yükselmek’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in ATSO’yu ziyaretinde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

5

Image

‘İLK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’
Saadet Partisi’nin 17.kuruluş yıldönümü ve Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44.yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, ..

6

Image

‘En iyi hizmet için gayret edeceğiz’
Ankara TBMM’de Afyonkarahisar’dan misafirlerini ağırlayan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, vatandaşlara hizmet etmek için çıktıkları bu ..

7

Image

CHP’liler kurultay istiyor
CHP Afyonkarahisar önceki İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Dr. Kemal Demirkırkan partide değişim isteyen kurultay delegeleriyle birlikte CHP Genel Merk..

8

Image

"Vatandaşlarımızın güvenini boşa çıkarmayacağız"
Afyonkarahisar’ın ilçelerine teşekkür ziyaretlerine devam eden ve açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet ..

9

Image

Özdilek’te dondurma bir başka güzel
Özdilek, alışılmış kalitesini Sütfest dondurmalar aracılığıyla bir kez daha kanıtlayarak yaz sıcağında serinlemek isteyenleri birbirinden lezzetli don..

10

Image

‘Hedeften sapmadan sivil direnişin destanı yazıldı’
“15 Temmuz: Direniş ve Diriliş Destanı” konulu konferansta konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 15 Temmuz’da hedef dışına sapmadan ..

11

Image

‘Haşhaş üreticilerinin zararları karşılanmalı’
Afyonkarahisar’da yağışlardan zarar gören haşhaş üreticilerinin sıkıntılarını Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, TBMM G..

12

Image

Taytak Dinar heyetini ağırladı
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM’de Dinar ilçesine bağlı belde ve köylerden gelen misafirlerini ağırladı. ..

13

Image

‘Millet iradesi hainlere güzel bir ders verdi’
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programda konuşan Afyon Kocatepe Ünivers..

14

Image

‘Hedefimiz yerel seçimler’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 24 Haziran seçimler..

15

Image

‘2023 hedeflerine ulaşacağız’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 15
Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenlerini canlı yayınlaya..

16

Image

Afyonkarahisar destan yazdı
Afyonkarahisar'da bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na akın eden binlerce vatandaş, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.15 Temmuz hain darbe giriş..

17

Image

Selâlar yine belediye hoparlöründen okundu
15 Temmuz 2016 gecesi, FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı ilk selâ, Afyonkarahisar Belediyesi hoparlöründen okunmuştu, kanlı..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’ | Gazete3.com.tr
Image

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’


Afyonkarahisar’da basın mensuplarıyla biraraya gelen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, İslam ümmetinin son umudunun Türkiye olduğunu söyleyerek, “Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz” dedi.
  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Mehmet TABAK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, geçtiğimiz Salı günü basın mensupları ile bir araya geldi. Soru-cevap şeklinde ve sohbet havasında geçen toplantıda hedefleri ve projeleri hakkında konuşan Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor” ifadelerine yer verdi.

“FİLİSTİN’DEN GELEN HABERLER İLE ÜZÜLDÜK”

İlk olarak Filistin’de yaşana olaylara değinen Sancak: “Böyle güzel bir günde ve Ramazan ayı öncesinde daha güzel konuları konuşmak isterdik fakat Filistin’de şehit olan 61 kardeşimizin şehadet haberi ile, yaralı kardeşlerimizin haberleri ile üzüldük, sarsıldık. Bugün gündem bununla geçiyor. Öncelikle oradaki yaralılara acil şifalar diliyorum, şehit kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün İslâm âlemini de, bu direniş karşısında ayağa kalkmaya çağırıyorum. İnşallah bunun engellendiği mazlum İslâm dünyasındaki insanların daha zarar gördüğü, mutlu olduğu, barış içerisinde yaşadığı Ramazanlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÇALIŞMALARIMIZ, MÜLAKATTAN SONRA DEVAM EDİYOR”

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen mülakatlar ve Milletvekilleri adaylığı sıralaması hakkında sorulan soruya cevap veren Sancak: “Öncelikle şunu söylemeliyim, çalışmalarımızı mülakattan sonra devam ediyor arkadaşlar. Durmadık biz, Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretlerimiz oldu, İlim Yayma Cemiyetine, İHH’ya, Muhtarlara giderek ziyaretlerimize devam ediyoruz. Tabii, bu bir yarış, tüm arkadaşlar eşit şartlara sahip fakat ben şuna inanıyorum, liste oluştu, birileri basına sızdırdı gibi şeyler AK Parti’de yok arkadaşlar. Bu benim üçüncü aday adaylığım, daha önceki adaylıklarımda gördüm 21 Mayıs akşam saat 5’e kadar Yüksek Seçim Kuruluna listeler verilinceye kadar herhangi bir bilginin alınması mümkün değil arkadaşlar. Burada zaten etikte olmaz, doğru olan budur, bu saatten sonra kimsenin bu listeler ile alakalı yorum yapacak durumu yoktur. Bende şahsen böyle bir yorumda bulunamam fakat Allah nasip ederde listede olursam, dünyadaki İslâm Ümmetine yardım için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“ÜMMETİN TEK UMUDU TÜRKİYE”

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin önemi üzerine sorulan soruya da cevap veren Abdullah Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor. Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz. Kendi şahsi menfaatimiz söz konusu değil, Cumhurbaşkanımızın günde 3 saatlik uyku ile ayakta durmasının sebebi nedir? Külliye ’de zevk sefa içerisinde mi yaşıyor? Sanmayın böyle bir şey yok, uykudan ayakta duramıyor. Bu insan sadece, Türkiye’nin daha büyük ve güçlü olması ve Mazlum İslâm Coğrafyasının davası için mücadele ediyor. AK Parti’nin davası da budur” diye konuştu.

“CHP, İKTİDAR OLDUĞUNDA NEREDEYDİ?”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve aynı zamanda Aday Adayı olan Burcu Köksal’ın faizlerin düşürülmesi ila alakalı yapmış olduğu konuşması hatırlatılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak: “Biz 1980 yılına kadar biliyorsunuz hatta 83 yılı yani rahmetli Özal’ın iktidar olduğu döneme kadar kapalı bir ekonomi idik. Ülkede döviz alınmazdı, Türkiye’ye yurt dışından döviz girişi veya kaynak girişi belirli kriterler ve izinlere tabiiydi. Şu anda Türkiye ekonomisi dünya ekonomisine açık ve entegre olmuş durumda. Biz bir yola girmişiz, bu yoldan dönmek mümkün değil. Burcu Köksal kardeşim bunu acaba bilerek mi söylüyor yoksa bilmeyerek mi söylüyor bence bilmeyerek söylüyor çünkü zaten ekonomiden haberleri olsaydı 1938’den bu tarafa iktidarı tek başına götürdükleri yıllarda düzeltselerdi bu işleri, halletselerdi, bu memleket enflasyon sorunu yaşamasaydı.1946’dan 2002’ye kadar tam 50 yıl var. Bu 50 yıllık süreç içerisinde ne yapmışlar? Bizim sağ olarak gördüğümüz partiler bile onların istediği davranmışlardır. Bunu en son Süleyman Demirel’de gördük ve yaşadık. Bu ekonominin düzelmesi için ülkede güçlü bir iktidarın geri gelmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

“OKULLARDA SPORUN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Afyonkarahisar’da üç adet profesyonel spor takımının olduğu hatırlatılan ve spor ile alakalı bir çalışma yapıp yapmayacağı sorulan Sancak: “Şu andaki Gençlik ve Spor Bakanı benim hocam. Osman Aşkın Bak, Üniversiteden benim hocam. Bende sporu seven bir adamım, şu anda bile halı sahaya giderek top oynayan, voleybol ve basketbol oynayan bir adamım. Şu anda çocuklarımızın en büyük sıkıntısı teknolojik ürünler. İşte bunlar çocuklarımızın top sahalarında, okul bahçelerinde spor yapmalarına engel oluyor arkadaşlar. Öncellikle biz Milli Eğitim ile çok iyi bir noktaya geldik fiziki olarak söylüyorum, sistem olarak belki hatalarımız vardır. Çocuklar sabahtan akşama kadar okuldalar, spor yapabilecekleri ortamlar oluşturmalıyız. Bence spor branşları, çocuklara ders olarak okutulmalı ve becerilerine göre yönlendirilmeliler. Bakın şu anda ne yazık ki ülkemizde futbolcu yetişmiyor örnek olarak Galatasaray takımının sahaya çıkan ilk 11 oyuncusunun yabancı olmasını gösterebiliriz. Bence biz futbolcu da ihraç etmeliyiz, ithalatı da engellemeli, kendi transferimizi alt yapılardan gerçekleştirmeliyiz. Bence okullarda sporun önemi çok büyük. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.07.2018
20.07.2018
20.07.2018
OZEL HABERLER