Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar’a sevdalıyım’
Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı ziyaretlerine durmaksızın devam ediyor. Şanlı ziyaretlerinde, “Ben doğdu..

2

Image

Aday Adayı Köken’den ATSO’ya Ziyaret
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Semih Köken, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret et..

3

Image

Filistin’e destek, İsrail’e tepki
ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 59 Filistinliyi şehit edip 2 b..

4

Image

AK Parti Seçim Koordinasyon Başkanı Yılmaz: ‘24 Haziran’da yeni bir dönem başlayacak’
AK Parti seçim hazırlıklarını tamamladı. Seçim İşleri Başkanları ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi başkanları iftar yemeğinde bir araya geldi. Yapıl..

5

Image

Başkan Çoban, Osmangazi Mahallesi iftarına katıldı: ‘Mahalle iftarları gelenek haline geldi’
Ramazan ayı mahalle iftarlarını Osmangazi Mahallesi’nde başlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, belediye başkanlığı görev sürecinde Osmangazi Mah..

6

Image

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayları belli oldu: Taytak ilk sırada Parsak listede yok
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçimlerde Afyonkarahisar’da yarışacak olan milletvekili adayları belli ..

7

Image

Valiler kararnamesi yayınlandı: Köksal Şakalar Sinop Valisi oldu
Resmi Gazete'de valiler kararnamesi yayınlandı. Yayınlanan kararnameye göre 2 ilin valisi merkeze alınırken, 4 ile yeni vali atandı. Sandıklı Kaymakam..

8

Image

Başkan Çoban AKUT ekibini ağırladı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tamamı gönüllülerden oluşan ve ülkemizin önemli arama kurtarma ekiplerinden olan AKUT Arama Kurtarma Derneği Afyo..

9

Image

Bir TV bir bilgisayar kampanyası sürüyor
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 'eğitime destek' amacıyla başlatılan “Her Okula, Bir Bilgisayar..

10

Image

‘Hizmetlerimize milletvekili olarak devam etmek istiyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret et..

11

Image

‘ABD ve İsrail huzur ve barışa ihanet ediyor’
Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı üyeleri, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonucunda yaşanan Kudüs katliamına ili..

12

Image

‘İstikrar devam edecek’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ahmet Sarıdere Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ..

13

Image

Erken seçime vatandaş ne diyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin 24 Haziran'da yapılacağının açıklamasının ardından Afyonkarahisar’da vatandaşlar erken seçimi Gazete 3’e değerlend..

14

Image

“Denetimler artarak devam edecek”
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Acar, rutin olarak gerçekleştirilen işletme denetimlerinin Ramazan ayında daha da artırıldığını söyledi...

15

Image

“Ramazan ayında hava sıcaklıkları artacak”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ramazan ayının ilk haftasında hava sıcaklıklarının ülkemizin iç ve batı bölgelerinden başlayarak ha..

16

Image

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni üniversiteleri onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı. ..

17

Image

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban: ‘Belde belediyeleri kapatılmalı’
Ensar Vakfı’nın ikindi sohbetinde konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye’de belde belediyelerinin kapatılması gerektiğini ifade ederek, “..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’ | Gazete3.com.tr
Image

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’


Afyonkarahisar’da basın mensuplarıyla biraraya gelen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, İslam ümmetinin son umudunun Türkiye olduğunu söyleyerek, “Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz” dedi.
  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Mehmet TABAK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, geçtiğimiz Salı günü basın mensupları ile bir araya geldi. Soru-cevap şeklinde ve sohbet havasında geçen toplantıda hedefleri ve projeleri hakkında konuşan Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor” ifadelerine yer verdi.

“FİLİSTİN’DEN GELEN HABERLER İLE ÜZÜLDÜK”

İlk olarak Filistin’de yaşana olaylara değinen Sancak: “Böyle güzel bir günde ve Ramazan ayı öncesinde daha güzel konuları konuşmak isterdik fakat Filistin’de şehit olan 61 kardeşimizin şehadet haberi ile, yaralı kardeşlerimizin haberleri ile üzüldük, sarsıldık. Bugün gündem bununla geçiyor. Öncelikle oradaki yaralılara acil şifalar diliyorum, şehit kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün İslâm âlemini de, bu direniş karşısında ayağa kalkmaya çağırıyorum. İnşallah bunun engellendiği mazlum İslâm dünyasındaki insanların daha zarar gördüğü, mutlu olduğu, barış içerisinde yaşadığı Ramazanlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÇALIŞMALARIMIZ, MÜLAKATTAN SONRA DEVAM EDİYOR”

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen mülakatlar ve Milletvekilleri adaylığı sıralaması hakkında sorulan soruya cevap veren Sancak: “Öncelikle şunu söylemeliyim, çalışmalarımızı mülakattan sonra devam ediyor arkadaşlar. Durmadık biz, Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretlerimiz oldu, İlim Yayma Cemiyetine, İHH’ya, Muhtarlara giderek ziyaretlerimize devam ediyoruz. Tabii, bu bir yarış, tüm arkadaşlar eşit şartlara sahip fakat ben şuna inanıyorum, liste oluştu, birileri basına sızdırdı gibi şeyler AK Parti’de yok arkadaşlar. Bu benim üçüncü aday adaylığım, daha önceki adaylıklarımda gördüm 21 Mayıs akşam saat 5’e kadar Yüksek Seçim Kuruluna listeler verilinceye kadar herhangi bir bilginin alınması mümkün değil arkadaşlar. Burada zaten etikte olmaz, doğru olan budur, bu saatten sonra kimsenin bu listeler ile alakalı yorum yapacak durumu yoktur. Bende şahsen böyle bir yorumda bulunamam fakat Allah nasip ederde listede olursam, dünyadaki İslâm Ümmetine yardım için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“ÜMMETİN TEK UMUDU TÜRKİYE”

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin önemi üzerine sorulan soruya da cevap veren Abdullah Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor. Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz. Kendi şahsi menfaatimiz söz konusu değil, Cumhurbaşkanımızın günde 3 saatlik uyku ile ayakta durmasının sebebi nedir? Külliye ’de zevk sefa içerisinde mi yaşıyor? Sanmayın böyle bir şey yok, uykudan ayakta duramıyor. Bu insan sadece, Türkiye’nin daha büyük ve güçlü olması ve Mazlum İslâm Coğrafyasının davası için mücadele ediyor. AK Parti’nin davası da budur” diye konuştu.

“CHP, İKTİDAR OLDUĞUNDA NEREDEYDİ?”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve aynı zamanda Aday Adayı olan Burcu Köksal’ın faizlerin düşürülmesi ila alakalı yapmış olduğu konuşması hatırlatılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak: “Biz 1980 yılına kadar biliyorsunuz hatta 83 yılı yani rahmetli Özal’ın iktidar olduğu döneme kadar kapalı bir ekonomi idik. Ülkede döviz alınmazdı, Türkiye’ye yurt dışından döviz girişi veya kaynak girişi belirli kriterler ve izinlere tabiiydi. Şu anda Türkiye ekonomisi dünya ekonomisine açık ve entegre olmuş durumda. Biz bir yola girmişiz, bu yoldan dönmek mümkün değil. Burcu Köksal kardeşim bunu acaba bilerek mi söylüyor yoksa bilmeyerek mi söylüyor bence bilmeyerek söylüyor çünkü zaten ekonomiden haberleri olsaydı 1938’den bu tarafa iktidarı tek başına götürdükleri yıllarda düzeltselerdi bu işleri, halletselerdi, bu memleket enflasyon sorunu yaşamasaydı.1946’dan 2002’ye kadar tam 50 yıl var. Bu 50 yıllık süreç içerisinde ne yapmışlar? Bizim sağ olarak gördüğümüz partiler bile onların istediği davranmışlardır. Bunu en son Süleyman Demirel’de gördük ve yaşadık. Bu ekonominin düzelmesi için ülkede güçlü bir iktidarın geri gelmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

“OKULLARDA SPORUN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Afyonkarahisar’da üç adet profesyonel spor takımının olduğu hatırlatılan ve spor ile alakalı bir çalışma yapıp yapmayacağı sorulan Sancak: “Şu andaki Gençlik ve Spor Bakanı benim hocam. Osman Aşkın Bak, Üniversiteden benim hocam. Bende sporu seven bir adamım, şu anda bile halı sahaya giderek top oynayan, voleybol ve basketbol oynayan bir adamım. Şu anda çocuklarımızın en büyük sıkıntısı teknolojik ürünler. İşte bunlar çocuklarımızın top sahalarında, okul bahçelerinde spor yapmalarına engel oluyor arkadaşlar. Öncellikle biz Milli Eğitim ile çok iyi bir noktaya geldik fiziki olarak söylüyorum, sistem olarak belki hatalarımız vardır. Çocuklar sabahtan akşama kadar okuldalar, spor yapabilecekleri ortamlar oluşturmalıyız. Bence spor branşları, çocuklara ders olarak okutulmalı ve becerilerine göre yönlendirilmeliler. Bakın şu anda ne yazık ki ülkemizde futbolcu yetişmiyor örnek olarak Galatasaray takımının sahaya çıkan ilk 11 oyuncusunun yabancı olmasını gösterebiliriz. Bence biz futbolcu da ihraç etmeliyiz, ithalatı da engellemeli, kendi transferimizi alt yapılardan gerçekleştirmeliyiz. Bence okullarda sporun önemi çok büyük. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER