Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ETKİN PİŞMANLIĞI İSPATLAYANA TAHLİYE
FETÖ/PDY davalarında bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay’ın bozduğu karar sonrasında Antalya’da dün İstinaf Mahkemesinde görülen davada iki sanık tahli..

2

Image

AK Parti Başmakçı’ya yeni atama
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanlığı görevine Kadir Elaziz getirildi. 15 kişilik asıl, 8 kişilik yedek yeni yönetim kurulu liste taslağını hazırlayarak A..

3

Image

‘Sıkıntılara çözümlerimiz hazır’
Saadet Partisi İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Yatırım ve Kalkınma Başkanı Hamza Gümüşkanat, STK ve Halkla İlişkiler..

4

Image

‘Bir kesimin kadrolu omurgasızları’
AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, “ABD’li rahip Brunson’un alındığında ‘Bir papaz için Türkiye’..

5

Image

İşler’den Vali Tutulmaz’a ziyaret
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti...

6

Image

MHP’li İGM üyeleri Bahçeli’yi ziyaret etti
Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. ..

7

Image

Özkaya ailesinin acı günü
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın vefat eden annesi Zeynep Özkaya, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde defnedildi. ..

8

Image

‘AK Parti’nin değirmenine su taşıyorlar’
DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti’nin CHP üzerinden bir siyasi alan dizayn etme stratejisinin olduğunu savunara..

9

Image

Hamm’dan Başkan Çoban’a ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehir Hamm Belediyesi’nden gelen heyeti makamında kabul etti. Bir dizi çalışma ve temaslarda bulunmak üzere..

10

Image

‘Türk siyasetine yeni bir soluk getirdik’
AK Parti birinci Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seç..

11

Image

‘Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var’

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, memleketin derinden bir nefes almaya ihtiyacı olduğunu söyledi...

12

Image

‘Kent Meydanı yılbaşında tamam’
Afyonkarahisar’da ilkleri yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programı..

13

Image

‘Çözümü millette arıyoruz’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya’yı ziyaret eden İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’nin içi..

14

Image

‘Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız’
AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, yönetim kurulu üyeleri ile Dinar ilçesine yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş'ı makamında ziyaret e..

15

Image

Halka en iyi hizmet etmenin derdindeyiz’
AK Parti belde başkanlarıyla bir araya gelen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, “AK Parti olarak halka daha iyi nasıl hizmet ederiz onun derdin..

16

Image

‘İscehisar’a yakışan bir hastane olacak’
Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, AK Parti İlçe Başkanı Murat Dikmen İscehisa..

17

Image

Başkan Çoban Komutan Çömez’i ağırladı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Hamza
Çömez’i makamında kabul etti. ..

AK Parti Seçim Koordinasyon Başkanı Ali İhsan Yavuz | Gazete3.com.tr
Image

AK Parti Seçim Koordinasyon Başkanı Ali İhsan Yavuz


“2019 seçimleri Yeni Türkiye’nin
inşasının hızlandığı bir süreç olacak”
  SİYASET    12.04.2018 12:30:59


AK Parti Afyonkarahisar 84. İl Danışma Meclisi Toplantısında 2019 seçimlerinin önemi hakkında açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 2019 seçimlerinin Türkiye’nin gelecek hedeflerinin hızlanma noktası olacağını ifade ederek, 2019 seçimleri yeni Türkiye'nin inşasının hızlandığı bir süreç olacak. 2023, 2053 ve 2071 süreçlerinin köşe taşları olacak” diye konuştu.

Alkan KURT

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 84. İl Danışma Meclisi toplantısı Afyonkarahisar Belediyesi sosyal tesislerde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Merkez SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Özkal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Partililer, İlçe Belde ve belediye başkanları katıldı.

“TÜM TEŞKİLATIMIZ YARIN SEÇİM
OLACAK GİBİ HAZIR VAZİYETTE”

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “2019 yılında iki tane çok önemli seçim geçireceğiz” diyerek şöyle konuştu: “Şu anda sahada çalışan heyecanlı dinamik tek parti olduğumuzu açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bizden başka böyle bir heyecanı taşıyan, böyle bir çalışma içerisinde olan herhangi bir parti yok. Biz sanki yarın seçim olacakmış gibi gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birileri bunun altından bir şeyler arıyor fakat bunun altında aranacak herhangi bir şey yok. AK Parti'de bir gelenektir. Seçim tarihinde yapılır ve bu geleneği bozmaya hiçbir şekilde niyetimiz yok. 16 yıllık geleneğimizde tüm teşkilatlarımız yarın seçim olacakmış gibi hazır ve nazır bir şekilde bekliyor, çalışıyor, çalışmalarını sürdürüyor ve genel merkezin talimatlarını bekliyorlar.”

“SOSYAL MEDYA İÇİN BİR
PROGRAM HAZIRLANIYOR”

“2019 yılı seçimlerinde sosyal medya konusunda bir hassasiyetimiz olacak sosyal medyayı çok iyi kullanmak zorundayız” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Teşkilat başkanımız Sayın Mustafa Ataş Bey'in talimatları doğrultusunda iyi bir koordinasyon sağlayarak sosyal medya üzerinde yoğun bir çalışma sergileyeceğiz. Bunun için Genel Merkezimiz bir program hazırlığı içerisinde. Bu programların içerisinde de Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da yer alacak. Bu çalışmalarla anında müdahale, anında sahada olma gibi önemli bir çalışma olacak. Burada önemli olan psikolojik üstünlüktür. Bu üstünlüğü de sosyal medya aracılığıyla sağlayacağız. Bu konuda çok önemli bir yol katettik ve kat etmeye devam ediyoruz. Bu konuda genel merkezimizin talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz” ifadelerine yer verdi.


“HER SANDIKTA 9 KİŞİLİK EKİBİMİZ HAZIR OLACAK”
Duygusal söylemlerden ziyade biz bilgi ve tecrübe paylaşımları yapmak istediklerini aktaran Yurdunuseven şöyle konuştu: “Daha önceki toplantılarda yapmıştık. Bundan sonra da bir belediye başkanı çalışmaları konusunda bilgi verecek veya tecrübelerini paylaşacak. Bugün de Hocalar Belediye Başkanımız bir sunum hazırladı ve onu paylaşıyor. Bu arada üye çalışmaları konusunda çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. Teşkilat başkanlarımız hızlı bir şekilde çalışarak mahalle ve köy yönetimlerini hazırlamalı. Akabinde de seçimde sandık yönetim kurulu üyelerine hazırlamamız gerekiyor. Her sandıkta bizim 3 artı 3 artı 3 artı dediğimiz ana kademe, Gençlik Kolları ve Kadın Kollarından oluşan 9 kişilik bir ekibimizin olması gerekiyor. Bir an önce bunları tamamlamamız gerekiyor. Burada seçtiğimiz kişiler kağıt üzerinde olmamalı. Özellikle sandığa sahip çıkacak kişileri buralara yazmalıyız. Cumhurbaşkanımızın bu konuda bir sözü var: ‘Seçim sandıkta kazanılır ve sandıkta kaybedilir’ Orada yapılacak düzgün bir itiraz, düzgün bir tespit bizi inşallah tekrardan iktidara getirecektir.”


“ALT YAPI SORUNU BİTTİ, SOSYAL DONATILARA YÖNELDİK”

İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel de Arslan’ın sunumunun ardından söz alarak bir konuşma yaptı. Sel konuşmasında, “9 yıldır Afyonkarahisar'da altyapı ile ilgili hemen hemen bütün sorunları tamamladık. Alt yapının dışında tamamen sosyal donatılara yönelmiş vaziyetteyiz. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz fırın sayısı 128 olmuş. Bunların içine hamur yoğurma makinelerini de koyuyoruz. Köylerimize 47 tane halı saha yaptık. 49 tane köy konağı, 73 adet düğün salonu, 49 adet pazaryeri yaptık. Köylerimize artık üstü kapalı vaziyette pazar yerleri yapıyoruz. Şu ana kadar 6 milyon metrekare parke taşı yaptık. Göreve başladığımızdan bu tarafa her sene kademe kademe çalışmalar yaptık. Allah'a şükür altyapıdan tamamen kurtulduk. Yine de ara ara yapılması gereken yerlere parke taşı, içme suyu, şebeke yatırımları yapıyoruz. Okullaşma konusunda çok iyi bir noktadayız. Şu anda Afyonkarahisar'da derslik başına düşen öğrenci sayısı 17,3 kişi. Sadece ikili öğretim gören Afyonkarahisar'da 3 okulumuz var. Bunların hazırlıkları yapıldı ve tamamlanmak üzere. Yaklaşık 2 yıl içerisinde Afyonkarahisar'da ikili öğretim gören okul kalmayacak” ifadelerine yer verdi.

“O YILLARDA BİR ÖĞRENCİYE GÜNLÜK
3,5 LİRA YEMEK ÖDENEĞİ ÇIKIYORDU”

AK Parti Milletvekili Hatice Dudu Özkal da yaptığı konuşmada, “Biz dün akşam Gençlik Kollarımızla partinin kuruluşundan bugüne kadar geldiğimiz noktaları istişare ettik. Biz kurucu Kadın Kolları Başkanı olarak çalışmalarımıza başladığımızda ziyaretler yapıyorduk. Mesela İşitme Engelliler Okuluna gittiğimizde çocuklara üç öğün yemek veriliyordu. Çıkan yemeği benimle birlikte o gün tüm yönetim kurulu üyelerimiz hatırlar. Üç dilim patlıcan, salçalı su ve yarım ekmekti. Biz o kadar şoka uğradı ki anlatamam. Çocuklara meyve götürmüştük. Muzun kabuğunun soyulup yiyebileceğini bilmiyordu. Biz bu manzaradan çok etkilendik ve hemen müdüre gittik söyledik. ‘Bu nasıl olur’ diye. Müdür de dedi ki, ‘Günlük 3,5 lira bana bir öğrenci için gıda yardımı yapılıyor. Ben bu para ile üç öğün yemek vermek zorundayım’ dedi. Engelli okulundaki durumumuz buydu” dedi.

“ASKERİMİZE KURŞUN SIKANLARI
TERÖRİST GÖRMEYENLER HAİNDİR”

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında, “Afrin için askerlerimize moral vermeye giden sanatçılara CHP'nin müdürü ne diyor? ‘Oraya gitmek, bunu siyasete çevirmek vatan hainliğidir’ diyor. Esas vatan hainliği senin yaptığındır. Biz orada kiminle savaşıyoruz; YPG, PKK, ABD, AB, her neyse Avrupa'dan gelenlerle savaşıyoruz. Sen demiyor musun ya da yardımcıların demiyor mu,‘YPG terör örgütü değildir’ diye. O zaman Türk milletine kurşun sıkanları terörist görmeyenler hainin ta kendisidir. Bu arada sanatçılara teşekkür ediyoruz. Çok harika bir cevap verdiler.‘Biz Mehmetçiği ziyarete gittik. Sen de çok istiyorsan savunduğun YPG’lileri ziyarete git.’ İşte budur! Peygamber Efendimiz ne diyor;‘Kişi sevdiğiyle beraberdir.’Kimi seviyorsa onunla beraberdir. Hani o piknik yapanlar,hani o sizin arkadaşlarınız var ya senin sevdiğin arkadaşlar onlar sizin arkadaşlarınız işte. Bizim açımızdan bir mahsuru yok millet bunu görüyor zaten. O yüzden CHP'nin aklı başında seçmenleri inşallah bunu görüyordur” ifadelerine yer verdi.

“ESKİDEN 20 DANAYA BİR TRAKTÖR
ALINIRDI, ŞİMDİ 3 DANAYA ALINIYOR”

Büyüme rakamlarından da söz eden Özkaya, “Büyüme 7,4 oldu. OECD ülkelerinde bir numarayız. Birileri diyor ki ‘büyüdüğümüzü hissedemiyorum.’Beş sene önce hangi arabaya biniyordun, şimdi hangi arabaya biniyorsun ona bak. Geçtiğimiz günlerde biri geldi hayvancılıkta sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Dedim ki 5 sene önce bu işe başladığında kaç hayvanın vardı? Cevap 5.Şimdi kaç hayvanın var? Cevap 15.Peki nasıl zarar ettin. Ağlamak, itiraz etmek, eksiği söylemek amenna ama bunu da görmemiz lazım. Eskiden 20 tane dana satardın bir traktör alırdın. Şimdi 3 tane dana satıp bir traktör alıyorsun. Demek ki hayat standardımız gelişiyor. Bu büyüme olmasa 81 milyonun her yıl bir milyonuna iş bulmak kolay mı? Nasıl iş bulacaksınız. İşte büyümek budur” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİM SÜRECİNE GİRİYORUZ”

Sakarya Milletvekili ve Genel Merkez SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanı Ali İhsan Yavuz da söz alarak yerel seçimlerin öneminden bahsetti. Yavuz, “Yerel seçimler çok önemli. Üç seçimin ilki bu. Ardından Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak ve parlamento seçimleri olacak. Aynı anda olacak ama iki seçim. Birisi yürütmeyi, birisi de parlamentoyu şekillendireceğimiz seçimler olacak. Üç seçim yani ilk yine yerel seçimleri olacak. Bu seçim o seçimleri çok etkileyecek. Emin olun bütün seçimlerden önemli bir seçim sürecine giriyoruz. Neden? Çünkü %50 +1 seçim barajı olan bir seçim sürecine giriyoruz. Eskiden yüzde 48 aldığınız zaman iktidar olabiliyorsunuz. Şimdi yürütmeyi elde edebilmenin yolu %50 +1’i almaktan geçiyor. Bunu almak için de bu ilk seçimi çok iyi değerlendirmemiz şart.Bir dakikalık boşa harcayacak bile vaktimiz olmayacak.Bu seçimde ilk kez üç dönem kuralı uygulanacak.İttifak sürecinin yansımalarının görüldüğü seçim olacak. Bu seçimler Türkiye'nin bütün kazanımlarının perçinlendiği bir seçimler olacak. Yeni Türkiye'nin inşasının hızlandığı bir süreç olacak. 2023, 2053 ve 2071 süreçlerinin köşe taşları olacak” diye konuştu.

“AK PARTİ’NİN KAPATILMAK İSTENMESİNİN SEBEBİ BAŞÖRTÜSÜYDܔ

“Rahmetli Turgut Özal’a kadar başörtüsü sorununun çözülmesi için anayasa değişikliği gerekiyordu” diyen Yavuz sözlerini, “Anayasa değişikliği yapıp bu meseleyi çözeceğiz diye düşünüyorduk sonra AK Parti bu şahsı buldu, MHP de destek verdi.‘Sadece üniversitelerde başörtüsü meselesini çözelim’ dedik. Neredeyse AK Parti kapatılıyordu. AK Parti kapatma davasının sebebi budur. Üniversitelerde başörtüsü sorununu çözmenin bedeli… Hatırlayın o tarihlerde‘411 el kaosa kalktı’ diye Hürriyet gazetesi manşet yapmıştı. Anladık ki bu anayasayla da olmuyor. Bu mesele çözüldü. Öyle bir çözüldü ki bırakın üniversiteyi benim hayalini bile kuramadığım bu konuyla ilgili birkaç hatıramda var ama ben dahi hayalini kuramıyordum. Bende de öğretilmiş bir çaresizlik vardı. Muhteşem ve müthiş bir şekilde çözüldü. Üniversitelerde, öğretmenlikte, poliste, askerde, hakim ve savcı da, avukatta, her yerde çözüldü” ifadeleri ile noktaladı.  SİYASET    12.04.2018 12:30:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER