Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı açılıyor
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ‘Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nı hizmete açıyor...

2

Image

‘Verdiğimiz sözün arkasında duracağız’

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu, yaptığı açıklamada, açıkladığı bütün projeleri yerine getireceğini bel..

3

Image

Bolvadin şampiyonluğa koşuyor
Son üç haftaya lider giren Bolvadin Belediyespor’un iki hafta sonra en yakın takipçisi Salar Belediyespor ile oynayacağı maçın sonucu Süper Amatör Lig..

4

Image

“Gönül Belediyeciliği Emirdağ’a yakışacak”
31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Emirdağ ilçesinde ziyaretlerde bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 31 Mart’t..

5

Image

Anadolu Efes liderliğe yükseldi
Afyon Belediyespor’un mücadele verdiği Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Beko’nun haftayı bay geçmesi üzerine liderlik koltuğu el değişt..

6

Image

‘Çevreci bir belediyeyiz’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Afyonkarahisar Belediyesi’ni ziyaretinde konuşan Başkan Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi’nin çev..

7

Image

‘Çavuşbaş’ın çehresini değiştireceğiz’
Çavuşbaş Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, belediye başkanı olması durumunda mahalle..

8

Image

Halk Günü toplantısı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Halk Günü toplantılarının mart ayı toplantısı Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe başkanlığında gerçekleştiri..

9

Image

Köse’ye hayırlı olsun ziyareti
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Doç. Dr. Mesut Köse’ye “Hayırl..

10

Image

Afyonkarahisar EHTTA üyesi oldu
Ülkemizde termal turizmin başkenti olarak bilinen ilimiz 'Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği (EHTTA)’ üyesi olarak kabul edildi...

11

Image

‘Gülmeyen yüzleri güldüreceğiz’

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısında konuştu. Koçak: “Bizim derdimiz Afyonkarahisa..

12

Image

‘Gereken neyse yapacağız’
MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Eber Gölü’nde yaşanan sorunları ve yöre halkının taleplerini dinlemek amacıyla bölgeye gi..

13

Image

Müdür Burcu’dan ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3 televizyonunun 10. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ziyarette bulundu...

14

Image

‘Projelerimizi hükümet destekleyecek’
Dinar ilçesindeki TOKİ konutlarının sakinleriyle bir araya gelen Cumhur İttifakı Dinar Belediye Başkan Adayı Nihat Sarı, vatandaşların menfaatleri doğ..

15

Image

‘Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var’
Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru programına konuk olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunus..

16

Image

‘Halk sağlığı belediyenin birinci görevi’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehme..

17

Image

‘Kömür üretiminde rekor kırdık’

Afyonkarahisar'a gelen Bakan Dönmez, AFJET Jeotermal Enerji Santrali, ısıtma ve Teknolojik Sera Merkezi'ne ziyarette bulundu. ..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’ | Gazete3.com.tr
Image

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Sancak: ‘Ümmetin son umudu Türkiye’


Afyonkarahisar’da basın mensuplarıyla biraraya gelen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, İslam ümmetinin son umudunun Türkiye olduğunu söyleyerek, “Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz” dedi.
  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Mehmet TABAK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak, geçtiğimiz Salı günü basın mensupları ile bir araya geldi. Soru-cevap şeklinde ve sohbet havasında geçen toplantıda hedefleri ve projeleri hakkında konuşan Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor” ifadelerine yer verdi.

“FİLİSTİN’DEN GELEN HABERLER İLE ÜZÜLDÜK”

İlk olarak Filistin’de yaşana olaylara değinen Sancak: “Böyle güzel bir günde ve Ramazan ayı öncesinde daha güzel konuları konuşmak isterdik fakat Filistin’de şehit olan 61 kardeşimizin şehadet haberi ile, yaralı kardeşlerimizin haberleri ile üzüldük, sarsıldık. Bugün gündem bununla geçiyor. Öncelikle oradaki yaralılara acil şifalar diliyorum, şehit kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün İslâm âlemini de, bu direniş karşısında ayağa kalkmaya çağırıyorum. İnşallah bunun engellendiği mazlum İslâm dünyasındaki insanların daha zarar gördüğü, mutlu olduğu, barış içerisinde yaşadığı Ramazanlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÇALIŞMALARIMIZ, MÜLAKATTAN SONRA DEVAM EDİYOR”

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen mülakatlar ve Milletvekilleri adaylığı sıralaması hakkında sorulan soruya cevap veren Sancak: “Öncelikle şunu söylemeliyim, çalışmalarımızı mülakattan sonra devam ediyor arkadaşlar. Durmadık biz, Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretlerimiz oldu, İlim Yayma Cemiyetine, İHH’ya, Muhtarlara giderek ziyaretlerimize devam ediyoruz. Tabii, bu bir yarış, tüm arkadaşlar eşit şartlara sahip fakat ben şuna inanıyorum, liste oluştu, birileri basına sızdırdı gibi şeyler AK Parti’de yok arkadaşlar. Bu benim üçüncü aday adaylığım, daha önceki adaylıklarımda gördüm 21 Mayıs akşam saat 5’e kadar Yüksek Seçim Kuruluna listeler verilinceye kadar herhangi bir bilginin alınması mümkün değil arkadaşlar. Burada zaten etikte olmaz, doğru olan budur, bu saatten sonra kimsenin bu listeler ile alakalı yorum yapacak durumu yoktur. Bende şahsen böyle bir yorumda bulunamam fakat Allah nasip ederde listede olursam, dünyadaki İslâm Ümmetine yardım için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“ÜMMETİN TEK UMUDU TÜRKİYE”

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin önemi üzerine sorulan soruya da cevap veren Abdullah Sancak: “O kadar zor durumda ki tüm dünya İslâm Ümmeti, işte görüyorsunuz Filistin’de bir olay oluyor oradaki insanlar ölüyorlar fakat Türkiye’den başka kimsenin sesi çıkmıyor. Ümmet’in tek umudu Türkiye arkadaşlar, mazlum İslâm coğrafyasının tek umudu Türkiye. Eğer biz tekrar bizim iktidarımızı geri getiremezsek, bu seçimler sonucunda Türkiye’de AK Parti iktidarı güçlü bir parlamento ile Cumhurbaşkanımızın Başkan olduğu bir sistemde tekrar bunu gerçekleştiremezsek, biz bundan sonrası için korkuyoruz. Kendi şahsi menfaatimiz söz konusu değil, Cumhurbaşkanımızın günde 3 saatlik uyku ile ayakta durmasının sebebi nedir? Külliye ’de zevk sefa içerisinde mi yaşıyor? Sanmayın böyle bir şey yok, uykudan ayakta duramıyor. Bu insan sadece, Türkiye’nin daha büyük ve güçlü olması ve Mazlum İslâm Coğrafyasının davası için mücadele ediyor. AK Parti’nin davası da budur” diye konuştu.

“CHP, İKTİDAR OLDUĞUNDA NEREDEYDİ?”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve aynı zamanda Aday Adayı olan Burcu Köksal’ın faizlerin düşürülmesi ila alakalı yapmış olduğu konuşması hatırlatılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sancak: “Biz 1980 yılına kadar biliyorsunuz hatta 83 yılı yani rahmetli Özal’ın iktidar olduğu döneme kadar kapalı bir ekonomi idik. Ülkede döviz alınmazdı, Türkiye’ye yurt dışından döviz girişi veya kaynak girişi belirli kriterler ve izinlere tabiiydi. Şu anda Türkiye ekonomisi dünya ekonomisine açık ve entegre olmuş durumda. Biz bir yola girmişiz, bu yoldan dönmek mümkün değil. Burcu Köksal kardeşim bunu acaba bilerek mi söylüyor yoksa bilmeyerek mi söylüyor bence bilmeyerek söylüyor çünkü zaten ekonomiden haberleri olsaydı 1938’den bu tarafa iktidarı tek başına götürdükleri yıllarda düzeltselerdi bu işleri, halletselerdi, bu memleket enflasyon sorunu yaşamasaydı.1946’dan 2002’ye kadar tam 50 yıl var. Bu 50 yıllık süreç içerisinde ne yapmışlar? Bizim sağ olarak gördüğümüz partiler bile onların istediği davranmışlardır. Bunu en son Süleyman Demirel’de gördük ve yaşadık. Bu ekonominin düzelmesi için ülkede güçlü bir iktidarın geri gelmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

“OKULLARDA SPORUN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Afyonkarahisar’da üç adet profesyonel spor takımının olduğu hatırlatılan ve spor ile alakalı bir çalışma yapıp yapmayacağı sorulan Sancak: “Şu andaki Gençlik ve Spor Bakanı benim hocam. Osman Aşkın Bak, Üniversiteden benim hocam. Bende sporu seven bir adamım, şu anda bile halı sahaya giderek top oynayan, voleybol ve basketbol oynayan bir adamım. Şu anda çocuklarımızın en büyük sıkıntısı teknolojik ürünler. İşte bunlar çocuklarımızın top sahalarında, okul bahçelerinde spor yapmalarına engel oluyor arkadaşlar. Öncellikle biz Milli Eğitim ile çok iyi bir noktaya geldik fiziki olarak söylüyorum, sistem olarak belki hatalarımız vardır. Çocuklar sabahtan akşama kadar okuldalar, spor yapabilecekleri ortamlar oluşturmalıyız. Bence spor branşları, çocuklara ders olarak okutulmalı ve becerilerine göre yönlendirilmeliler. Bakın şu anda ne yazık ki ülkemizde futbolcu yetişmiyor örnek olarak Galatasaray takımının sahaya çıkan ilk 11 oyuncusunun yabancı olmasını gösterebiliriz. Bence biz futbolcu da ihraç etmeliyiz, ithalatı da engellemeli, kendi transferimizi alt yapılardan gerçekleştirmeliyiz. Bence okullarda sporun önemi çok büyük. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SİYASET    17.05.2018 10:23:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.03.2019
20.03.2019
20.03.2019
OZEL HABERLER